Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

μα ξεχνιουνται οι κακες συνηθειες :lol::lol::lol: καυτεροοοοοοοο???δεν το μπορω καθολου...μπορει κ να πεθανω,τοσο πολυ.ο αντρας μου παλι τρελενεται...να φανταστεις το πρωι που θα κανει τοστ το τρωει με ταμπασκο...μα πρωι πρωι?ακομα κ στην σαλτσα με τ μακαρονια θα βαλει.δεν το μπορω καθολου...

καλη ιδεα η ομελετα....μαλλον αυριο θα την τιμησω,εχουμε κ καιρο να φαμε αυγα...ή μηπως το βραδακι?μιαμ μιαμ μιαμ!!!μπεμπουλινο καλη ορεξη κ εγω σε λιγο φευγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο Μάχη μου, έτσι σε θέλω...ετοιμόλογη!!

Γιελιζ δεν έχω ξαναφάει καυτερό τραχανά κια όμολογώ πως δεν θα ήθελα να φάω :lol::lol: Γενικά δεν τα πάω πολύ καλά με τα καυτερά. Τώρα αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη ή όχι δεν ξέρω! Πάντως ομελέτα τη λιγουρεύομαι κι εγω αλλά δεν εχω επιχειρήσει καμιά φορά να κάνω να πω την αλήθεια!

Κατερινάκι μου τέλεια τα νέα σας!!! Μπράβο, μεγάλωσε το μπεμπάκι!!! Εγώ την καμπύλη μα΄λλον θα την κάνω μετά την β΄επιπέδου. Μήπως είναι νωρίς που με έβαλε για β' επιπέδου?? Θα είμαι 20+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω!!!Ηρθε ο μπαμπας μου για καφεδακι,μετα εφτιαξα φαγακι και ξεπατωθηκα κ τωρα εκανα το μπανακι μου και σας διαβαζω!

Μπεμπουλινο τελειο το καροτσι,στη θεση σου αυτο θα επαιρνα!!!!

Πεθερες ε?Κι εγω πολυ μεγαλο παραπονο δεν εχω αλλα το ασχημο ειναι οτι μενουμε διπλα και χτυπαει κουδουνια απροειδοποιητα κατι που μου τσακιζει το νευρικο συστημα.Αν ειχε παραξενιες θα την ξεκοβα κ δε θα με ενοιαζε,τωρα ομως που σε γενικες γραμμες ειναι καλη(μονο λιγο παλαιων αντιληψεων κ κουτσομπολα) πως να τη ξεκοψω???Με την κουνιαδα μου παλι εχω πολυ καλες σχεσεις εν αντιθεση με τον κουνιαδο μου που κ στον δρομο να βρεθουμε μπορει κ να μη μιλησουμε...

Τι τρωτε σημερα?Εγω εκανα 2 πιτες,μια πρασσοπιτα και μια λαχανοπιτα.Αλλα τωρα ειμαι πτωμα!

Κατερινακι τελεια τα νεα σας,μπραβο κοριτσακι μου!

Γιεληζ οντως τα καυτερα στην εγκυμοσυνη καλο ειναι να αποφευγονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μεγαλωσατε κι εσεις! Εμεις την Καμπυλη ζακχαρου τον επομενο μηνα θα την κανουμε.

Εγω για σημερα εφτιαξα παστιτσιο, αν και μετα το χτεσινο ζυγισμα λεω το βραδυ να μην τρωω φαγητο αλλά γαλα με δημητριακα.

Ααα εγω τρωω πολλα μπαχαρικα, αλλά απο παντα τα ετρωγα...δεν ηξερα οτι πειραζουν....

Σοφία στειλε μου λιγο πιτα...μμμμμ, με γιαουρτακι ειναι τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw ekana exthes to vradu revithia pou einai apo ta agapimena mou...kai simera tha faw me oreksh!!!!!!!!

sisi mou kai egw etsi lew..ton maio na kanw tis allages me ta xrwmata kai meta apo ton iounio na pswnisoume siga siga...krevatakia klp..!!!!!!!!!!!!!

simera mia xazh me rwtise....kala didima exeis...aman oles oi ilithies!!!!!!!!!!!!!den einai toso megalh h koilia mou re gmt...oi xazes...!!!!!!!!!!!!!!!!!

na sas valw foto na me deite na mou peite kai eseis...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μπράβο για τα αποτέλεσματα!!! Τέλεια!! Με το καλό να κάνετε και την καμπύλη και την Β επιπέδου!!!

Μάχη ανύπαντρος είναι ο κουνιάδος? Και ο δικός μου μία απο τα ίδια.. μπορεί να έρθει και 11 η ώρα για καφέ!!!

Στην συννυφάδα μου τα κάνει περισσότερο που δεν μιλάει..... και τους έχει ταράξει στα δανεικά... συνέχεια λεφτά τους ζητάει... Από εμάς δεν τολμάει να ζητήσει...

Καλώς τη συμπεθέρα! Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό για τις καυτερές... και μου είχε πεί ότι το έμβρυο δεν το πειράζουν...ότι μπορεί να μου κάνουν καούρες κτλ.. γιαυτό να τις αποφεύγω..

Ο λόγος που λέτε να τις αποφεύγουμε είναι κάτι άλλο απο αυτό? Ξέρετε κάτι που δεν ξέρωωω??? :shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μίληστε καλέεε!!! :lol::lol:

Maroulita το ρωτάς??? Και βέβαια να βάλεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι οι ορμονες της εγκυμοσυνης σου ανοιξαν την ορεξη μαλλον.Καλα κανεις κ τρως καθε δυο ωρες,πολλες φορες κι απο λιγο δε λενε?

Εγω παλι οταν τρωω βαρυστομαχιαζω με το παραμικρο,κι ετσι εχω στανταρ ωραριο και μενου(εκτος μεσημεριανο) καθε μερα για να ειμαι καλα.

Μαχη μου πραγματικα αν μπορουσα θα σου εστελνα!!Μωρε λες να πεταχτω μεχρι το Κτελ να σου στειλω λιγη?Σε 2μιση ωριτσες θα ειναι εκει!

Συμπεθερα για τις καουρες ξερω κι εγω οτι δε κανει κι αφου λοιπον δε σε πειραζουν....δωστους να καταλαβουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό κάνω Σοφία μου!! Άσε που έχουν και μπόλικη βιταμίνη C!! και σκοτώνουν λέει τα μικρόβια!! Όταν αρρώστησε ο άντρας μουτου έβαζα μέσα στη κοτόσουπα tabasco!! Σε 2 μέρες έγινε περδίκι!! :lol::lol:

Βασικά ο γιατρός μου είχε πεί ότι όποια δεν είναι συνηθισμένη να τρώει καυτερά και φάει στην εγκυμοσύνη μπορεί να έχει πρόβλημα... αλλά εγώ απο πάντα τις έτρωγα οπότε δεν με ενοχλούν...

Μιχαέλα πολύ σωστό τον βρίσκω τον άντρα σου!! :lol::lol::lol: Και εγώ βάζω καυτερή σχεδόν παντού!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι...πιτούλες μου μύρισαν!!! Αυτές είναι νοικοκυρές!!! Στείλε κανένα κομμάτι και προς τα εδώ!!

ΚΑτερινούλα αυτο που είπες με την πείνα το έχω κι εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Μεγάλο βάσανο και καμιά φορά απελπίζομαι γιατί δεν ξέρω τι άλλο να φάω!!!! :lol::lol:

Μαρουλίτα θέλουμε φώτο!!!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο? Εχει καμία από εσας αίμα ρεζους αρνητικό??

Εγώ έχω Ο αρνητικό και ο άντρας μου Α+ και ο γιατρός μου εχει πει πως οταν γεννήσω αν το μωρό εχει τη δικια μου ομάδα ειναι οκ. Αν οχι θα μου κάνει μια ένεση. Και περσι που έχασα το μωρό του έκαναν εξέταση και είχε το δικό μου αίμα το γλυκούλη μου και τελικά δεν χρειάστηκε η ένεση.

Γιελιζ ο τραχανάς μας είναι πώς να σου εξηγησω τώρα?? Σου βάζω φώτο να δεις...

ΚΑι προσθέτουμε και χαλούμι σε μικρά κομματακια και γινεται πεντανόστιμη. Φυσικά στην φωτο ειναι η αρχικη της μορφη΄.

post-9162-13873936516608_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο? Εχει καμία από εσας αίμα ρεζους αρνητικό??

.

Μαρακι εγω εχω 0 ρεζους αρνητικο καο αντρας μου 0 θετικο!!

Στις 16 βδομαδες εκανα την εξεταση εμμεση coobs που δειχνει αν γινεται κατι μετο αιμα του μωρου..ηταν αρνητικο..

Η αιματολογος που πηγα μου ειπε πως θα κανω την εξεταση καθε μηνα..τωρα θα παω την επομενη βδομαδα..

Στην 26η βδομαδα θα την ξανακανω θα περιμενω τα αποτελεσματα και μετα θα μου κανει μια ενεση θα ξανακανω εξεταση θα ναι θετικη και θα την επαναλαβω μερα παρα μερα μεχρι να βγει αρνητικη ξανα!!!

Επειτα θα επαναλαβουμε το ιδιο περιπου στην 32η βδομαδα!!!

Θα πρεπει να πας σε αιματολογο ομως να σε καθοδηγησει για αυτο!!

Εισαι Αθηνα??Οτι θες στειλε μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα μολις γραψεις την απαντηση σου πατα προεπισκοπηση και θα σου βγαλει απο κατω συννημενα.Πατα εκει και βαλε μας φωτο να σε θαυμασουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου Κύπρο είμαι...Άυτά που μου λες καμία σχεση με όσα μου είπε ο γιατρός. Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι αν το άιμα του μωρού ειναι αρνητικό ειναι οκ. Αν ειναι θετικό θα μου κάνει ένεση αφού γεννήσω ετσι ώστε να μην κάνω αντισώματα και αποβάλω σε επόμενη εγκυμοσύνη.Τα ιδια ειχα διαβάσει και σε βιβλίο για εγκυμοσύνη γι ' αυτο δεν ρωτησα ποτε κάτι.

Μήπως είναι κάτι διαφορετικό εσένα?? Δεν ξέρω προβληματίστηκα τώρα...Θα ρωτήσω το γιατρό τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι για την ομάδα αίματος που ρωτάς δεν γνωρίζω... εγώ έχω Α+

Τόν τραχανά όπως την έχει στη φωτό τον βράζετε σε νερό ε? Εμείς κάνουμε πορτοκαλί τραχανά... με βρασμένες πιπεριές φλωρίνης φτιάχνουμε μία ζύμη με αλεύρι νερό αλάτι... μετά την στεγνώνουμε η την αφήνουμε όπως είναι και το διαλύουμε μέσα σε νερό και τον βράζουμε για να γίνει σούπα...

έτσι είναι πρίν γίνει σούπα...

30615000eyy.jpg

maroulita εκεί που πατάς απάντηση για να γράψεις απο κάτω έχει ένα κουτάκι που λέει επιλογές και δίπλα ακριβώς Προσθήκη συνημμένου πατάς εκεί και μετά αναζήτηση του αρχείου και προσθήκη αρχείου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια ευχαρθστω και που με σκεφτηκες....

Γιελιζ ο κουνιαδος ειναι διαζευμενος....εχετε κι εσεις εναν ιδιο εεε? :lol::lol:

ειλικρινα να σας πω την αληθεια πιο πολυ προβλημα εχω με αυτον παρα με την πεθερα

εγω εχω 0+

μαρουλιτα μια χαρα ειναι η κοιλια σου!!! μην δινεις σημασια στους κακοπροαιρετους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου το έψαξα στο βιβλίο που σου έλεγα και τελικά λεει: " Οι μητέρες με ρεζους αρνητικό λαμβάνουν ενέσεις αντι-D ανοσοσφαιρίνης ρέζους μεταξύ 28ης και της 34ης ενδομάδας. Αυτή η ασφαλής ένεση εμποδίζει τη μητέρα να αναπτύξει αντισώματα που μπορούν να διαπεράσουν τον πλακούντα και να επιτεθούν στα ερυθρά αισμοσφαίρια του εμβρυου...."

Οκ εμένα περσι αναγκαστικά το ελεγξε αφου γεννησα/εχασα το μωρό μου, ήτανε και απρόοπτο και δεν ειχα φτάσει τις 28 εβδ. Τώρα δεν μου ανέφερε κάτι, δεν ξέρω. Και στο βιβλίο δεν λεει κατι για εξετάσεις που χριεαζονται πριν... Θαδειξει...

Σας αφήνω..ειναι ώρα για μανικιουρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok....kala pou eiste kai eseis kai sunerxomai ligo...me thn kathe xazh pou exw mpleksei...:(

koritsia mou sas afinw...gt me fwnazoun ta revithia mou..:)

kalo sas mesimeri...filakia polla ta leme aurio me ta nea mou apo ton giatro..parakaleste mono na paw wc..:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια ευχαρθστω και που με σκεφτηκες....

Γιελιζ ο κουνιαδος ειναι διαζευμενος....εχετε κι εσεις εναν ιδιο εεε? :lol::lol:

ειλικρινα να σας πω την αληθεια πιο πολυ προβλημα εχω με αυτον παρα με την πεθερα

εγω εχω 0+

μαρουλιτα μια χαρα ειναι η κοιλια σου!!! μην δινεις σημασια στους κακοπροαιρετους.

Ναι Μάχη μου έχουμε και εμείς έναν ίδιο σε ανύπαντρο μοντέλο!!! :lol::lol: Μεγαλύτερος (1 χρόνο) του άντρα μου... Αλλά σου λέω είναι στην κοσμάρα του!!! Είχε έρθει μία φορά 11 η ώρα εγώ κατά τις 12 πήγα στο καθιστικό και ξάπλωσα γιατί δούλευα την άλλη μέρα... ο άντρας με τον κουνιάδο μου ήταν στο σαλόνι... κάποια στιγμή κατά τις 1 παρά μου φωνάζει ο κουνιάδος μου να πάω μέσα γιατί αποκοιμήθηκε ο άντρας μου.. και μου λέει κοιμήθηκε αυτός.. ε του λέω ναι κουρασμένος είναι... και εγώ μέσα κοιμόμουν και με ξύπνησες... και του λέω εσύ δεν νυστάζεις? και μου λέει ώρα να φύγω ε? και σηκώθηκε και έφυγε.... έτοιμη ήμουν να του πώ όχι βρέ κάτσε λίγο ακόμα... και αμα είναι ξύπνα μας το πρωί μην αργήσουμε στη δουλειά!!

maroulita καλό μεσημέρι!! Την άλλη φορά τι πρόβλεψη σου είχα κάνει? τώρα μου έρχεται κορίτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...