Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΑΡΕΣ @ ΜΑΝΑΡΙΑ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο21


Recommended Posts

Γεια σας τσουπρες!

Σκατα καιρος και δω.

Πριν σηκωθω το πρωι λεω ωραια! θα σηκωθω θα κανω ενα μπανακι και βουρ βολτιτσα. Και τι να δω? Εβρεχε!

Δε πειραζει... Θα ποτισει τα λελουδα μου!

Απο φαι σημερα πένες στον φουρνο με μπροκολο μπεηκον και κρεμα γαλακτος.

Ο Διονυσης φασολαδα.

Δε σας διαβασα ακομη. Αργοτερα με ησυχια.

Τα λεμε μετα!

Φιλακιααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια κι απο μας...

πηγα στο σκατοσεμιναριο..πηρα και εφημεριδα...ε ρε γελια..

ελα ρε καλψω που σου κανει αυτα..μιλαμε θα το ειχα πυρπολησει..η εχεις πολυ υπομονη..δε μπορω να φανταστω τιποτε αλλο!!

ζζζ ολο θελω να σημειωσω το λειλ σου και ολο το ξεχναω..

ρε ισμηνη τελειο το ποδηλατακι..αλλα πολυ ορθοπεδικο..

εννοω απο ογκο..καλε που σκατα θα το βαζω;;;απαπα

αλαλ πολυ ομορφο..

θα παω τζαμπο και θα δω αν το εχει..

ερωτηση..ποτε το φρεσκο χωριατικο αυγο γινετε επικυδυνο;;μετα απο ποσες μερες;;ξερει καμια;;

η μικρη εκανε 4 φορε κακα σε 2 ωρες...κανονικα..

της εχω να κοιμαται χωρις παμπερσ..γιατι αναψε ο κωλος της..

το απογ παλι βοτα σε φιλη..

νιλσ...τελειος...

ωστε εφτυνε το σκατο,ε;;πωπωπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιλς -χαιντι-μαγια η μελισσα...τα εχω ολα κ τα βλεπει η Μαρια !

ωραια παιδικα ,αγνα...χωρις βια κ προτυπα ομορφιας (μπαρμπι)

ειδικα η μαγια ειναι σαν νασιοναλ τζεοκραφικ για παιδακια....εχουμε μαθει ολα τα ζουζουνια κ τα ονοματα τους :lol:

θεατρο δεν εχει παει ποτε η Μαρια ,μονο σινεμα την πηγαμε...στον Σαμμυ το χελονακι :lol: ουτε στον Βολο εχει παντα παιδικες παραστασεις :(

πολυ βροχη!!!!!!!ποταμι ο δρομος εξω...εχθες πηγαμε πολλες βολτες μεΤΑ ΠΟΔΙΑ Η αΓΓΕΛΙΚΗ...ξετρελαθηκε δεν ηθελε να ερθει σπιτι...μολις εβλεπε τον δρομο ,ασε χαμος ,κουραστηκε τοσο πολυ που δεν ξυπνησε για γαλα :o πρωτη φορα αυτο ,υπνος σερι μεχρι 9το πρωι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά τα δίνω λίγο πιο πάνω απο τα υλικά !! Λόγω μανίας με τις κατασκευές θέλω απλά να προμηθεύομαι τα υλικά μου χωρίς ιδιαίτερο κέρδος!!! Απλά για να μην βγαίνω απο το παράθυρο γιατί τα περιθώρια έχουν στενέψει αρκετά!!! Είμαστε πια δυο οι άνεργοι στο σπίτι! :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julia mou den panikovalomai eukola..apla tha exei poli kosmo kai trexw apo to mini market stin reception..βαριεμαι κοριτσια μου τωρα που δεν εχει δουλεια και καθομαι στον υπολογιστη ή στην τηλεοραση...τα νεα σας πειτε μου...εμεις ολα καλα ολη μερα τρεχει ο δικος μου και κωλο δεν βαζει κατω...εδω και δυο μηνες περιπου πηρα το διπλωμα αυτοκινητου...αυτα ειναι τα δικα μου νεα.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζζζ τι ακριβώς είναι αυτά;

κορίτσια είμαι πτώμα!!!

στη δουλειά δεν έκατσα λεπτό!!!

και στο σπίτι επίσης...

ζωή να 'χει... με ξετινάζει!!!

και ταυτόχρονα... ετοίμαζα τον μουσακά...

τελικά τα τηγάνισα όλα!

είπα να τον κάνω ορίτζιναλ...

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλέ Suz οδηγεις καλά η 8α βγάλουμε νέα μετρα κυκλοφοριας Μονα-ζυγα-Suzanita??? :lol::lol::lol:

Με το καλό !!!

Κλα αυτη η ΖΖΖΖΖ φτιαχνει πετσετακια κ τα όνομάζει γλυκα ??? :?:o:o:o

Σημερα είχα γιατρό , έπα8α μια ήττα . Στις 6 την περιμενα , παω 5 στην φαρμακοποιο να παραλαβω το εμβόλιο κ μου λεει '' δεν το βρηκα που8ενα , εχει έλλειψη 3 μήνες τωρα '' :shock: σοκ εγω ...

περνω την Ελενη - Ελα μην αγχωνεσαι , το βγαζει κ άλλη εταιρια κ ευτυχως το χε καβαντζα η φαρμακοποιος . Κιλα 10.200 ( σιγα μη δεν επαιρνε , η φαριν λακτε πηγε συννεφο , τωρα 8α την κοψω που ηρεμισα... :roll: ) υψος ... :oops::oops: 78 μισο πόντο πηρε .

ο αντρας μου μου την εχει σπασει , κα8ε μέρα ρωταω τι να φτιαξω και η απαντηση ειναι '' η φακες η αρακα η μακαρόνια'' ΒΑΡΕ8ΗΚΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΙΑ , ξενηστικωνομαι με τις μλκιες που ζηταει ...Ελεος !!!

8α μου πει καμια ποσο εχει η κουτα (jumbo pak) παμπερς γιατι τα βρηκα 28Ε απο Γερμανια ??? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τζουλ μου εαν ενθυμουμε καλα καπου τοσο πρεπει να εχει

αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα

ελα ρε ζζζ ελπιζω να βρειτε γρηγορα δουλιτσα

καλυψω μπραβο που τρωει - τι να πω κι εμενα ξυπνανε για να ερθουν στο κρεββατι μας παλι - τουλαχιστον ας επειναν και το κατιτις τους :lol:

τουλαχιστον τρωνε στον παιδικο

αα και το γιαουρτι ουτε που να το δουν πλεον - τι μλκ ειναι αυτες δεν μπορω να καταλαβω

απο υγεια μια χαρα ευτυχως - εγω εχω ακομα λιγο την ιγμοριτιδα αλλα του που..τη 2 αντιβιωσεις μαζι παιρνω τι στο καλο

αντε ντομ θα μας κλεισουν το μαγαζι αλλοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάλι όταν ρωτάω τον δικό μου, μου λέει "ό,τι θέλεις εκτός από φακές"

χαχαχα!!!

τα φαγητά που ανέφερες είναι κόκκινο πανί για τον δικό μου...

δεν χορταίνει με τέτοια φαγητά λέει...

μια χαρά είναι ρε Τζουλ...

ο δικός μου είναι 82.

δεν έχουν πολύ διαφορά.

νομίζω ότι έχουν γύρω στα 36 ευρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίαζζ κρίμα τί να πω!

Δεν υπάρχει τίποτα προς τα εκεί από δουλειά;

Πολύ όμορφες οι πετσετούλες. Και για μπομπονιέρες σούπερ θα ήταν!

Αλέκα1 κι ο δον έχει πάει σινεμά μια φορά στο σαμ το χελωνάκι κι αυτός.

Αφού χλαπάκιασε όλα τα ποπκορν, την πορτοκαλάδα και τα μπισκότα θυμήθηκε στη μέση της ταινίας ότι τελικά φοβάται και το σινεμά :roll: .

Η καθυστέρηση επιμένει γαμώτο. Ο άνδρας μου χαμογελάει κρυφά και μου τη σπάει....

Θέλει πολύ 4ο παιδί. Εγώ αν μου το δίνανε έτοιμο το έπαιρνα αλλά αυτή την εγκυμοσύνη δεν την αντέχει ο οργανισμός μου με τίποτα....

Σωσώ τί έγινε με την κοπέλα τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re zz.....συγγνωμη τι εννοεις;ποιος απολυθηκε;;η κατι δμου ξεφευγει;;;

για πες...

δε ξερω καλε ποσο εχουν τζα τζαμπο πακ..

ρε συ τζουλ καλα ειναι με τα κιλα...

αντε ρε...φοτυ φτου το παδι..

φροσω;;τι λες ωρα...τι λες τωρααααααααααααα

με την κοπελα ολα οκ..μετα τισ 10 απριλη ξεκινα ο λευτ και αυτη..

μεχρι τοτε θα την εχουμε εμεις..

εγω ποτε δε ρωταω τι θα μγειρεψω...

το στομαχι μου ακομα με παιδευει κατα καιρους..

καμια ιωση λετε;;τι να πω..

κανω ακομα 1 φορα συνταγη για κουλουρια θεσ νικης..αντε να δουμε..

εχω κανει 2 αποτυχημενες ηδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε φρόσω... λες να την έκανε τη δουλειά ο Αντωνάκης σου;

κάνε ένα τεστ γιατί θα μας σκάσεις!!!

σωσώ μ' αρέσεις που δεν το βάζεις κάτω με τις συνταγές!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρε Νανα , αυτή η μπηχτή σου πιά ότι είσαι η μάνα του Φασούλα ... :lol::lol::lol:

μην μιλησει καμια άλλη για υψός ΚΑΗΚΕ !!! Θα την κάνω τάρτα κρεμμυδάκι κ 8α την πασαρω στην ΖΖΖ για πούλημα ! :lol::lol::lol: σε καλο μου ...

ρε Φροσω , τωρα σόβαρα , ψαχναμε βοτανα για να σε εχουμε σε καταστολη με 3 παιδια κ μου γυρέυεις κ άλλο ??? :o:o εγω τον αντρα μου αμα κρυφογέλαγε 8α τον ευνούχιζα ! :lol::lol::lol: (κοντα ειμαι , μη νομιζεις...) :mrgreen:

Μου φαινεται 8α τον στειλω στην μανα του να τον νηστεψει , που 8α με ταραξει στα σκετα μακαρονια κ στις φακες !

Σωσω κανε τα κουλουρια κ βγαλτα σε κανα παγκο να μαζεψεις κανα φράγκο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Φροσω , τωρα σόβαρα , ψαχναμε βοτανα για να σε εχουμε σε καταστολη με 3 παιδια κ μου γυρέυεις κ άλλο ??? :o:o εγω τον αντρα μου αμα κρυφογέλαγε 8α τον ευνούχιζα ! :lol::lol::lol: (κοντα ειμαι , μη νομιζεις...) :mrgreen:

:lol::lol: είδες....

Θα πάρω να κάνω ένα τεστ το πρωί.

Έχουμε και επέτειο γνωριμίας αύριο 11 χρόνια!

Λέτε να του το κάνω δώρο;

Δεν νομίζω όμως γιατί δεν το κάναμε σε γόνιμες μέρες. Το αποφεύγουμε :roll::? .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα έγω άν ημουν ...

8Α ΕΚΑΝΑ Κ ΕΠΕΤΕΙΟ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΣ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

περιμενουμε νέα !!!

καλε 8α ανοιχτει το 22 ποτέ ??? (κεφαλαια ο τιτλος κ με σηματακι γιατι εχουμε κ γεροντια στην παρεα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεσιτάλ κάθε βράδυ ε? :lol::lol::lol:

Φρόσω περιμένουμε αποτελεσματα! Ευχαριστώ για την συμπαράσταση!

Νανα πετσετούλες είναι που τις έφτιαξα σε μορφή κέικ (και που να δείτε κάτι άλλες που εχω φτιάξει.....στην πορεία :D:D:D:D ) Ειδες Τζουλ για να μην παχαίνουμε χα χα χα

Εμένα ο άντρας μου θέλει όλο μουσακά, τηγανιτά, κρέας κοτόπουλο και τέτοια....τα άλλα τα τρώει μετο ζόρι γιατί τον κράζω!!!

Μαρκερ ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι του λεω για 3ο και βγαζει φλύκταινες - νομιζω οτι θα το κοψει μονος ου ο δικος μου :lol:

μωρε γινομαστε ανθρωπακια πλεον - αχ τι ωραια μιλαμε γελαμε κλαιμε - μια χαρα μια χαρα

πολυ ωραια ηλικια - μακαρι να να γεννιώντουσαν ετσι κατευθειαν

τι να σου πω Φροσω μου

πολλα τα παιδια - αλλα τι 3 - τι 4 έτσι;

καλα κι εσυ δεν μου φαινεσαι και πολυ στο οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΖΖΖ ανταλλασω ευχαρίστως τον αντρα μου με αυτα που τρωει ...

(κατα τα αλλα , βαζει πλυντηριο , απλωνει κ πεταει τα σκουπιδια , ά κ σιδερωνει τα πουκαμισα του)

ρε Φροσω μην της φαω τη σειρα της γκαστρωμενης κ με φάει με τις ορμονες της :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες.

Ολα καλα?Εμεις καλα.Πηγαμε σουπερ ,γυρισαμε εφυγε η 100αρα.

Φτιαξαμε κρεπες και εφαγα 4. :? Ναι καλα διαβασατε 2 αλμυρες και 2 γλυκιες.Τελειες ητανε.

Αντε τα λεμε στο 22.Αναμενω να δω τιτλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...