Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωριακή θρομβοφιλία - Κορίτσια παρακαλώ, χρειάζομαι βοήθεια


Recommended Posts

Καλημέρα...

Είμαι οριακά θρομβοφιλική και ξεκινάω μακρύ πρωτόκολλο διέγερσης στις 5 Μαρτίου.Ήθελα να σας ρωτήσω ενέσεις ηπαρίνης κάνατε και κατά τη διάρκεια της αγωγής διέγερσης και στην αναμονή μετα από εμβρυομεταφορά; ή όταν πια ανακαλυψατε την εγκυμοσύνη σας;

Φιλιά σε όλες καλημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερά!!

Εύχομαι με το καλό να αποκτήσεις πάρα πολύ σύντομα ένα μωράκι!!!

Τι σημαίνει οριακή θρομβοφιλία..?? έχω την εντύπωση ή είσαι θρομβοφιλική ή δεν είσαι...

Εγώ πάντως ξεκίνησα τις ενέσεις με το που ακούσαμε καρδούλα.. η αιματολόγος αλλα και ο γυναικολόγος δεν ήθελαν να κάνω θεραπεία πιο πριν... στην δική σου όμως περίπτωση δεν ξέρω τι ισχύει... Τι σου είπανε???

Με το καλό!!!!!!!!!

Εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

Είμαι οριακά θρομβοφιλική και ξεκινάω μακρύ πρωτόκολλο διέγερσης στις 5 Μαρτίου.Ήθελα να σας ρωτήσω ενέσεις ηπαρίνης κάνατε και κατά τη διάρκεια της αγωγής διέγερσης και στην αναμονή μετα από εμβρυομεταφορά; ή όταν πια ανακαλυψατε την εγκυμοσύνη σας;

Φιλιά σε όλες καλημέρα.

Ευακι μου εγω που εκανα εξωσωματικη ξεκινησα 3-5 μερες πριν την εμβρυομεταφορα με σαλοσπιρ και μια μερα μετα την εμβρυομεταφορα κοψαμε το χαπι και ξεκινησα ενεσουλες!!

Δεν κανεις ηπαρινη κατα την διεγερση δεν υπαρχει λογος..

Φιλακιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή αρχή και καλή επιτυχία μέσα απο την καρδιά μου :) Ξεκινάω και εγώ στις 5/3 πρωτόκολλο εμβρυομεταφοράς με κατεψυγμένα μετα απο 2 αποτυχημένες προσπάθειες :roll: .Εγώ με τις εξετάσεις που έκανα βρήκαμε αυξημένα NK για τα οποία γυναικολόγος και αιματολόγος μου συνέστησαν μικρή δοση κορτιζόνης και επειδή βρέθηκα και εγώ οριακά θρομβοφιλική επισκέυθηκα αιματολόγο η οποία μου πρότεινε περαιτέρω εξετάσεις για να διαπιστωθεί αν τελικά είμαι ή όχι...αλλά επειδή τα αποτελέσματα μάλλον θα αργήσουν και εγώ θα έχω κάνει ήδη την προσπάθεια, μου είπε 24 ώρες μετά την εμβρυομεταφορά να ξεκινησω αντιπικτηκές clexan και μετά απο 5 ημέρες να κάνω γενική αίματος γιατί οι αντιπικτηκές μπορεί να προκαλέσουν χαμηλό αιματοκρίτη ή χαμηλό αριθμό αιμοπεταλίων ή κατι τέτοιο τέλως πάντων..ελπίζω να μην σε μπέρδεψα πολύ :lol:

p.s. επίσης μου είπε οτι με την έναρξη των αντιπηκτικών θα πρέπει να μετρήσω τα D-Dimers TAT & anti-Xa γιατί απο αυτές τις μετρήσεις θα ρυθμίζεται η δόση των αντιπηκτικών...οτι κατάλαβες κατάλαβα και εγώ ..αντε και ο Θεός βοηθός :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρδουλίνι μου σε ευχαριστώ, οριακή σημαινει, ειμαι με μικρή απόκλιση από τους δείκτες του φυσιολογικού και μόνο σε έναν από τους δείκτες της θρομβοφιλίας.Ωστόσο έχω αποβάλλει μια φορά και φαίνεται πως ευθύνονταν αυτό.Άρα όπως και να έχει αν ποτέ καταφέρω να εγκυμονύσω ξανά δεν το ρισκάρω, θα πάρω ηπαρίνες.

Strawberry σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου για τις ευχές σου, σου εύχομαι ότι μα ότι επιθυμείς και όλα καλά να σου πάνε,εχω παρατηρήσει πάντως από τον περίγυρο μου ότι τα κατεψυγμένα πάνε πολύ καλά..Καλή επιτυχία από την ψυχή μου, εγώ στις 5/3 ξεκινάω το μακρύ πρωτόκολλο.

Επειδή εμένα με παρακολουθεί μια αιματολόγος, μου έλεγε να κάνω ηπαρίνες και κατά την διέγερση , αλλά ο γιατρός μου , μου είπε ότι και εσείς ότι επί της ουσία είναι μια ταλαιπωρία που δεν έχει νόημα στη φάση της διέγερσης και εγώ πραγματικά δεν τις αντέχω...

Κατερινάκι σε ευχαριστώ με βοήθησες πολύ, πόσα Salospir έπαιρνες την ημέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...