Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να'μαι παλι κι εγω!!Τελικα εκανα λιγες δουλιτσες(χαλαρα πραγματα) πηγα να πληρωσω κ κατι λογαριασμους να περασει η ωρα κ μολις γυρισα.Ξυπνησε επιτελους κ ο καλος μου γιατι ειχαν αρχισει να μου σπανε τα νευρα... :evil::evil:

Εμεις σημερα τρωμε ΠΙΤΣΑ!!!!!!!!!!!!!! Τη λιγουρευομαι καιρο τωρα(εχω πανω απο 2μηνο να φαω)αλλα παντα κατι μαγειρευω το μεσημερι και το βραδυ μου πεφτει βαρια οποτε σημερα ειπα δε θα μαγειρεψω και θα παραγγειλουμε. [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια (Μαμα Νικολα ετσι δεν σε λενε;Προσπαθω να μαθω τα ονοματα σας ακομα. :oops: ) μια χαρα ειναι εκει το ζαχαρο σου!

Δεν πειραζει και μια φορα την εβδομαδα ρυζακι καλα ειναι.Εμενα μου εχει μια φορα ρυζι και μια πατατα.Αλλα με το ρυζι μου ηταν πιο ανεβασμενο παρα με την πατατα. ;) Θα το περασουμε και αυτο,με λιγη υπομονη θα τα καταφερουμε...Το λεω για να το ακουω εγω,που δεν αντεχω τις διατροφες και ζοριζομαι ψυχολογικα. :lol: Παλι καλα που βρηκα μια συμπασχουσα να λεω τον πονο μου! :lol:

Αννα γιατι να μην φτασεις καλε στις εβδομαδες;Μην κανεις αρνητικες σκεψεις.Χαλαροτητα θελει,θετικη σκεψη και ηρεμια.Στην αρχη ημουν και εγω στην τσιτα λογω αποκολλησης αλλα πλεον δεν βαζω κακο με τον νου μου.Και ετσι ειμαι πιο ηρεμη και εγω και η μπεμπουλα. ;)

Σοφια καλη ορεξη!Πιτσα,γιαμμμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πίτσα??? Καλή όρεξη Σοφάκι!!Κι ε΄γω τρελαίνομαι αλλά θα κάνω κανένα τρίμηνο να ξαναφάω!!! :cry:

Άννα κι εμένα μου είπε μία φορά νηστική το πρωί και μία ώρα μετά το μεσημεριανό φαγητό!! και το πρωί και μετά το φαγητό είχα 82!!!! τουλάχιστον ρυθμίστηκε!!Αααα!!έχασα κι άλλο μισό κιλό!! σύνολο 2,5!! :D μάλλον υγρά είναι από την κατακράτηση και τώρα με τη διατροφή φαίνεται δεν κάνω τόση κι έχω αρχίσει να ξεπρήζομαι!!!

Ναι μπεμπουλίνο Ευγενία με λένε!!εσένα??΄γιατί το έχω χάσει!!!! :?:?

και το ρύζι που μου έχει είναι άγριο/μαύρο γαι δοκίμασε το.. είναι καλύτερο!!!Εδώ θα δινουμε κουρλαγιο η μία στην άλλη!!Αξίζει τον κόπο και τηνπείνα.. πίστεψε με!!τόσα κιάλλα τόσα θα τράβαγα αρκεί να είναι καλά η μπουμπού μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι πιτσα εεε??? πειναω κιολας τωρα και μου ανοιγει η ορεξη. Εμεις θα φαμε κατι λαιτ και υγειινο, μακαρονια με μπεικον και κρεμα γαλακτος :lol::lol::lol: Παρα τα 9 κιλά που εβαλα δεν συμμορφωθηκα καθολου. Απλα θα κοψω τα γλυκα μεχρι την Παρασκευη που θα κανω την καμπυλη ζακχαρου γιατι με επιασε αγχος απο τωρα.....για το φαι ομως δεν πειραζει :lol::lol::lol:

Αννα μην σε πιανει αγχος και ο καιρος περναει γρηγορα.

Θυμαμε την μερα που εκανα το τεστ. θα φευγαμε για ταξιδι και μου ειχε κολλησει οτι ειμουν εγκυος, δεν ειχα καν καθυστερηση ακομα.... και τωρα ειμαι στον 7ο και το μωρακι μου ειναι 1100 γρ. πωπω απιστευτο ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια μου εμενα με λενε Νικη!Δεν σας το ειχα πει το ονομα μου αλλη φορα,γι'αυτο δεν το θυμασαι! ;)

Θα δοκιμασω το αγριο ή το καστανο ρυζι,δεν το ειχα σκεφτει!

Μαχη αν πας για καμπυλη κοψε και τα ζυμαρικα.Και αυτα ανεβαζουν το ζαχαρο. ;) Ευχομαι να μην εχεις τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πως μπορείς και περιμένεις??? πες του να τον πιει γρήγορα!!!!άντε οι κόρες του πεινάνε!!!!!! :lol::lol:

Αααα!!Γι'αυτό δεν το θυμόμουν!!... :lol::lol::lol: πάλι καλά δεν το έχω χάσει εντελώς!!

Μάχη μου γενικά το άμυλο επηρεάζει το ζάχαρο...πατάτα,ρύζι,μακαρόνια,αρακάς, ψωμί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφηνω για λιγο,παω να κανω ενα μπανακι να περασει λιγο η ωρα κ να μου κοπει η ορεξη!!!!!

Αστα Ευγενια μου,τον εχω πολυ χαιδεμενο τελικα...Μου το λεγανε τοσο καιρο αλλα δεν το πιστευα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ αμαν....... αντε σημερα θα φαω τα μακαρονια και αυριο θα φτιαξω κανενα ψαρακι με λαχανικα......

Παντως την προηγουμενη φορα που εκανα εξετασεις αιματος η μικροβιολογος μου εκανε και το ζαχαρο και το κατωτερο ειναι 73, κι εγω ειχα 75. Δεν ξερω αν παιζει ρολο.....

σοφακι βουρ στην πιτσα.....ακου καφε τετοια ωρα, μεσημεριασε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα πολυλογουδες!!!!!!!!!

Τελικα μολις μπηκα στην παθολογο μου λεει..γυναικολογος πρεπει να σας τα γραψει...και παθαινω εσωτερικη υστεια που λενε??Της λω ο γυναικολογος με στελνει σε παθολογο εσεις σε αυτον και γω χρειαζομαι τα φαρμακα..τελικα μου τα εγραψε αλλα κ αυτη μου τονισε πως πρεπει ναπαω στον γυναικολογο την επομενη φορα!!Το ιδιο ο γυναικολογος την προηγουμενη που χα παει..

Που να κλεισω τωρα εγω για τον επομενο μηνα???

Αφοτου γυρισα απο το ΙΚΑ πηγα με την κουμπαρα μου για καφεδακι παραλια,ηλιος ηταν τελειααα!!!!

Εφαγα κ μια μπουγατσα στον γυρισμο απο το ΙΚΑ!!Ε την λιγουρευτηκα μολις την ειδα στην βιτριινα διπλα απο το φαρμακειο..

Τωρα το μενου εχει φακες για μενα διοτι Τεταρτη νηστευω το κρεας..και θα κανω σνιτσελ του αντρα μου και αυριο αυτο που θα μεινει θα το κανω με γλυκοξινη και μπασματι!!!!

Σοφιτσα πιτσα μπορω να τρωω καθε μερα!!!!!!!Τρελαινομαι!!!!!!

Μαχη μου τελεια τα νεακια σας απο τον νεο γιατρο!!!Και συ μαμαΝικολα μια χαρα η ζουζουνα στρουμπουλη στρουμπουλη θα ναι!!!!!!

Καλη ορεξη κοριτσακια!!!

Με το καλο οσες εχετε γιατρο κ σημερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφαγα το ψαρακι μου με το σπανακι και γυρισα!Η μπεμπουλα μου εχει αρχισει να κουνιεται και να την καταλαβαινω. :D Μολις εφαγα,αρχισε τις κλωτσιες! :lol:

Καλη ορεξη σε οσες πατε για φαγητο και καλη ξεκουραση!Θα ξαπλωσω και εγω λιγακι,μηπως την ξανανοιωσω! :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή χώνεψη μπεμπουλίνο!!κι εγώ μόλις έφαγα τα μπιφτεκάκια μου και βόσκησα!!Έσκασα!!! :shock: δεν περίμενα ότι θα το έλεγα αυτό! :o:o

Κατερίνα μου καλά έκανες και την έφαγες την μπουγάτσα!!!της άξιζε!!Θέλω κι εγώ βόλτα στην θάλασσα!!! :cry::cry: και σουφλέ σοκολάτας με παγωτό!!! :lol: πάει με τη βόλτα!! :lol::lol:

Με τους γιατρούς τι να σου πω... δεν βγάζεις άκρη!!Στρουμπουλή θα βγει σίγουρα η ζουζούνα!!κι ανυπομονώ να δαγκώσω μπουτάκια!!!

Γιώργο μου με το καλό ο υπέρηχος περιμένουμε νεάκια σας!!'Όλα θα είναι τέλεια και για ακόμα μία φορά θα καμαρώνεις το γιόκα σου!!!

Σας αφήνω να κάνω κάτι τελευταίες δουλίτσες και κατά τις 5 να φύγω.. να μαζευτώ κι εγώ στο σπιτάκι μου!!!

Φιλάκια σε όλες!!!καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση!!! :P:P

Μόλις έφαγα μία ξεγυρισμένη κλωτσιά!!!Σε κάποια άρεσαν τα μπιφτέκια!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εστειλε μηνυμα στο κινητο το μαρακι....ολα ειναι καλα, να μην ανυσηχουμε δεν εγινε κατι απλα το πρωι δεν ειχε ρευμα κ μετα οταν ηρθε της χαλασε το ιντερνετ.ελπιζει μεχρι αυριο να τις το φτιαξουν.

σας αφηνω.....θα παμε σουπερ μαρκετ....τα λεμε το βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα το πρωί δεν μπόρεσα να ξαναμπώ γιατί πλάκωσε δουλίτσα...

Το απογευματάκι ήρθαν η συννυφάδα μου και ο κουνιάδος μου για καφέ πάλι δεν μπόρεσα να μπώ...και τώρα έχω να απλώσω ένα πλυντήριο που έβαλα να πλυθεί και να κάνω ένα μπανάκι... αλλά είπα να μπώ να δώ τι κάνετε και θα τα κάνω μετά... Σας διάβασα στα γρήγορα και είδα ότι είστε όλες καλά!! Το Μαράκι δεν έχει ιντερνετ ε?

Έμαθα πολύ ευχάριστα νέα σήμερα!!! Η συννυφάδα μου είναι εγκυούλα!! :ymparty::ymparty: Χάρηκα πάρα πολύ όταν το έμαθα!!! Είναι 2,5 μηνών και το έμαθε πρίν δύο μέρες όταν λιποθύμησε στη δουλειά και την πήγαν στο νοσοκομείο... :shock::shock: είχε περίοδο κανονικά και δεν το υποψιάστηκε... Είναι λίγο σοκαρισμένη αλλά θα της περάσει!! Είναι το 3ο τους!!!

Σοφία μου η κοιλίτσα σου είναι τέλεια!!!!

Άντε βάλτε και οι υπόλοιπες τις κοιλίτσες σας!!!

Βάζω και εγώ την δική μου!

r7big5r16yi8lz5kq24x.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι να μην παθαινεις σοκ!! εδω καθυστερηση εχεις κ εισαι μες στο αγχος...οχι να σου ερθει ετσι ουρανοκατεβατο!!!παντως οπως κ να ερθει ειναι πολυ καλα νεα.μπραβο σας...ολα καλα να της πανε.σας βαζω κ εγω φωτο γιατι το μεσημερι εφυγα αρον αρον κ το ξεχασα.

post-13071-13873936658175_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!! Τι κάνετε?

Μιχαέλα μου τι ωραία κοιλιά είναι αυτή? Τέλεια! Φτου φτου!!

Όσο για τη συννυφάδα μου, εγώ θα ήθελα να γίνω 2,5 μηνών και μετά να καταλάβω ότι είμαι έγκυος :lol::lol: γλιτώνεις πολύυυυ άγχος έτσι!! :lol::lol: Βέβαια το σοκ είναι μεγάλο!! Αλλά το ξεπερνάς! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααα!τι κανετε?εγω περιμενω τα αποτελεσματα απο τις αιματολογ εξετασεις κ του κολπικου υγρου.ελπιζω να μην εχω τιποτα.αν κρινω με βαση το αγχος εγω θα θελα να το μαθω 7 μηνων χαχα.γλυτωνεις μπολικο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Άννα!!!

Μια χαρά είναι και ο 7ος για να μάθεις ότι είσαι έγκυος... μη σου πώ να αρχίσει ο τοκετός να πάς στο νοσοκομείο γιατί πονάς και να σου πούν γεννάς!!!! :lol::lol::lol::lol: Ότι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τη τριτη στις 8 μεχρι τωρα δε τα χει ετοιμα η μικροβιολογος.ποσο μπορει να αργει μια εξεταση ουρων αιματος κ κολπικου υγρου?ελεος δηλ :evil: μου φαινεται ειναι η τελευταια φορα που παω στο συγκεκριμενο εργαστηριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκοκοιλίτσες μου!!!Τι τέλειες κοιλίτσες είναι αυτές??? :P:P:P μια χαρούλα!!μεγαλώσανε από την προηγούμενη φορά!!

Γιελήζ θα έπαθε σοκ λογικό.... :shock::shock: αλλά ευχάριστο!!με το καλό να έχει μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Εγώ πάλι το πρώτο τρίμηνο θα ήθελα να μην το ξέρω.. μετά είναι όμορφα.. το απολαμβάνεις!!!Μου αρέσει να βλέπω την κοιλίτσα μου να κουνιέται, να την νιώθω να κάνει τούμπες!!θα μου λείψει... ελπίζω να μην είναι η τελευταία μου εγκυμοσύνη και να καταφέρω τον άντρα μου για άλλο ένα!!! ;)

Κοριτσάκια δεν πρόλαβα να βγάλω φωτό εχτές... :roll: θα βγάλω σήμεαρα όμως!!!μην ανησυχείτε δεν θα το χάσετε το θέαμα!!! :lol::lol: Οι υπόλοιπες κοιμάστε???

Έχει χάλια καιρό.... βρέχει και είναι σκέτη σκοτεινιά έξω!! :(:( Θέλω ήλιο!!!! :-w[-(

Άννα μου καλά αποτελέσματα!!!Γιατί αργεί τόσο??? εμένα αν όχι την ίδια μέρα την επόμενη το πρωί έχω τα αποτελέσματα τυπωμένα στα χέρια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου γλυκα!!!! Τι κανετε, κι εμας εδω κ@λοκαιρο εχει παντως....

Αννα καλα αποτελεσματα!

Τι ομορφες κοιλιτσες ειναι αυτες!!!!! Εμενα καποιος προχτες με ρωτησε ποσο ειμαι και οταν του ειπα μου ειπε οτι φαινομαι για πιο πολυ :?:? Μου ηρθε να του πεταξω ενα ντοσιε στο κεφαλι να σας πω την αληθεια......αν και οντως εχω μεγαλη κοιλια και πολυ τουρλωτη.

Να ρωτησω κατι απο ποια βδομαδα ξεκινα το παιδι να παρνει θεση??? Ξερουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία μου!! Ευχαριστούμε πολύ!! :-p:-p

Εμείς εδώ έχουμε ήλιο... έλα!!! :lol::lol:

Θα περιμένουμε τις φωτό!!

Άννα και εμένα αν πάω πρωί πρωί να μέχρτι τις 1:30-2:00 το αργότερο μου τα βγάζει τα αποτελέσματα... πολύ αργεί όντως η δικιά σου...

Καλημέρα Μάχη! Και δεν του το πέταγες το ντοσιέ?? Άκου εκεί.. ο καθένας να σχολιάζει... έγιναν όλοι ειδικοί!!

Για αυτό που ρωτάς δεν έχω ιδέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...