Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΟΣ βοηθηστεμε!!!!!!!


Recommended Posts

αυριο θα τον παρω τηλ και θα μιλησω μαζι του οτι δεν θελω να γινει 36 εβδ η γεννα,ασ γεννησω μετα την 37η.φυσικα θα τον ρωτησω ξανα τον λογο που θελει να κανουμε προωρη γεννα.βασικα το μικρο στις μετρησεις καθε μηνα βγενει 3 με 4 βδομαδες μεγαλητερο.δηλαδη 32 εβδομαδων που πηγα αυτο ηταν για 35.αρα 36 θα ειναι για 38 με 39,μηπως γιαυτο θελει να το παρει πιο νωρις?δεν ξερω αυριο θα δουμε τι θα αποφασισουμε,φυσικα αναλογα τι θα μας πει.κ εγω φοβαμαι μηπως δεν ειναι ετοιμο οσο αφορα τα πνευμονακια του.

newmama νομίζω ότι στην εβδομάδα που είσαι τώρα φοβάσαι να αλλάξεις γιατρό και ψάχνεις δικαιολογίες για το γιατρό σου. Θα είσαι 36 εβδομάδων και αυτό δεν αλλάζει όσο μεγάλο και να είναι το μωρό. Δεν είναι ούτε το πρώτο, ούτε το τελευταίο μεγάλο μωράκι. Εγώ και το 37 εβδομάδων νωρίς το θεωρώ. Από 38 είναι καλά. Να είσαι σίγουρη επίσης ότι θα σου πει κάτι πολύ πειστικό. Το μόνο σίγουρο είναι αυτό. Άμα θέλει κάτι ένας γιατρός θα το κάνει. Θα πει κάτι που θα σε φοβίσει και θα το κάνει. Καλό θα ήταν να πάρεις απλά μια δεύτερη γνώμη. Δεν είναι κακό αυτό. Μην τον αφήσεις να σου πάρει το μωράκι τόσο νωρίς. Έστω ρώτα ακόμα ένα γιατρό και μετά αποφάσισε. Συγνώμη αν είμαι λίγο σκληρή αλλά σου μιλάω όπως θα μίλαγα και σε ένα δικό μου άνθρωπο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!τον πηρα τηλ σημερα το πρωι,προχθες που τον ρωτησε η πεθερα μου και την ειπε 18 απριλιου το ειπε γιατι μπερδευτηκε σκεφτομενος οτι τελευταια μου περιοδο ηταν τελη ιουλιου ενω εγω ειχα αρχες αυγουστου.τον πηρα και τον ειπα,γιατι να γεννησω 36 εβδ προωρο και μου απαντησε"γιατι να γεννησεις προωρα,δεν σε ειπα εγω για 36 εβδ".του λεω μετα "στην πεθερα γιατι ειπες 18 απριλιου?"και μετα που ρωτησε ημερα τελευταια περιοδου μου ζητησε συγνωμη και ειπε οτι ειχε μπερδευτει και τελικα θα γεννησω 3 μαιου δηλαδη 38 εβδ κ 4 ημερων,ποπο παει κ αυτο αναστατωθηκα!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσάμπα ο θυμός μας και τα μηνύματά μας..χαχαχαχαχα! Δεν πειράζει, χαλάλι. Αρκεί που όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Με το καλό να φέρεις στον κόσμο το παιδάκι σου :D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

εγω προτεινω φιλη μου να παρεις και μια δευτερη γνωμη απο εναν αλλον γιατρο καποιας φιλης σου..

επισης καλο θα ηταν να μαθαιναμε και το ονομα του γιατρου, να μην την πατησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι βρε νιου και δεν μπαινεις;

τι να πω βρε συ

εαν νομιζεις οτι ειναι λογω του πασχα-ξανασυζητατα το

βλακεια ειναι να γεννηθει τοσο νωριτερα το μωρακι- η φυση για 40 μας προετοιμαζει - τωρα τοσο νωριτερα;

δε ρωτας για θερμοκοιτιδες -πνευμονακια και τετοια;

εμενα ο μονος φοβος μου ηταν αυτος

τωρα τι να πω - καλυτερα να σου δωσει περισσοτερες εξηγησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a re kopelia akoma den katalaves giati sto ipe!!!! giati pas k esi k menis egios k oi meres poy ine na genis ine pasxa.... poy pas...na mi souvlisi kana arni aytos na min katsi 2-3 vdomades ...me ti mpoykia sto stoma na trexi na se ksegenai!!!! eleos dld den skefteste katholoy merikes ginekes :shock::lol::lol::lol:

ax kopela moy ou bleksis me giatro oti k na ine....vodia pedi mou vodia tin parti tous kitane :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!σε 3 εβδομαδες γενναω!!!σε οσες κουκλιτσες δεν ειδαν την τελευταια μου δημοσιευση,ειπα οτι 3 μαιου γενναω δηλαδη 38 εβδ κ 4 ημερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...