Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Εγώ θα ρωτήσω αύριο στο μάθημα θηλασμού για τα κοχύλια, γιατί λόγω ζέστης μπορεί να είναι άχρηστα!
    • Της mam μου έδωσε, μιας χρήσης, ναι! 
    • Εμένα το φυλλικο μου είπε να το σταματήσω... είναι λέει για το 1ο τριμηνο 🤷‍♀️ Ναι , δεν είναι τραβήγματα όπως πριν είναι πολύ διαφορετικό... ακριβώς κ εγώ το ίδιο. Όταν κουράζομαι αρκετά ή όταν κατουριεμαι. Εμένα με εξέτασε και κολπικά και μου είπε ότι είναι πιο χαμηλά ο πλακουντας , μάλλον λέει για αυτό 🙄 ξεκούραση μου είπε , όχι ερωτικές επαφές κ όχι βάρη...  α ! Με έπιασε έντονα κ όταν οδηγούσα για να έρθω Αθήνα. Όχι εκείνη την ώρα όμως,  το βράδυ που ξάπλωσα. 
    • Α! Ξέχασα να πω ότι τρώω το βράδυ, δεν είναι ότι μένω νηστική. Απλώς θα είναι ένα αγγούρι με ντοματινια ή κάτι σε ντάκο ή κάνα δυο κριτσινια ή κάνα γιαουρτακι ή ένα φρούτο (μπορεί και μερικά πατατάκια 🤭). Τέτοια, αλλά όχι κανονικό γεύμα... Αλλά δεν παίρνω κάποιο χάπι το βράδυ.  Παίρνω του θυρεοειδή, κάτι πολυβιταμίνες για εγκύους, σίδηρο 2 αμπούλες τη μέρα και φυλλικό. Έπαιρνα και προγεστερόνη αλλά την έκοψα (ευτυχώς) στις 19 εβδομάδες. Μου είπε να την παίρνω μόνο αν πονάω... 
    • Αμάν πια αυτά που όλα για τις εγκύους είναι ακριβά! Λες και δεν είμαστε όλο έξοδα ήδη 😆 Έχω ναι, πονάω αρκετές φορές εκεί χαμηλά στον κοιλιά. Και δεν μοιάζει με τραβήγματα που πιστεύω ότι είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Συνήθως όταν σηκωνομαι το βράδυ για κατούρημα ή όταν μένω πολλή ώρα όρθια με πιανει. Αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω τι φταίει... Γιατί στη μία είναι η κούραση, αλλά στην άλλη, στον ύπνο; Θα ρωτήσω το γιατρό σήμερα να δω τι θα μου πει... Εσένα πότε σε πονάει η κοιλιά; Είναι ξαφνικός πόνος; είναι μετά από κάτι συγκεκριμένο; Έχεις παρατηρήσει;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...