Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για λιγο...


elmi

Recommended Posts

Jannolino σου εχω στειλει πμ...

Νομιζω οτι 2 βαζουν οταν εχουν φτασει στο σταδιο της βλαστοκυστης, αλλιως βαζουν και τρια. Επειδη ομως σε αυτο το σταδιο ειναι πολυ πιο πιθανη η εγκυμοσυνη, γι΄αυτο και δε ρισκαρουν να βαλουν παραπανω...Αλλωστε δεν χρειαζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

les??nai alla to allo ti na to kanw??to trito!mou lene pws kanonika apo 2 k panw ta kratan giati 2 bazoun!!!!de kserw...fysika k kostizei na to kratisw!!de kserw se afto to thema eimai ligo mperdemeni an k eimai SIGOURI pws oti k na tous pw de tha mou baloun 3!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elmi mou, alla kai se sena jannolino, sas eyxomai h epomenh fora na einai kai h tyxerh!

kai na kratate oxi ena, all 2 panemorfa morakia sthn agkalia sas!!!!

den ksero poso sovaro einai to provlima pou exete kai pate gia eksosomatikh, emeis pantos eixame oligospermia (peripou 2.000.000 htan h teleftai fora kai me to zori) kai pano pou to phrame apofasi na proxorhsoume emeina egkyos. Dystyxos, molis eidame to moro exthes ston yperhxo, to xasame.... den tha to valoume kato omos, kai oute ki eseis prepei na apotharineste. Afou ta kataferate mia fora tha ksanaginei koritsia! auto na skefteste kai na exete pisth :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elmi mou, alla kai se sena jannolino, sas eyxomai h epomenh fora na einai kai h tyxerh!

kai na kratate oxi ena, all 2 panemorfa morakia sthn agkalia sas!!!!

den ksero poso sovaro einai to provlima pou exete kai pate gia eksosomatikh, emeis pantos eixame oligospermia (peripou 2.000.000 htan h teleftai fora kai me to zori) kai pano pou to phrame apofasi na proxorhsoume emeina egkyos. Dystyxos, molis eidame to moro exthes ston yperhxo, to xasame.... den tha to valoume kato omos, kai oute ki eseis prepei na apotharineste. Afou ta kataferate mia fora tha ksanaginei koritsia! auto na skefteste kai na exete pisth :)

Bluerose, εισαι τοσο ψυχραιμη και αισιοδοξη, που πραγματικα με συγκινεις...Λυπαμαι πολυ για αυτο που εγινε...

Να εισαι σιγουρη οτι δεν θα το βαλουμε κατω...

Κι εμεις με το σπερμα εχουμε προβλημα, αλλα εχουμε δοκιμασει την "τυχη" μας με φυσικο τροπο και δεν μας χαμογελασε. Ετσι , πηραμε το δρομο της εξωσωματικης. Ομως η περιπτωση σου με κανει να σκεφτομαι οτι τελικα ολα ειναι δυνατα...

Σου ευχομαι καλη τυχη για την επομενη φορα και να γινει πολυ συντομα!

Για ολες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elmi, είχα πείσει τον εαυτό μου ότι χωρίς εξωσωματική δεν θα κάναμε ποτέ παιδί, και να που το μοναδικό μήνα που δεν το υπολόγιζα τα καταφέραμε. Το είχα απορρίψει τόσο στο μυαλό μου που είχα ξεχάσει ότι περίμενα περίοδο και 4 μέρες μετά συνειδητοποίησα ότι είχα καθυστέρηση. Από μόνο αυτό είναι θαύμα για μένα. Σίγουρα υπήρχε πρόβλημα, αλλά το μεγαλύτερο ήταν μέσα στο μυαλό μου. Το άγχος μου ήταν ο χειρότερος εχθρός μας όλα αυτά τα χρόνια. Τώρα αν μη τι άλλο ξέρουμε ότι μπορούμε, και σίγουρα αυτό έκανε μεγάλο καλό και στη ψυχολογία του άντρα μου (σίγουρα αν κατηγορούσε τον εαυτό του θα σταματήσει τώρα). Άλλωστε και στην εξωσωματική ο κανόνας λέει ότι χρειάζεται ένα και μόνο σπερματοζωάριο για να φέρει ένα μωρό :)

Σας ζάλισα, έτσι; Καλή συνέχει κορίτσια και πάνω απ'όλα αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elmi, είχα πείσει τον εαυτό μου ότι χωρίς εξωσωματική δεν θα κάναμε ποτέ παιδί, και να που το μοναδικό μήνα που δεν το υπολόγιζα τα καταφέραμε. Το είχα απορρίψει τόσο στο μυαλό μου που είχα ξεχάσει ότι περίμενα περίοδο και 4 μέρες μετά συνειδητοποίησα ότι είχα καθυστέρηση. Από μόνο αυτό είναι θαύμα για μένα. Σίγουρα υπήρχε πρόβλημα, αλλά το μεγαλύτερο ήταν μέσα στο μυαλό μου. Το άγχος μου ήταν ο χειρότερος εχθρός μας όλα αυτά τα χρόνια. Τώρα αν μη τι άλλο ξέρουμε ότι μπορούμε, και σίγουρα αυτό έκανε μεγάλο καλό και στη ψυχολογία του άντρα μου (σίγουρα αν κατηγορούσε τον εαυτό του θα σταματήσει τώρα). Άλλωστε και στην εξωσωματική ο κανόνας λέει ότι χρειάζεται ένα και μόνο σπερματοζωάριο για να φέρει ένα μωρό :)

Σας ζάλισα, έτσι; Καλή συνέχει κορίτσια και πάνω απ'όλα αισιοδοξία!

pws einai dynaton??me oligospermia na meineis fysiologika?pragmatika thayma!!!lypamei omws pou eixe tetoia kataliksi :( twra omws kserete pws mporei na ginei k fysiologika!!makari syntoma loipon na meinoume oles egkyoules k na mas pane ola kala mexri to telos!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου γιατί κι εγω το έχω περάσει....αλλά συνεχίζω ακόμα να προσπαθώ γιατί όπως λες είμαι γεννημένη για να γίνω μητέρα και δε θα τα παρατήσω μέχρι να το καταφέρω.....Γι αυτό το κεφάλι ψηλά και συνέχισε,τα όνειρα μας αν δεν τα κυνηγήσουμε δε θα πραγματοποιηθούν μόνα τους...... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Τελευταια φορα που εγραψα σε αυτο το forum... παει πολυς καιρος και η αφορμη ηταν δυσαρεστη. Δεν ξερω γιατι, αλλα σημερα ηθελα να γυρισω πισω, εδω, για να πω σε ολες οτι πλεον, εδω και 9 μηνες, βιωνω τη μητροτητα. Το μωρακι μου ηρθε με φυσιολογικη, αναπαντεχη συλληψη, υστερα απο 2 αποτυχημενες εξωσωματικες και μια που οδηγησε σε παλλινρομη κυηση. Ημουν ετοιμη για την 4η προσπαθεια οταν εμεινα εγκυος φυσιολογικα. Προηγηθηκε μια αφαιρεση ενος μικρου ενδομητριου διαφραγματος κι ενος πολυποδα. Δεν το περιμενα με τιποτα, αλλα εγινε και τωρα ειμαι κι εγω μανουλα μιας υπεροχης μπεμπουλας! Ηθελα να σας γραψω γιατι δεν φανταζομαι, αλλα ξερω την αγωνια των κοριτσιων που εχουν δυσκολιες στο δρομο προς τη μητροτητα. Καθε μωρακι ειναι ενα θαυμα. Απλα σε καποιες απο μας αργεί λιγο περισσοτερο και μοιαζει ακομα μεγαλυτερο θαυμα! Ευχομαι σε ολες οσες προσπαθειτε γρηγορα να ανταμωσετε τα θαυματακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...