Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΑΡΕΣ @ ΜΑΝΑΡΙΑ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο21


Recommended Posts

κοριτσια πηρε ο παιδιατρος, απο αυτα που του περιεγραψα ειπε κατι τον τσιμπησε,

μου ειπε να του δωσω αταραξ μεχρι να του περασει.....αυριο θα δειξει....

ζζζζζ καλοςηρθες

γεωργια ονειρα γλυκα, ευχομαι να ειναι αυριο να ειναι ολα καλα.....

νανα πολυ καλο το νησι, καλα του εκαναν του κηριτση που τον εδιωξαν, στο στομαχι μου καθοταν, καθε φορα που τον εβλεπα χιχιχιχιχι

βρε τζουλια πως μπορεις και τα τρως; δεν θα τα ετρωγα ποτε!!!!

φροσωωωωωωωωωωωω φιλακιααααααααα

καλε η αλεκα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα

συμπεθερα μου περαστικα μας

ρε συ δεν το σκεφτηκα - εχεις δικιο!!!!!!!!!!!!!συμπαρασταση εχεις δικιο :lol::lol::lol:

κοριτσια μα το θεο ειναι τρελλη μαλακια αυτο με το φαι!!!

σημερα το βραδυ ο Στελιος σηκωθηκε και εκανε μια διαρροιαααααααααα

νερο μιλαμε μπανιο τον εκανα

δεν ξερω λεω να μην παρω τον γιατρο - να περιμενω μεχρι το απογευμα να δω

μηπως ειναι απο το εμβολιο

το ΜΜΡ καναμε - αλλα δεν μου ειπε για διαρροια μονο για πυρετο

αλλα ξερω γω;

Τζουλ μου καλη επιτυχια σημερα

σε λιγο θα εχει εκα καινουριο φρασκο -τσαχπίνικο ματακι ο μικρος μας

υπομονη και πολυ πολυ αγαπουλιτσα!!!

χαρα μου περαστικα σας

εγω στη θεση σου θα εβγαζα εξω το στρωματακι για αρκετες ωριτσες και λογικα δεν θα ειναι τιποτα

εμεις μια φορα το ειχαμε παρει το αταρξ και αμεσως ειδαμε διαφορα

καλα οσο για τις γιαλιστερες

εγω βασικα δεν τα τρωω αυτα καθολου - τα οστρακοειδη δλδ

ε κρατα μαζι σου καμια σακουλιτσα για καλο και για κακο

νανουκα μου μπραβο σας που τρωτε μανοαχουλια

εμεις εαν κανουμε να παρουμε πιρουνι ή κουταλι

τρωνε τα μαλλια - το πατωμα - τα ρουχα - το καρεκλακι

ε μπαινει και ενα σπορακι στο στόμα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Καλή Σαρακοστή!

Λατρεία την Κυριακή δεν πρόλαβα να σας διαβασω καλα-καλα, πώς να γράψω κιόλας!

Είχα να φτιάξω και την ταραμοσαλάτα!Καλά γαμάτη την έκανα!Κι ας ανακατεψα τα παντα!Κοκκινο με ασπρο ταραμα, ψωμι και πατατα...χαχαχα.Τη λατρεύω!

Εκανα το τραπέζι στον αδερφό μου και τη γυναίκα του, εννοειται και τους γονείς μου, και είχα λίγες ετοιμασίες.Αλλά είχαμε πλουσιοπαροχο τραπέζι!

Ειχαν πάει και το Σαββατο στη Βαρβακειο ο αντρας κι ο μπαμπας-το αδιαχωρητο λέγανε-και πήραν γυαλιστερες-Τζούλια!-καραβιδες, γαριδες κλπ.

Τζούλια ιδια ποσότητα με τον άντρα έφαγες.Γιατι κανενας αλλος δεν ετρωγε και τις εφαγε μονος του!Εσκασε!Αφου του κανανε πλακα οτι θα με κυνηγαει!-αφροδισιακες.

Δεν έχεις πρόβλημα να παθεις τιποτα, αρκει να σιγουρευτηκες σε καθε μια που έριχνες λεμόνι ότι κουνιόταν, ότι ήταν ζωντανη!Αν όχι, πέταμα οπως και δήποτε!

Σωσωκα οι γυαλιστερες είναι οστρακοειδη διπλασιες σε μεγεθος απο τα μυδια όμως.Μεγαλα κοχυλια.

Εγω και μονο που τις βλεπω να κουνιουνται, δεν τρωω που να με πληρωνεις!

Οχι που δεν επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη κιολας!

Λατρεια σχετικα με την αδερφη σου, νομιζω οτι πρεπει να της πεις οτι πειραχτηκες.Εισαι κι εσυ καταπιονα σαν εμενα!Καταπινεις καταπινεις, δε μιλας και στο τελος θα σκασουμε!Η εκμεταλλευση εχει και τα ορια της!Τι θα πει δε σε πειραξε το ψεμα οτι νυσταζε ο μικρος, δε σε πειραξε που σε γραψανε, δε σε πειραξε που δε σε χαιρετησε ο γαμπρος!Ολα να σε πειραζουν κι όλα να τα δειχνεις.Εγω δε θα την επαιρνα τηλ, κι όταν θα παιρνε για να συναντηθειτε, θα της ελεγα, αμα ζοριζεσαι με το κανεις, όπως την τελευταια φορά.

Οσο για τα σπυρακια..καλα ρε ποσες φορές το τσίμπησε έτσι που λέει ο παιδιατρος;Κι χειμωνιατικο;

Ρε συ Χρυσουλα μην περιγραφεις τι τρωει ο δικος σου στη Μαρκερ, είσαι προκλητική!

:lol::lol::lol:

Ετσι που τα γραφες σαν να διαβαζα μπουφε ξενοδοχειου!Μου αρεσει που λες οτι ειναι και στασιμος στα κιλά του απο τα Χριστουγεννα!

Τζουλια σιδερενιος ο Θανουλης!Το σκεφτομαι το πουλακι μου απο χτες.Ουτε συνεννοημενη με τους μετεωρολογους να ηταν η γιατρινα.Ρε συ, μηπως επειδη τη ρωτησες αν χρειαζεται να φερεις κατι, νομιζε οντως κατι, και γιαυτο σου ειπε γαλα;Τελοσπαντων εσυ ξερεις, εσυ ησουν στην κουβεντα.Παντως εκτος φακελακιου, αν ειναι και γνωστη σου, οντως καλυτερα καποιο δωρο.

Ευη!Μας λειψανε οι μονολογοι σου!Μη χανεσαι ρε!Αν και τα ωραρια σου ειναι πιο αγρια κι απο λεχωνας!

Σοφη κι εγω τον ειδα τον Μαζανη την περασμενη Δευτερα.Ωραια τα ειπε.Κι εχει δικιο.Ουτε να κανουμε σαν παλαβες απο τη χαρα μας οταν τρωμε, χαλλλαρα!

Αυτα μα ζυγιζουν ολη την ωρα!

Εμενα χτες απο κει που εσερνε την καρεκλα, αποφασισε να την σκαρφαλωσει, να καθησει και στα γονατα, και ορθιος και να την κουναει σαν κουνια-ετοιμος δηλ.για μεγαλες βουτιες-και καθε 2 δευτερολεπτα χωρις υπερβολη με κοιταζε προκλητικα να δει πώς μου φαινεται, πώς θα αντιδρασω, αν θα θυμωσω.Κι αν θυμωνα ή του λεγα δε μου αρεσει με σοβαρο υφος με κοιταζε προκλητικα σαν ναμου λεγε σε γραφω!

Αυτα μας πουλανε και μας αγοραζουν ολη την ωρα!Στο φαϊ θα κολλησουν;;;

Μαρκερ μπορει να εχεις δοκιμασει κιολας δεν ξερω, τραχανα εχεις φτιαξει εναλλακτικα;Αρεσει στα περισσοτερα παιδακια!Κρεμα φαριν λακτε κλπ;

Ρε συ τις μερες που δεν τρωνε θα σου λεγα μη δινεις πορτοκαλαδα, γιατι μαλλον τους κανει διαρροια.

Εσεις εξακολουθειτε και τους μαγειρευετε χωριστα;Εγω εχω καιρο να μαγειρεψω μονο για κεινον, ο,τι φαγητο κανω για ολους!

Διαιτολογινες πειραζουν οι ελιες στα μωρα;Γιατι αυτος τρελαινεται!Για ξιδατες Καλαμων παρακαλω!

Χτες του δωσα μονο 3!Φοβηθηκα να δωσω κι αλλες!

Σωσω κι εγω δεν καταλαβα γιατι τον πηρε τοσο απο κατω, αφου ξεπερασε την εγχειριση;

Το ανοσοποιητικο ειναι αδυναμο ή εκεινος ψυχολογικα ηταν πεσμενος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο τι εγραψα ρε μαλακα;;;

Σορυ ρε κοριτσια για το κατεβατο!

Χρυσουλα βαλε δημητριακα Νουνου κοιμαμαι μεγαλωνω στο βραδυνο γαλα του ή ρυζαλευρο να χορταινει να μην ξυπναει!

Ρε συ το ξερεις οτι δεν ξερω τη φατσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααα

εμεις ειμαστε καλυτερα με το αταραξ, καπως ηρεμισαν τα σπυρακια, και το καλο δεν εχει φαγουρα..

βρε θεα ποσα εγραψες; :lol::lol::lol::lol: και εγω εφτιαξα ταραμοσαλατα, αλλα μονο με πατατα...μπραβο και του χρονου....

ο βασιλακης καλα;

γεωργιααα που εισαι; ολα καλα; γαμωτο δεν μπορω να σε παρω και τηλεφωνο...ευχομαι να ειναι ολα καλα...

καλε η αλεκα που ειναι;

εδω δεν χιονισε γμτ, φερνει καπου καπου λιγο χιονακι με τον αερα απο την πεντελη....αλλα απο αερα εχουμε αρκετο...μας πηρε και μας σηκωσε...

μαρκερ περαστικα σας ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να περασει γρηγορα..

αντε βρε κοριτσια να φτιαξει ο καιρος να παμε καμια βολτουλα..

θεα περιμενω να παμε και στο αττικο παρκο.κοιτα μην πας και δεν μου πεις; εεεε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι!Ηταν να πάω στο γυναικολογο σημερα, έκτακτο ραντεβού για να δει το αμνιακό που ηταν ανεβασμενο την αλλη φορά, αλλά το ακυρωσα.

Δε με χεζουν και οι κωλογιατροί!Απο τον έναν στον άλλον , βαρεθηκα!

Ξερω εχω ζαχαρο γιαυτο ειναι ανεβασμενο!Και στο Βασιλη ειχα, γιαυτο βγηκε γλυκουλης!

Τωρα στο σπιτι μεσα καλα ειμαι, αμα παω το βραδυ με το παλιο μου αμαξι και θα χει πιασει και παγο στο κεντρο, τοτε δε θα ειμαι καλα!

Εστειλα το τηλ σου στη φιλη μας!

Που το θυμηθηκες βρε το αττικο παρκο μες στην παγωνια!

Αντε να ανοιξει ο καιρος να παμε!

Θα ξετρελαθει ο μικρος!

Χτες τρελαθηκε με τους χαρταετους που εβλεπε στο βουνο!

Μιλαμε σαν παλαβο έκανε!

Πριν 2 ωριτσες καναμε και το περιβοητο μμρ κι εμεις.

Εν τω μεταξυ δεν ειχα καταλαβει οτι θα καναμε αυτο, γιατι εμεις καναμε το πριοριξ.

Ειναι παρεμφερες λεει η γιατρος.

Κι εγω επηρεασμενη απο τις συζητησεις σας, τη ρωταγα, πότε θα κανουμε το μμρ;Γιατι πολλες φιλες μου λένε οτι έχει παρενεργειες, κανει πυρετο, όχι αμεσως, μετα απο μερες κλπ κλπ.

Με κοιταει χαμογελαστη και λεει αυτο θα κανουμε!

ΑΥΤΟΟΟ!!!;;; λέω.

Καλα λεει μην ανησυχειτε, σπανια κανει, δεν προκειται να συμβει τιποτα.

Ολα καλα, αυτος αυτη τη φορά ούτε που εκλαψε!

:shock:

Ψηλώσαμε ψηλώσαμε 3 πόντους! 84 εκατοστα! και βαρος πήραμε 300γρ, ειμαστε 11300γρ.

80η εκ.θεση στο υψος, 55η στο βαρος.

Ρε κοριτσια χρησιμοποιειτε το υψος που ειναι τα παιδια σας καθε φορα για να δειτε αν πρεπει να κρυψετε τα ρουχα 12-18 μηνων και να βαλετε μεγαλυτερα;

Γιατι κι απο εταιρια σε εταιρια διαφερει.Πιο κοντα ειναι της μπενετον, νομιζω 84εκ, η μαδερκεαρ 86εκ και μαρκς εντ σπενσερ 90εκ.

Παντως λεω τα επομενα φανελακια που θα παρω να ειναι χωρις τα 3 κουμπακια στον καβαλο.

Δεν βολευουν οταν θες να το βαλεις σιγα σιγα για τσισα.

Σωσω τι εγινε με το λεμφωμα που του βρηκαν και θα το εξεταζαν;μας ειπες;δε θυμαμαι! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Και τη ρωτησα την παιδιατρο για το μενου του γιατι ολο ξεχναγα να τη ρωτησω.

Της λεω οτι δινω το ιδιο στυλ από 7 μηνων.Πρωι γαλα, δεκατιανο φρουτο, μεσημ.φαϊ, απογευμα γιαουρτι ή κρεμα, βραδυνο γαλα.

Μου ειπε τωρα πια που τρωει τα παντα, δεν κανω τα ιδια.Το πρωι το γαλα κανονικα, όπως πινουμε λεει εμεις καφε, το απογευμα μπορω να δινω σνακ, γαλα και 2 μπισκοτα ή τοστ με τυρι ή φρουτο ή τραχανα και το βραδυ λέει μπορώ να του δινω φαγακι!Και μετα γαλα!

Μου κανε εντυπωση!Καποια κοπελα εδω στο παιδι της δινει βραδινο φαγακι και μου χε κανει και τοτε εντυπωση!Νομιζω η Φωτεινη, δεν ειμαι σιγουρη!

Ποπο ρε παιδια πώς αλλαζουν τα πραγματα!

Μαρακι μου δωσες ιδεα με το μιλκ σεικ μπανανα!

Ρε συ Μαρκερ λες να βαριουνται τα παιδακια μας τα ιδια και τα ιδια και γιαυτο να μην εχουν ορεξη;;;

Δωστε καμια ιδεα ρε κοριτσια τι νεο να τους φτιαχνουμε;

Α!Μου ειπε κι εμενα 2 μερες να μην του δωσω ψαρι κι αυγο λογω του εμβολιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω θεα μου....μπραβο στο βασιλακη, μας περνατε ενα ποντο στο υψος και σας περναμε 800 γρμ στα κιλα χιχιχιχιχι.

καλε και τι εγινε αν δεν πας σημερα γυναικολογο και πας αυριοη αλλη μερα; αφου εχει πολυ κρυο...

και δεν ειπα τωρα που εχει κρυο,οταν φτιαξει ο καιρος να παμε....

εμεις το μμρ θα το κανουμε τωρα στις 24 του μηνα....και εμενα νερουραστα μου εχει πει να του τα δινω, αλλα ο στεφανος δεν τα τρωει,τα θελει κανονικα, μαγειρεμενα...χωρις αλατι φυσικα,πιο ελαφρια απότι τα τρωμε εμεις...

εγω του δινω και σπανακοριζο,πατατες με σελινο και καροτο,μακαρονια με τυρι,κοτοπουλο στο φουρνο,και ειπα τα παντα σχεδον οπως τα τρωμε εμεις,αλλα πιο ελαφρια, μαγειρεμενα....αυτα και δεν τα βαριεται ποτε...

βρε κοριτσια κανενα νεο απο τη γεωργια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας, στα γρηγορα...

θελω να κανω μπανιο...

αυριο πρωι σκοπιά... απο τωρα βαριεμαι...

δεν θυμαμαι ποια μου προτινε φρεσκο γαλα για το Σπυρο... του δωσαμε και φρεσκο και νουνου κιντ χαρτινο κουτι ψυγειου, τιποτα! αφου τρωει γιαουρτια και κρεμα παλι καλα.

η μικρη καταλαβαμε οτι θελει να ανεξαρτητοποιηθει πληρως. γιαυτο δεν τρωει. αν την αφησεις στο καρεκλακι μονη της θα τρωει μια ωρα! σημερα φαγανε ρυζι απο γεμιστα, ενα ο καθενας, αλλα την ωρα που ημουν στην κουζινα στα ορθια. μετα ηθελαν να κατσουν στο καρεκλακι. τους εβαλα και φαγανε και ψωμι με κασερι. οταν καθησαμε μετα απο 2 ωρες να φαμε εμεις και βαλαμε και αυτα, η Μαριαννα εφαγε μονη της καπου 3-4 κουταλιες της σουπας φασολια πιάζ (μπλιαξ) χθεσινα, με ψωμι και κασερι! και χθες εφαγε. θαλαμος αεριων θα ειναι αποψε το δωματιο της!!!

το απογευμα δεν ηθελε να την ταϊσει ο αντρας μου γιαουρτι και αφου εφαγε ο Σπυρος εκανα ταχα οτι κρατουσε και αυτη το κουταλι και ελεγα οτι τρωει μονη της η ΜΑριαννα γιαουρτι και το τσακισε!

με τον αντρα μου τα ειπαμε ενα χερακι πριν λιγο, γιατι φυσικα ο Σπυρος καλομαθε να κοιμαται με τον αντρα μου στον καναπε και ουρλιαζε για 10-15΄ οταν τους βαλαμε για υπνο! αρχισαν τα χαζα....

του ειπα οτι αλλη φορα εκπαιδευση εγω δεν κανω για υπνο. να τα βγαλει περα μονος του! αυτος τα εκανε σκατα, αυτος να τα φτιαξει!

συμπεθερα πως παει;;; σφιξανε τα κακακια;

εμεις οταν ειχαμε κανει το μμρ, μετα απο 2-3 μερες εκαναν λιγα δεκατα και πανω στη βδομαδα ειχαν σπαστικια γκρινια.

Ντομ οι αντρες σου καλα;;; δε σε φροντιζουν οπως αξιζει σε μια αγορομανα νομιζω...

Σωσω εκανε εγχειρηση ο μπαμπας σου;;;;;; το εχασα. περαστικα!

οσο για τα 4 φρουτα, σε μπαστουνακια τα τρωνε οχι πια αλεσμενα.. μαγκεψανε...

Τζουλ εσυ η ο μικρος θα κανει επεμβαση;;;; μπερδευτηκα....

με κολησες!

ΝΑνα Μαρακι Χρυσουλα Φωτεινη Χαρα ΜΑριες..... φιλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oyffffffffff

Τελος καλό όλα καλά....

Πηγα 7.30 το πρωί , εκανε εξετάσεις , δεν βρηκαν φλέβα , ξανά τρυπημα , καρδιογραφημά , υπερηχο καρδιάς , ιστορικό και Υπογραφη οτι αν έχει επιπλοκές απο την ολική δεν φέρουν ευ8ήνη! (οτι χειροτερο εχω υπογρ'αψει ποτε στην ζωη μου κορίτσια!!!) μεχρι να τελειωσει το χειρουργειο έχασα 10 χρονια απο την ζωή μου ... ειδικά οταν τον γυμνωσα κ του βαλα την πρασινη ποδιά κ τον πήραν μακρυα μου ... ουτε να το σκεφτομαι ...)

Το ματι ειναι δεμένο , το ράμμα 8α πεσει μονο του κ 8α κανει κ αγωγη 6 μέρες σπιτι.

Το δωμάτιο ήταν διπλα στο γραφειο της γιατρινας , ειμασταν μονοι μας κ όταν ηταν να φυγουμε , φωναξε τον άντρα μου στο γραφειο να του δώσει την συνταγη :shock: παίζει να ή8ελέ λεφτά ???????????????????????????? δεν δώσαμε κάτι (νομιζα οτι 8α ξαναπηγαιναμε για τα ράμματα κ 8α δινα ενα δώρο , τωρα ψιλοσπάστικα εχω άδικο ????)

Μόλις τελειώσα με το χειρουργειο επικοινωνησα με την Σωσω η οποια ειχε ... δυσσαρεστα νέα . Δεν λεω κατι παραπάνω . :o:o:o φανταστειτε οτι εκεινη την ωρα ακουγοταν το ''here i am , will u send me an angel'' ανατριχιασσα ολόκληρη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουλια περαστικα, τελος καλο ολα καλα....και να ειναι η τελευταια φορα, να μην ξαναπατε ποτε πια.....

τωρα ο θανουλης το πειραζει το ματακι του;

και για το φακελακι καλυτερα που ηρθαν ετσι τα πραγματα και δεν εδωσες. γιατι νομιζουμε οτι αν δωσουμε λεφτα θα μας περιποιηθουν καλυτερα; το ιδιο μας αντιμετωπιζουν..τεσπα

σημασια εχει που ολα ειναι καλα....

και για τη γεωργια ο θεος να της δωσει δυναμη να το ξεπερασει...εγω την καταλαβαινω απολυτα...

βαγκ καλη βαρδια αυριο...και απο μενα πολλα φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικα

μπραβο τζουλια μου που πηγαν ολα καλα

καινουριος -καινουριος ο παιδαρος μας

οσο για το δωρο μπορεις να το πας αναδρομικα δεν εγινε και τιποτα - και να ηθελε - δεν πηρε και τελος

καλα εκανες!

2ον

συμπεθερα συμφωνω εαν κανουν μαλακια να την φτιαχνουν μονοι τους - αντε που τρεχουμε σαν μαλεες ολη μερα για να τα χαλανε

3ον

ντομ για μενα κακως δεν πας στον γιατρουλη μωρε

τωρα ειδικα που ειναι αυξημενα τα υγρα καλο θα ηταν να πηγαινεις και πιο συχνα

φυσικα εσυ νιωθεις καθε φορα πως πανε τα πραγματα

οσο για το φαι

το μονο που ισως δεν εχω φτιαξει ειναι τραχανας γιατι εγω τον συχαινομαι - οποτε καλυτερα να τον φτιαξει κανεις αλλος γιατι εγω δεν μπορω ουτε να το μυριζω

εχω δοκιμασει τα παντα για απογευματινο

ξεκιναω εχω 3 διαφορετικες κρεμες

δεν μας αρεσει η μια - βαζω την αλλη

εχω 2 εταιρειες γιαουρτια - 3 μην σου πω με της φαγε

φτιαχνω τοστ

δινω φρουτα - γαλα -χυμο - μπισκοτα-παξιμαδακια-ψωμι-κρακερακια - αυγο-οτι υπαρχει στο ψυγειο το βγαζω

του πουστη λεω κατι θα τους αρεσει

και ομως υπαρχουν μερες που δεν θελουν τιποτα

η μας βγαινει η πιστη ολη μερα να φανε εστω λιγο

δλδ τις περισσοτερες μερες

μονο στον παιικο ψιλοτρωνε

σημερα ηταν διαμαντια

τους ταιω μονη μου καθε μερα και πλεον εχω παρα πολυ υπομονη -εκτος απροοπτου

αρκετες φορες οπως σημερα τα ταισα και τα 2 το γαλατακι τους και τους εβαλα μονη μου για υπνο

ΤΕΛΕΙΑ

ηταν διαμαντια σημερα

φαγανε οσο θελανε χωρις γκρινιες και φωνες

ηπιαν το γαλατακι τους χωρις αγκαλιες και κουνηματα στα ποδια μου

πεσανε διπλα μου για υπνο και τους πηγα στο κρεββατακι τους

δεν ξερω οταν ειναι ο κωστας ή καποιος αλλος ξεσαλωνουν

προτειμω να ειμαι τελειως μονη μου με τα παιδια - περναμε παρα πολυ καλα και ηρεμα πανω απο ολα

μονο με την αδερφη και τον πατερα μου ειναι καλα τα πραγματα

σωσωκα τι να πω

εαν ειναι αυτο που φανταζομαστε - περιμενουμε νεα σου

μακαρι ο ανθρωπος να μην ταλαιπωθηκε΄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε Τζούλια;

συγκλονίστηκα για τον μπαμπάκα της Σωσώς!!!

έχασε και τους δύο γονείς της την ίδια μέρα...

συλλυπητήρια Σωσώκα!!!

σε σκεφτόμαστε!!!

κι εσύ με συγκίνησες...

ευτυχώς είναι καλά το μαναράκι μας!!!

τι να πω εγώ τώρα;

δεν σχολιάζω τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα να δω αν ειχαμε νεα απο τη Τζουλια...

Να ειναι γερός και δυνατός ο Θάνος σου και ολα περαστικα....

Στενοχωρηθηκα και εγω...τι αλλο να πουμε...

φιλια πολλα σε ολες...

καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ !!! Με στηρίξατε όλες σας και η κα8ε μια με τον τρόπο της.

Να ειστε κ να είναι όλα τα μωρα μας καλά.

φιλακια , 8α τα πουμε αυριο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Ο Ανθιμούλης μου έχει βήχα και τον πιάνει μόνο όταν κοιμάται...

χθες κοιμήθηκα χάλια.

ξυπνούσε το μωρό, εγώ είχα τις φοβίες μου (ο Πέτρος ήταμ δουλειά)...

αποκοιμήθηκα το πρωί.

δεν είχε οργανώσει τις πρωινές ετοιμασίες σωστά από το βράδυ και έτρεχα σαν την τρελή!

σήμερα δε θα το χαρώ το παιδάκι μου... κατά τις 6:30 θα φθάσω σπίτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συλυπητήρια Σωσώ...

Κουράγιο...

Τζούλια σε σκεφτόμουνα πάρα πολύ.

Χάρηκα που είναι όλα καλά. Με συγκίνησες με αυτό που είπες που σου τον πήραν με την ποδίτσα.

Μου θύμισες τα δικά μας. Είδες τί είναι η μάνα :( .

Δεν βλέπω το λόγο αφού η εγχείριση τέλειωσε να δώσεις χρήματα.

Μπορεί πραγματικά να ήθελε να δώσει τη συνταγή.

Μην παίζεις το παιχνίδι τους. Εκτός κι αν έχεις λεφτά για πέταμα.

Για απογευματινό εγώ μήνες τώρα τους δίνω σούπες, ή τραχανά με φέτα που το λατρεύουν, ή αστεράκι, ή σουσαμάκι, ή χιλοπίτες μόνο στο Φίλιππο.

Το ίδιο τρώει και ο δον. Βάζω μέσα και λίγο βιολογικό κύβο και λεμόνι.

Τα τσακίζουν. Κρέμες έχουν να φάνε από 10 μηνών. Ο Χριστόφορ0ος δεν έφαγε ποτέ. Δεν ήθελε.

Τοστ τρώνε αλλά όχι για κανονικό γεύμα. Ξεκάρφωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Νανουκα μια φορα το χρονο με πιανει τετοια εποχη βηχας μονο στον υπνο μου...μονο φετος δε με επιασε... οι γιατροι μου εχουν πει διαφορα..απο ιγμοριτιδα και διαλειπον ασθμα μεχρι αλλεργια...

βεβαια δε σημαινει οτι και ο Ανθιμος εχει κατι τετοιο ..απλως το αναφερω...

Φροσω και ο δικος μου τον τραχανα τον τσακιζει..του φτιαχνει η μαμα μου απογευμα παρα απογευμα και η κοιλιτσα δε μαζευεται μετα...

Ντομ το σκεφτηκα και εγω για τα κοιμαμαι μεγαλωνω αλλα φοβαμαι οτι θα εκτιναχθει σε κιλα και δε θα σηκωνεται μετα..

τι να την κανεις τη φατσα μου????τον οισοφαγο μου αξιζει να δεις με αυτα που" καταπινω "εγω!!!!!σκατουλες!!!!

Μαρια παιζει σημαντικο ρολο και η ηρεμια..εμεις οταν τις Κυριακες τρωμε με τους γονεις μου ολοι μαζι το μεσημερι αργει να κοιμηθει...

Χαρα μη σκας για τιποτα...Τον αντρα σου και τον γιο σου και τιποτα αλλο...

Βαγκ σε καταλαβαινω που δεν προλαβαινεις..εγω καπου τωρα ισιωσα...

Η Αλεκα που χαθηκε????

φιλια πολλα για μια ομορφη μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά!!!

τι υπέροχος ξανθός πρίγκιπας είναι αυτός;

καλά ε... ο Πετρής σου είχε φιλική συμμετοχή!!!

χαχαχα!!!

Χρυσούλα μου, αν συνεχιστεί, θα τον πάω γιατρό.

Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά!!!

τι υπέροχος ξανθός πρίγκιπας είναι αυτός;

καλά ε... ο Πετρής σου είχε φιλική συμμετοχή!!!

χαχαχα!!!

.

νανα μου ευχαριστω, χαχαχαχα ναι φιλικη συμμετοχη ειχε... χαχαχαχαχαχαχα

βρε νανα γιατι μονο στον υπνο του; ρωτησε τον παιδιατρο τι ειναι;

χρυσουλα..εννοειται πανω απ'ολα ο αντρας μου και ο γιος μου,αλλα θελουμε να ειμαστε και ενταξει με τους δικους μας..τεσπα...

καλε η αλεκα που ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τζούλια όταν διαβαζα την περιγραφη, περί υπογραφής περί ποδιας...σφιχτηκε η καρδια μου!

πραγματι πώς να μη νιωθεις οτι χανεις δεκα χρονια απο τη ζωη σου!

Φροσω τα χεις περασει και τη νιωθεις!

Μπραβο Τζουλια μου!Τελος καλο ολα καλα!

Ποπο τι ηταν αυτο για τη Σωσω;;;Φοβαμαι να παρω τηλ!Αληθεια!Σε τι φαση θα την πετυχω!

Φροσω εχω κι εγω αστερακι, πώς τους το φτιάχνεις;εγω συνηθως το προσθετω σε κρεας κλπ., αλλα σκετο σαν απογευματινο πώς να το κανω;νεροβραστο δε θα ειναι ανοστο;

Μαρκερ, βάλε καποιον να φτιαξει τραχανα τοτε!Μπορει να βρεις την υγειά σου!

Μου θυμιζεις τον αδερφο μου που δεν τον θελει να τον βλεπει γιατι του θυμιζει εμετο!

Νομιζω ομως οτι τα παιδακια τρελαινονται και λογω της υφης αυτης!Ουτε νια νια ουτε χοντροκομματια!

Τα βολευει στο μασημα νομιζω!

Χρυσουλα γιατι δε δοκιμαζεις για κανα μηνα τα δημητριακα και βλεπεις πώς παει με το βαρος την επομενη φορά που θα τον ζυγισει η παιδιατρος.

Χαρα θελω να μου πεις πώς καταφερες να κοψεις την πιπιλα!

Ρωτησα και την παιδιατρο και μου πε μετα το χρονο πρεπει να την κοβουμε σιγα σιγα αν και το καλυτερο ειναι μαχαιρι.

Εμενα που τη θελει μονο στον υπνο, πώς θα κοιμαται ηρεμα χωρις αυτη;Τη νυχτα που ξυπνα πολλες φορές και του τη βαζω και ηρεμει τι κανω τοτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ την εκοψα μαχαιρι,

πριν κατι μηνες του την εκοψα μαχαιρι τη μερα...

και την νυχτα, ειχα βαρεθει να ψαχνω να βρω που ειναι η πιπιλα,που την πεταξε και να κλαιει μεχρι να του την βρω...

οποτε οταν ο πετρος δουλευε βραδυ,λεω πιπιλα τελος..οσο και να κλαψεις λεω στεφανακο μαζι θα το αντιμετωπισουμε... (περιμενα να παει ο πετρος για δουλεια γιατι αυτος αν εκλαιγε θα του την εδινε σιγουρα,και θα πηγαινε χαμενος ο κοπος μας)και το βραδυ που του εκοψα την πιπιλα, για πρωτη φορα μετα απο 16 μηνες κοιμηθκε ολο το βραδυ χωρις να ξυπνηση... :D δεν ξυπνησε ουτε μια φορα...

αααα ξεχασα, απ'οτι καταλαβα, εγω ειχα το προβλημα,παρα ο στεφανος....μηπως και κλαψει....τωρα δεν τον νοιαζει.... :D

και απο τοτε πιπιλα τελος.....την ζητησε κανα δυο φορες, του ειπα, παει η πιπιλα εφυγε με το αεροπλανο...και τελος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...