Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Ax koritsia mou sas egrafa tosi wra kai xathikan ola. Loipon en syntomia..h mpempoula einai 2900 mporei kai ligotero. To kefalaki pros ta katw kai aristera xwris na exei empedwthei, podarakia panw katw apo to stomaxi, gi auto kai oi kaoures epestrepsan drimiteres. Trefetai mia xara..xanakaname doppler. To amniako ugro einai episis arketo. H piesi mou gia prwti fora den htan katholou anevasmeni, 12/8. Gnwrisa kai ti maia, mia xara kopelitsa pou tha me voithisei kai me ton thilasmo mexri na vgw apo to nosokomeio kai an thelisw tha erthei kai sto spiti na mou deixei oti xreiastw meta. Opws to ekopsa den vlepw na gennaw prin tin 39h evdomada - opote kai gennane to 80% twn eguwn pou den exoun parousiasei idiaitera provlimata kata ti diarkeia tis kuhshs, an kai mou eipe pote den xereis, mporei na fugeis apopse apo dw kai na se piasoun oi ponoi...Mou egrapse tis teleutaies mas exetaseis genikes kai antiswmata (egw den eixa katholou antiswmata oute kan Erythra). Na xerete oti apo ton 8o kai meta metrame 10 kiniseis tin hmera akoma ki an einai h mia meta tin allh, etsi xeroume oti ola pane kala kai molis mpoume 37h evdomada ta mpempakia mas theorountai teleiwmina kai mporoun na erthoun opote theloun...Auta en syntomia..kathomai twra na diavasw ta dika sas nea eguoules mou...Aaa shmera epitelous epistrefei kai o mpampas mas to vradi kai eimai dipla xaroumeni. Filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Georgi μου είχαμε πάει Αθήνα όπως σας είχα γράψει στο 3 για να βαφτίσουμε μια μπέμπα και μετά ανεβήκαμε και Σέρρες για να δούμε τα πεθερικά μου γιατί δεν τους είδαμε τις γιορτές.Μ'αυτά και μ'αυτά πέρασαν οι μέρες και από το τρέξιμο για να βρούμε και όσα χρειάζεται η μπέμπα μας δεν μπόρεσα να μπω όσο ήμουν πάνω.

Από σήμερα όμως πιστή στο ραντεβού να μπαίνω κάθε μέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω!!!!

ο κοριτσαρος μου εγινε 1.400!!!!!!!!εχει γυρισει με το κεφαλακι προς τα κατω εχει τα χερακια στο μουτρακι της κ κουνουσε το στοματακι της σαν να μασουλουσε κατι :lol: φοβερο επαθα πλακα!!!εμενα εμοιασε το παιδι απο τωρα μασουλαει :lol: κριμα που δεν ηταν ο αντρας μου εκει να το δει :( τον ρωτησα επισης τον γιατρο αν μπορω λογω δισκοκοιλων να κανω επισκληριδιο κ μου ειπε οτι μπορω γιατι η βελονα ειναι πολυ πολυ λεπτη σαν τριχουλα :D χαρηκα πολυ γιατι ητε ετσι ητε αλλιως θα την τιμησω αν κ την φοβαμε πολυ...επισης ειπαμε πως αν κανουμε τελικα καισαρικη θα γινει 20 απριλιου :D:D:D ειμαι μπερδεμενη ομως δεν ξερω τι αποφαση να παρω..να τολμησω φυσιολογικα...κ αν γινει χειροτερα η μεση???η να παω καισαρικη να εχω ησυχο το κεφαλι μου...τι να κανω ειμαι πολυ προβληματισμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo meshmeraki koritsia!!!!den esteila apo prwi gia kalhmera afou pleon den volevomai me tpt ston upno mou to vrady kai exww kai ponous sta podia kai sthn lekanh!megalwse fainetai o prigipakos mou kai me talaipwrei gluka!!!etsi loipon anaplhrwnw tis wres mou to prwi!!

molis efaga kai genika meta to fagaki mou me pianei kati san dyspnoia h asxetes wres mesa sthn hmera!!!akoma enamish mhnas emeine tha kanw upomonh mwre!!!gennaw sto genesis egw,sth thessaloniki kai den vlepw thn wra na ftasei h megalh mera!!!

Xairomai pou oles eiste polu xaroumenes kai skefteste thetika,eilikrina!!!diavazw ola ta nea sas kai an kai den sas kserw moirazomai tis agwnies sas!!!

ola tha pane kala mwre me pisth ston Theo kai prosoxh ligo ston eafto mas ola tha einai teleia!!!

stelnw thn agaph m se oles kai ta filia mou!!kai se sena elenako giati exeis polu dunamh kai tha sefxaristw gia to kalwsorisma!!! :P

*****kai mikrh mou happy tha tolmhsw na sou dwsw mia symvoulh an kai den eimai eidikos!!!na kaneis oti thewreis esy oti tha eisai pio xalarhkai sthn telikh kai h kaisarikh einai mia xara, eidika an exeis provlhma sthn mesoula sou...mhn ksexnas oti exei ekselixthei tooosoo polu h episthmh pou tipota den tha paei strava!!!!ola kala!!!!genname kai thn idia hmeromhnia tha sou stelnw thetikh skepsh!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ κατερινακι μου...δυσκολευομε πολυ να παρω αποφαση γιατι δεν εχω τυχει εδω μεσα κοπελα με παρομοια εμπειρια ειχα ανοιξει καποτε θεμα τωρα μου φαινετε θα ξανα ανοιξω αν κ πιστευω στο μαχαιρι θα καταληξω...

σε ευχαριστω πολυ γιωργο μου!!!κ το δικο μου μεγαλο μωρακι ειναι αλλα το δικο σου δεν παιζετε!!!!μπεμπαρο θα βγαλετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exeis dikio glukia mou...oti einai prwtognwro to fovomaste kai ligaki!!!

an se kanei na aisthantheis kalutera anoikse ksana to thema sou!!!

pantws eilikrina sto lew..pistevw oti tetoia xara pou tha exeis ekeinh thn wra gia to mpempaki sou den tha skeftesai tpt kai ola ma ola tga ginoun prin to katalaveis!!!

oso gia to varos tou einai mpemparos mwre to zouzouni sou kai na deis mesa se 2 vdomades poso tha ginei...stis 32 evdomades lene oti kata meso oro ftanei ta 2.5 kg!!!ta agapw ola mwre!!!sou stelnw filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi, όχι απλά αιμορροιδες, αλλά σε έξαρση! Χάλια είμαι!

Αν έχεις να πας μέρες τουαλέτα να βάλεις υπόθετο γλυκερίνης ή να πάρεις σιρόπι duphalac. Τα δίνουν και τα δύο στην εγκυμοσύνη άφοβα. Αυτά στα λέω με σιγουριά (σε νοσοκομείο δουλεύω).

Να μοιραστώ μαζί σας μερικές γνώσεις μου: Στην εγκυμοσύνη όλος ο πεπτικός σωληνας παρουσιάζει μειωμένο περισταλτισμό. Ως αποτέλεσμα 1. καούρες γιατι το περιεχόμενο του στομάχου καθυστερεί να προχωρήσει προς το έντερο και η βαλβίδα που υπάρχει στο άνω μέρος του στομάχου χαλαρώνει λόγω ορμονών οπότε "αφήνει" το "ξινό" περιεχόμενο να ανεβαίνει προς τον οισοφάγο, και 2. δυσκοιλιοτητα (οι αιμοροιδες προκαλούνται από την δυσκοιλιότητα και από την πίεση που προκαλεί η μήτρα στην κάτω κοίλη φλέβα οπότε επιβαρύνεται το αγγειακό δίκτυο στο σημέιο εκείνο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κ απο μενα.εγω ειμαι 27 εβδομαδων,σημερα πηγαμε στο γιατρο ειναι 1531 γρ ο μικρουλης μας ειναι μεγαλωσωμο ειπε ο γιατρος.το βαρος του αντοιστιχει για 30 με 31 εβδομαδων μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω!!!!

ο κοριτσαρος μου εγινε 1.400!!!!!!!!εχει γυρισει με το κεφαλακι προς τα κατω εχει τα χερακια στο μουτρακι της κ κουνουσε το στοματακι της σαν να μασουλουσε κατι :lol: φοβερο επαθα πλακα!!!εμενα εμοιασε το παιδι απο τωρα μασουλαει :lol: κριμα που δεν ηταν ο αντρας μου εκει να το δει :( τον ρωτησα επισης τον γιατρο αν μπορω λογω δισκοκοιλων να κανω επισκληριδιο κ μου ειπε οτι μπορω γιατι η βελονα ειναι πολυ πολυ λεπτη σαν τριχουλα :D χαρηκα πολυ γιατι ητε ετσι ητε αλλιως θα την τιμησω αν κ την φοβαμε πολυ...επισης ειπαμε πως αν κανουμε τελικα καισαρικη θα γινει 20 απριλιου :D:D:D ειμαι μπερδεμενη ομως δεν ξερω τι αποφαση να παρω..να τολμησω φυσιολογικα...κ αν γινει χειροτερα η μεση???η να παω καισαρικη να εχω ησυχο το κεφαλι μου...τι να κανω ειμαι πολυ προβληματισμενη...

Happy, επισκληριδίο μπορούμε να κάνουμε άφοβα όσες έχουμε πρόβλημα με τη μέση. Ο χώρος που μπαίνει η βελόνα είναι ο επισκληρίδιος χώρος και δεν έχει καμία σχέση με το σημείο που είναι οι κήλες.

Τώρα η καισαρική είναι άλλο θέμα. Αν ο τοκετός είναι εργώδης υπάρχει κίνδυνος για τη μέση. Οι κήλες χειροτερεύουν σίγουρα. Το ξέρω από φίλη που είχε στον αυχένα κήλες και απ'το πολύ ζόρι του φυσιολογικού χειροτέρεψαν πολύ. Βάλε και το βάρος του μωρού μετά.. Γιατί όσο ελαφρύ και να είναι στην αρχή, όταν το έχεις 24 ώρες το 24ωρο ζορίζεσαι αρκετά. Η φίλη μου χειρουργήθηκε 1 χρόνο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και αγόρι,

εγώ είμαι πάρα πολύ κουρασμένη από την δουλειά & τις δουλειές μου γενικά καθώς και από τις δουλειές για το σπίτι παρότι δεν τις κάνω εγώ αλλά τις οργανώνω...κάθε βράδυ πέφτω κατάκοπη στο κρεβάτι και με πονάνε τα πόδια και η μέση μου...και για αυτό δεν είχα το κουράγιο να μπω πιο πριν...

σας διάβασα στα γρήγορα πάλι και χαίρομαι που είναι όλα τα μπεμπάκια καλά και οι μαμάδες το ίδιο...και εύχομαι να ξεπεραστούν σύντομα όλες οι δυσκολίες και να προσέχεται και να ξεκουράζεστε ειδικά τα κοριτσάκια που έχουν συσπάσεις! όσο για τα κορίτσια που πρέπει να προσέξουν την διατροφή τους, πιστεύω θα τους βγει σε καλό καθώς θα πάρουν και λιγότερα κιλά έτσι :)

τώρα με περιμένει δύσκολο σαββατοκύριακο καθώς έρχονται κάποια έπιπλα για το σπίτι...έχω πολύ βοήθεια και μεγάλη χαρά που θα έρθουν τα έπιπλα και επιτέλους θα μπούμε σε μια τάξη αλλά η κούραση είναι μεγάλη...

μόλις σας διαβάσω πιο αναλυτικά θα σας γράψω ξανά!

πολλά φιλιά :):)

καλωσορίζω και τα καινούρια κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina kai newmama kalos orisate stin pareoulla mas !!! ego ime o giorgos o xazompampas tis pareas!!!! :lol::lol: ke emis perimenoume to proto mas moraki na erti me to kalo!!!!!!

na sai kala giwrgo efxomai na sas pane ola kala kai na gineis o pio glukos mpampas tou kosmou!!!na dineis dynamh sthn gynaika sou kai polu ma polu agkalia giati pistepse me eimaste san mwra eidika otan plhsiazzei h wra!!!!!!:-))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και αγόρι,

εγώ είμαι πάρα πολύ κουρασμένη από την δουλειά & τις δουλειές μου γενικά καθώς και από τις δουλειές για το σπίτι παρότι δεν τις κάνω εγώ αλλά τις οργανώνω...κάθε βράδυ πέφτω κατάκοπη στο κρεβάτι και με πονάνε τα πόδια και η μέση μου...και για αυτό δεν είχα το κουράγιο να μπω πιο πριν...

σας διάβασα στα γρήγορα πάλι και χαίρομαι που είναι όλα τα μπεμπάκια καλά και οι μαμάδες το ίδιο...και εύχομαι να ξεπεραστούν σύντομα όλες οι δυσκολίες και να προσέχεται και να ξεκουράζεστε ειδικά τα κοριτσάκια που έχουν συσπάσεις! όσο για τα κορίτσια που πρέπει να προσέξουν την διατροφή τους, πιστεύω θα τους βγει σε καλό καθώς θα πάρουν και λιγότερα κιλά έτσι :)

τώρα με περιμένει δύσκολο σαββατοκύριακο καθώς έρχονται κάποια έπιπλα για το σπίτι...έχω πολύ βοήθεια και μεγάλη χαρά που θα έρθουν τα έπιπλα και επιτέλους θα μπούμε σε μια τάξη αλλά η κούραση είναι μεγάλη...

μόλις σας διαβάσω πιο αναλυτικά θα σας γράψω ξανά!

πολλά φιλιά :):)

καλωσορίζω και τα καινούρια κορίτσια!

samantha mou efxaristoume gia to kalwsorisma!!!exeis ftasei sthn teleftaia eytheia kai sthn pio omorfh stigmh!!!me geia k ta epiplakia...twra to spiti den tha einai pia to idio...tha murizei mwro se ligo!!!!filia glukia mou kai oso mporeis na mhn kourazesai twra pou eisai ston 9o!!!me to kalo ola!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ταιζετε τα μωρακια σας και ειναι μοσχοαναθρεμενα; Τελικα το δικο μου ειναι μικρουτσικο, σιγουρα θα παρει αρκετα οταν γεννηθει με τετοιο ευσωμο μπαμπα που εχει.

το μωρακι σου Κατερινα ποσο ειναι;

Στειση ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Τι δουλεια κανεις στο νοσοκομειο; Δουλευεις ακομη ή σταματησες τωρα;

Σουλα μου ομορφουλα θα γινει η μπεμπουλα και ναζιαρα!

Που εισαστε οι υπολοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ στεισι για τις πληροφοριες...ναι μαλλον τελικα θα μεινω στην καισαρικη οπως ελεγα απο την αρχη δεν λεει να το διακυνδινευσω ειδικα τωρα που ξερω οτι εχω κ την επιλογη της επισκληριδιου κ θα δω αμεσως το μωρακι μου :x:x:x

καλως ηρθατε τα καινουργια φουσκοκοιλακια ετσι να μεγαλωνει η παρεουλα μας!!!

φιλια πολλα σε ολες εχω τρελη καουρα κ δεν μπορω να συγκεντρωθω τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ταιζετε τα μωρακια σας και ειναι μοσχοαναθρεμενα; Τελικα το δικο μου ειναι μικρουτσικο, σιγουρα θα παρει αρκετα οταν γεννηθει με τετοιο ευσωμο μπαμπα που εχει.

το μωρακι σου Κατερινα ποσο ειναι;

Στειση ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Τι δουλεια κανεις στο νοσοκομειο; Δουλευεις ακομη ή σταματησες τωρα;

Σουλα μου ομορφουλα θα γινει η μπεμπουλα και ναζιαρα!

Που εισαστε οι υπολοιπες;

glukia mou georgi eimai 8 mhnwn,to mwraki mou prin 2 peripou vdomades zygize 1400gr..kai apo oti mou elege o giatros apo thn arxh ths egkumosunhs mou provlepetai na vgei arketa megaloutsiko kai giafto mou eipe afou thelw na kanw fysiologiko toketo, na me valei mesa, 10 meres prin thn anamenomemh hmeromhnia gia na mh zoristw polu!an den mou erthoun fusika oi ponoi apo monoi tous!!axxaxax!

to diko sou mwraki??poso eisai esy???ola tha einai kala!!!an einaii o mpampas tou megaloswmos...ton vlepw na akolouthei ta xnaria tou!!!teleia!!!filia polla!!!!

happy mh stenoxwriesai me tis kaoures kai gw prospathw mia na parw anasa kalh apo thn dyspnoia kai mia na hremhsw apo zalada!!!prospathhse na xalarwseis!!!ola einai sto programmma..kai akrws fysiologika!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν στεναχωριεμε κατερινακι μου βασικα προτειμω την καουρα απο τις αιμοροιδες :lol::lol::lol: αχ βρε στεισι σε λυπαμε ετσι που υποφερεις ειναι πολυ ζορι πραγματικα μακαρι να γινεις γρηγορα καλα αλλιως θα πω τον παππου να πιασει εναν σκατζοχοιρο :D

γεωργιαννα μου ετσι κ αλλιως παντα αποκλιση εχουν τα κιλα ο γιατρος μου ειπε 1.400 αλλα να υπολογιζω 1.200 :lol::lol::lol:

συμπεθερουλα βαλε με πητ στις 20 απριλιου!!!!ερχετε πιο μπροστα το νινι μου :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Ολα ειναι τοσο καλα και χαιρομαι πολυ!!! Σουλα μου η μπεμπα σου μεγαλωνει σουπερ!! Πολλα φιλακια να της δωσεις! :-* Ειρηνη μου ωραια η φωτο σου, πρωτοτυπη! Samarcande τι κανεις κοριτσακι? Joanaki μου που εισαι?? GeoV μου ολα θα ειναι οκ αφου ακολουθεις διατροφη. Λιγο υπομονη και μετα τον τοκετο θα επανελθουν οι τιμες στα φυσιολογικα. Σαμανθα μου καλα εισαι κουκλιτσα? Ελενακι σε περιμενουμε!! Georgi ολα ενταξει τωρα που ξεκουραζεσαι ετσι? Jule πως τα περασες σημερα? Στεισυ πολυ χρησιμα οσα ξερεις και μας μεταφερεις! ;) Εμεις στον γιατρο μας θα παμε αρχες Μαρτιου να μας πει αν θα κανουμε ντοπλερ και βεβαια να δουμε το κοριτσακι μας!! Φιλια σε ολες να περνατε ομορφα! Καλως ηρθαν και τα νεα κοριτσια Κατερινα και Newmama!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν το μεταξυ ειμαι τοσο βοδι που ξεχασα να ρωτησω για ντοπλερ κ το επομενο ραντεβου ειναι σε ενα μηνα εσεις κοριτσια ποτε θα το κανετε???

ηλιοδωρα της εδωσα το φιλακι κ σου στελνει μια γλυκεια αγκαλιτσα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro πολύ ωραία θα ήταν να γεννάγαμε μαζί αλλά το βλέπω χλωμό... Εκτός να καλοκάτσει η δικιά σου και βιαστεί ο δικός μου! :lol::lol:

Georgi μου ναι, είναι τσεκαρισμένο πως μπορούμε να έχουμε μαζί μας τα μωρά στο Ιασώ, αν θέλουμε βέβαια. Το επιβεβαίωσα για τρίτη φορά τη Δευτέρα που πήγα για ξενάγηση!

Έλενα είναι σίγουρο πως η πίεση ήταν ή από άγχος ή κάτι δεν πάει καλά με το πιεσόμετρο, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Εξετάσεις χοληστερίνης σου είπε ο γιατρός να κάνεις? Ρωτάω γιατί δε συνηθίζεται...

Samos καλώς ήρθες και πάλι! Απ' ότι κατάλαβα έκανες και ψώνια, με γεια!!!

Μαριτίνα όλα καλά, έχεις πλέον φτάσει στη τελική ευθεία!Σου εύχομαι έναν εύκολο και γρήγορ τοκετό!!!

Happy κορίτσαρος η μπέμπα σου, θηρίο, μπράβοοο!! Δε ξέρω τι να σου πω για τη γέννα, ο γιατρός σου τι πιστεύει ότι πρέπει να κάνεις?

Κατερίνα καλώς μας ήρθες, με το καλό το μωρούλι σου!!! Newmama καλώς όρισες κι εσύ, θηρίο το μωρό σου, μπράβο, με το καλό!!!

Steisy ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Σαμάνθα πρέπει να ξεκουραστείς λίγο βρε κορίτσι μου, δεν πρέπει να κουράζεσαι τόσο. Το λέω εγώ που έχω κάνει μετακομίσεις και άπειρες δουλειές αλλά το'χω πληρώσει με τρελό πόνο στη μέση! Κράτα αντοχές για το τοκετό και τον πρώτο καιρό, θα σου χρειαστούν!!!

Ηλιοδώρα σε χάσαμε, τι κάνεις?

Εγώ έκανα τις βόλτες μου σήμερα, το πρωί συνάντησα ένα φίλο για καφέ στα Εξάρχεια και μετά πήγα Παγκράτι και βρήκα μια φίλη με τον 5 μηνών γιο της, που τον λένε επίσης Άρη! Γλύκας ο μικρός και ήσυχος. Φάγαμε, τα είπαμε και μετά πήγα να χαζέψω λίγο αποκριάτικα, είμαι καλεσμένη σε δύο πάρτυ μασκέ και δε ξέρω τι να ντυθώ. Καμιά ιδέα???

Γύρισα λίγο πριν αρχίσει να βρέχει και θα χουχουλιάσω σπίτι, περιμένω να έρθουν κι οι γονείς μου, να κάτσουμε λίγο... Ο άντρας μου παίζει μουσική απόψε οπότε είμαι μόνη μου.

Λείπει κόσμος σήμερα, που χαθήκατε???

Φιλιά πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νεα κοριτσια καλως ορισατε!

ναι οντως ειναι λιγο δυσκολο σαμαρκανδη...

σουλιτσα να κανεις οτι αισθανεσαι ανετα απλα αν το μωρο εχει κανονικη θεση και κανεις την επισκληριδιο, φυσιολογικος με επισκληριδιο θα επιβαρυνει ουτως η αλλως τη μεση?

για τη δυσκοιλιοτητα τα σκευασματα που αναφερθηκαν παραπανω επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη.. αλλα επισης βαλε δαμασκηνα ξηρα στο νερο και στο ψυγειο και φατα το πρωι ειναι σα κομποστα και αποτελεσματικο...

για αιμορροιδς υπαρχουν αλοιφουλες πολλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro μου δεν κανει να τρωω φρουτα λογο κολιτιδας. Παλια με επιανε με αδειο στομαχι ακτινιδιο, τα δαμασκηνα ποτε δεν με πιανανε. Απλα ειμαι πολυ φοβιτσιαρα, με το υποθετο μη μου κανει κακο στο εντερο με την κολοκολιτιδα μου (ειναι παραλογο). Γι'αυτο σε ρωτησα και για τα φαρμακα, εαν δεν εχω φαει δεν παιρνω τπτ.

Κατερινα λιγες μερες διαφορα εχουμε, απ'οτι ειδα στα τικερ. Και τα κιλα στα μωρα περιπου το ιδιο, εμενα χθες ηταν 1300γρ. αγορακι.

Σουλα μονο να εχεις βοηθεια τον πρωτο καιρο μετα την καισαρικη. Δεν θα μπορεσεις να σηκωθεις, φυσικα το ξερεις αυτο. Τελικα και με καισαρικη θα μεινεις 1 μερα στο νοσοκομειο;

Ηλιοδωρα μου ειχα παλι πονους το απογευμα,αλλα τωρα ειμαι καλυτερα.

Να' ναι καλα και η πεθερα μου, ηρθε μου σιδερωσε, μου καθαρισε και την κουζινα. Τωρα συνεχιζω την ξεκουραση και ακουω την βροχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργιαννα μου ετσι μπραβο... ξεκουραση, το υποθετο-μιροκλισμα γλυκερινης δρα τοπικα και δεν επηρεαζει την κολιτιδα...

μπραβο στην πεθερα σου! εμενα που μου ειπε οτι φτασαμε το κιλο μου ειπε οτι ειμαστε καλα οχι βαρυ μωρο κι εμενα κοριτσια ειναι πολυ κουλ με τα κιλα και σκεφτειτε οτι δεν ξεκινησα αδυνατη, ουτε καν...

αλλα ειμαι και σκατοχαρακτηρας αν με πιεζε θα αλλαζα γιατρο, α ολα κι ολα δε μπορω να αγχωνομαι, χθες που πηγα περασα καλα, μπουμπουνιζει πολυ βροχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ...

ΣΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΤ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΧΑΘΕΙ??ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ...ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ??ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΗ...ΜΠΡΑΒΟ ΠΛ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ 1700 ΓΡ Κ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΤΗΝ 32η ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΠΑΛΙ ΜΟΝΑΧΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΤΙ ΒΡΟΝΤΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ...ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σκυλακι μου φοβαται τις βροντες και κατι εγινε και επεσε το ρελε και δεν ανεβαινει ειμαι στα σκοταδια πηρα και το γιαννη που ειναι ακομα φαρμακειο και του ειπα να ρθει γιατι δεν την παλευω και ειμαι στα σκοταδια αγκαλια με τη φατσα(το σκυλο)...

αχμ...

μας τελειωσε και το πετρελαιο και κρυωνωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν βρε αφρο ολα μαζεμενα σου επεσαν :lol::lol::lol: αναψε κερια να ειστε ρομαντικα με τον φατσα :lol::lol::lol: ποσο σας ζηλευω που εχετε σκυλακια!!!!ειμαι κ εγω σπασικλας πολυ ισχυρογνωμον μεγαλο ελατωμμα αυτο ευτυχως εχω βισμα στο νοσοκομειο κ δεν θα εχω πολυκοσμια στο δωματιο :D προειδοποιησα κ την πεθερα οτι οταν θυλαζω εξω ολοι,δεν τις το ειπα αγρια το εκανα με τροπο τωρα ,για να μην χαλασουμε τις καρδιες μας μετα :lol::lol: οποτε αφρο νευροσπαματακι σε νοιωθω :lol::lol::lol:οσο για τον τοκετο που ρωτησες παλι καταπονητε η μεση γιατι παλι ζοριζεσαι απλα με την αναισθησια δεν καταλαβαινεις..

μου αρεσει πολυ η βροχη τις βροντες τις τρεμω ομως :? εμεις τα ξημερωματα ειχαμε μια ψιχαλιτσα

γιουλακι μου εδω ειμαι!!!!λιγο αργω να μπω κ εχετε γραψει ηδη κατεβατα ολοκληρα!!!τις μερες που δεν σχολιαζω ειναι απλα γιατι νοιωθω νταουν ψυχολογικα...με πιανουν τα τρελα μου ασε...ευχομε αυτα να μην ειναι δειγματα επιλοχιου καταθληψης για μετα :? εμενα αυριο εχει υπηρεσια ο δικος μου ολη μερα στο κρεββατι κ αρνταν :lol:

γεωργιαννα καλη πεθερουλα σε βοηθαει αλλωστε καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη :lol::lol: οσο για μενα θα ερθει η μανα μου λιγες μερες πριν γεννησω θα εχω κ την πεθερα μου που τα εχει ολα προσφατα ερχετε κ η κουνιαδα μου για ολο το καλοκαιρι οποτε οκ αν κ δεν γουσταρω κ πολυ πολυ κοσμο μεσα στα ποδια μου θα αρχισουν ολοι τις συμβουλες κ θα τα παρω στο νοσοκομειο με καισαρικη μενεις 5 μερες απο οτι μου ειπε ο γιατρος μου μονο στον φυσιολογικο αν ολα ειναι οκ μενεις 2 μερες,εν το μεταξυ θα τα γραψουμε ολα στο βιβλιαριο κ δεν θα πληρωσω ουτε κ θα παρω πισω κατι στον γιατρο σκεφτομε να δωσουμε 200ευρω ετσι για ευχαριστω ο αντρας μου λεει 150 κ 50 στις μαιες να τα μοιραστουν

samarcante ντυσου μπεκρης :lol::lol::lol: τωρα θυμηθηκα σε μια ταβερνα που ειχαμε παει ηταν μια τοιχογραφια με εναν μπαρμπα με τεραστια κοιλια συνδεδεμενο με ενα βαρελι εντελως σκηπα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...