Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΚΑ & ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

θα ήθελα τα φώτα σας. Εγώ πέρσυ τον Μάιο έκανα την πρώτη εξωσωματική (τα φάρμακα από το ΙΚΑ) και τον Σεπτ. τη δεύτερη με έμβρυα από την κατάψηξη. Για οικονομικούς λόγους δεν μπορέσαμε να ξανα πάμε στο ΙΚΑ για να μας γράψουν φάρμακα (για 2η φορά) για επόμενη εξωσωματική, και τον Ιανουάριο του 2011 τελικά επισκέφτηκε η μητέρα μου για λογαριασμό μου τον γιατρό του ΙΚΑ ώστε να μου γράψει για 2η φορά τα φάρμακα. Αυτός της είπε πως δε δικαιούμε για 2η φορά και πως θα πρέπει να κλείσω χρόμο και μετά.(το οποίο νομίζω πως σημαίνει ξανα την διακικασία από την αρχή).Νομίζω πως δικαιούμαι ξανά και πως ο γιατρός ή κάτι δεν κατάλαβε καλά ή δε μας τα λέει καλά κ σκέφτομαι να πάω εγώ τώρα. Θα ήθελα την γνώμη σας.Οι προσπάθειες της εξωσωματικής ήταν αποτυχημένες.

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

θα ήθελα τα φώτα σας. Εγώ πέρσυ τον Μάιο έκανα την πρώτη εξωσωματική (τα φάρμακα από το ΙΚΑ) και τον Σεπτ. τη δεύτερη με έμβρυα από την κατάψηξη. Για οικονομικούς λόγους δεν μπορέσαμε να ξανα πάμε στο ΙΚΑ για να μας γράψουν φάρμακα (για 2η φορά) για επόμενη εξωσωματική, και τον Ιανουάριο του 2011 τελικά επισκέφτηκε η μητέρα μου για λογαριασμό μου τον γιατρό του ΙΚΑ ώστε να μου γράψει για 2η φορά τα φάρμακα. Αυτός της είπε πως δε δικαιούμε για 2η φορά και πως θα πρέπει να κλείσω χρόμο και μετά.(το οποίο νομίζω πως σημαίνει ξανα την διακικασία από την αρχή).Νομίζω πως δικαιούμαι ξανά και πως ο γιατρός ή κάτι δεν κατάλαβε καλά ή δε μας τα λέει καλά κ σκέφτομαι να πάω εγώ τώρα. Θα ήθελα την γνώμη σας.Οι προσπάθειες της εξωσωματικής ήταν αποτυχημένες.

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα!!!

Αν και δεν ξέρω καθόλου για το τι δικαιολογεί το ΙΚΑ σε σχέση με την εξωσωματική γιατί δεν μπαίνεις λίγο στο site του ΙΚΑ, μπήκα πριν σου απανήσω και δίνει κάποιες διευκρινήσεις, επίσης, μην διστάσεις να τους πάρεις τηλ. στο 184? νομίζω και να τους ρωτήσεις χωρίς να δώσεις τα στοιχεία σου (αν δεν θέλεις). Ψάξε και στο google για εξωσωματική ικα και θα βρεις διάφορες κατατοπιστηκές πληροφορίες.

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά. :):););););)

Καλό απόγευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

θα ήθελα τα φώτα σας. Εγώ πέρσυ τον Μάιο έκανα την πρώτη εξωσωματική (τα φάρμακα από το ΙΚΑ) και τον Σεπτ. τη δεύτερη με έμβρυα από την κατάψηξη. Για οικονομικούς λόγους δεν μπορέσαμε να ξανα πάμε στο ΙΚΑ για να μας γράψουν φάρμακα (για 2η φορά) για επόμενη εξωσωματική, και τον Ιανουάριο του 2011 τελικά επισκέφτηκε η μητέρα μου για λογαριασμό μου τον γιατρό του ΙΚΑ ώστε να μου γράψει για 2η φορά τα φάρμακα. Αυτός της είπε πως δε δικαιούμε για 2η φορά και πως θα πρέπει να κλείσω χρόμο και μετά.(το οποίο νομίζω πως σημαίνει ξανα την διακικασία από την αρχή).Νομίζω πως δικαιούμαι ξανά και πως ο γιατρός ή κάτι δεν κατάλαβε καλά ή δε μας τα λέει καλά κ σκέφτομαι να πάω εγώ τώρα. Θα ήθελα την γνώμη σας.Οι προσπάθειες της εξωσωματικής ήταν αποτυχημένες.

Ευχαριστώ!

loipon kopela mou katarxhn kalo kouragio me tis ekswswmatikes, ta zw kai egw ayta kai kserw pws einai dyskolos o dromos, twra oso afora to ika:

dikaiouse na peraseis 2 fores epitroph, apo thn kathe epitroph perneis 2 eggriseis, dld dikaiouse na pareis 2 fores farmaka apla to thema einai pws otan peraseis thn prwth epitroph mesa se ena xrono prepei na pareis tis xrhshmopoihseis kai tis 2 eggriseis, synolo dikaiouse 4 fores na pareis farmaka apo to ika, egw thn prwth mou ekswswmatikh thn ekana ton noemvrio tou 2009 kai meta ekana alles 2 fores me katepsygmena kai den xreiasthka farmaka, ton noemvrio tou 2010 ithela na ksanakanw kai phra thlefwno sto ika ekei pou perna epitroph kai mou eipan pws exasa thn deyterh eggrish kai oti prepei na ksanaperasw epitroph, tote egw ths eipa dld twra xanw thn deyterh eggrish kai kai mou leei nai, kai ths eipa dld an den meinw eggyos kai me thn epomenh epitroph pou tha perasw ti ginete? mou leei ean xrhshmopoihseis oles tis eggkriseis kai den meinei eggyos tote mporei dikasthka na dikaiothw aythn pou exasa,eytyxws o giatros pou mou eixe grapsei tote ta farmaka mou eixe grapsei 20 koutia puregon kai den xreiasthke na parw akomh, exw alla 8 koutia twra. pistevw na se voithisa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκορπίνα έτσι από περιέργεια, πότε λήγουν τα υπόλοιπα puregon που έχεις;

Παρεπιπτόντως, είδα την πορεία σου στο άλλο τοπικ της εξωσωμ,ατικής και θέλω να σου πω να μην το βάζεις κάτω!! Θέλει πείσμα κ θα τα καταφέρεις κοπέλα μου. Η επόμενη θα είναι η τυχερή θα δείς!!!

Και σε σένα thama καλή επιτυχία καλή μου. Το δυσκολότερο μέρος της εξωσωματικής είναι δυστυχώς το ικα!! Το πολύ σε 1 χρόνο θα ξαναμπώ στη διαδικασία κ εγώ για 2ο παιδάκι και αναρωτιέμαι αν δε μου εγκριθούν τα φάρμακα πώς θα τα βρω.

Να ξέρετε ότι έχω 4 κουτιά puregon απείραχτα που λήγουν τον Ιούλιο. Οποια κοπέλα τα θέλει να μου το πει. Θα ανοίξω κ ξεχωριστό θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω χριαζομαι 4 ενεσεις altermn για τον επομενο μηνα. Δεν ξερω καθόλου πόσο εχουν και εχω γραψει τα φαρμακα στο ΙΚΑ και τις 4 φορες και δε δικαιουμε άλη. Αν σας εχει περισεψει κατι ή νωριζετε καμια κοπελα που να τις περισεψε να μ ενημερωσετε. Ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AN DEN KANW LATHOS OI ALTERMON KANOUN GYRW STA 110 EYRW

LENITSA OI PUREGON MOU LIGOUN TON AVGOUSTO, EIXA SKOPO TWRA AN EMENA EGGYOS NA TIS DWRIZA SE OPOIA KOPELA TIS XREIAZOTAN ALLA PROS TO PARRON DEN MPORW

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...