Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου..νο 36..νέα αρχή


Recommended Posts

Αργυρω ναι ρε συ. Και τις 4 πραξεις.

Και αυτο σημαινει οτι ηξερε και προπαιδεια :shock::shock::shock:

Του τα'χε μαθει ολα ο παππους του.

Οκ ειναι και θεμα παιδιου αλλα αμα ασχοληθεις νομιζω οτι κατι θα μαθει το παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παναγιωτα μου ναι αμα ασχοληθεις μαθαινει...

η Πεθερα μου μαθαινει στον φοφο να λεει γραμματα..

ξερει 14 και λεει οπωςσδηποτε οπου τα δει 8.

Εχει κατι καρτελες που εφερε η κουνιαδα μου και και του διχνει ο πεθερος και αυτος λεει το γραμα και το ζωο η πραγμα που ειναι ζωγραφισμενο εκει

Επισης αναγνωριζει ορισμενα χρωμματα

Και του εμαθε μερικους αριθμους αλλα σωστα μετραει μεχρι το 5..

Να πω την αμαρτια μου ομως εμενα δε μου αρεσει αυτο..

θεορω οτι ειναι λιγο πιεση γιατι ειναι πολυ μικρουλης..

εγω δεν το μαθαινω τιποτα παρα μονο μερικα ζωακια που εχουμε σε κατι βιβλια..

θεορω οτι στην ωρα του θα τα μαθει ολα

Αφου να φανταστειτε καμια φορα παραμιλαει στον υπνο του και λεει ιφτα (7)

κοκκινο, πτοκαλι, μοβ, δυο..και λεω παιε το εχασ το παιδι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrυσα αν η Μ-Ι ελεγε χρωματα και αριθμους στο υπνο της θα ημουν ευχαριστημενη!

για την ωρα λεει

¨οταν γινω μεγαλη θα παρω λαπτοπ¨

" θα κανω τα μαλλια μου τσανθα σα τη μαμα"

"οταν γιω μεγαλη θα οδηγω το αυτοκινητο του μπαμπα"

"μαμα βατσε μου τα ματια μπε"

βαλε μου κακαλακι στα μαλλια"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε συ Βικυ...δε μου αρεσει πραγματικα

τους το ειπα και σταματησαν να του μαθαινουν γραμματα και τωρ αμονο καθονται και λενε παραμυθια

φερνει ο φοφο το βιβλιο και ξεκιναιε..λεει πχ λυκος, κατσικα, μπλε, κοκκινο, οντια,πιτι, ολοη κλπ κλπ..δε μου αρεσει..ειναι μικρος ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrυσα αν η Μ-Ι ελεγε χρωματα και αριθμους στο υπνο της θα ημουν ευχαριστημενη!

για την ωρα λεει

¨οταν γινω μεγαλη θα παρω λαπτοπ¨

" θα κανω τα μαλλια μου τσανθα σα τη μαμα"

"οταν γιω μεγαλη θα οδηγω το αυτοκινητο του μπαμπα"

"μαμα βατσε μου τα ματια μπε"

βαλε μου κακαλακι στα μαλλια"

θεαααα η μικρη σου..χαχαχα

και εγω βικυ μου θελω να μου τα βαψεις πρασιναααααααααααα...παντα ηθελα ανοιχτο χρωμα στα ματια...γερα να ναι και να βλεπουμε ξερω...αλλα πηρα αντρα με πρασινα και ελεγα αντε το λυδιακι θα τα παρει..που θα παει ο πεθερος πρασινα ..η πεθερα και κουνιαδ ατο ιδιο...αχ ατιμα γονιδια... :roll::roll: τελικα πηρε πιο σκουρα και απο τα δικα μου που ναι μελί...

Χρυσα μου ο Φοφος καλε έγινε αστεεεεεεεεεεεεεεεερι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μπαβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι αστερι σηγα...

δε νομιζω σε αυτη την ηλικια καταλαβενει τι ακριβως λεει

παντως η μοναδικη εξεληξη που κανει στην ομιλια ειναι οτι πλεων παπαγαληζει οτι λεμε το λεει την πρωτη φορα σωστα, μετα λαθος και βελτιωνετε μερα με τη μερα

αλλα μη ξεχνας οτι αργησ επολυ να λεει διαφορα λογια..τωρα και τωρα που κοντευει τα δυο λυθηκε καπως η γλωσσα του

Αφρο δεν ειναι αυτο..αλλα δεν ειναι μικρος για να τα μαθαινει ...

ας τα μαθει πιο μετα ποια η βιασυνη..δε θελλω να κανω παιδι θαυμα..θελλω φυσιολογικα παιδια που να χαιρονται τα παιδια του χρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο δεν ειναι αυτο..αλλα δεν ειναι μικρος για να τα μαθαινει ...

ας τα μαθει πιο μετα ποια η βιασυνη..δε θελλω να κανω παιδι θαυμα..θελλω φυσιολογικα παιδια που να χαιρονται τα παιδια του χρονια

Παντως ο προφ. αν εξαιρεσεις τη γκρινια φυσιολογικοτατος εγινε!!!! :lol::lol::lol::lol:

Πλακιτσα κανω. Ρε συ αν "τραβαει" το παιδι και του αρεσει και δεν το κανει υπο πιεση μη σε απασχολει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρη μπανιαριστικες η ακομα βρωμας ? :lol::lol::lol::lol::lol:

λουσκα μπιανιαρησκα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ααααααχχχ παβ να μαζεψω τον αλητακο μου!!!!

Α πηρα και τον αντρα μου να του πω τα ψωνια και με γειωσε. :evil::evil: Να δεις που θα με παρει οταν θα μπανιαρω τον Ν. Ο νομος του Μερφη!!!!!!!!!

Φιάκιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα προς το παρον σαν παιχνιδι το βλεπει..αλλα με εκνευριζει που το λενε και δεξια αριστερα κια να κανει αυτο και κανει εκεινο...και αρχιζουν να παιρνουν τις καρτελε ςκαι να δειχνουν τα γραμματα

οχι δεν θελλω δε μου αρεσει αυτο..θελλω να ειναι ενα φυσιολογικο παιδι..

μεχρι στηγμης δεν ειχα παραπονο πηγαιναμε μια χαρα..πχ τωρα και τωρα ραχησε να σκαρφαλωνει σε καναπες και να κανει καποιες προοδοςυ και κινητικα και δε με ανισυχουσε, οπως και το μπλα μπλα τωρα και τωρα αρχησε να το κανει εντονα και παλη δε με ενοιαζε γιατι παντα πιστευα πως εαν το παιδι δενε χει προβλημα καποια στιγμη θα τα κανει..

ε δε μου αρεσει να μου τον κανουν "πανεξυπνο"

θα μαθει οταν θα ερθει η ωρα του

σε λιγο θα αρχισουν να τον μαθαινουν να γραφει....γκρρρρρ

Δεν ξερω αν τραβαει η οχι..τωρα θελω να παιζει με την αμμο, να τρεχει στ αχωμματα, να πασαλειβετε με φαγητα, να χαμογελαει πολυ, ναι παιζει ακομα πεισσοτερο

Επισης κατι που κανει τις τελευταιες 10 μερες..εκτος του να ξυπναει και να κλαψουριζει και να μου σπαει τα νευρα..ειναι να παιζει μονος του καμποση ωρα, να κουβαλαει παιχνιδια απο το παλιο του δοματιο στο καινουριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μην τα σκεφτεσαι αυτα!!

αν δεν του αρεσε δε θα καθοταν.. κ αυτο που λες οτι τα λεει στον υπνο του ειναι φυσιολογικα για τα παιδακια να παραμιλανε οταν μαθαινουν νεα πραγματα!

ειναι απο τη χαρα τους που γνωριζουν, που ανακαλυπτουν κ οχι απο το αγχος!

νιωθω καλυτερα.. πηγα κ εβαλα πλυντηριο αλλα μεχρι εκει!

μου ηρθε κ περιοδος τελικα... σνιφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε δεν πειραζει, ξερω τωρα, θα πρεπει πρωτα να γεννησει η συμπεθερα μου κ μετα θα μεινω εγκυος!

μαλλον αρχισε κ αλλαζει ο κυκλος μου γιατι ενω ειχα 28 μερες στανταρ τωρα μου ηρθε στις 31..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα φαινόταν από μικρός ο προφέσορας ε? :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ θα συμφωνήσω με την Χρύσα στο θέμα εκμάθηση, κάθε πράγμα στο καιρό του γιατί να πιέζουμε τα παιδιά από μικρά να μάθουν τα πάντα, τους στερούμε άλλα πράγματα και κυρίως την ανεμελειά.

Μου είπε και η Λένα ότι του χρόνου όλα τα δημοτικά θα λειτουργούν όπως λειτουργούν φέτος τα πειραματικά και αγχώθηκα. Βλέπω την βαπτιστικιά μου που πάει φέτος 1η και είναι σε πειραματικό και την λυπάμαι. Γυρνάει σαν κοτόπουλο, μα είναι δυνατόν να κάνουν στα πρωτάκια αγγλικά, να μαθαίνουν δηλαδή 2 γλώσσες ταυτόχρονα???????????????????? Άς τα αφήσουν πρώτα να μάθουν Ελληνικά και ας ξεκινήσουν στην δευτέρα τα Αγγλικά.........

Ωχ τα σκέφτηκα και αγχώθηκα, τι με περιμένει του χρόνου

Βίκυ περαστικά στην Μ-Ι. Η αλλεργία είναι σίγουρα από φαγητό ή μπορεί και από κάτι άλλο?

Αργυρώ δώσε και σκέτο μέλι για τον πονόλαιμο και ακόμα καλύτερα μέλι με λεμόνι που είπε και η Χρύσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε νατασουλα χαλια θα γινουν...

η κουμπαρα μου δουλευει σε τετοιο σχολειο κ μου λεει "πρεπει να δεις τα πρωτακια.. χτυπαει το κουδουνι για διαλειμμα κ ψαχνουν σε ποια ταξη θα πανε μετα, ειναι τελειως αποβλακωμενα κ χαμενα, σαν κοτοπουλα"

κ αυτο ακριβως που λες, εδω ελληνικα δεν ξερουν στην πρωτη πρεπει να μαθουν κ αγγλικα???

τι χαζομαρες ειναι αυτες...

δε θα χαιρονται καθολου την ηλικια τους... αχ ελευθερος χρονος μηδεν!

δε θελω να κανω ετσι τον ανασταση μου..

δεν προκειται να τον στελνω σε ενα σωρο δραστηριοτητες αγγλικα υπολογιστες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ανεβαίνω κι εγώ στο τρενάκι! Φρανίτα πάρε με μαζί σου στην Αφρικήηηη :D

Εγώ συμφωνώ με Χρύσα. Κάθε πράγμα στον καιρό του ;) Δε με ενδιαφέρει καθόλου να μάθει η Μαρκέλλα αριθμούς και γράμματα πριν πάει σχολείο και δε θα το προσπαθήσω. Προς το παρόν παιχνίδι, παιχνίδι και πάλι παιχνίδι.

Λένα προσπαθείτε καιρό για δεύτερο παιδάκι? Στον Αναστάση εμεινες εγκυος εύκολα?

Περί πτώχευσης που λέγατε χτες δεν έχω κάτι να σχολιάσω γιατί δεν πολυπαρακολουθώ τις εξελίξεις :oops: Ντρέπομαι που το λέω αλλά ζω στον κόσμο μου. Δε μας αφορά και αμεσα...

Πάντως αν μεταναστεύσετε να μην πάτε όλες στην Αθηνά, να μου έρθετε κι εμένα :D Ωραια είναι κι εδώ!

Η Μαρκέλλα σήμερα δεν έχει πολύ πυρετο -ένα 38 έκανε το πρωί- αλλά έχει διάροια :? Έκανε 4 φορές το πρωί... Όλο άρρωστη είναι ρε κορίτσια, μα γιατί??? Φανταστείτε να μη θήλαζε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιονούλα τελικά η Μ ποιος την κρατάει τώρα; Με τον παιδικό δεν είχατε καμία εξέλιξη;

Τίποτα ακόμα δυστυχώς - ή ευτυχώς μάλλον γιατί κατα βάθος δε θέλω να τη στείλω από τώρα... Προς το παρόν την κρατάμε εναλάξ μισή μέρα εγώ μισή ο μπαμπάς της. Η αλήθεια είναι ότι σε μισή μέρα δε βγαίνει δουλειά αλλά χέστηκα :lol: Ο άντρας μου γκρινιάζει λίγο αλλά τι να κάνουμε :P

Ίσως μετά το Πάσχα βρεθεί θέση. Δε θέλωωωωωωωωω!

Πες για τα νατς που χρησιμοποιείς για πλύσιμο ρούχων! Είσαι ευχαριστημένη? Καθαρίζουν καλά? Τα παίρνεις από μαγαζί ή από ίντερνετ?

Και τώρα θυήθηκα που με είχες ρωτήσει τι μαγειρέυουμε και σε ..έγραψα :P

Βασικά μαγειρεύυμε κι οι δύο. Εγώ κάνω ελληνικά κι ο άντρας νορβηγικά. Τα ψάρια ας πούμε τα κάνει πάντα αυτός, γιατί εγλω έχω τη δικαιολογία ότι δεν τα ξέρω αυτά τα ψάρια :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα εγω θα ερθω σε σενα παντως!!!

Ρε συ οντως γιατι το καημενο ειναι αρρωστο...

να πηγενε παιδικο να το καταλαβω....ο δικος μου παντως απο τοτε που σταματησαμε τον παιδικο φτου φτου σοβαρα δεν ξαναρωστησε

Αυτο λεω ρε παιδια..ΟΚ να το δει σαν παιχνιδι..αλαλ δεν θελλω..

αυτα τα χρονια ειναι τα ωραιοτερα..μετα που θα παει σχολειο θα φορτωθει - απο το σχολειο- με παρα πολλα..

και μετα θα πρεπει να μαθει τουλαχιστων καμια ξενη γλωσσα/υπολογιστες...εφοδια για να μπορει να βγαλει το ψωμι του μεγαλονωντας..

τωρα που ειναι μικρος θελλω να παιζει

ΟΚ θα παρει καποιες βασεις δεν αντιλεγω..

αλλα δε με ενθουσιαζει η προοπτικη να παει νηπια και να ειναι απο τα λιγα παιδι απου θα ξερουν ηδη να λενε την αλφαβητα και τους αριθμους και ολα τα χρωμματα..

ΟΚ θα μου πειτε εσυ κυρα Χρυσα 4 χρονων διαβασες..αλλα εμενα δεν εκατσε να με μαθει κανενας...μονη μου εμαθα..και ποιο το οφελος..εξεληχθηκα σε δυσλεκτικη μαθητρια- οχι εντονα χαρακτηριστηκα ειναι αληθεια..αλλα δεν οφελησε και σε τιποτα που σε τοσο μικρη ηλικια εμαθα να διαβαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω θα σας πω κατι κ ας βγω κακια

μεχρι πριν 1.5 χρονο εκανα παρα πολυ παρεα με μια κοπελα απο αθηνα

ανεβαινε συνεχεια θεσσαλονικη κατεβαιναμε κ εμεις συχνα κατω

απο οταν γεννησα τον αναστασακο οι σχεσεις μας αλλαξαν

αυτη πηρε μια γατουλα κ την εχει μαζι της

αλλα αρχισε να γινεται "εκνευριστικη"! καθε μα καθε φορα που μιλουσαμε εγω δεν της μιλουσα πολυ για τον μικρο (μη γινομαι κ κουραστικη με το παιδι) κ αυτη συνεχεια μου μιλαγε για το γατι

ενταξει το καταλαβαινω οτι το αγαπαει κλπ

αλλα καναμε παντα συζητησεις του στυλ

αχ ο αναστασης μου θα βγαλει δοντακι!

κ η γατουλα μου βγαζει δοντακι, και η γατουλα μου βλεπει τηλεοραση πχ κ αλλα σε τετοιο στυλ

να σας πω οτι δεν τα ανεφερε απλως αλλα γινοταν κουραστικη!!

ο λογος που σταματησαμε να μιλαμε ηταν αλλος βεβαια κ τσακωθηκαμε, αλλα την εχω φιλη στο φεις

εχουμε να μιλησουμε μηηηηηνες αλλα εχω βαρεθει να βλεπω αναρτησεις στον τοιχο υιοθετηστε αυτο το γατακι εσυ φταις που υπαρχουν αδεσποτα εσυ φταις που αδιαφορεις για το γατακι που το χτυπησε αυτοκινητο κ αλλα ειρωνικα αυτης της κατηγοριας... δε μπορω να τα διαβαζω εκνευριζομαι!!

γιατι αυτοι οι πορωμενοι φιλοζωοι που εχουν στο σπιτι τους 15 κ 20 γατες κανουν τετοια ποστ?

γιατι πρεπει να εχω εγω τυψεις δηλ που υπαρχουν αδεσποτα?

μου την εχει δωσει τωρα τελευταια πολυ, δε μπορω να βλεπω δημοσιευσεις της κ λεω να τη διαγραψω.. ειμαι πολυ κακια κ αναποδη?

μαγδουλα περαστικα σας...

ναι προσπαθουμε για δευτερο εχει μηνες κ δεν ερχεται..

στον ανασταση δεν το περιμεναμε κ τη δευτερη φορα που ειχα μεινει -που ειχε ασχημη καταληξη- παλι δεν το προσπαθουσαμε.. κ τις 2 φορες δηλ απλα καναμε ελευθερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα άστα να πάνε ρομποτάκια θέλουν να τα κάνουν τα παιδιά :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Ο Μιχάλης θέλει να πάει και Κολυμβητηριο (κι εγώ δηλαδή θέλω) αλλά να δώ πότε θα προλαβαίνουμε

Όσο για την φίλη σου μάλλον δεν έχει να ασχοληθεί με κάτι άλλο γιαυτό και ασχολείται με τα αδέσποτα...........

Μάγδα αν δεν θήλαζε θα αρρώσταινε ακόμα περισσότερο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε παιδιατρο!

εκανε και 37

οποτε μαλλον απο ιο για μια ακομη φορα!

φενιστιλ

ορους

και αν φουντωσει νοσοκομειο!

νυσταζει!

την αφησα να κοιμηθει παλι...

το βραδυ ο Π. θα κανει παρτυ...θα ειναι ξυπνια!

δεν εξρω γιατι φορτονουν τα παιδια τοσο πολυ!

ακοαμ και ο παιδικος για τα παιδακι ειναι κουραση....ξυπνανε απο το χαραμα...θελουν δεν θελουν ..και φυσικα εικει υπαρχουν ακποιοι κανονες....!

αναγκαιο αλλα....!

οσο για τα 800ολοημερα ασχολιαστο....τα ανηψια μου τα εχουμ παιξει!

το κολυμβητηριο ειναι διασκεδαση και γυμανστικη μαζι!

αχ ας αφησουμε τα παιδια μας να χαρουν την ηλικια τους!

Η Μ-Ι πολλες φορες μας φερνει σε θεση που δεν μπορουμε να απαντησουμε!

σημερα ζητησε απο την γιατρο κραμελα...θυμωταν που της ειχε ξαναδωσει...ρεζιλι με εκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...