Μετάβαση σε περιεχόμενο

ypologismos ebdomadwn


Recommended Posts

Ο πέμπτος μήνας ξεκινάει από την 18η εβδομάδα και διαρκεί μέχρι και την 21η. Ο έκτος μήνας είναι η 22η,23η,24η,25η και η 26η εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις θα κλεισεις την 16 εβδομαδα μπαινεις στον 5.

16 συν 1 δηλαδη.Και μολις κλεισεις την 20 μπαινεις στο 6 και

ουτο καθ εξης! Καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό με τον υπολογισμό των μηνών πάντα με μπέρδευε.

Ο γυναικολόγος μου μου είχε πει ότι όταν η ΠΗΤ σου είναι για παράδειγμα στις 15/6 τότε κάθε 15 του μηνα αλλάζεις μήνα. Βλέποντας τωρα το ημερολόγιο που κρατούσα παρατηρω ότι στα μισά της 19ης εβδομάδας άλλαζα μήνα και εμπαινα στον 5ο. Προσοχη μιλάω για ηλιακούς μηνες και όχι σεληνιακους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristw koritsia.diladi otan eisai sth 19h ebdomada,pio sygkekrimena 19 ebdomadwn kai 3 imerwn kai se rwtisei kapoios poso minwn eisai egkyos,ti les?oti eisai 4misi minwn i 5misi?eisai diladi ston 4o h ston 5o mina?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristw koritsia.diladi otan eisai sth 19h ebdomada,pio sygkekrimena 19 ebdomadwn kai 3 imerwn kai se rwtisei kapoios poso minwn eisai egkyos,ti les?oti eisai 4misi minwn i 5misi?eisai diladi ston 4o h ston 5o mina?

Όταν κάποια είναι στον 5ο μήνα τότε έχει κλείσει 4 γεμάτους μήνες.

Άρα αν μόλις μπήκες στον 5ο λες ότι είσαι 4 μηνών αφού ακόμα δεν ολοκλήρωσες τον 5ο μήνα για να πεις ότι είσαι 5 μηνών.

Δηλαδή μπαίνεις στον μηνα "Χ" , τον διανύεις, τον ολοκληρώνεις και μετά λες ότι είσαι "Χ"μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.123baby.me/pregnancy_chart.html

και εδώ... http://www.123baby.me/weekbyweek.html

και πάρε μια ιδέα για το πως μετράς την εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα αρας μου κ με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου!!!!!!!!!!

εισαι στον εκτο μηνα κοπελα μου!!!!!!!!!!! με το καλο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τιτινακι μου αφου τα εχω σημειωμενα να μην το πω???? :lol::lol::lol::lol::lol:

αρας τιποτα,να εισαι καλα!!!!!!!ολα να πανε καλα κ με το καλο να αποκτησετε το μωρακι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA KALISPERA,

THELO NA SAS ROTISO KATI.. IME VAZI TOY GIATROY MOU 2 MINON KE KATI..EKANA ENAN IPERICHO STIN BIOATRIKI KE MU VGALANE POS IME 7 EVDOMADON..

TELIKA POS METRANE TIN EGIMOSINI? VASI IPERICHOU I VASI GINEKOLOGOY POU METRAI META TIN TELEFTEA MAS PERIODO???

HELP KAI THANKS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...