Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Καλημερα..τι ωραια ποθ ακουγεται το χτεσινο βραδυ!!

Μου χει λειψει κεμενα μια εκλπηξουλα...μια εκδρομουλα , μια βραδιαδιασκεδασης ενα κατι ;( :( :(

Την Τριτη κλεινουμε 7 χρονια μαζι!! Σκεφτομαι οτι ηρθε η ωρα για κατι πολυ ρομαντικο!!

Το στρωμτακι τελειο!! Θελω κ εγω να αγορασω κατι της απο το Αμαζον αλλαδφεν εχω κανει ποτε αποπειρα..ειναι ευκολο?

Σημεραεχουμε το 2ο μαθημα με τις μαιες !! Θα μιλησουμε για διατροφη!

ΑΑΑΑΑΑΑ εχασακ μισο κιλο!!! ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το θεωρω απαραδεκτο να πληρωνουμε τοσα πολλα στο νοσοκομειο...μια γυνεκα δηλαδη που δεν εχει πορους τι κανει αν μεινει εγκυος???

αν απο την αρχη πληρωνα παντος τοσα σε νοσοκομειο δεν το συζητω σιγουρα θα πηγαινα σε γιατρο εξω που παιρνουν 30ευρω την επισκεψη σε εσας κατω ενας εξωτερικος γιατρος ποσο παιρνει???

αχ γεωργιανα αρχιμαγειρισσα του φορουμ τι καλο θα φτιαξουν τα χερακια σου σημερα???εγω επειδη νομιζα πως θα πηγαινα στον γιατρο σημερα μαγειρεψα απο εχθες φακες οποτε σημερα δεν εχω δουλεια στην κουζινα :D

αφροδιτη μου τι καλα που σε προσεχει η μανουλα!!!!ποτε θα γυρισετε τελικα???

samarcante ωραιο κ το αποψινο σου προγραμμα!!!πολυ μου αρεσουν αυτα!!!!ταβερνουλα παρεακι μουσικουλα live σουπερ!!!!

ειρηνακι μου να τα εκατοστησετε!!!7 χρονια ουαου!!!εμενα ο αντρας μου ειναι η μεγαλυτερη μου σχεση τον αλλο μηνα κλεινουμε 3 χρονια :lol::lol::lol: δεν ξερω πως ειναι να εισαι τοοοοσο πολυ καιρο με καποιον :lol::lol::lol:

πως εχασες μισι κιλο βρε θηριο?μπραβο!!!!

αν σταματουσα τα γλυκα σιγουρα θα εχανα αλλα δεν μπορω χωρις γλυκακι.....το φαγητο το μειωσα κ να θελω να σαβουριασω δεν μπορω δεν χωραει η μπεμπα εχει στριμωξει το στομαχι μου...περιμενουμε νεα για να δουμε τι θα πουν οι μαιες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε βασικα προχθες το βράδυ που ηρθαμε απο το γιατρο δεν εφαγα γλυκάκι για τι δεν ειχαμε...το ιδιο κ εχθες... 2 βραδια χωρις γουρουνιες ? να το το μισο κιλο!! χαχαχα!!

Εγω παντως στο γιατρο μου πληρωνω 40 ευρω την επισκεψη 1 φορα το μηνα..αν πάω καμια φορα εκτακτως που συνηθως παμε μεσα στο μηνα αλλες 2 φορες ( ενα πονακι , μια ενοχληση , μια αδεια ,εναν υπερηχο) δεν πληρωνω..δλδ με λιγα λογια οσες φορες κ αν παμε μας παιρνει 40 ευρω!!

Το θεωρω ποληυ να δινετε τοσ αχρηματα..οπως κ τ οθεωρώ πολυ να πρεπει να τραβαμε τα χιλια μυρια για να μας γραψοθυν ενα φαρμακο της εκγυμοσυνης η αλλες κοπελες να περνανε τα χιλια μυρια για φαρμακα εξωσωματικης κ εξετασεις..ειναι ντροπη κ να φορολογουμαστε γοα όλα αυτα :(

- ασχετο...εχθες με επιασε ψιλο πανικός για τα οικονομικά..... :roll::roll: Πρέπει να με πληρωσει το αφεντικο οπωσδηποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλα μου, νομιζω οτι ενας γιατρος ιδιωτης, το πολυ να παιρνει 50 ε στην επισκεψη...οταν δε, ημουν στην αρτα και πηγαινα σε ιδιωτη, δεν εδινα τιποτα γιατι εγραφε την επισκεψη στο βιβλιαριο!!!! φαντασου!!!!

παντως, σαν διευθυντης νοσοκομειου, η αοιβη που προβλεπεται ειναι 75 ε..... δεν ξερω, αλλα φανταζομαι οτι μπορει καποια να παει στα πρωινα και με 5 ε που καθιερωσε ο λοβερδος, να την εξετασει ενας γιατρος που ειναι διαθεσιμος τοτε.. γενικα, σαν επισκεψη ειναι ακριβοτερα απο εναν ιδιωτη, αλλα ο ιδιωτης συνεργαζεται μονο με ιδιωτικα μαιευτηρια ( τουλαχιστον στην αθηνα ) που χρεωνουν πανακριβα τις υπηρεσιες τους, οποτε τα παιρνει απο εκει τριπλα και τριδιπλα!!!!!! τουλαχιστον τωρα εχω το κεφαλι μου ησυχο γιατι και ο γιατρος δεν ειναι τυχαιος, και το νοσοκομειο ειναι σοβαρο, και το κοστος των δωματιων ειναι φυσιολογικο......

ειρηνη μου με το καλο να τα εκατοστησετε την αλλη εβδομαδα!!!! εμεις την προηγουμενη, κλεισαμε 13 χρονια σχεσης!!!!!!!! ουτε που καταλαβα πως περασαν κοριτσια...!!! το σεπτεμβριο θα κλεισουμε 7 χρονια γαμου!!!!! παλι δε μπορω να το πιστεψω.....μονο να ειμαστε καλα και να ειναι καλα η μπουμπου μας, και δοξα τω θεω, ακομα ζηλευουμε και θαυμαζουμε ο ενας τον αλλο.. ;);););) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη μου συγχαρητηρια για το μισο κιλακι!!!!μπραβο κοριτσι μου!!! κι εγω εχω ενα αγχος με τα οικονομικα γιατι στο χωριο που ηρθαμε προεκυψαν κατι εξοδα, οπως αλλαγη νεροχυτη και βαψιμο σπιτιου, ισον 400 ε!!!!! και δεν μας χρειαζονται εξτρα εξοδα τωρα, μια χαρα ζοριζομαστε και με τα κανονικα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες γκαστρούλες!! Samarcande να περάσετε κ σήμερα πολύ όμορφα!!Πάντως απο αντοχές μια χαρά είσαι βλέπω ;) μακάρι να συνεχίσεις έτσι!Α!Τέλειο το στρωματάκι!Μεγιά!

Γεωργιάννα μου τί κάνεις;;Πάλι καμια δεκαριά φαγητά θα μαγειρέψεις βρε;;Για ρίξε καμια ιδέα γιατί κοτόσουπα έχει το δικό μας μενού κ μάλιστα ανάλατη μπλιάχ. Τη πίεση μου που ρώτησες,την μετράω σχεδόν καθημερινά μόνη μου στο σπίτι κ είναι φυσιολογική,ο γιατρός μου τη βρήκε ανεβασμένη προχθές.Τις προηγούμενες φορές που με μετρούσε κ αυτός ήταν μια χαρά.Θα δούμε στο επόμενο ραντεβού τι γίνεται.Επίσης πολύ ωραίο το σίτε!Ευχαριστούμε!! Σουλίτσα μου οι γιατροί έξω εδώ στην Αθήνα παίρνουν απο 60 κ πάνω..οπότε μην το ψάχνεις παντού μας τα τρώνε! :lol: Ειρηνάκι επέτειο την Τρίτη ε;;Χμμμμ..μήπως ήρθε η ώρα να του κάνεις μια σούπερ έκπληξη...??Ο τέλειος λόγος για να θυμηθείτε τα "παλιά"!! :D:D Γιώργο 1600 ο Χρυσοβαλάντης;;Τέλειος!!Γερός να είναι πάντα!! Άφρο μου η δουλειά πώς πάει σήμερα;χαμός γίνεται; Αfrodite μου άντε να χαρείς τα φαγητά της μαμάς γιατί σε λίγο καιρό ούτε να φάμε δε θα προλαβαίνουμε!! :lol::lol: Joanaki που είσαι;; Γωγώ μου 60ευρώ για την εξέταση του διαβήτη;Έκλεισες ραντεβού;Πολλά μου φαίνονται.Στο Αττικό που την έκανα πλήρωσα 25.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την Αφροδιτη για τους γιατρους. Αυτος μαλιστα που εχει καλο γιατρειο παιρνει 70 και ανω.

Λεω να φτιαξω γεμιστα, πηρα ντοματες για σως και τελικα ειναι μεγαλες. χρησιμοποιω μονο φρεσκια ντοματα για χυμο στο φαγητο. Σιγουρα θα φτιαξω μους γιαουρτιου, που δεν το εφτιαξα εχθες. Και μαλλον για τον ανδρα μου μια τυροπιτουλα. Θα δειξει η μερα τι θα φτιαξω. Αλλα οταν βαριεμαι ξεσπαω στην κουζινα.

Παω να παρω το μικρο και τα λεμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη 13 χρόνια;;;Μια ζωή ολόκληρη!!Να τα χιλιάσετε βρε κοριτσάρες!!Ειρήνη μου εσένα θα στα πώ κ επίσημα τη Τρίτη!! Εμείς πρωταπριλιά(σαν ψέμμα) κλείνουμε τα 5 σχέσης κ ομολογώ πως νιώθω λές κ τον γνώρισα χθές!Του γάμου δε το μετράω γιατί ήταν πολιτικός κ δε μ'άρεσε! :lol::lol:

Άσχετη ερώτηση: όσες νιώθετε τις συσπάσεις-πετρώματα πόσες φορές τα αισθάνεστε τη μέρα;;

Σούλα μου έτσι κακάσχημα γίνονται τα στήθη..μές τη φλέβα κ μαύρα απο το κακό τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τα ατίμα τα οικονομικά μας ανησυχούν όλους! Ο δικός μου γιατρός, ιδιώτης, παίρνει 50 ευρώ τη μηνιαία επίσκεψη αλλά είναι πολύ διαπραγματεύσιμος ώς προς την αμοιβή του για το τοκετό... Το Ιασώ ακόμα δε ξέρω πως θα το πληρώσω!

Touristria μπράβο για το μισό κιλό! Εχθές με αγχώσανε για τα κιλά μου, δε κατάλαβα γιατί, εγώ καλούτσικα τα βρίσκω (+7) αλλά θα δω τι θα μου πει αύριο ο γιατρός. Θα δω τον Αρούλη μου αύριο!!! Καλή επέτειο να'χετε, να περάσετε υπέροχα και να τα εκατοστήσετε!! Εμείς είμαστε 8 χρόνια μαζί, με διάφορα διαλείμματα όμως (για ποικιλία, να μη βαριόμαστε :lol:)!

Η φίλη μου τελικά μου το ακύρωσε για το μεσημέρι :( κρίμα αλλά έτσι θα μπορέσω να κοιμωθώ γιατί χθες το ψιλοξενυχτήσαμε και ο υδραυλικός με ξύπνησε στις 8. Σήμερα προβλέπεται πάλι ξενύχτι οπότε καλός θα είναι ο μεσημεριναός ύπνος! Έλενα πράγματι οι αντοχές μου έχουν επανέλθει, μετά τους τρελούς ύπνους των πρώτων τεσσάρων μηνών, έχω γυρίσε στον παλιό εαυτό μου. Δε ξέρω πόσο θα κρατήσει βέβαια!

Georgi μου άνοιξες την όρεξη!!! Ζημιά μου έκανες και δε ξέρω και τι να φτιάξω τώρα που δε θα φάω έξω το μεσημέρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το στρωμτακι τελειο!! Θελω κ εγω να αγορασω κατι της απο το Αμαζον αλλαδφεν εχω κανει ποτε αποπειρα..ειναι ευκολο?

Είναι πολύ εύκολο, δημιουργείς ένα λογαριασμό, με το e-mail σου κι ένα password, βρίσκεις τι θες και απλώς χρειάζεσαι πιστωτική για την πληρωμή. Η κάρτα σου χρεώνεται όταν γίνει η αποστολή! Συνήθως αν είναι μεγάλα δέματα, σου αφήνουν ειδοποίηση και πας και τα παίρνεις από το ταχυδρομείο. Εϊναι ασφαλές κι έχει καλή εξυπηρέτηση. Εγώ ψωνίζω χρόνια από εκεί και τώρα με το μωρό έχω βρει πολλά ωραία πραγματάκια πολύ φθηνότερα και κάποια που δεν έχω δει εδώ. Το συγκεκριμένο στρωματάκι, ας πούμε, μου άρεσε (εκτός από τα χρωματάκια και το σχέδιο) επειδή έχει πετσετέ κάλυμμα που βγαίνει και πλένεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα, για τις συσπασεις που λες, εγω τις καταλαβαινω συνηθως βραδυ, πριν κοιμηθω και οταν ειμαι ανασκελα.....τις νιωθω κανα-δυο φορες την εβδομαδα...τωρα, αν γινονται και κατα τη διαρκεια της ημερας και δεν καταλαβαινω γιατι κινουμαι, δεν ξερω.... νιωθω σαν τεντωμα και μουδιασμα της κοιλιας μου σε ενα σημειο, χωρις πονο....δεν το ειπα στο γιατρο ακομα γιατι τωρα τελευταια το καταλαβα.... πιστευα παντως οτι ειναι φυσιολογικο, και καλα προετοιμαζεται η μητρα....δεν ειναι;;;

samarcande με το καλο να χαρεις τον αρουλη σου, αυριο!!!! εμεις επιστρεφουμε την παρασκευη, εχω απο εβδομαδα να κανω και τη καμπυλη ζαχαρου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις συσπάσεις πετρώνει στιγμιαία η κοιλιά μας ολόκληρη. Εγώ έχω αισθανθεί ελάχιστες ως τώρα, συνήθως βράδυ κι εγώ, δε ξέρω αν έχω κι άλλες που δε τις πήρα χαμπάρι... Κι εγώ ξέρω πως είναι απόλυτα φυσιολογικό αρκεί να μην έχουν πόνο και βέβαια να μην είναι πολύ συχνές και ρυθμικές! Afrodite σ' ευχαριστώ, αύριο θα μου γράψει κι εμένα ο γιατρός τη καμπύλη. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα το μους γιαουρτιου το βρηκα στο περοιδικο του Παρλιαρου, ειναι απο τα λιγα μους που δεν εχουν αυγα ωμα. Πρωτη φορα θα το φτιαξω.

Οταν μου κοψανε το αλατι, αιδιαζα πολυ, μπορεις να φας και σουτζουκακια και κεφτεδακια τρωγονται καπως. Μολις καταλαβα οτι εκανε λαθος ο γιατρος με την πιεση το πλακωσα καπως και μετα του το ειπα! Την μετρησα και εγω προχθες και ηταν 12 με 7.παλι καλα.

Συσπασεις εχω μονο οταν κουραζομαι. Ειναι γενικα φυσιολογικο να εχουμε αφου η μητρα προετοιμαζεται σιγσ σιγα.

Γωγω τελικα ποτε θα εχεις ραντεβου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...εμενα η κοιλια μου πετρωνει συνεχως γιαυτο πινω utrogestan προγεστερονη,για να την κραταει σε φυσιολογικα επιπεδα,happy μου 8α προτιμουσα να μην πετρωνε την διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα μια κ καλη πριν το τοκετο ωπου ακολου8ουν τα σταδια της γεννας.

Δεν ειναι βεβαια ανυσηχιτικο αρκει να ειναι ελεγχομενο υπο την επιβλεψη του γιατρου...

Αφροδιτη πρεπει να το πεις στον γιατρο σου,αν κ εμενα στο υπερηχο το ειδε στην αρχη,λογικα 8α στο ελεγε,μπορει ομως να μην εκανε συσπαση εκεινη την ωρα κ να μην το ειδε.

Οι συσπασεις προκαλουν διαστολη,ειδικα οι συνεχομενες,μετα ακολου8ουν οι πονοι κ σπασιμο νερων γιαυτο πρεπει να το ελεγχουμε,ειναι συνη8ες φαινομενο ομως σε ολες μας,μην ανυσηχειται αν εχετε η αν δεν εχετε....

Ελενακο 60 8α πληρωσω για το ραντεβου που ειναι απογευματινο οχι για εξεταση !!!8α ξερω μετα τις 3.30 8α παρω τηλ για ραντεβου Γεωργιαννα,αλλιως για πρωινο 8α πρεπει να περιμενω μεχρι τις 25 του μηνος ,αλλα δεν γινεται,ειναι αρκετο διατημα,πρεπει να ξερω τι πρεπει να κανω,να τρωω κτλ γτ κ με τον αιματοκριτη 27 εχω προβληματιστει γιατι π.χ η αναιμια 8ελει αλατι κ το ζαχαρο στο περιοριζει...να δω κ ποσα μπορω να παρω πισω απο το ΙΚΑ μακαρι δλδ γτ αλλιως ειμαστε μειον στο ταμειον,δεν το ειχαμε υπολογισει....αχχχ Χριστινακι μου ,8υσιαζομαστε για σενα ....χαλαλι της !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

τι κάνετε?

εγώ είμαι αρκετά εξαντλημένη τις τελευταίες ημέρες...από ότι φαίνεται ο 9ος μήνας θα είναι πολύ δύσκολος...

επίσης τα πόδια μου μέσα σε 3 ημέρες πρήστηκαν (κυρίως οι πατούσες) το οποίο και ανακάλυψα χθες το βράδυ που δεν έκλεινε ένα παπούτσι το οποίο φορούσα κανονικά 3 μέρες πιο πριν....

παρότι από κιλά είμαι μόνο +7.5/+8 και μπαίνω στον 9ο...ανησύχησα και πήγα στο φαρμακείο και μέτρησα την πίεσή μου (10 με 5.5) ...θα κάνω και λίγο νωρίτερα τις εξετάσεις του μήνα κυρίως για να δω το λεύκωμα...αν και ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι είμαι και τυχερή καθώς το καλοκαίρι πρήζονται ακόμη περισσότερο...

κατά τα άλλα είχα ένα δύσκολο βράδυ με συχνοουρία και πόνους στα πόδια και νοιώθω και λίγο κρυωμένη...ουφ ελπίζω να γίνω καλά και να επανέλθω...δεν πήγα γραφείο σήμερα και ούτε μπορώ να δουλέψω...μέχρι τέλος του μηνός πρέπει να κλείσω πολλές εκκρεμότητες...ουφ!

για τις συσπάσεις που λέτε, πρώτον μπορεί να μην τις καταλαβαίνετε καθόλου όπως και εγώ μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα (να φανταστείτε μου τις έδειχνε ο γιατρός στον υπέρηχο και δεν ένοιωθα τίποτα...) όμως από ότι μου είπε ο γιατρός σίγουρα τέλη 8ου-αρχές 9ου θα αρχίσετε να τις νοιώθετε και εσείς, όπως άρχισα να τις νοιώθω και εγώ....και πονάνε καμιά φορά και με τρομάζουν!

samarcande να τα χιλιάσεις και να είστε όλοι καλά!!

ο γιατρός μου παίρνει 40 ευρώ την επίσκεψη και ο προηγούμενος παρότι πιο νέος έπαιρνε 80!!!!!!!! εξαρτάται από το που βάζει ο καθένας το 'κασέ' του ...και για τον τοκετό 1800 (1500 γιατρός +300 η μαία). Θεωρώ ότι είναι καλά!

πολλά πολλά φιλάκια σε όλες, πάω να ξαπλώσω και μόλις συνέλθω θα έρθω πάλι! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραστηκα!!! Ετοιμασα το μους, θα σας πω το βραδυ πως βγηκε, ετοιμασα και τα γεμιστα, σφουγγαρισα, τωρα ξεκουραση μεχρι το απογευματακι που θα συνεχισω με τα υπολοιπα.

Το στιφαδο βγηκε τελειο!!! Το ευχαριστηθηκε ο μικρος!

Μακαρι να βγει το μους, επειδη εχει μονο θρεπτικα υλικα: γαλα, γιουρτι και μελι.

Ηλιοδωρα που εισαι σημερα; Μαλλον η Ανδρια δεν τα καταφερε ακομη.

Σαμανθα μαλλον τα κιλα δεν παιζουν και τοσο πολυ ρολο στο πρηξιμο, οσο το αλατι. Θυμαμαι στο πρωτο που προς το τελος ελαττωσα το αλατι και ειχα παρει 15-17 κιλα. Δεν πρηστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου, εγραψες με το στιφαδο!!!!πω πω τι λιχουδα που ειμαι!!!!αν βγει καλη η μους, να μου πεις τη συνταγη!!!!

σαμανθα, υπομονη με τα πατουσακια σου... :(:( φανταζομαι ολες θα το περασουμε σιγα σιγα.... παντως μπραβο που δουλευεις ακομα!!!εγω , κουραζομαι τωρα που δεν κανω τιποτα, που να ημουν και στο σχολειο... :o:o:o !!!

για τις συσπασεις, αρχιζω να ανησυχω λιγο....θα παρακολουθησω παντως πιο προσεκτικα τη συχνοτητα τους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou k george kalispera!!

Eimai stin mama mou k 8a figw twra 8a petaxtw fourno k 8a paw sto spitaki mou..O aderfos mou leei pws epiodior8wse to pc alla an dw kati periergo na tou to ferw na to 3ana koita3ei..Pantws exei wra pou to paidevw giati diavaza oles tis selides pou gra4ate k den mou ekane tipota para3eno akomi..Me [smilie=pottytrain5.gif] pou mpenw se agnwstes selides k vrike 107 ious :o kala pou den ekana k kammia anepanor8wti zimia :oops: ..

Jule mou oxi den ekana doulitses simera, evgala onoma me tis doulitses ee? :lol: ..Sikwstika analogws arga, piga trapeza na kanw kata8esi mia epitagi apo to ika..Apo ton dekemvri perimenw epitages gia ta epidomata as8eneias k ir8e mono 1 :evil: k einai tou dekemvri, genari k fevrari einai afantes, na doume pote 8a mpoune sto kopo na tis steiloune k autes k piga k taxidromeio na paralavw to ring sling mou pou paraggeila http://www.babywearing.gr/Shopping/imag ... gsling.JPG (einai akrivws to idio me to sling tis 2i photo me to laxani k to mwv ektos tin tzepoula ) einai teleio ekana k proves =))..

Auta apo mena!!! Sas exw pri3ei alla to dikaioume exei apo ta extes na sas gra4w :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ακούω για στιφάδο..μου τρέχουν τα σάλια! [smilie=icon_tongue.gif] Πεινάω ρε γμτ κ η κοτόσουπα μου μια αηδία χωρίς πιπέρι,αλάτι κ σχεδόν καθόλου λάδι!Νερομπούρμπουλο κ πρέπει να τη φάω κ αύριο γιατί έκανα πολύ.Ευτυχώς το αγοράκι μου θα περάσει να φάει απο τη μαμά μου πρίν σχολάσει κ γλίτωσα το 2 φαγητό.

Αφροδίτη μου οι συσπάσεις όταν δεν πονάνε κ δεν ξεπεράσεις τις 5-6 τη μέρα είναι φυσιολογικό!Έτσι μου έχει πεί ο γιατρός μου,όπως καλό είναι να τις μετράμε κιόλας για να βλέπουμε μήν αυξηθούν απότομα.Μπορεί να τις αισθανθείς σαν μυρμήγκιασμά ή πέτρωμα ή κύματα.Όπως το αντιλαμβάνεται η καθεμία. Βράδυ με πιάνουν συνήθως κ μένα εκτός κ άν έχω κουραστεί πολύ τότε ξεκινάνε νωρίτερα.

Γεωργιάννα μου καλή επιτυχία με το μούς!!Τη συνταγή άμα πετύχει μη ξεχάσεις! :D Αύριο τελικά άκουσες τίποτα για απεργία;Ελπίζω να είσαι τυχερή κ να τη γλιτώσεις.

Γωγώ για την καμπύλη κ την ειδική εξέταση διαβήτη με το ΙΚΑ που είχα ρωτήσει επιστρέφουν μόνο το 7%.. τί ταμείο έχεις;

Ανδριάκι μου welcome back!!Eλπίζω να μην έφερες κ τη παρέα σου(ιούς)μαζί στο μάμμυ!!χαχα!! =))=)) μας έλειψες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eimai poli agxwmeni!! Aa na arxisw apo tin arxi na katalevete oles :)..Apo oti 3erete oles den doulevw apo tin 1i dekemvriou giati to afentiko mou, mou eipe pws i douleia den paei kala k den 8a exei xrimata na me plirwnei k mou eipe na 4a3w ti dikaioume gia na me vgalei pleonazwn opws k egine egw twra ton genari 8a ekleina 2 xronia stin douleia mou k tote 8a dikaioumoun pleonazwn alla to poso 8a itan 4ixoula (800-900 evro mono mia fora k meta den 8a epairna tipota allo) k etsi kaname mia "simfwnia" na epairna xarti apo ton ginaikologo mou pws den mporw na doule4w logw egkimosinis k na epairna ka8e mina to 60% tou mis8ou mou san epidoma as8eneias k etsi meta apo sizitisi me ton ginaikologo mou katali3ame se auti tin lisi..Apo tis prwtes evdomades me epairne mia kopela PARA POLLES fores til apo ti douleia mou k mou eipe pws doulevei se logistiko grafeio k aplws paei liges wres 2-3 fores tin evdomada k voi8a to afentiko mou sto f.p.a alla ta takta tilefwnimata tis mesa stin mera k ta ka8imerina me provlimatisane k prin liges meres anakali4a pws einai kanoniki ipallilos tou opws ipo4iastika..8imwsa polli giati mou elege pws den exei xrimata na me plirwnei k pire alli? me afise emena egkio me toooosseeessss ipoxrewseis na pernoume xalia oikonomika o logos? Simera me pire auti i kopela til na me rwtisei pote mporw na paw na tin voi8isw giati den vgainoun apo mesa me tous xrewstes tou 2010 k vrike grammena polla onomata me posa pou tous xrwstane me dika mou grammata (na anaferw pws prin figw ta e3igisa ola tou afentikou mou k efiga xwris kammia ennoia) k 8imi8ikane sxedon 3 mines meta pou efiga na mou to poune egw twra pou na 8imame poios,ti k giati xrwstaei? den 8imame ti efaga x8es..Telika tis eipa na paw avrio stis 8 na teleiwnoume k me auto k na min me 3ana 4a3oun an den eixa k egw xesmeni tin fwlia mou 8a tou ekana mia kataggelia pws me apolise emena egkio ginaika logw oikonomikwn (ipoti8ete) k telika pire alli alla distixws 8a vrw k egw ton mpela mou k o ginaikologos mou pou pairnw xarti enw eimai kala stin igeia mou..Agxw8ika para poli den 3erw an mporesw na tous voi8isw ta kanane salata k egw prepei twra na ta 3emple3w, pou na 8imame egw toses leptomereies twra k euxomai na min vrw ton mpela mou na me pairnoun ka8e treis k ligo til..Exei apo ekeini tin wra ponesa to stomaxi mou..

George mou girw sto 53% pira etsi opws ta ipologisa,pira 480 evro k o aka8artos mou itan 900 evro..ee kati einai k auta para tipota...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια πολυ περιεργα ειναι σε σας με την αδεις ασθενειας. Και εγω ειμαι απο τον Νοεμβρη ετσι ,αλλα καθε μηνα πηγαινω περναω επιτροπη και μετα απο 4 μερες πληρωνομαι για οσες μερες μου εγραψε η επιτροπη, συνηθως ειναι μηνα.

Δεν εισαι παρανομη επειδη πηρες αδεια ασθενειας στην εγκυμοσυνη. Το δικαιουσε και κανεις δεν μπορει να σου αποδειξει το αντιθετο. Εμενα μου γραφει οτι εχω αιμορραγια.Και δεν εχω τπτ. Πηγαινε αυριο με το κεφαλι ψηλα, το αφεντικο σου δεν μπορει να σου κανει τπτ, και τι εγινε που δεν θυμασαι ποιος του χρωσταει δεν εισαι υποχρεωμενη.

ΜΗ ΣΤΕΝΑχωριεσαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...