Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

Εφαγα τον μουσακα μου και γυρισα!Μονο που δεν εφαγα ενα κομματι αλλα 2... :oops: Και ενα παρα πολυ μικρο κομματακι τυροπιτα... :oops: Κρατησα ωρα και μετρησα το ζαχαρο μετα απο μια ωρα ακριβως.Ηταν μολις 101! :D Θα μετρησω και στο 2ωρο,αν και ολα δειχνουν πως με την διατροφη που κανω,δεν εχω προβλημα! :D

Μαρακι,που εισαι κοπελα μου!Μας ελειψες!Ο μπεμπακος σου μεγαλωνει μια χαρα,μπραβο!Το στομαχι σου ειναι ενταξει τωρα;Ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα,μην περπατας πολυ αφου σε πειραζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαράκι μου καλό!!!φαντάζομαι τι τρομάρα θα πήρες.. τέλος καλό όλα καλά!!!Τελικά τι ήταν?? νευρόπονος στο στομάχι?Μεγάλωσε γρήγορα ο παίδαρος!!!

Νίκη μου το βιβλίο που λέω το είδα σε μια από τις φωτογραφίες του Γιώργου.. θα ψάξω να το βρω από το internet και θα το βάλω!Καλά έκανες κι έφαγες.. δεν πειράζει!Δεν το κάνεις και κάθε μέρα...αφού το ευχαριστήθηκες εσύ θα το ευχαριστηθεί και το μωράκι σου!!! ;);)

Εξαφανίστηκα γιατί είχα μια συνεργασία με μια συνάδελφο και ήμουν σε διπλανό γραφείο....που πήγατε??? το διαλύσατε?? :-w:-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.koraisbooks.gr/index.php?pag ... &Itemid=54

Νίκη να το βιβλίο για το οποιο μιλάω!Βασικά είναι ημερολόγιο μωρού.. γράφεις εκεί πότε γεννήθηκε, τις πρώτες σκέψεις,στιγμές, πότε έκανε πρώτη φορά μπανάκι, πότε έφαγε με κουτάλι, βάζεις φωτογραφίες από διάφορα στάδια και ηλικίες.. είναι πολύ όμορφο!!!Και πιστεύω ότι θα τους αρέσει να το βλέπουν μετά άπό χρόνια!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια ξερει καμια σας ποσα χρηματα ειναι το επιδομα κυησης απο το ικα???????????

Δυστυχώς δεν γνωρίζω... ίσως μπορεί να σε βοηθήσει κάποια άλλη κοπέλα!!!

Με το καλό το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,τελειο το βιβλιαρακι!Ευχαριστω Ευγενια!

Κατερινα μια φιλη μου που γεννησε προσφατα πηρε απο το ΙΚΑ γυρω στα 1200 ευρω πριν γεννησει και αλλα 1000 μετα την γεννα.Ειναι τα επιδοματα κυησης,λοχειας και τοκετου.Απ'οσο ξερω ομως παει αναλογα με τον μισθο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ώρα σας διαβάζω :shock::o Υπόσχομαι δεν θα ξαναλείψω!!! :lol::lol:

Κι εμένα μου λείψατε κοριτσάκια μου...μες στα νεύρα ήμουν χθες!! :evil:

Ευγενία, Μάχη, Ελίς, Μαίρη τέλεια τα νέα σας από το γιατρό...μεγαλώσατε κι εσείς...

Τι όμορφες κοιλίτσες έχει η παρέα μας!!!

Γιωργάκη εσείς κι αν μεγαλώσατε...φτάνει η ώρα...άντε να μας κάνεις το ποδαρικό!

Η Βικυ έγραψε τα νέα της από το γιατρό?

Οσο για τις κακίες...απλά δεν ασχολούμαστε...Εμένα λόγω της κοιλιάς μου όλοι νομίζουν ότι γεννάω όπου να'ναι... :lol:

Το στομάχι μου πέρασε ευτυχως...μάλλον νευρόπονος ήταν...ή απο τη δυσκοιλιότητα...Πήρα τρομάρα αλλά τουλάχιστον ξαναείδα το νινί μου :lol::D

Το επόμενο ποστ μας κορίτσια...που σίγουρα θα είναι σύντομα...ο τιτλος μας να είναι "ΚΑΙ ΟΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ" ε??? τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το επόμενο ποστ μας κορίτσια...που σίγουρα θα είναι σύντομα...ο τιτλος μας να είναι "ΚΑΙ ΟΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ" ε??? τι λέτε??

Καλό!!!!!Μου αρέσει πολύ!!!!! ;):D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Τελειος τιτλος Μαρακι!

Ευγενια,ειδα πως εχει πολλα και για κοριτσακια,αλλα εχουν εξαντληθει ρε γμτ...Θα ψαξω να τα βρω καπου αλλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πουλάνε σε όλα τα βιβλιοπωλεία!!!Δεν τα βρίσκεις μόνο μέσω internet!!Απλά σου έβαλα να δεις φωτό για να καταλάβεις για πιο λέω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το βιβλιαράκι νομίζω το έχω δει και στο jumbo. Στην Κύπρο τουλάχιστον...δεν ξέρω βέβαια αν ειναι παρόμοια..

Χαίρομαι που σας άρεσε η ιδέα μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρεσε πολυ το λευκωμα με τα αρκουδακια forever friends!Θα ψαξω να το βρω!

Περιμενω την κουμπαρα μου και το βαφτιστηρι μου να παμε τζαμπο να του παρω δωρο.Ειχε γενεθλια πριν λιγες μερες!Τα λεμε αργοτερα!Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου θα σας αφήσω τώρα να ετοιμαστώ για το σπιτάκι μου σιγά σιγά!!!

Καλέ δεν μιλήσαμε για φαγητό σήμερα!!!! :shock::shock::shock: Δεν είμαστε καλά!!!

για να μην ξεφεύγουμε...

Εγώ έφαγα ρεβύθια και σαλατούλα!!!! μούρλια!!! :lol::lol:

Λοιπόν καλό απόγευμα και καλή ξεκούραση σε όλες!!!Θα τα πούμε το βράδυ ή αλλιώς άυριο!!!!

Φιλάκια στις κοιλίτσες!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που ειπατε για βαφτιστηρι......τι παιρνουμε τωρα το πασχα?παπουτσακια,λαμπαδα κ αυγο?κ η λαμπαδα τι να εχει πανω?παιχνιδι η στολιδια?ειναι 1,5 η βαφτιστηρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο απόγευμα Ευγενία μου!

Καλή βολτούλα Νικη μου και να χαίρεσαι την βαφτιστήρα σου!

Αννα μου εη δικιά μου η βαφτιστήρα είναι 6 και του αντρα μου 1,5...Θα τους πάρουμε λογικά αυγο με κανένα παιχνιδάκι και μάλλον ρούχα...Ετσι καναμε μέχρι τώρα...ή αλλιώς παιχνίδι...Τωρα που δεν μπορώ να πάω εγώ να τα πάρω δεν ξέω τι θα κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλες μου εγκυουλες. δεν μπηκα εχθες γιατι με το που γυρισαμε απο την ενδοκρινολογο ειχα ανακατωσουρες και δεν την παλευα καθολου. μου αυξησε το χαπι για τον θυροειδη. μου ειπε τα δικα της. και επειδη για να παρει τα λεφτα της επισκεψης ηθελε να με δει την πλακωσε ενα τεταρτο σε ερωτησεις. το ευχαριστηθηκα. τσαμπα τα 60 ευρω νομιζετε? οχι γλυκια μου. την ζαλισα στις ερωτησεις αλλα τουλαχιστον το 15 λεπτο το αξιοποιησα για τα 60 ευρω.

αυτα......

εσεις μια χαρα διαβαζω αν εξαιρεσουμε τις κομπλεξικες που δεν ξερουν τι κακια να πουν για να νοιωσουν οι ιδιες καλυτερα.

απλα δεν δινουμε σημασια και ολα καλα.

σημερα πηρα πρωτη φορα αγκαλια τον ανηψιο μου.

δεν ηθελα να τον αφησω. που να γεννηθει και η μπεμπα μου δηλαδη. παει θα τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μαλλον πρέπει να αλλάξω το τικερ μου...Απο προχθες που πήγαμε προσεξα πως στον υπέρηχο με δειχνει 23+2...τον ρωτησα γιατι καποιες μετρήσεις με δειχνουν πιο κατω και μου ειπε οτι ειναι λογικο αφου ουτε σε εμας όλα τα μερη του σώματος δεν ειναι ιδια! Με συμφέρει κιολας!!! :lol::lol:

Βίκυ μου ελπιζω να νιωθεις καλύτερα σήμερα...Καλά την έκανες οχι και να πληρώνονται τζάμπα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω!Το τι χαρα εκανε ο πιτσιρικας με τα παιχνιδια που πηραμε δεν λεγεται!Αγκαλια τα κρατουσε ο καλος μου! :lol: Και φευγοντας με αγκαλιαζε και με φιλουσε.

Το Πασχα συνηθως του παιρνω μια σκετη λαμπαδα και την φτιαχνω μονη μου,βαζοντας πανω ενα παιχνιδακι που του αρεσει.Το δενω με κορδελα και ετοιμη!Και πολυ πιο οικονομικη απο τις ετοιμες ;) Περσυ του πηρα φαναρακι αντι για λαμπαδα.Επισης του παιρνω αυγο και καποιο δωρακι,παιχνιδι ή ρουχαλακια.Παπουτσια μονο μια φορα του εχω παρει...Πεφτει παντα κοντα στα γενεθλια του,οποτε δεν του παιρνω κατι πολυ ακριβο,αφου του εχω παρει ηδη το δωρακι του. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια τι κάνετε; Εμείς επιστρέψαμε απ το νοσοκομείο. Είχαμε πάει σε διάλεξη για τη φροντίδα/περιποίηση μωρού, είχε πλάκα, πως το λούνεις, πως και τι το ταϊζεις. Έγινα πολύ σοφή...ο άνδρας μου συνέχεια μου λέγε, γράφε σημειώσεις γιατί δεν θα τα θυμάμαι :lol::lol:

Τι θα κάνετε το τριήμερο κορούες μου;;; Εμείς θα χαλαρώσουμε. Θα συγυρίσω λίγο το δωμάτιο του μωρού, θα πλύνω ρουχαλάκια, θα τα σιδερώσω (είναι το πρώτο και τελευταίο φαντάζομαι σίδερωμα που ανυπομονώ να κάνω) :lol::lol::lol::lol:

Το Σάββατο θα πάμε να δούμε και το γιοκα μας στο γιατρό.

Φιλια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα υπαρχουν 2 αναλογα βιβλια τετοια στα τζαμπο ενα γυρω στα 10 ευρω και ενα στα 15 ειχα παρει ενα στον κωνσταντινο μου και τωρα πηρα ενα στη μπεμπα..

για το επιδομα κυησης ειναι λιγο παραπανω απο 2 μηνιατικα του αναλογου μισθου σου περιπου και μετα παιρνεις 1000ευρω για τη γεννα και σχεδον αλλα 2 μηνιατικα του μισθου σου μετα τη γεννα και απο τον οαεδ καποια συμπληρωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι μου. τι κανετε? μπηκα μια στα γρηγορα να σας καλημερισω γιατι θα παω βολτα παλι σημερα στη μαμα μου και στην αδερφη μου (δηλαδη στον ανηψιο μου) χιχι. φιλακια πολλα και καλη συνεχεια σε ολες. α!!καλο μηνα καλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και καλο μηνα να εχουμε!!!!

Τι κανετε? εγω ειμαι στο γραφειο, αφου χτες ετρεχα σαν χαζη στη δουλεια και τελικα αντι να παω σημερα για την καμπυλη θα παω την Δευτερα(ηταν αδυνατο να λειψω σημερα)

Εχω ενα καρο δουλειες και δεν ξερω απο που να ξεκινησω.......

Ουφφφ....

Αααα σημερα πρεπει να πουμε και ψεματα!!!! 1Απριλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααααα!μολις γυρισα απο το γιατρο μουυυυυυυυυυυυυυυ.ειδαμε τα κοριτσακια μου.κοιμοντουσαν τα τσουρεκακια μου,κουλουρισμενα με τα χερακια στα ματακια τους.τρελλαθηκα παλι 8-} .τωρα παλι στις 15 του μηνα που ειναι η β επιπεδου.μου λεει ο γιατρος αφου σε 15 μερες θα πας για την εξεταση,τι τον θες τωρα τον υπερηχο?α γιατρε μου του λεω θελω τη δοση μου κ σημερα :lol: .ειχα 21 ολοκληρες μερες να τις δω :P .αχαχαχ!

ενταξει ειμαι παλαβο.τι να κανω?

εσεις τι κανετε?τι θα φατε σημερα?εμενα ο ντοκτορ μου αυξησε το σιδηρο κ μου μερα παρα μερα κρεας.αρα σημερα εχει μπιφτεκακι παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...Καλό μήνα να έχουμε με ακόμα πιο φουσκωτές κοιλίτσες!!

Σε εμάς είναι αργία σήμερα...οποτε χαλαρά...Βέβαια ο 'άντρας μου πήγε στην δουλειά, μεχρι το μεσημέρι θα γυρίσει ομως...

Χρυσταλλένη μου...να μας πεις τι σας είπανε, να μάθουμε κι εμείς τίποτα!! :D

Αννα μου είδες τις μικρές σου ε? Τι ωραία...Οσο και να τα βλέπουμε δεν τα χορταίνουμε τα άτιμα!

Μάχη μου υπομονή με τη δουλειά...

Βικυ μου καλές βολτίτσες...φιλάκια στο ανηψάκι σου...

Καλημέρα σε όλες!!! Ξυπνήστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...