Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προβληματισμοί περί ομοιοπαθητικής


Recommended Posts

Καλησπερα !

διαβαζω κ σκεφτομαι ,οτι σιγουρα δεν ειναι προβληματισμοι αυτα που γραφεις αλλα κραξημο στην ομοιοπαθητικη.....

ειμαι κοντα στην ακαδημια ομοιοπαθητικης,καθε χρονο δεκαδες γιατροι απο ολο τον κοσμο ειναι εδω για σεμιναρια ,γιατροι της κλασσικης ιατρικης,ειναι κριμα να θεωρουμε ολους αυτους τους γιατρους τσαρλατανους...

φιλικα Αλεκα1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανω ομοιοπαθητικη 5 χρονια κ κυριολεκτικα σωθηκα,εκανα ιλιγγους που σε οποιον γιατρο κ να πηγα κ οτι εξεταση κ να μου εκαναν δεν βρισκαμε τιποτα,οταν λεμε ιλιγγους να κανω εμετο να ζαλιζομαι να εχω προβλημα με την οραση κ.α. την τελευταια φορα που ειχα εκατσα 1 μηνα στο κρεβατι,αποφασισα κ πηγα σε ομοιοπαθητικο γιατρο κ αρχισα την θεραπεια,ολο αυτο που παθαινα ηταν απο στρες,εκανα εξωσωματικες κ αγχωνομουν κ ο οργανισμος μου το εβγαζε ετσι,παιρνονταςτην θεραπεια αρχισα σιγα σιγα να μην εχω συμπτωματα,στις επομενες προσπαθειες που εκανα στην εξωσωματικη παρολο που επαιρνα δυνατα φαρμακα δεν ειχα θεμα με τα ομοιοπαθητικα,μ'επιαναν απλως ηταν πιο ενισχυμενα.

Πηγαινω στον γιατρο καθε 3 μηνες κ δεν εχω σκοπο να την σταματησω.

Για να πω την αληθεια μου ειχα ενδοιασμους στην αρχη αλλα μου εκανε πολυ καλο κ την συνιστω σε οποια το σκεφτεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑΑΛΕΚΑ ΕΙΠΕΣΨ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΞΙΜΟ ΕΔΩ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΕΓΩ ΚΑΤΕΓΡΑΨΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΩΣ ΤΑ ΒΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝΕ ΣΕ ΟΜΟΙΠΑΘΗΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝΕ ΠΟΩΣ ΕΣΥ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΜΑ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΤΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ Η ΟΜΟΙΠΑΘΗΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ PLACEDO KAI TO ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΗΛΙΚΟΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΡΙΝΕΙ ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΣΤΥΝΕΤΑΙ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΕΤΣΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΣΤΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...