Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι που δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα αυτός ο μήνας, αλλά μη μου στεναχωριέσαι για αρχή! Θα έρθει το σποράκι, έχετε μπει σε μια καλή σειρά και βλέποντας τα τελευταία τεστάκια σου έχεις βρεις τις μέρες κλειδί και κάνετε πολύ καλά στοχευμένες επαφές απο νωρίς. Όλα θα πάνε καλά 🙏 το σώμα ξέρει, κι όταν είναι έτοιμο θα κάνει τη δουλειά του ❤️ Εμένα με προβληματίζει λίγο η ωχρινική φάση που λες ότι δεν είναι σταθερή κι επειδή είχα κι εγώ το ίδιο θέμα μετά την παλλίνδρομη, θα σου πρότεινα να το ρίξεις λίγο σα θέμα με το/η γιατρό σου. Βέβαια 11-12 μέρες που λες είναι σούπερ, εγώ είχα 9η-10η για κάποιο διάστημα, απλά η ειδικός γονιμότητας μου έδωσε να παίρνω μυοινοσιτόλη κι από τότε αυξήθηκε η ωχρινική μου φάση από 9-10 σε 12. Δες μήπως σου πει κάτι γι αυτό, αν και 11-12 είσαι μέσα στα φυσιολογικά όρια η αλήθεια είναι.  Σε καμία περίπτωση δε θέλω να σε ανησυχήσω για κάτι, όπως σου είπα 11-12 είναι πολύ καλά, απλά το αναφέρω διότι κι εμένα μου συνέβη μετά την παλλίδρομη να υπάρχει μια αστάθεια με την ωχρινική. ίσως είναι και μια ένδειξη ότι το σώμα ακόμα επανέρχεται, εγώ τουλάχιστον αυτό έλεγα στον εαυτό μου, κι όταν "εστρωσε" κάπως η ωχρινική μου φάση τους επόμενους μήνες έμεινα έγκυος. Δυστυχώς εμείς μπορεί να είμαστε έτοιμες να προσωρήσουμε, αλλά πρέπει να ακούμε και το σώμα μας στο οποίο δεν έχουμε τον απόλυτο έλεγχο πάντα. Θα έρθει σύντομο το ουράνιο τόξο σου 🌈
    • Εγώ κορίτσια σήμερα είμαι σ αναμμένα κάρβουνα κάπως... Ξύπνησα και το στήθος που είναι το μόνο σταθερό μου "σύμπτωμα" δε με πονάει όσο και πριν και κάπως έχω ξεπριστεί κιόλας....Έχω και κάποιες κράμπες σαν περιόδου, αρκετά ήπιες για να είμαι ειλικρινές, αλλά δυστυχώς λόγω ιστορικο΄υ το μυαλό γυρνάει στο κακό σενάριο. Ξέρω ότι κι εγώ έχω πει σε άλλα κορίτσια ότι τα συμπτώματα πάνε κι έρχονται και προσπαθώ να μου το υπενθυμίζω και μένα. Γι' αυτό αποφασίζω να μην το αφήσω να με κυριεύσει! (μόνη μου μιλάω η τρελή!) Έκανα μια άσκηση μόλις με ανάσες για να χαλαρώσω και ενώ στην αρχή σκεφτόμουν να πάω στα επείγοντα, λέω όχι, δε θ αφήσω τον πανικό να με καθοδηγήσει. Έχω ραντεβού την Τρίτη ούτως ή άλλως, δεν είναι μακριά, οπότε εμπιστεύομαι το σώμα μου και το μωράκι μου 🙏 ήθελα απλά κάπου να το πω για να βγάλω απο μέσα μου την αρνητική σκέψη κιόλας... Αχ σαν ημερολόγιο κατέθεσης ψυχής είμαστε σ αυτό το φόρουμ 🤪 αλλά είμαι πολύ ευγνώμων για εσάς ❤️
    • Για αρχή να μη στεναχωριέσαι! Μήπως η ωορηξία σου γίνεται κάποιες μέρες νωρίτερα; Μήπως να ξεκινήσετε επαφές, μέρα παρά μέρα σε όλον τον κύκλο και όχι μόνο γύρω απο την ωορηξία; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Χαίρομαι πάρα πολύ με τα νέα σου 😊 Όλα εξαιρετικά, τώρα έφυγες μπρος για αυχενική 💖  Πολύ χαίρομαι που ο γιατρός σου ήταν έτσι ευχάριστος και καθησυχαστικός, αυτούς τους γιατρούς θέλουμε να μας συνοδεύουν και να σέβονται πάνω απ όλα τα συναισθήματά μας 🙏 Βρήκατε και την αιτία των αιμοραγγιών, πολύ σηματνικό κι αυτό για να το αντιμετωπίσετε καταλλήλως!  έχεις και σχολή βρε θηρίο;;; ντάξει υποκλίνομαι! εγώ μετα βίας την παλεύω με τη δουλειά που είναι κι απ το σπίτι, τι να πω, είσαι ηρωίδα κορίτσι μου!! ❤️ Να ηρεμίσεις τώρα, όλα πηγαίνουν καλά και το μωράκι σου είναι εκεί δυνατό και μεγαλώνει 💖 Μπράβο κορίτσι μου!
    • Απρίλιο στις 11ΜΤΩ Μάιο στις 12ΜΤΩ και τώρα αν είναι περιοδος 11ΜΤΩ.. λεω για αυτους του μηνες επειδη εκανα και τα τεστακια, για τους προηγούμενους που δεν εκανα δε ξέρω ..μέχρι στιγμής στο χαρτι σκουπιζω κανονικό ροζοκοκκινο και είχα βάλει ένα σερβιετακι που κατέβηκε και κει λίγο...τώρα δεν ξέρω θα είμαι και όλη μέρα έξω σήμερα , πφφφφ στεναχωριέμαι πάρα πολύ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...