Μετάβαση σε περιεχόμενο

επεμβαση κιρσοκήλης


gti

Recommended Posts

Γεια σας

Πρεπει να γίνει επέμβαση κισροκήλης.. υπαρχει καποιος καλος γιατρος να προτεινετε? (που ξερετε οτι εκανε επεμβαση και πηγε καλα)

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.

Καταρχην που μενεις?Εγω μενω κυπρο,ειχε κηρσοκηλη ο αντρας μου εγινε επεμβαση και μετα απο 1μιση μηνα εμεινα εγκυος,τωρα εχουμε μια μπεμπουλα 5μιση μηνων,αλλα μιλαμε για ενα γιατρο αστερι.Δεν ειναι τπτ παντως.Ευχομαι καλη επιτυχια και γρηγορα με πολλα μωρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από μένα δυστυχώς δεν μπορώ να σου προτείνω γιατρό γιατί εμείς κάναμε την επέμβαση στο νοσοκομείο της Χίου κ όλα πήγαν πολύ καλά κ ο γιατρός τέλειος αλλά σίγουρα δεν μένετε Χίο...

πάντως η επέμβαση είναι πολύ εύκολη, δύο μέρες μείναμε στο νοσοκομείο κ η ανάρρωση ήταν γρήγορη. δεν ξέρω αν έχετε παιδάκια ή όχι. αν κάνετε την επέμβαση για αυτό το λόγο τότε να ξέρεις πως τα πράγματα θα πάνε πολύ καλά. κι εμείς μετά την επέμβαση, προσπαθήσαμε λίγους μήνες κ σύντομα έμεινα έγκυος κ τώρα έχω αγκαλιά το αγοράκι μου, 4 μηνών. αν θέλεις οτιδήποτε ρώτα με... καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Έχω ένα πολύ γλυκό και ζωηρό μπεμπακι 4 μηνών. Με τη γέννηση του μας συστήθηκε να του κάνουμε εξέταση ισχίων και έλεγχο ακοής προληπτικά (δεν υπήρχε κάποια ένδειξη για κάποιο θέμα). Ωστόσο στο δημόσιο μαιευτήριο που γέννησα δεν είχαν τις αντίστοιχες ειδικότητες γιατρών για να τις κάνουν εκεί. Ο παιδίατρος που παρακολουθεί τον μπέμπη μας δεν τις θεωρούσε απαραίτητες αφού ήλεγχε και ο ίδιος το παιδί κάθε φορά για πιθανές ενδείξεις προβλημάτων. Εμείς όμως θέλαμε να τα εξετάσουμε όλα. Όταν ήταν 1,5 μηνων, κάναμε σε ιδιωτικό μαιευτήριο έλεγχο ακουστικών εκπομπών που δεν βγήκε καθαρός. Έτσι μας πρότειναν να τον ξανακάνουμε 2 εβδομάδες μετά. Και πάλι δεν βγήκε καλός. Μετά από αυτά, κι επειδή δεν μας ενέπνεε εμπιστοσύνη η γιατρός, αποφασίσαμε να απευθυνθούμε στο Αγία Σοφία για έλεγχο ακουστικών προκλητών δυναμικών. Όταν ήταν 2,5 μηνων κάναμε κι αυτό το τεστ που δεν κατέληξε σε καποιο συμπερασμα. Ο γιατρός στο Αγία Σοφία παρατήρησε ότι το παιδί είχε πολύ κερί κι ότι πιθανότατα είχε περάσει κάποιο ηπιο κρύωμα γιατί είχε λίγο υγρό στο ένα αυτακι. Να πω ότι σε όλες τις προηγούμενες εξετάσεις δεν είχαν ελέγξει ούτε καθαρίσει τα αυτακια εσωτερικά από κερί. Με όλα αυτά, μας έκλεισαν νέο ραντεβού για επανέλεγχο με μέθη και καθαρά αυτακια. Τον κάναμε σήμερα και προέκυψε ότι το μωρό έχει μέτρια βαρηκοια. Η ΩΡΛ που τον είδε σήμερα μας πρότεινε να επαναλάβουμε την εξέταση τον Σεπτέμβριο για σιγουριά ώστε να του συνταγογραφήσει ακουστικά. Παρόλα αυτά δεν περιμένει καμία ανατροπή στα αποτελέσματα.  Επίσης κανείς δεν μας έχει εξηγήσει πως γίνεται να τρομάζει ο μπέμπης με ήχους όπως ένα μικρό φτέρνισμα, να χαίρεται με τη μουσική, να κάνει ηχομιμητικες φωνουλες, να ξετρελαίνεται με τις κουδουνιστρες. Δεν εννοώ ότι αποκλείεται το δικό μας παιδί να έχει δυσκολία. Απλά κάπως δεν μου κολλανε όλα αυτα. Έχει καμία μαμά παρόμοια εμπειρία; Πώς εξελίχθηκε;
    • Έχω κάθε μέρα 2-3 πετρώματα. Την Τρίτη έχω γιατρο και θα του το αναφέρω. Γενικά είμαι καλά.., Σήμερα εκανα τις πρώτες εκπτωτικές αγορές της μπέμπας…ξέρω ξέρω είναι νωρις…αλλά το Ζάρα έβαλε εκπτώσεις και είχε κάτι κομματάκια χειμωνιάτικα μούρλια!!!!
    • Μεγαλωσε το μωρακι σου κορίτσι μου μια χαρά είναι 😊 Κορίτσι μου ο πλακούντας γερνάει σε όλες μας  έτσι είναι γίνετε όσο πλησιάζει ο καιρός να γεννήσουμε ωριμάζει είναι φυσιολογικό αυτό απλά οι γιατροί κοιτάνε μην ωριμάσει πιο γρήγορα από αυτό που θελουμε  ο πλακούντας είναι αυτός που τρέφει το μωρο… όσο γερνάει γερνάει ο πλακούντας, το μωρο πέρνει όλο και λιγότερο βαρος για αυτό προς το τέλος μειώνετε και η μεγάλη αύξηση βάρους του μωρού  Ο γιατρός θα το παρακολουθεί το Doppler σου σε κάθε εξετάσει και αν χρειαστεί να θα σε ξανά στείλει να την ξανά κανείς  τωρα αν δουν ότι μωρο δεν πέρνει άλλο βαρος δεν έχει νοημα να το αφηνουν μέσα στην κοιλιτσα σε βάζουν να γεννήσεις ώστε να αρχίσει να παίρνει βαρος τρώγοντας αυτό δεν σημαίνει ντε και καλά ότι θα γεννήσεις πρόωρα μπορεί όταν λένε νωρίτερα να εννοεί πχ 37 εβδ αντί για 39-40.. σε ένα μήνα σκέψου μπαίνουνε στο μήνας μας 🥳 παντως δεν είναι κάτι αγχωτικό γιατί το μωρο σου έχει είδη καλό βαρος 🥰
    • Εννοείς ότι καταλαβαίνεις αν είναι με το κεφάλι κάτω από τα εξογκώματα ;; Έχω την Τρίτη τώρα που μας έρχεται και μπαίνω 35η 
    • Εγω 29 εβδ & 5 που είχα πάει ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ήταν νωρίς ακόμα  η αλήθεια είναι πως βλέπω εξογκώματα από τον οφαλο και προς τα πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω και τα εξογκώματα που βλέπω είναι πόδι 🤷‍♀️ 8/7 έχω ραντεβού ξανα εσυ ποτε έχεις επόμενο ραντεβού ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...