Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ Νο2!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 906
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαχαχαχαχαχα :lol: μερεντακι!!!!!!!!!!σε αγχωνω;ειπα να σε πειραξω...εγω ειμαι λιγο αγχωμενη και κανω ο,τι μπορω για να ειμαι απασχολημενη...δεν το πετυχαινω παντα :-ss:-ss:-ss~o)%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-:!!:!! τι να κανουμε..εχω το τικερακι που μου θυμιζει..αχ βαχ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο το Ν2, να μας φερει γουρι να γινουμε ολες φουσκοκοιλιτσες :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Καλως ηρθες tzoutzouka! Eιχα μπλεξει με τη δουλεια γι αυτο δεν ειχα μπει στο φορουμ.Πρεπει ομως να το ριξουμε λιγο εξω κοριτσια με λιγη τρελα για να ανεβει η ψυχολογια μας που ειναι πολυ σημαντικη,δεν νομιζετε???? =))=))=))=))=))=))

Rose25,που εχω και εγω ενα τριανταφιλακι,μη στεναχωριεσαι,μια χαρα μηνας ειναι και ο Μαρτιος!ΘΑ παρουν μπρος οι μηχανες ...παφ-πουφ, παφ-πουφ, παφ-πουφ και θα γεμισουμε μωρακια!!!!! [smilie=blob6.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif]

χουανιτακι μου εχθες ημασταν στο γιατρο ευτυχως δεν θα κανω λαπαροσκοπιση για μια κυστουλα γιατι μου βρηκε οτι εχω θυροειδη και πρεπει πρωτα να τον ρυθμισω και μπορει να πιασω φυσιολογικα. Εμενα ειναι 3.90 και τα αντισωματα 1934.Να ξερεις οτι ευθυνεται για υπογονιμιτητα,αποβολες και παλινδρομες κυησεις,ειναι πολυ σημαντικος.babies_11.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!

ΑΡΧΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΗΜΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ Η ΑΠΟΚΛΙΣΗ....ΑΛΛΑ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΑΛΑΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΤΟΥ!!!

ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΠΗΡΑ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΑ ΤΟ ΘΥΡΟΕΙΗΔΗ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΕΝΤΑ K THN CUANDO............ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΖΗΣΩ....METΡΑΩ TIS MEΡES MAZI ΣΑΣ!!!!!!!!!!!

ΤΖΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΗ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!

ΣΙΑ??????????

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΠΟΧΗ Η' ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merantaki k cuandaki mi mou anxwneste.....ola tha pane mia xaroula k tha kaneite tin arxi gia emas tou martiou :D:D:D kante ligo yoga :lol:

rosaki mas telika esy den mas tin eskases alla se kalosorizoume episimws stin gkastrotherapeia tou martiou :D

xouanitaki symfwnw me ti lil sto thema theiroeidi!!egw toulaxiston stin pallindromi pou eixa den iksera poso simantiko einai se mia egkymosini k ta xapakia mou den ta epairna toso typika...eyelpistw telika na eftaige afto k apo dw k pera na pane ola kala!!!koitakse to k ola tha pane kala!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλωσοριζω το νεο μελος την τζουτζουκα μας :-h:-h καλως ηρθες στην τρελοπαρεα μας οτι και να βλεπεις η μαλλον οτι και να ακους κανε σαν να μην βλεπεις η καλυτερα παρε στολη προφυλαξης και κατσε σε μεγαλη αποσταση γιατι ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ρθει :lol::lol::lol::lol::lol:

συντομα ευχομαι να ερθει το μωρακι σας.για πες μας την ιστορια σου να σε γνωρισουμε!

κοριτσια ευχαριστω για την συμπαρασταση ειπαμε δεν πτουουμαστε ειμαστε συνηθισμενες τοσα χρονια.αλλωστε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο!

jannolino στο ειχα πει εγω οτι θα ερθω μαζι σας ;)

λεγαμε μηπως δεν καναμε τον Μαρτιο σπερμοδιαγραμμα και αν δεν εμενα εγκυος να καναμε απο τον Απριλιο.απο την αλλη σκεφτομασταν μηπως περναει ο καιρος ετσι τσαμπα αλλα και παλι σε οριο ενος χρονου μετα την επεμβαση μπορει να υπαρξει εγκυμοσυνη.τι να πω δεν ξερω θα παρω τον ουρολογο μας απο βδομαδα να τον ρωτησω να δω τι θα μου πει και αυτος!εσεις elena τι θα κανετε?

χουανιτακι μου εισαι πολυ καλη που με αφησες ελευθερη!δηλαδη τωρα χωρισαμε? :lol::lol::lol::lol: ελενα ειμαστε οι νεες χιωτισσες? ;;) ποτε δεν περιμενεις εσυ?να δουμε εκει ταιριαζουμε? :-?:-?

μαρικακι μου πολυ ωραια η ιστορια με αισιο τελος.και εγω εμαθα προσφατα για μια κοπελα που εχει κανει ενα σωρο εξωσωματικες και σπερματυγχυσεις αν δεν κανω λαθος και τωρα ειναι εγκυος φυσιολογικα.θαυματα παντα θα γινονται αρκει να πιστευουμε!το ξερω οτι ειμαι μικρη αλλα αν προσπαθεις τοσα χρονια καπου στεναχωριεσαι και λες εγω ποτε?πιστευω πολυ ομως και ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει αλλα να μωρε οταν βλεπω την σιχαμενη με πιανει το παραπονο ενω μετα απο λιγες μερες βουρ παλι στο ψητοοο :-p:lol:

LIL τι τριανταφυλλακι εχεις δεν καταλαβα τι εννοεις :-\

μερεντααααααακι cuaaaaaando για ετοιμαστειτε να κοκκινησετε ;) οχι τιποτα αλλο αλλα δεν μου αρεσει η λιστα μας ετσι οπως ειναι μονο 4 κοκκινισμενες? [-x[-x ελατε τρελοπαρεα να μας πιασει ο Μαρτης ολες κανονιστε :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα! είχα καιρό να μπω λόγω δουλειάς και κακής διάθεσης! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν και καλή επιτυχία σε όλες εμάς τις υπόλοιπες...

Εγώ ετοιμάζομαι για σπερματέγχυση από βδομάδα, ελπίζω να πάνε όλα καλά. έχω μεγάλη αγωνία μιας και είναι η πρώτη μου (ελπίζω και τελευταία)..εύχομαι να κοκκινίσουμε σύντομα! φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ Νο 2!

merenda KAI cuando ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΕΣ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ!!!!!

xouanitaki NA ΠΑΣ ΑΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΔΡΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ. ΕΓΩ ΕΧΩ TSH 2,7 KAI MOY ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ 1,5 ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΕΤΕ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ.

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!

ΔΕΝ ΣΑΣ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΛΟΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑΣ.

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΙΡΣΟΚΥΛΗ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΣΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΕΠΑΒΜΑΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΗΡΞΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ Η ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΦΑΪ ΣΗΜΕΡΑ.... ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΑΙΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα! είχα καιρό να μπω λόγω δουλειάς και κακής διάθεσης! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν και καλή επιτυχία σε όλες εμάς τις υπόλοιπες...

Εγώ ετοιμάζομαι για σπερματέγχυση από βδομάδα, ελπίζω να πάνε όλα καλά. έχω μεγάλη αγωνία μιας και είναι η πρώτη μου (ελπίζω και τελευταία)..εύχομαι να κοκκινίσουμε σύντομα! φιλιά

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

x+m αν δεν επηρεαζει το σπερμα η κυρσοκηλη τοτε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα εισαι σιγουρη γι αυτο ομως?μηπως πρεπει να παρεις και αλλη γνωμη?λεω εγω τωρα...παντος υπαρχουν αντρες με κυρσοκηλη που δεν το ξερουν να εχουν κανει παιδι να θελουν δευτερο και να μην μπορουν μετα και ετσι ανακαλυπτουν ψαχνοντας οτι την εχουν.η αλλοι να εχουν παιδια και ας εχουν κυρσοκηλη απλα να μην επηρεαζει!μηπως δεν φταιει αυτο αλλα κατι αλλο?εμας ο ουρολογος μας εχει κανει δυο επεμβασεις που ξερω και στις δυο εχει υπαρξει εγκυμοσυνη ενω σε εμας ακομα τιποτα.φαντασου να ειμαστε οι εξαιρεση :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλωσοριζω το νεο μελος την τζουτζουκα μας :-h:-h καλως ηρθες στην τρελοπαρεα μας οτι και να βλεπεις η μαλλον οτι και να ακους κανε σαν να μην βλεπεις η καλυτερα παρε στολη προφυλαξης και κατσε σε μεγαλη αποσταση γιατι ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ρθει :lol::lol::lol::lol::lol:

συντομα ευχομαι να ερθει το μωρακι σας.για πες μας την ιστορια σου να σε γνωρισουμε!

κοριτσια ευχαριστω για την συμπαρασταση ειπαμε δεν πτουουμαστε ειμαστε συνηθισμενες τοσα χρονια.αλλωστε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο!

jannolino στο ειχα πει εγω οτι θα ερθω μαζι σας ;)

λεγαμε μηπως δεν καναμε τον Μαρτιο σπερμοδιαγραμμα και αν δεν εμενα εγκυος να καναμε απο τον Απριλιο.απο την αλλη σκεφτομασταν μηπως περναει ο καιρος ετσι τσαμπα αλλα και παλι σε οριο ενος χρονου μετα την επεμβαση μπορει να υπαρξει εγκυμοσυνη.τι να πω δεν ξερω θα παρω τον ουρολογο μας απο βδομαδα να τον ρωτησω να δω τι θα μου πει και αυτος!εσεις elena τι θα κανετε?

χουανιτακι μου εισαι πολυ καλη που με αφησες ελευθερη!δηλαδη τωρα χωρισαμε? :lol::lol::lol::lol: ελενα ειμαστε οι νεες χιωτισσες? ;;) ποτε δεν περιμενεις εσυ?να δουμε εκει ταιριαζουμε? :-?:-?

μαρικακι μου πολυ ωραια η ιστορια με αισιο τελος.και εγω εμαθα προσφατα για μια κοπελα που εχει κανει ενα σωρο εξωσωματικες και σπερματυγχυσεις αν δεν κανω λαθος και τωρα ειναι εγκυος φυσιολογικα.θαυματα παντα θα γινονται αρκει να πιστευουμε!το ξερω οτι ειμαι μικρη αλλα αν προσπαθεις τοσα χρονια καπου στεναχωριεσαι και λες εγω ποτε?πιστευω πολυ ομως και ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει αλλα να μωρε οταν βλεπω την σιχαμενη με πιανει το παραπονο ενω μετα απο λιγες μερες βουρ παλι στο ψητοοο :-p:lol:

LIL τι τριανταφυλλακι εχεις δεν καταλαβα τι εννοεις :-\

μερεντααααααακι cuaaaaaando για ετοιμαστειτε να κοκκινησετε ;) οχι τιποτα αλλο αλλα δεν μου αρεσει η λιστα μας ετσι οπως ειναι μονο 4 κοκκινισμενες? [-x[-x ελατε τρελοπαρεα να μας πιασει ο Μαρτης ολες κανονιστε :lol::lol::lol::lol:

Ναι έχεις δίκιο να σας πω δυο λόγια να γνωρίζετε και εσείς την κατάσταση.....

Είμαι 31 χρονών σε πρόωρη εμμηνόπαυση.

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πω κάτι άλλο.......Το παλεύω μπας και κάνω ένα ωάριο για να το πάρουμε και μπας και γονιμοποιηθεί και μπας και μείνω έγκυος.

Πολλά είναι τα μπας στην κατάστασή μου αλλά ελπίζω στην Παναγία και μόνο σε Αυτή οτι θα βάλει το χέρι της και θα γίνουν όλα αυτά.....

Άμα κάποια έχει παρόμοια εμπειρία επιτυχιμένη θα ήθελα πολύ να την ακούσω....

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου x+m, και εγω ξερω οτι η κυρσοκηλη δεν εχει να κανει με τη γονιμοτητα, αν εχει κανει σπερμοδιαγραμμα και ειναι ok κατι αλλο θα φταιει.

rose25 απλα εσυ το εχεις για ονομα και εγω το εχω για τατουαζ μου, αυτο ειναι το τριανταφυλλακι μου @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου x+m, και εγω ξερω οτι η κυρσοκηλη δεν εχει να κανει με τη γονιμοτητα, αν εχει κανει σπερμοδιαγραμμα και ειναι ok κατι αλλο θα φταιει.

rose25 απλα εσυ το εχεις για ονομα και εγω το εχω για τατουαζ μου, αυτο ειναι το τριανταφυλλακι μου @};-

tzoutzouka ακουσα προσφατα για μια περιπτωση που ειχε περιοδο μονο δυο φορες το χρονο και της ελεγαν οτι δεν θα κανει παιδια και ομως εχει 4 παιδια τωρα!!!! Η φυση κανει και θαυματα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzoutzouka se thaymazw pou de to bazeis katw!!i mallon pou de se pairnei apo katw ;) na exeis pisti k ypomoni glykia mou k eimai sigouri oti o Theoulis tha sou steilei syntoma ena mwraki!!!!

KALI EPITYXIAAAAAAAAAA :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzoutzouka se thaymazw pou de to bazeis katw!!i mallon pou de se pairnei apo katw ;) na exeis pisti k ypomoni glykia mou k eimai sigouri oti o Theoulis tha sou steilei syntoma ena mwraki!!!!

KALI EPITYXIAAAAAAAAAA :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

η καρδούλα μου το ξέρει.....

πότε κάτω πότε πάνω περνάει ο καιρός.....

τις περισσότερες μέρες απλά υπάρχω....αλλά περνάει..

Εύχομαι απλά να πάνε όλα καλά για όλες μας και να μην σταματάμε να χαμογελάμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χ+Μ ο γυναικολόγος σου σας είπε ότι το σπέρμα είναι ΟΚ ή ουρολόγος; Σε ρωτάω γιατί εμείς την πατήσαμε έτσι. Πριν 7 μήνες που είχα δείξει το σπερμοδιάγραμμα του άντρα μου στο γυναικολόγο μου, μου είχε πεί ότι είναι τέλειο και ότι απο την πλευρά του συζύγου δεν χρειάζεται να το ψάξουμε παραπάνω γιατί έχουμε ένα πολύ γόνιμο σπέρμα. Τελικά όταν αποφάσισαμε να αλλάξουμε γυναικολόγο και πήγαμε σε ένα πιο έμπειρο μας είπε από την αρχή οτι το σπερμοδιάγραμμα τον προβληματίζει και να πάμε οπωσδήποτε σε ουρολόγο. Το αποτέλεσμα ήταν να ανακαλύψουμε 2 κυρσοκύλες μια μεγάλη από την μια πλευρά και μία μέτρια από την άλλη. Τώρα μάλλον τον Μάρτιο θα κάνει την επέμβαση. Σε εμάς το πρόβλημα ήταν η κινητικότητα μετά την 6η ώρα, ενώ η αρχή ήταν πραγματικά θεαματική (70%). Ευχόμαι βέβαια να μην έχετε τη δικιά μας τύχη και σε εσάς να είναι εντελώς διαφορετικά τα αποτελέσματα.

Rose σε εσάς τι βελτίωση είχε το σπέρμα μετά την επέμβαση και μετά από πόσους μήνες βελτιώθηκε;

Τzoutzouka μην το βάζεις κάτω κοπέλα μου! Με πολύ επιμονή και θέληση και με τη βοήθεια της παναγίας και της επιστήμης κάποια στιγμή θα το πιάσουμε όλες μας το σποράκι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΑΑΑΑ....

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????ΗΡΘΑ Κ ΕΓΩ......ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ...........ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ??

ROSE ΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΝΕΕΣ ΧΙΟΤΙΣΕΣ.....ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΣΙΧΑΜΕΝΗ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 28......ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΩΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ.....Κ ΕΤΣΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ......ΣΤΙΣ 21....... :-o:-o:-o:-o:-o ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ....ΕΕΕΕΕ????ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy καλή επιτυχία την άλλη εβδομάδα,

να μας ενημερώνεις!!!

Τzoutzouka δεν υπάρχει γυναίκα που να μην μπορει να γίνει μανούλα αν το θέλει ;)

Ρόουζ άσε τα αν και τα μπορεί... να πάτε να κάνετε την εξέταση!! μην χάνεις χρόνο!!

Σία, Αναστασία μας ξεχάσατε :-?:-?

φιλάκια σε όλες σας κορίτσια και ευχαριστούμε ( εκπροσωπώ και την cuando όταν λείπει :lol: ) πολύ !!

προσπαθούμε να κάνουμε ότι καλύτερο για να κοκκινίσουμε λίγο ακόμα την λίστα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουιγκι(ωραιο ονομα)..ευχομαι να ναι η πρωτη και η τελευταια σου σπερματεγχυση..οπως κι εμενα και της μερεντουλας :ymparty::ymparty::ymparty:

μερεντουλα πως παν τα κεφια;ευχαριστω που με αντιπροσωπευεις και απαντας οταν δεν ειμαι εδω.. :D:lol::lol: ευχαριστουμε σε ολες για τις ευχες..

τζουτζουκα μου γλυκια ευχομαι να ξεπεραστουν ολα τα εμποδια..σου στελνω δυναμη και κουραγιο να προχωρησεις και να κερδισεις!!!!!

ροουζ..πηγαινε γρηγορα για ενα σπερμο..ποιος ο λογος να περιμενεις!!!!!!!ενα σπερμο ειναι μια απλουστατη εξεταση να ξερετε λιγακι που βρισκεστε..

μαντι!!!!!!!!!!η κινητικοτητα επεφτε μετα την 6η ωρα;και ηταν λογω κιρσοκυλης;και τωρα τι κανετε;ποσο καιρο προσπαθειτε;τι νουμερα ειχατε ετσι για να παρουμε μια ιδεα.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντι!!!!!!!!!!η κινητικοτητα επεφτε μετα την 6η ωρα;και ηταν λογω κιρσοκυλης;και τωρα τι κανετε;ποσο καιρο προσπαθειτε;τι νουμερα ειχατε ετσι για να παρουμε μια ιδεα.. :roll:

Cuando προσπαθούμε εδώ και 1,5 χρόνο. Η κινητικότητα την 1η ώρα είναι 70%, την 3η ώρα 55%, την 6η ώρα 12% και την 10η 0%. Αν σκεφτείς ότι η σύληψη γίνεται γύρω στην 9η ώρα τότε έχουμε ελάχιστες πιθανότητες να το πιάσουμε το σπόρι. Ο γιατρός μας ξεκαθάρισε ότι η μεγάλη πτώση οφείλεται στις κυρσοκήλες αλλά μας είπε ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε στα σίγουρα αν η επέμβαση θα βελτιώσει το σπέρμα. Σε πολύ ελάχιστες περιπτώσεις μπορεί μετά την επέμβαση ακόμη και να χειροτερέψει. Εμείς τελικά αποφασίσαμε να την κάνουμε την επέμβαση και ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά και να καλυτερέψει. Βέβαια έχουμε ένα θέμα και με τις δικές μου σάλπιγγες που και εκεί θα χρειαστεί επέμβαση αλλά αύτο θα πρέπει να γίνει αφού βελτιωθεί το σπέρμα. Με λίγα λόγια έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.

Ελπίζω να έχουμε τρομερή κολοφαρδία και να το πιάσουμε το σποράκι πρίν τις επεμβάσεις (λέμε τώρα) και τότε σίγουρα θα το βγάλουμε Μαγκάιβερ το παιδί! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

70% συνολο λες;και αριθμο εχετε καλο;γιατι θα σου λεγα να κανετε μια σπερματεγχυση που εκει δεν θες πολυ ωρα και ειναι πολυ κοντα στο στοχο τους...αλλα δεν ξερω τι θεμα εχετε στις σαλπιγγες..εγω θα σου λεγα αν δεν εχετε θεμα με τον αριθμο κλπ..μην βαζεισ τον ανθρωπο να κανει εγχειρηση με ρισκο να χειροτερεψει..φτιαξε τις σαλπιγγες και κανε μια σπερματεγχυση..για τη σπερματεγχυση θες τουλαχιστον 5 εκ..το λιγοτερο..να τρεχουν γρηγορα..που τα εμπλουτιζουν και τρεχουν...και εκει στη μητρα και μετα ολα γινονται πολυ γρηγορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzoutzouka :-o:-o τι λες τωρα προωρη εμμηνοπαυση?μπραβο σου για το κουραγιο και την υπομονη σου...ειδατε ομως ο Θεος μας εχει φτιαξει με μεγαλη δυναμη και υπομονη να αντεχουμε πολλα για να φτασουμε στον στοχο μας που ειναι η μητροτητα και αμα πιστευεις οπως λες ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει.το ξερω οτι εισαι μια ετσι μια αλλιως σε καταλαβαινω και εγω τα ιδια ειμαι!υπομονη στο 2011 ειμαστε σιγουρα μπορεις να γινεις μαννουλα με καποιο τροπο ;) ευχομαι γρηγορα να βρεις ακρη και να εχεις το σπορακι σου :)

LIL ωραιο τατουαζ εχεις!που το εχεις κανει αν επιτρεπεται?εμενα μου αρεσουν να τα βλεπω σε αλλους αλλα πανω δεν νομιζω να εκανα ποτε.

MaDi αυτο το μηνα κλεισαμε 6 μηνες μετα την επεμβαση οποτε δεν εχει κανει σπερμοδιαγραμμα ακομα.λεμε να παμε τον Μαρτιο να κανει να δουμε αν εχει βελτιωθει.συμφωνω μαζι σου ο ουρολογος ειναι ο καταλληλος γιατρος για τον αντρα οχι ο γυναικολογος!αυτοι δεν ξερουν και βγαζουν λαθος συμπερασματα..χ+μ να πατε σε ουρολογο μην εχει καμια κυρσοκηλη και δεν το ξερετε!

εμας MaDi μας ειδε το τελευταιο σπερμοδιαγραμμα και απο αυτο εκρινε αν θα εκανε την επεμβαση.επειδη το αποτελεσμα βγηκε οτι ειχε το μεγαλυτερο προβλημα στην κεφαλη του σπερματοζωαριου μας ειπε να κανουμε επεμβαση γιατι επηρεαζε η κυρσοκηλη αλλιως δεν θα την καναμε.ηθελα να δει αν πρεπει μην την κανει τσαμπα!εσας πως ηταν η κεφαλη?η ουρα?εχει βλάβες η ειναι τα περισσοτερα καλα?αν δεν ειναι καλα τοτε πρεπει να προχωρησετε στην επεμβαση ειμαι σιγουρη οτι μετα θα μεινεις.πρεπει να θεραπευσετε οτιδηποτε υπαρχει και στους δυο σας και μετα να δεις θα ερθει το μωρακι!ειναι μια διαδρομη αλλα πρεπει να την ξεκινησετε για να φτασετε στον στοχο σας.ετσι και εμεις πριν την επεμβαση ειχε βρεθει μικροβιο και επρεπε να κανει θεραπεια πρωτα για 1,5 μηνα αλλη καθυστερηση απο εκει αλλα στο τελος ολα καλα.τωρα ακομα περιμενουμε...η κοπελα που μου τον συστησε να ναι καλα ειναι εγκυουλα τωρα,στους 5.5 μηνες elena ναιιιι ειμαστε και επισημα χιωτισσες :lol::lol::lol: εγω δεν ξαναμετραω παλι αυτο το μηνα ετσι γιατι βαριεμαι :-p οποτε προς το τελος Μαρτιου θα ξερω περιπου οτι δεν περιμενω.εννοειται δεν το βαζουμε κατω μαζι χιωτισσα δυναμικα για το μπεμπε ;;);;)

αχ το σκεφτομαι τι να κανω εσεις λετε να παμε για σπερμοδιαγραμμα ε?μωρε ο γιατρος θα μας πει καντε να δουμε τι γινεται και αν δεν βγει και τοσο καλο θα πει περιμεντε ισως ειναι νωρις.γι αυτο μηπως να περιμενω λιγο ακομα :-\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι εγκυουλα στου 5.5 μηνες μετα την επεμβαση εννοω MaDi.μαλλον καταλαθος εσβησα το υπολοιπο..εμ με επιασε λογοδιαρια βραδιατικα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο όγκος σπέρματος είναι 3,2ml και ο ολικός αριθμός σπερματοζωαρίων είναι 115 εκ.

Στη μορφολογία σπέρματοζωαριων λέει:

τυπικές μορφές σπέρμα: 65%, ανωμαλίες κεφαλής: κεκαμμένη, ανωμαλίες αυχένος: ΝΑΙ

Βασικά είναι λίγο περίπλοκο το δικό μας θέμα. Εγώ έχω συμφύσεις (κάτι σαν ιστος αράχνης να φανταστείτε) στην αρχή των σάλπιγγών, στο σημείο που απελευθερώνεται το ωάριο, που αυτό σημαίνει ότι εμποδίζεται το ωάριο από τις συμφύσεις και είναι δύσκολο να προχωρήσει και να γονιμοποιηθεί. Βέβαια δεν είναι και απίθανο μου είπαν. Αν κάνω λαμπαροσκόπηση για να καθαρίσω απο συμφύσεις μετά θα είμαι γόνιμη μόνο για 6 μήνες. Μετά τους 6 μήνες συνήθως ξαναεμφανίζονται οι συμφύσεις. Οπότε αν κάνω εγώ πρώτα τη λαμπαροσκόπηση χωρις να κάνει ο άντρας μου την δικιά του τότε έχουμε περιθόριο τους 6 μήνες αυτούς. Αν όμως δε το πιάσουμε μέχρι τότε θα πρέπει να κάνει και εκείνος την επέμβαση και να περιμένουμε τουλάχιστον άλλους 6 μήνες μέχρι να επανέλθει το σπέρμα και τότε θα μπορούμε μόνο με εξωσωματική γιατί εμένα θα έχουν ξαναεμφανιστεί οι συμφύσεις. Ενώ αν κάνει πρώτα εκείνος την δικιά του και εγώ την δικιά μου μετά από 6 μήνες ελπίζουμε ότι αν όλα πάνε καλά σε 6-7 μήνες να είμαστε και οι 2 καθαροί και να έχουμε περιθώριο 6 μήνες να το προσπαθήσουμε. Ελπίζω να βγαλατε άκρη από αυτά που γράφω.

Δεν ξέρω ρε κορίτσια είμαστε και οι 2 πολύ μπερδεμένοι και απογοητευμένοι με όλα αυτά. Μας έφυγε όλος αυτός ο ενθουσιασμός της προσπάθειας. Είναι στιγμές που σκέφτομαι μήπως να πάμε κατευθείαν για εξωσωματική να γλιτώσουμε και από όλη αυτή την ταλαιπωρία, αλλά όλοι οι γιατροί είναι κάθετοι ότι είναι πολύ νωρίς και ότι πρώτα πρέπει να εξαντλήσουμε όλες τις πιθανότητες και μετά να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Σπερματέγχυση με συμφύσεις είναι σχεδόν απίθανο να πιάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...