Μετάβαση σε περιεχόμενο

Την βοήθειά σας..!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου σε όλες σας!!!! Είμαι λίγο εως πολύ αναστατωμένη...Εχτές πήγα στον γυναικολόγο μου για να με δει μιας και η χοριακή μου έδειξε ότι είμαι έγκυος.Η τελευταία μέρα της περιόδου μου ήταν 24/12..Ενώ περίμενα να δω και εγώ δεν ξέρω τι να δω στο υπερηχογράφημα το μόνο που είδαμε ήταν έναν υγιή σάκο και πλακούντα αλλά έμβρυο τίποτααα :roll: ..Ο γιατρός μου μου είπε για καθυστερημένη σύλληψη και πως είναι νωρίς ακόμη. Είναι φυσιολογικό??Σας έχει ξανασυμβεί??Για να ηρεμήσω μου είπε να κάνω ξανά μια χοριακή σήμερα όπου και την έκανα και μια το Σάββατο για να δω τις τιμές.Είμαι πολύ φοβισμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κυριοτερο μην αγχωνεσαι, το αγχος ειναι ανασταλτικος παραγοντας...

παντως και η χωριακη στην παρουσα φαση δεν ειναι ενδεικτικη να το ξερεις... μονο αγχος θα σου δημιουργησει..

εχω περασει το ιδιο αλλα με ασχημη καταληξη.. ενα σου λεω, μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3-4..Καθυστέρησε η σύληψη,γιατό όταν πήγα στα μέσα του προηγούμενου μήνα στον γυναικολόγο για τεστ παπ είχε δει ο γιατρός την μια ωοθήκη έτοιμη να κάνει ωορρηξία ενώ η άλλη ήταν άδεια.Είχα συλλάβει μαλλον.Πριν μια εβδομάδα που έκανα χοριακή ήταν 300μονάδες.Έχω άγχοςςςς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα προσπαθεις να σκεφτεσαι οτι εισαι εγκυος εχεις ενα σπορακι μεσα σου γερο που μεγαλωνει κ τιποτα αλλο!!! ολα θα πανε καλα κ μη στεναχωριεσαι για τιποτα!!

απλα να ξερεις οτι η χωριακη δεν ειναι ενδεικτικη...

ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makotaki εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να πάνε όοοοολα καλά! προφανώς ήταν πολύ νωρίς για υπέρηχο... σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι? εγώ είχα κάνει τον πρώτο διερευνητικό υπέρηχο στην 5η εβδομάδα. αν λες για 3η-4η, μάλλον ήταν νωρίς. ο γιατρός τι σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε μια βδομαδα παλι νωρις ειναι..

αν εισαι 3-4 εβδομαδων τοτε θα εισαι 4-5

εμβρυικα στοιχεια μπορει να εμφανιστουν κ στις 6

καρδια ακουγεται απο την 7η κ μετα

πανε σε 2 βδομαδες, οσο αργοτερα μπορεσεις να πας, ετσι να κανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ βασικα αν μπορεις να αντεξεις μην κανεις ουτε χωριακη..

οσο μπορεις μην το σκεφτεσαι...

σου λεω επαθα τα ιδια κ ειμαι σιγουρη οτι το μωρο το εχασα μονο κ μονο απο το αγχος που μου προκαλεσε ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μην αγχωνεσαι!! ψυχραιμια.. ;) εγω ειχα κανει τον πρωτο μου υπερηχο στην 6η εβδομαδα και μετα βιας φαινοταν μια κουκιδα, σαν τελεια απο στυλο.. χεχε να σκεφτεσαι θετικα και να εισαι ηρεμη! φιλια και αγκαλιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία makotaki!!!!!!! Όλα καλά θα πάνε, συμφωνώ με τα κορίτσια είναι πολύ νώρις ακόμα.... Προσπάθησε να μην αγχώνεσε γιατί κάνεις κακό στο φασολάκι σου.... Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά και ότι θες όλες εδώ είμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...