Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

Κατερινα τελειο το κρεβατι με τα αρκουδακια!Οσο για το καροτσι,θα σου συνιστουσα να παρεις καποιο οικονομικο αλλα επωνυμο.Καλυτερα να επενδυσουμε λεφτα σε ενα καλο στρωμα κρεβατιου και σ'ενα καροτσι,παρα στο κρεβατακι.Εγω σκεφτομαι να παρω κρεβατακι απο τα Mothercare,που ειναι οικονομικα και ανθεκτικα(εχει η κουνιαδα μου).Στρωμα ομως θα παρω ενα καλο της cocomat,που ειναι και το δικο μας και ειναι τελειο!Καροτσι σκεφτομαι καποιο οικονομικο της Κικκο αν και μ'αρεσουν τα Πεγκ περεγκο...Καθισμα αυτοκινητου θα παρω οσο καλυτερο μπορω,οσο και αν κοστιζει...

Σοφια,δες και αυτο το σαϊτ,εχει για την εγκυμοσυνη και τα μωρα πολυ ωραια πραγματα και πολυ αναλυτικα:

http://www.webmd.com/baby/default.htm

και βιντεακια για την φροντιδα του νεογεννητου: http://www.webmd.com/parenting/baby/default.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Beboulino τοοτσι ειναι της carrelo το Μ8 και η τιμη του που το βρηκα στον Γερακα ηταν 200 ευρω!!Της chicco αντιστοιχο αλλα που δε πηγαινοερχεται το τιμονι και κλεινει σαν μπαστουν που εμενα ετσι δεν χωραει στο δικο μου αυτοκινητο εχει 280-300 και της perego ενα αντιστοιχο 400!!Κ οι ροδες της περεγκο ειναι πολυ μικρες καμια σχεση με αυτο!!

Το ειδα απο κοντα το καροτσι κ την κουνια!!

Η κουνια παλι 485 εχει μαζι με στρωμα cocolatex δηλ και κοκοφοινικα κ λατεξ ,παντα,κουνουπιρεα παπλωμα σεντονακια..

Η συρταριερα 330!

Βασικα νομιζω οτι ειναι πολυ καλες οι τιμες σε σχεση κ με αλλα που εχω δει..ηταν οι πιο οικονομικες!!Θα παμε κ σε αλλο ενα αυριο κι θα δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες τι κάνετε?

Άννα να πώ με γειά το μαλλί? Τα έκανες τελικά?

Μαράκι πολύ γέλασα με τον διάλογο σας με τον άντρα σου... τελικά δεν μπορείς να τους πιάσεις απο πουθενά....άντρες.... :lol::lol::lol:

Σοφία μου φτιάχτηκε τελικά το πλυντήριο ε?Επιτέλους! Μα τι άχρηστοι που είναι μερικές φορές... σου σπάνε τα νεύρα....Με το καλό να δείς τις κούκλες σου αύριο!!

maroulita χαίρομαι που είναι όλα καλά... χάθηκες και ανησυχήσαμε...

Μαράκι με γειά οι μπλούζες... καλοφόρετες...

Chrystalleni ξεκίνησες ετοιμασίες ε... τι καλά... εμείς έχουμε ακόμα καιρό...

Μιχαέλα πήγατε και εσείς Praktiker ε? Δεν έχει πολύ ωραία πργάματα? Εγώ ήθελα να πάρω πολλά... αλλά συγκρατήθηκα.... Εσένα ο άντρας σου τουλάχιστον άντεξε μία μέρα μετά που άνοιξαν... ο δικός μου με έτρεχε την ημέρα που άνοιξαν... μη χάσουμε.... :lol::lol::lol: Με γειά η ραφιερα-βιβλιοθηκη και η ζυγαριά!!

Αννα μου τα link που έβαλε η Νίκη τα λένε σωστά για τους μήνες εγκυμοσύνης...

Τώρα που διάβασα αυτά συνειδητοποίησα ότι έκλεισα τον 6ο και μπήκα στον 7ο :shock::shock::shock: Δηλαδή είμαι στο τρίτο τρίμηνο!!! Πώ πώ!!!

Κατερινάκι μεγάλωσε ο μπέμπης!!! Τέλεια!

Πολύ ωραία είναι αυτά που έβαλες.... και το κρεβατάκι και το καρότσι...

Οι υπόλοιπες που χαθήκατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινα δεν την ηξερα αυτη την μαρκα.Θα την κοιταξω,ειναι πολυ οικονομικη!Το κρεβατακι το βρηκες σε πολυ καλη τιμη,μην το συζητας!Και τελειο με το αρκουδακι!

Οι ροδες του καροτσιου νομιζω πως βολευει να μην ειναι μεγαλες,απο θεμα χωρητικοτητας στο αμαξι αλλα και για καλυτερο χειρισμο του καροτσιου. :roll: Βασικα ψαχνω ενα ελαφρυ καροτσι,να μπορω να το κουμανταρω.Γι'αυτο απεκλεισα τα περεγκο,αν και μ'αρεσουν πολυ,ειναι πολυ βαρια και ειναι και ακριβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντιοσα μου το εκανα το μαλλακι μου,ναι.ξανθυνε πολυ με τις ανταυγειες κ επιτελους στανιαρα η κακομοιρα.ολο στο καθρεφτη κοιταζομαι το ψωνιο :P το περιμενα καιρο

κατερινα τελειο το κρεββατακι

κοριτσια εγω να πω την αληθεια οταν με το καλο ερθει η ωρα λεω να παρω 2 καθισματακια αυτοκινητου για το 1ο εξαμηνο.κ αργοτερα να παρω καροτσι.γιατι θελω ενα ελαφρυ κ χωρις ογκο καροτσι κ δυστυχως αυτα που ειδα για πολυ μωρα μου φανηκαν δυσκινητα κ αβολα.κ σκεφτομια οτι αν με το καλο γεννησω συμφωνα με το γιατρο 40 μερες θα μεινουμε μεσα κ μετα θα πιασουν ψυχρουλες οποτε θα τα βγαζω εξω απλα για βολτα?

τωρα δε ξερω αν θα καταληξω σ αυτα που ειναι μπρος πισω η πλαι-πλαι.τα μπρος πισω μου φαινονται λιγο στενα για αργοτερα κ θα ναι παντα αδικημενο αυτο που θα καθεται πισω κ αυτα που ειναι πλαι-πλαι θα χωρανε σ ολα τα πεζοδρομια

πφφφφφ!προβληματα

μπεμπουλινο κ εγω απ τη μια δε θελω να περασει ο καιρος γιατι μ αρεσει αυτη η περιοδος απ την αλλη δε σου κρυβω οτι αγωνιω κ ανυπομονω.δε ξερω.εχω δει κ τοσα γυρω μου που.....εχω καλη πιστη αλλα παντα κατι με τρωει.ευχαριστω παντως για τη λιστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο δες τα χαρακτηριστικα του που γραφει!!Ειναι πολυ καλα και κλειστο το καροτσι ειναι 97εκ εγωπου χω το agila της οpel το καινουριο εχει μικρο πορτμπαγκαζ κ αυτο το χωραει μια χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντιοσα μου το εκανα το μαλλακι μου,ναι.ξανθυνε πολυ με τις ανταυγειες κ επιτελους στανιαρα η κακομοιρα.ολο στο καθρεφτη κοιταζομαι το ψωνιο :P το περιμενα καιρο

κατερινα τελειο το κρεββατακι

κοριτσια εγω να πω την αληθεια οταν με το καλο ερθει η ωρα λεω να παρω 2 καθισματακια αυτοκινητου για το 1ο εξαμηνο.κ αργοτερα να παρω καροτσι.γιατι θελω ενα ελαφρυ κ χωρις ογκο καροτσι κ δυστυχως αυτα που ειδα για πολυ μωρα μου φανηκαν δυσκινητα κ αβολα.κ σκεφτομια οτι αν με το καλο γεννησω συμφωνα με το γιατρο 40 μερες θα μεινουμε μεσα κ μετα θα πιασουν ψυχρουλες οποτε θα τα βγαζω εξω απλα για βολτα?

τωρα δε ξερω αν θα καταληξω σ αυτα που ειναι μπρος πισω η πλαι-πλαι.τα μπρος πισω μου φαινονται λιγο στενα για αργοτερα κ θα ναι παντα αδικημενο αυτο που θα καθεται πισω κ αυτα που ειναι πλαι-πλαι θα χωρανε σ ολα τα πεζοδρομια

πφφφφφ!προβληματα

μπεμπουλινο κ εγω απ τη μια δε θελω να περασει ο καιρος γιατι μ αρεσει αυτη η περιοδος απ την αλλη δε σου κρυβω οτι αγωνιω κ ανυπομονω.δε ξερω.εχω δει κ τοσα γυρω μου που.....εχω καλη πιστη αλλα παντα κατι με τρωει.ευχαριστω παντως για τη λιστα

Αννουλα μου τα διδυμοκαροτσα δυστυχως ειναι μπουγιο!!αλλα τι να κανεις??

η περεγκο εχει τα μπρος πισω που μπορεις να κανεις τακαθιματακια αντικρυστα κ το ενα μωρακι νακοιταει το αλλο..το ειδα χτες απο κοντα!!!

Και μην νομιζεις κ το χειμωνα θα το χρειαστεις ολο κ καπου θα πας..τι θα κουβαλας 2 μπεμπε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα οταν θα γεννησουμε θα εχει καυσωνα!Μετα απο 40 μερες θα εχει ακομα καυσωνα,οποτε αποκλειεται να μην θελησεις να τα παρεις βολτα με το καροτσι.Αν και εγω σκεφτομαι να μην μεινω μεσα 40 μερες,αλλα αν καταφερω στο 20ημερο θα βγαινουμε την βολτουλα μας με το καροτσι στην γειτονια,να παιρνουμε τον αερα μας. ;)

Κατερινα και εγω το σιτροεν c3 εχω και πρεπει να δω να χωραει το καροτσι.Αλλα το θελω και ελαφρυ γιατι εχω προβλημα με την μεση μου...Θα το ψαξω πολυ. :roll: Δεν μου αρεσει να ειναι πολυ ογκωδες,νομιζω πως δεν θα το βολευτω... Εχω δει αυτο που ειναι ελαφρυ και σχετικα μικρο (109 εκατοστα).Και οικονομικο.Αλλα θελω καλυτερο καθισματακι αυτοκινητου,της ρεκαρο ή μαξι κοζι...

http://www.ebaby.gr/chicco-1-2-3-4-5-6- ... hicco.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου μεγια και το μαλλι!!!!!!!

Το μπρος πισω οχι τοσο!!Το πλαι πλαι πιο πολυ μου φανηκε και νομιζω θα ναι κ πιο δυσκολο στο δρομο!!Η περεγκο αυτο που σου λεω το χει με 4 διπλες ροδε μπρος πισω!!Οχι μ με 8 διπλες!!Θα το βρω κ θα σου πω πιοειναι..περιμενε...

Κ γω προχτες ειχα παει για μποτε..ξερετε εκει που δεν βλεπουμε πια!!!! :D:D:D

Μαλλι το χω κοντα στο φυσικομου κ δεν φαινετε η ριζα..κ ετσι πριν το Πασχα θα τοφτιαξω κ αυτο κ μετα πριν να γεννησω!!

Πριν το Πασχα θα κανω γενικο μποτε μανικιου,πεντικιουρ,αποτριχωση,μαλλι!!Ετοιμη για το καλοκαιρι που ερχεται!!!!!

Βασικα καλοκαιρι παντα τα κανω αυτα ειδικα το πεντικιουρ και την αποτριχωση!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Βασικά δεν ξέρω αν ξεκίνησα νωρίς ετοιμασίες, θέλω να τα κάνω λίγα λίγα γιατί είμαι πολύ αγχωτικιά. Αν είμαι οργανωμένη θα μπορέσω να το απολαύσω χωρίς άγχος. Αν το σκεφτείτε όμως με βάση την τελευταία μου περίοδο 8/9 λογικά (αν τα υπολογίζω σωστά) σε 5 μέρες κλείνω τον 7 και προχωρώ.

Διόσα και Σοφίτσα δεν αργείτε και εσεις. Σύντομα θα ξεκινήσετε ετοιμασίες. :D:D:D

Να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι. Δούλευα παλαιότερα σε Αμερικάνικο σχολείο και είχαμε την παράδοση να κάνουμε party σε έγκυες συναδέρφους (baby shower) πριν γεννήσουν. Περίεργη παράδοση αν με ρωτάτε. Συμμετείχα πάντα αλλά είχα τις επιφυλάξεις μου. Τώρα θέλουν να μου κάνουν έμενα σε 2-3 εβδομάδες. Είναι ωραία φάση, μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, όλες φέρνουν γλυκά (εκτός απ την εγκυμονούσα :lol::lol:) και φέρνουν και δωράκια στο μωρό. Αλλά δεν ξέρω αν θέλω, μου φαίνεται περίεργο να μουν κάνουν party για το μωρο μου απ τη στιγμή που το μωράκι μου δεν έχει γεννηθεί. Μήπως παραείμαι προληπτική;;;

Πως είναι ο καιρός στην Ελλάδα; Εδώ βρέχει για τα καλά

χχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αxxx!Baby Shower!Τελειαααα!Μακαρι να μου εκαναν και εμενα! :( Μ'αρεσει τοσο πολυ σαν ιδεα!Και αυτες οι τουρτες που φτιαχνουν με τις πανες και τα μωρουδιστικα δωρακια ειναι τρελα!Να το κανεις,θα ειναι τοσο ομορφα!Μην το σκεφτεσαι καθολου!Αχχχ,ζηλευω,θελω και εγωωω!

Αννα,μεγεια το μαλλι!

Ευτυχως η κουμπαρα μου πηγε και τελειωσε την σχολη για νυχια και μου κανει μανικιουρ-πεντικιουρ δωρεαν! ;) Μου εκανε και τα 2 πριν ενα μηνα,μανικουρ μαλιστα καναμε και προσφατα,τελειο!Με στρασακια κλπ.Και πριν μερικες μερες μου εκανε αποτριχωση με κερι στα ποδια!Οποτε φετος το καλοκαιρι θα ειμαι περιποιημενη εγκυουλα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου με γειά το μαλλί....Εγώ προς το παρόν κάνω μόνο πιστολάκι που και πού... το βάψιμο το αφήσαμε για μερικές μέρες πρίν τη γέννα... Ε τότε θα κάνω και τα υπόλοιπα... να είμαι όμορφη στο νοσοκομείο! :lol::lol::lol::lol: Για αποτρίχωση ακόμα δεν έχω θέμα... τόσα χρόνια που τα κάνω με σιλκεπιλ έχουν αραιώσει πολύ και κρατάνε αρκετό καιρό μετά...

Τα καροτσάκια που βάλατε είναι πολύ όμορφα...

Chrystalleni μου ωραίο ακούγεται το shower party....αμα θες και νομίζεις ότι θα περάσεις καλά κάντο... γιατί όχι? Ο καιρός και εδώ είναι μουντός και καθόλου δεν μου αρέσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ωραιο το σαιτ.αυτη την εταιρεια λικνο για τα κρεββατακια τη βρηκα κ εδω γιαννενα αλλα θα θελα να μαθω κ απο αλλου τιμες.αν ξερει καμια ας μου πει.αν παρω τηλ θα μου πουν λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι εισαι κουκλα!!!!!!!Κι εσυ κ η κοιλιτσα σου!!Φτου σου κοπελα μου!!Οσο για το καροτσι κ τη κουνια τα βρηκα φοβερα,το καροτσι μου φανηκε πολυ βολικο κ η κουνια πολυ ομορφη κ σε τελεια τιμη με ολα τα παρελκομενα.

Αννα μεγεια το μαλλι.Οσο για καροτσι μια καλη λυση ειναι της Maclaren το twin techno.Παναλαφρο,μικρο κ οταν διπλωνει χωραει κ στο πιο μικρο πορτπαγκαζ.Εγω το εψαξα πολυ,κατεληξα σε αυτο κ ειμαι πααααααρα ποολυ ικανοποιημενη.Δες το στα mothercare.

Νικη μου τα λινκ που εβαλες ειναι πολυ ενημερωτικα ολα.Σε ευχαριστω καλη μου ;)

Χρυσταλλενη κ εμενα ωραια μου ακουγεται το baby shower,γιατι να μη το κανεις?

Γιεληζ μου πως εισαι??Μπηκες κ εσυ στον 7ο..Περναει ο καιρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω Σοφιτσα μου!!!!Κ γω νομιζω πως στις τιμες που τα βρηκα ειναι πολυ καλες..ειδικα το καροτσι που εχει αυτα που θελω!!

Αυριο θα παμε κ σε ενα αλλο μαγαζι με παιδικα κ μετα θα αποφασισουμε τι τελικα θα κανουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γκαστρούλες μου!!!Τι κάνετε? πως περάσατε το σ/κ???

Εμείς καλά.. ήσυχα.. αλλά νιώθω ότι δεν μου έφτασε.. θέλω κι άλλο...!!!! :(:(

Κατερινάκι είσαι κούκλα κι εσύ και η κοιλίτσα σου!! ;);)

Νίκη τα link όντως πολύ ενημερωτικά!!Ευχαριστούμε...

Άννα με γεια το μαλλάκι!!!!Ωραία η ανανέωση ε?? εγώ πήγα το Σάββατο και τα έκοψα λίγο να καθαρίσουν... νιώθω κάπως καλύτερα με τον εαυτό μου.. αν μου ενέπνεε εμπιστοσύνη η κομμώτρια θα έκανα πιο μεγάλη αλλαγή αλλά.. δεν μου γέμισε το μάτι.. κι ευτυχώς γιατί αλλά της είπα κι άλλα έκανε :evil::evil:

Ωράια τα καροτσάκια που βάλατε!!!Εμείς έχουμε Peg perego.. δεν έχει πάθει τίποτα!!είναι σκυλιά!!Και δεν έιναι και τοσο βαριά που λέτε.. μια χαρά είναι και πολύ εύχρηστο..κι όταν κλείνει γίνεται αρκετά μικρό και βγαίνουν και οι ρόδες και τα χερούλια και μαζεύεται ακόμα πιο πολύ!!! ;);)

Κρυσταλένη μου ωραίο ακούγεται το πάρτυ που θέλουν να σου κάνουν.. ωραία σκέψη!!Τώρα το θέμα είναι πως νιώθεις εσύ.. εάν δεν νιώθεις καλά με την ιδέα πες τους το... το πάρτυ γίνεται για σένα και το μωράκι σου... εμένα θα μου άρεσε πάντως!! :P

Μαράκι σουφλέ σοκολάτας με παγωτό ε????Ελπίζω να έφαγες μια μπουκιά και για μένα!!Πάντως εγω το έχω στο στόμα μου!!Ο γιατρός μου μου υποσχέθηκε ότι μόλις γεννήσω θα πάει να μου φέρει... δεν θα προλάβεις να βγεις από το χειρουργείο μου είπε... θα σου έχω φέρει μια γερή μερίδα σουφλέ σοκολάτας με παγωτό!!!!! :lol::lol: Για να κάτσω φρόνιμη τώρα μου το είπε.. να μην τρώω τίποτα!! :lol:

Με γεια τις μπλούζες!!!Καλοφόρετες!!!

Σοφάκι μου τελικά όλα οκ με το πλυντήριο εε?? Τι σόι μάστορες κυκλοφορούν??τουλάχιστον στο φτιάξανε και ξεμπέδεψες!!Τελικά δεν έμεινες μοναχούλα!!!! :D;);)

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα... ελπίζω να μην ξέχασα κάτι σημαντικό!!Οι υπόλοιπες τι κάνετε??

Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!! Πώς περάσατε? Εμείς όλο το σκ στις βόλτες ήμασταν, προκαταβολικά βγάζουμε τα "σπασμένα" για τον καιρό που δεν θα μπορούμε (όταν έρθει το μωρό). :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελισάβετ!!!!Καλά κάνετε!!Τώρα που μπορείτε.. γιατί μετά δεν θα προλαβαίνετε!!! :lol::lol: ή μάλλον θα προλαβαίνετε αλλά δεν θα είστε μόνοι!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα κ καλη εβδομαδα....πηγα εδωσα το αιματακι μου για τον θυροειδη κ αυριο εχω ενδοκρινολογο.κ επιτελους ΧΤΥΠΗΣΕ!!!!αυτη την φορα ειμαι σιγουρη...χθες αργα το απογευμα που ημουν ξαπλωμενη στο καναπε το ενοιωσα σαν χτυπος καρδιας,3 φορες,κατω απο την κοιλια στττα δεξια.κατι σαν παλμος...ταπ ταπ ταπ.κ το βραδυ που πηγα για υπνο στο ιδιο σημειο ενοιωσα παλι το ιδιο σαν παλμο.δεν μπορει να κανω λαθος ετσι δεν ειναι?απλα δεν ηταν πολυ δυνατο, αλλωστε το ζουζουνι ποσο να ειναι τωρα?καμια 300 με 400 γρ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...