Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ Νο2!!!


Recommended Posts

Anastasia εγω παντως την κρατησα την συνταγη .

Σια μου πριν λιγο γυρισαμε απο τον ενδοκρινολογο μου ειπε οτι δεν εχω τελικα θυροειδη και οτι ειναι φυσιολογικο η tsh να ανεβωκατεβαινει αλλα εχω θυροειδιτιδα που δεν χρειαζεται φαρμακευτικη αγωγη.Μου ειπε ακομα να κοιταξω τις ορμονες μου.Αυριο θα μιλησω με το γυναικολογο μου γιατι εχω μπερδευτει παλι! Ααααααααχ αυτοι οι γιατροι με εχουν κουρασει ρε κοριτσια..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 906
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Anastasia εγω παντως την κρατησα την συνταγη .

Σια μου πριν λιγο γυρισαμε απο τον ενδοκρινολογο μου ειπε οτι δεν εχω τελικα θυροειδη και οτι ειναι φυσιολογικο η tsh να ανεβωκατεβαινει αλλα εχω θυροειδητιδα που δεν χρειαζεται φαρμακευτικη αγωγη.Μου ειπε ακομα να κοιταξω τις ορμονες μου.Αυριο θα μιλησω με το γυναικολογο μου γιατι εχω μπερδευτει παλι! Ααααααααχ αυτοι οι γιατροι με εχουν κουρασει ρε κοριτσια..................

lil μου ευχαριστα τα νεα σου, μαλλον ο γυναικολογος θα σου γραψει εξετασεις αιματος εγω εκανα Τ3 Τ4, προγεστερονη και κατι αλλες μαλλον χωρις να ειμαι και σιγουρη αυτες θα εννοει να κανεις με καθε επιφυλαξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια όντως η μαυρη ζαχαρη εχει λιγοτερες θερμιδες?γιατι εχω ακουσει πολλα σεναρια!!

389 θερμιδες τα 100 gr δεν ξερω ομως η ασπρη ποσες εχει τα 100 gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ. Ο ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΜΑΥΡΗ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΛΕΥΚΗ.

LIL ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ..... ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ. Ο ΕΝΔΡΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΣΩΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχουυυυυυυ ηρθαααα και εγωωωωω!!!

τι κανετε?μηλοπιτες βλεπω μιαμ μιαμ =p~ για βαλτε καμια νηστισιμη συνταγη να χασουμε κανα κιλο :lol::lol::lol::lol::lol:

οι υπολοιπες πως ειστε?εγω πιο καλα σημερα απο το κρυωμα αλλα ακομα εχω συναχι και κατι δεκατακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πληροφοριακα οι τροφες που δεν μεταβολιζονται ευκολα απο τον οργανισμο και συνεπως παχαινουν πολυ ειναι οι πιτες συγκεκριμενα το φυλλο της πιτας και τα ψωμια, το ακουσα απο διαιτολογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lil μου ευχαριστα τα νεα σου, μαλλον ο γυναικολογος θα σου γραψει εξετασεις αιματος εγω εκανα Τ3 Τ4, προγεστερονη και κατι αλλες μαλλον χωρις να ειμαι και σιγουρη αυτες θα εννοει να κανεις με καθε επιφυλαξη

Σια εγω εχω κανει την Τ3,Τ4 αλλα προγεστερονη δεν εχω κανει.Ο ενδοκρινολογος μου προτεινε να κανω FSH,LH,PRΙ.Γνωριζεις κατι για αυτες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ, FSH, LH, E2, PRL, TSH, antiTRO, FT4, antiTG, PRL, FTESTO, Δ4Α, 17ΟΗPG, DHEA-S ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ TSH TΕΛΟΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια εγω εχω κανει την Τ3,Τ4 αλλα προγεστερονη δεν εχω κανει.Ο ενδοκρινολογος μου προτεινε να κανω FSH,LH,PRΙ.Γνωριζεις κατι για αυτες?

κοριτσι μου η FSH ειναι θυλακιοτροπος ορμονη,

LH ειναι ωχρινοποιητικη ορμονη

PRA Δεν βρηκα μηπως εννοεις την PRG που ειναι η προγεστερονη ???? εμενα ηταν πολυ χαμηλη

βασικα ολες αυτες ειναι εξετασεις μια σε 1 που θα κανεις δεινωντας αιμα απο οσο θυμαμαι

κοιτανε τις τιμες τους αν εισαι σε φυσιολογικα επιπεδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ, FSH, LH, E2, PRL, TSH, antiTRO, FT4, antiTG, PRL, FTESTO, Δ4Α, 17ΟΗPG, DHEA-S ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ TSH TΕΛΟΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.

Χ+Μ Eσενα ο γυναικολογος σου ειπε να τις κανεις ολες αυτες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗΣ, FSH, LH, E2, PRL, TSH, antiTRO, FT4, antiTG, PRL, FTESTO, Δ4Α, 17ΟΗPG, DHEA-S ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ. ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ TSH TΕΛΟΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.

ναι ναι ακριβως !!!!!!!!! τα ιδια εκανα και γω εκτος απο καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης

ειναι αναγκαια......

ναι τα απαιτει ο γυναικολος lil

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σια εγω εχω κανει την Τ3,Τ4 αλλα προγεστερονη δεν εχω κανει.Ο ενδοκρινολογος μου προτεινε να κανω FSH,LH,PRΙ.Γνωριζεις κατι για αυτες?

κοριτσι μου η FSH ειναι θυλακιοτροπος ορμονη,

LH ειναι ωχρινοποιητικη ορμονη

PRA Δεν βρηκα μηπως εννοεις την PRG που ειναι η προγεστερονη ???? εμενα ηταν πολυ χαμηλη

βασικα ολες αυτες ειναι εξετασεις μια σε 1 που θα κανεις δεινωντας αιμα απο οσο θυμαμαι

κοιτανε τις τιμες τους αν εισαι σε φυσιολογικα επιπεδα

Σε ευχαριστω πολυ σια,τελικα PRL γραφει το χαρτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΔΡΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ.... ΟΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΕ ΕΝΔΡΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ. ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΤΑΞΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι σιγουρη πως μολις ισορροπησουν οι ορμονες θα μεινεις αμεσως

ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟ ΑΥΤΗ..... ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΕΚΕΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΟΔΕΧΤΕΙΤΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι ορμονες δυστηχως θελουνε λιγο τον χρονο τους, νομιζω και καλη ψυχολογια βοηθαει πολυ γιατι συνηθως πανε πακετο αυτα!!

Αν τα ρυθμισεις μετα ειναι καθαρα θεμα χρονου μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχει η σια καλη ψυχολογια και οι ορμονες θα διορθωθουν! χ+μ θα τα φτιαξεις ολα και να δεις μετα θα μεινεις εγκυουλα :):)

σημερα ειχα τατιανα και εδειχνε ενα ζευγαρι που προσπαθουν για παιδι..ποσο τους ενιωσα τι αισθανονται!αλλοι που θα το εβλεπαν μπορει να κοροιδευαν κιολας μονο αυτοι που πραγματικα το ζουν καταλαβαινουν απολυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις πληροφοριες!!Τωρα σκεπτομαι να παω να τις κανω αφου μου τις εχει γραψει...Απλα Σια μου ειχα ηρεμισει απο τη μια οτι βρηκαμε την αιτια ενω εχω και αλλες μπροστα μου,η αναμονη αυτη ειναι που με τρελαινει. :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις πληροφοριες!!Τωρα σκεπτομαι να παω να τις κανω αφου μου τις εχει γραψει...Απλα Σια μου ειχα ηρεμισει απο τη μια οτι βρηκαμε την αιτια ενω εχω και αλλες μπροστα μου,η αναμονη αυτη ειναι που με τρελαινει. :-?

αααα καλα lil μου 1 θα σου πω εγω ξεκινησα εξετασες τον Σεπτεμβριο με τον αντρα μου και ξεμπερδεψαμε τον Δεκεμβριο.....θελουν πολυ υπομονη αυτα τα πραγματα και χρημα μην ξεχνιομαστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...