Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

καλημερα σας κοριτσια τι μου κανετε?βλεπω καλα και χαιρομαι λετε για αιματοκριτη αχ εγω εχω φυσιολογικα 41 και στις δυο εγκυμοσυνες μου επεσαν πολυ τελευται φορα που εκανα εξετασεις ηταν 33 με 3 μπουκαλακια την ημερα αλλα δεν εχω τα συμπτωματα που εχεις οταν σου πεφτει ειμαι μια χαρα απλα απο τον 5 και μετα σταματαει να πεφτει και μετα ανεβαινει οσο γιατο ζαχαρο και αυτο μου πεφτει οπως ειπα τελευται φορα ηταν 55 γενικα εχω χαμηλο γυρω στο 75-78 φυσιολογικα αλλα γλυκα τρωω να πωτην αμαρτια μου ενα την ημερα οπωςδηποτε με τραβαει δεν μπορω να μην το φαω μα θα ειναι παγωτο σοκολτα κατι θα ειναι..απο κιλα πωα πατε?εγω εχω βαλει 7 και μου φαινονται πολλα και δεν τρωω και πολυ πχ χθες εφαγα για πρωι 2 κομματκια κεικ μεσημερι παπια με πατατες νορμαλ ποσοτητα με 2 φετες ψωμι και βραδυ ενα κομματι πιτα

αναλογα με το ποσο αιμα θα εχεις εγω πηρα της τενα τις πιο μεγαλες σε μεγεθος 2 συκευασιες.τελικα ειχα μια βδομαδα αιμα και αυτο ελασχιστο 2 μερες εβαλα τις μεγαλες και τις υπολοιπες τις κανονικες περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια...σημερα ειμαι μεσα και το πρωι...γιατι οπως καταλαβαινετε ειμαι ξαπλαααα....μιλησα με τη γιατρο μου εχτες γιατι σημερα εχει γεννα και δεν μπορει να με δει...ανησυχισε λιγο...μου εδωσε παλι τα utrogestan 2 κολπικα το βραδυ και 1 απο το στομα το πρωι και το μαγνησιο εκει που το επερνα 1 φορα τωρα μου ειπε παλι 3..ξαπλα και ακινησια και θα παω τη Δευτερα να με δει..ποναγα το πρωι αλλα πολυ λιγοτερο απο εχτες και τωρα που ηδη εχω παρει το χαπι ειμαι καλυτερα...η κουραση φταιει ειμαι σιγουρη εκανα πολλες δουλειες σπιτι και μαγαζι τι να σου κανει...φοβηθηκα ομως εχτες κοριτσια πραγματικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Άννα...

Μάχη μου για τις σερβιέτες...δεν ξέρω τι ροή έχει μία γυναίκα που γεννάει φυσιολογικά αλλά με την καισαρική έχεις αρκετή... Έβαζα 2 απο το μεγαλύτερο μέγεθος και πάλι δεν έφταναν.. οπότε τώρα μάλλον θα ψάξω για ειδικές... δεν ξέρω αν υπάρχουν, θα δώ.

Τώρα διαβάζω που γράψανε τα κορίτσια για τις τενα...

Καλημέρα Ιφιγένεια! Εγώ χθές που ζυγίστηκα είμαι +4,5 κιλά.

Καλημέρα kiska... περαστικά σου! Άσε τις δουλειές και ξεκουράσου! Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες τι κανετε??

Εμεις μια χαρα ειμαστε και οι δυο,πριν καμια ωρα σηκωθηκαμε!!

Κ γω θα θελα να δουλευα 4 ωριτσες..να περναει κ η ωρα μου...δουλευα σερι 11 χρονια 8ωρα-12ωρα κ εχω σταματησει τωρα εναμιση χρονο που ξεκινησαμε εξωσωσματικες και η αληθεια ειναι πως βαρεθηκα να καθομαι..αλλα ο σκοπος αγιαζει τα μεσα!!!Οποτε υπομονη!!!

Χτες πηγαμε στη μαμα μου..και τι εφτιαξε ο βραδυ??

Ψωμι αυγοφετες με ζαχαρη!!!!Εφαγα η γουρουνιτσα 3 μεγαλες ομως φετες ψωμι με ζαχαρη!!!!!

Τωρα θα παω να ζυγιστω να δω τι καναμε αυτη τη βδομαδα...

Το μενου σημερα εχει ρεβυθια!!!!!!

Βαριεμαι ολη μερα σπιτι ρε κοριτσια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μαγνησιο βοηθαει πολυ στους πονους θυμαμαι πριν ξεκινησω να τα παιρνω ειχα πονακια περιοδου σχεδον κεθμερα στη πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν πηρα καθολου.τωρα απιρνω 3 μαγνησιο 2 ασβεστιο 2 φολικο 3 σιδηρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κισκα μου ξαπλωσε και ξεκουρασου, και ασε τις δουλειες δεν τελιωνουν ποτε. Μην κουραζεσε.....αστα ολα και δεν θα υποφερεις εσυ για τις κ@#$δουλειες....

Ειναι ειδικες σερβιετες εεε? Μαλλον θα παρω και ειδικες και περιοδου και αναλογα με το αιμα που θα εχω....

Σημερα θελω να παρω να ρωτησω για μαθηματα τοκετου........θα παρω το απογευμα, με εχει αγχωσει λιγο αυτο το θεμα.....μου καρφωθηκε η ιδεα για την μεθοδο rat.....ουφφφφφ.....

Για κιλα ειμαι η πιο φαλαινιτσα +10, γι αυτο οι υπολοιπες μην μιλατε καθολου :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiska k egv xtew me to perpathma to parakana k πονεσε λιγο η κοιλιτσα μου.ξαπλα λοιπον σημερα ε?δε τελειωνουν οι δουλειες ποτε.κατερινα κ εγω ρεβυθακι.αλλα με μετρο γιατι εχω τα γνωστα προβληματα εντερου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα μου!!Ωραίες οι αυγόφετες αλλά μαρέσουν με τυρί!!

Ναι απο την αρχή της εγκυμοσύνης.... ξεκίνησα όμως με πολλά κιλά παραπάνω και μου είπαν ότι δεν πρέπει να περάσω τα 100 κιλά μέχρι να γεννήσω γιατί θα τους δυσκολέψει στην καισαρική οπότε το έραψα αναγκαστικά... :(:(:( πέρσι μέχρι την 24η εβδομάδα είχα πάρει 9!!! :lol::lol:

Μάχη μου μη το λές αυτό... εσύ ήσουν αδύνατη πρίν μείνεις οπότε σε παίρνει να πάρεις και μερικά κιλά παραπάνω! ;)

Ιφιγένεια και εγώ που είχα κράμπες και πονοκεφάλους μόλις ξεκίνησα το μαγνήσιο σταμάτησαν όλα!

Εγώ σήμερα θα φάω η λαπά η μακαρόνια σκέτα....το τυράκι δεν επιτρέπεται... ούτε ο κιμάς για να μην μου πέσει βαρύ στο στομάχι... ακόμα και τα συμπληρώματα μου σταμάτησε για μερικές μέρες ο γιατρός... Κανονικό ΚΑΠΗ έγινα! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες!! Τι κάνετε?? Εγώ τώρα γύρισα από το χημείο και έπεσα με τα μούτρα στα τυροπιτάκια και λουκανικοπιτάκια...ειχα πεθάνει από την πείνα!!! :lol::lol: Οσο για την καμπύλη δεν ηταν κατι τραγικό, ισα ισα...μου έδωσαν να πιω ενα ποτο με πορτοκάλι που το πουλάνε και στα μαγαζιά...Σκέψου πόση ζαχαρη έχει!! Το αποτέλεσμα θα πάρω αποτελέσματα!!!

Μου ήρθαν και αυτά που παρήγγειλα απο το αμαζον!!Και χθες πήρα τα πρωτα ρουχαλάκια στο μπεμπη!! Πήγα και πήρα δωρο στον αντρα μου και δεν άντεξα...Θα σας βάλω μετά φωτο να δειτε!

Δεν διάβασα τα νέα σας...πάω να διαβ'ασω και γυριζώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα νιωθω πολυ πρησμενη ρε γμτ..... :(:(:( Ο αντρας μου πλεον με φωναζει βαρελακι, χοντρουλλα και ολα τα σχετικα.

Σημερα εκανα και την βλακεια να φορεσω ενα παντελονι απο περσι που ητανε καπως φαρδυ με λαστιχο και μου ειναι τσιτα. Οκ να παρω κοιλια. Οκ να παρω στηθος....αλλά η περιφέρεια που εχει γινει σαν το λεκανοπαιδιο αττικης :roll::roll::roll:

Μαρακι με γεια τα ρουχαλακι. Περιμενουμε φωτος!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφηστε φοβηθικα...δεν κουνιεμαι...ας γινει στο σπιτι χαμος..χε...κα...εγω απο κιλα ακομα τιποτα στα -3 ειμαι αφου ακομα δεν εχει συνελθει το στομαχι μου για να μπορεσω να φαω...θα τα παρω ολα μαζεμενα μετα μου φαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι!!! Καλά αποτελέσματα!!!

Με γειά τα ψώνια!!!

Περιμένουμε φωτό!

Μάχη το πρήξιμο συνήθως είναι απο το αλάτι... εγώ δεν βάζω σχεδόν καθόλου... και είμαι πολύ καλύτερα. Πιο πρίν δεν μου έμπαινε η βέρα απο το πρήξιμο... τώρα είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν...γράψατε πολλά...για να δω τι θυμάμαι!!

Κίσκα μου ξεκούραση!!! Ασε τις δουλειες και μην ρισκάρεις τίποτα...ολα καλά θα πάνε!!

Γιελιζ χαιρομαι που είσαι καλύτερα!! Τα κιλά σου μια χαρά είναι!!

Μιχαέλα μου καλός ο γιατρός ε? ΚΑι το μωράκι μεγάλωσε!!!

Νίκη μου τέρμα τα μακαρόνια!! :lol:

Νικόλ μου πολλά φιλιά!!

Χρυσταλλένη μου σε ποιο μαγαζι πήγες? Και εγώ αυτο το καρότσι θέλω στο λαχανί....θα μας κάνει και εμάς έκπτωση??? :lol::lol:

Σοφάκι μου εμένα μια χαρά ήταν η καμπύλη..βεβαια ηταν ωραίο αυτο που μου έδωσαν να πιω...ζοριστηκα μόνο που πεινούσα!! :lol: Καλά αποτελέσματα να έχουμε!!

Χρύσα μου, Ιφιγένεια, Άννα, Κατερίνα καλημέρα!!

Μάχη μου για τις σερβιέτες μια φίλη μου που γέννησε τελαυταία πήρε αυτές τις μεγάλες αλλά πολύ λίγες χρησιμοποιήσε...μονο μια μέρα...καισαρικη εκανε..μου είπε ότι θα μου τις δώσει γιατί έχει πολλές.

Ξέχασα καμία???

Θα βγάλω φώτο τα πράγματα και θα σας τα βάλω...ακόμα δεν άνοιξα την κούτα για να καταλάβετε... :lol:

Στο μεταξύ το χημείο είναι διπλα απο την κλινική και μπήκα στον πειρασμό να πάω στο γιατρό να δω το μωράκι...ετσι μια βόλτα... :lol::lol::lol: αλλά λέω θα με βρίσει ο άνθρωπος :lol::lol: οποτε υπομονή μέχρι την Τεταρτη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεεε ξεχασα τι ηθελα να γραψωωω...αααα...ναι...ρε κοριτσια εγω οταν γεννησα τα ειχαν ολα εκει και δεν πηρα τιποτα...τωρα εδω που θα γεννησω δεν ξερω ακομα αλλα αν χρειαστω σερβιετες που τις βρισκω???Εγω ειχα για 40 μερες περιπου αιμα και χρειαστικα πολλες αλλα οταν εφυγα απο το νοσοκομειο τις πηρα μαζι γιατι τις ειχα πληρωμενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εγώ χθές που πήγα μου λέει ο γιατρός να αλλάξουμε το ραντεβού που είχαμε κανονικά την ερχόμενη εβδομάδα... και του λέω να μην έρθω και την άλλη εβδομάδα??? Και με αγριοκοίταξε!!! :lol::lol:

Ευτυχώς έχουν υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τελος του μηνα θα παω στο γιατρο αλλά μετα μαλλον θα μου αυξησει τις επισκεψεις γιατι 25/4 μαπινω στον 8ο και θα πρεπει να με παρακολουθει πιο συχνα.... Μεσολαβει και Πασχα....θα περασει ο καιρος

Μου καρφωθηκε στο μυαλο να φτιαξω σπιτικο παγωτο. Βρηκα μια συνταγη που ειναι η βασικη και αν θελεις προσθετεις και αλλα υλικα. Λεω να φτιαξω με μπισκοτα την μιση δοση και με φρουτα την αλλη μιση, μαλλον φραουλες... τι λετε? Καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ...και εμένα έχει πολύ υπομονή..δεν νομιζω να μου έλεγε κάτι αλλά είπα να μην το παρακάνω...

Μάζη μου κι εγώ έχω πολλές φράουλες και σκεφτόμουν να φτιάξω παγωτό ή μιλκσεικ!! Βασικά η συνταγη που έχω ειναι με οδηγίες για το μίξερ μου δεν ξέρω αν θα σε βοηθησει ...

Ανοιξα τα πράγματα...πολύ συγκινηθηκα...αποστειρωτής, καλαθος για πάνες, θερμόμετρο...τι ωραία...ΔΗ φωτογραφική είναι στο αμάξι οποτε θα σας βάλω αργότερα φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη ωραία φαίνονται και οι 2 γεύσεις... μπορείς να κάνεις και με ακτινίδιο! Και το μιλκσεικ είναι καλή ιδέα!

Μαράκι φαντάζομαι πόσο ωραία είναι τα πραγματάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εχει το μενού σήμερα?? Εγώ λέω να κάνω καμιλα σαλατούλα πάλι με παντζάρια..μπας και ενεργοποιηθει το άτιμο το έντερο :lol::lol:

Ειχατε καμία κανένα νέο απο τη Ζάχα? Η Μαριλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι τι ωραια τα πραγματακια σας!!!!!! Με τις αγορες νιωθω παντως οτι πλησιαζει ο καιρος ακομα πιο εντονα, εσεις??

Μαρακι βαλε την συνταγη αμα ειναι και τις οδηγιες και θα το προσαρμοσω. Τι μιξερ εχεις? Εγω εχω κουζινομηχανη kenwood....

Bασικα λεω να βρω και συνταγες με smoothies φρουτων για να φτιαχνω στο μπλεντερ για πιο υγειινα και δροσιστικα τωρα την ανοιξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Μάχη μου εγώ έχω το thermomix...Ειναι πολυμηχάνημα..μέχρι και σούπες κάνει..Ειναι ακριβούτσικο και ευτυχώς μου το πήρε δώρο ο αδερφος μου στο γαμο αλλιώς δεν θα το έπαιρνα...να και το σαιτ να δεις...http://www.eminentia.com.cy/

Η συνταγή για παγωτο λεει:

"Βαζετε τις φράουλες στην κατάψυξη για τουλάχιστον μια μέρα. Χτυπάτε στον κάδο 200γρ. ζάχαρη για να γίνει ζάχαρη άχνη. Επειτα προσθέτετε 600γρ. φραουλες και 250 γρ παγωμένη κρέμα γάλακτος....ετοιμο!!!

Για μιλκσεικ λέει:

"Ριχνετε στον κάδο 6 παγάκια, 200 γρ. φράουλες ή μπανάνες, 3 κουταλιές ζάχαρη (προαιρετικά) και 3 μεζούρες γάλα. και χτυπάτε"

Σε εμένα γράφει και χρόνο και ταχυτητα αλλά για το συγκεκριμένο μίξερ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα, το εχω ακουσει το θερμομιξερ, ειναι οντως ακριβουτσικο. Βασικά σκεφτηκα να κανω το παγωτο βανιλια και να το μοιρασω στα δυο. Στο μισο να προσθεσω μπισκοτα θριματισμενα και στο αλλο μισο φραουλες. Αλλα τις φραουλες να τις βαλω απο πριν στην καταψυξη?? Και να τις βαλω ολοκληρες ή κομματακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μπορείς να βάλεις μερικές ολόκληρες και τις υπόλοιπες κομματάκια... να έχει ποικιλία.. :lol::lol:

Εντωμεταξύ τι έχει πάθει και με πετάει συνέχεια???? Και για να ξαναμπεί κάνει 3 ώρες.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...