Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Καλησπέρα!!Τι κάνου οι όμορφες κοιλίτσες;; Samarcande ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!![smilie=occasion13.gif] Να έχεις πάντα υγεία κ φυσικά ένα γερό μπέμπαρο!! [smilie=occasion1.gif]

Ειρήνη μου συγχαρητήρια για τη μπεμπούλα σου!!Καλή επιτυχία κ στα υπόλοιπα κοριτσάκια μας!

Σουλίτσα μου χθές όντως πήγα στο γιατρό αλλα είχε χειρουργείο κ έτσι είδε εξετάσεις κ το μωρό ο γιός του επίσης γυναικολόγος αλλα νέος. Δε μπήκα να σας πώ τα νέα το βράδυ γιατί δεν ήμουν στα πολύ καλά μου. Μου βρήκε λίγη χοληστερίνη κ ανεβασμένη τη πίεση(14.9),μου είπε να κόψω τελείως το αλάτι,το άμυλο,τηγανιτά,πολύ λαδερά,γλυκά,πορτοκαλάδες γιατί ανεβάζουν πίεση κτλ για μην έχουμε κανένα θέμα με προεκλαμψία. Επίσης για την καμπύλη ζαχάρου ενώ έχω υπογλυκαιμία,το πάγκεας μου εκρίνει πολύ ινσουλίνη,υπερινσουλιναιμία(εγκυμοσύνης) λέγεται κ θέλει προσοχή για να μην έχει πρόβλημα αργότερα το έμβρυο με ζάχαρο.Απο κιλά είμαστε +8 τελικά κ δε το είχα πάρει χαμπάρι,ευτυχώς δε με έκραξε για τα κιλά,είπε οτι μάλλον τα χρειαζόμουν,το προβλημα είναι τα υπόλοιπα. Ο μικρούλης μου έχει πάρει ήδη θέση κ είναι σχετικά μεγάλο μωράκι απο ότι μας είπε,δε θυμάμαι πόσο γιατί ήμουν στο κόσμο μου απο τη στεναχώρια. Άν εξαιρέσω το τελευταίο,τα υπόλοιπα είναι χάλια. Sorry άν σας ζάλισα αλλα είμαι πολύ down..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαμαρκαδε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! Εχθες το θυμομουνα και ελεγα να το γραψω να το θυμηθω, αλλα ξεχασα. Μ'ενα πονο σου ευχομαι να παρεις τον Αρουλη στην αγκαλια σου.

Εγω θα αγορασω λικνο και μεχρι 6 μηνων περιπου θα ειναι μαζι μας στο δωματιο.Καπου το Σεπτεμβρη υπολογιζω, να γυρισουμε απο διακοπες και μετα.

Ειρηνη τι βαρος εφθασε η μπεμπα;

Τα πληρωνω στο ταμειο και μετα δινω το χαρτι στις νοσοκομες. Θα παω την Πεμπτη και εγω στο γιατρο να δω τον μπεμπη επιτελους!!!

Αφρο πηρα απο το φαρμακειο Bepanthol κρεμα συγκαματος μαζι με δωρο το αφρολουτρο. τι τελειο που ειναι και μονο με 6,5ε. Εχει κρεμα ενυδατωσης για μωρα και ποσο εχει περιπου; δεν προσεξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε ελενακο..ηρεμισε :) σκεψου θετικά και ολα θα πάνε καλά!

Σου ειπε να τα κοψεις τελειως τελειως ή να τα περιορισεις; Ειχε βρει κ εμενα στην β επιπεδου στα doppler υψηλη πιεση αλλά περασε !

τι εξετασεις εκανες κ σου τα βρηκαν αυτα?

αυτο για σενα να μη στεναχωριεσαι :

huge_hugs_card-p137075054834779893tdtq_400.jpg

georgi η δικη μας ειναι 950 γραμαρια περιπου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia ki apo mena...gia mena ta perithoria steneuoun kai einai sxedon ola etoima...evala kai ta rouxalakia tis simera sti ntoulapa tis..sentonakia kai kouvertoules sto syrtari tis kai apo ti valitsa leipoun mono kati sagionares pou thelw na parw gia tin ntouziera gia na min pataw katw. Exw etoimasei kai rouxalakia pou tha foresw an me piasoun oi ponoi kai rouxalakia pou tha mou ferei o antroulis mou otan einai na vgoume apo to maieutirio. Elpizw na min exw xehasei tipota..Me ta kila sas koritsia min agxwneste..egw ston evdomo phra xafnika 2 kila kai panikovlithika kai meta ston 8o oxi mono den phra alla exasa kiolas 1, an kai h mikroula eixe parei kanonika to varos tis. Mpika ston 9o kai synolo exw 10...den hmoun omws kai sta pio adunata mou otan emeina eguos. Pisteuw oti mexri 12-15 einai kala koritsia apla fovountai oi giatroi oti ta polla kila kanoun piesi kata ti diarkeia tou toketou. Gia to kalo mas fwnazoun. Filakia kai na exete oles mia kalh mera.

Ax Samarcande xronia sou polla, panta eutuxismeni me tin oikogeneia sou...paraligo na to xehasw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί γλυκόοο!!Σ'ευχαριστώ πολύ Ειρήνη μου! Μου είπε μέχρι τις 23 Μάρτη που θα κάνω το Doopler να το κόψω τελέιως για να δούμε τη διαφορά κ μετά βλέπουμε. Τη πίεση τη βρήκε σε μένα με το πιεσόμετρο πρίν κάνουμε τον υπέρηχο ο οποίος ήταν απλός,δε μου έκανε ντόπλερ μητριαίων κ τα υπόλοιπα για να δούμε άν είναι κ εκεί ανεβασμένη. Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί μ'έχει πιάσει μια ημικρανία απο το άγχος άστα να πάνε!

Υ.Γ: Ποπο! γυναικάρα η μπουμπού!! :D Να σε ρωτήσω,πώς ξέρεις οτι θα γεννήσεις σε 9 εβδομάδες,θα πάς προγραμματισμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε σας μπερδεψα με το ποστ μου..

Ειπε απλως ο γιατρος οτι εμειναν 9 βδομαδες για να μπω στο μηνα μου..μετα γενας οπου να ναι.... προγραμματισμενα δε θα ποαμε εκτως αν υπαχει καποιο προβλημα γιατι ο ιατρος μου ειναι πολυ αρνητικος στις καισαρικες !! Αν χοντρυνω πολυ σιγουρα θα μου κανει προκληση!!

λετε ειναι βαρια; εμενα ειπε ιεναι κανονική... αχ δε ωβρισκω κ τη σελιδα που βαζαμε τα δεδομενα του υπερηχου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande mou na ziseis k na pareis ton Ari sou gero stin agkalitsa sou [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] ..Ola ta kala tou kosmou sto spiti sas..

Egw teleiwsa apo tin kampili girw stis 9 eutixws auti tin fora mou dialise tin idia posotita glikozis alla se ligotero nero k etsi den poli talaipwri8ika..Ekana k kati analiseis aimatos k se 2 meres 8a einai etoima ola..

Irinaki mou megalwse i kouklara sas!!! Na tin xereste :D..

Egw exw megalo provlima me to pc mou gemise ious k tixaia twra mou anoi3e to internet olo to vradi me espase (milaga k me mia fili mou sto facebook private k mou eipe pws sinexws tis estela ious :shock: ) k eipa twra pou tixaia ta katafera na mpw grigora-grigora na sas enimerwsw..An xa8w liges meres min anisixisete..Efera to pc ston aderfo mou na vrei to provlima, e4es to vradaki paidevotan panw tou ws tis 1 to prwi alla apo oti eida den dior8w8ike to provlima :cry: ..Den 3erw pws k mou anoi3e to internet twra..Euxomai sintoma na 3ana mpw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcante χρονια σου πολλα πολυχρονη παντα με υγεια αγαπη κ ευτυχησμενες στιγμες [smilie=occasion1.gif] [smilie=nike.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion17.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=nike.gif] [smilie=occasion13.gif]

ελενακι μου μην στεναχωριεσαι κουκλιτσα μου περασες τοσα πολλα κ σιγουρα θα βγεις κ τωρα νικητρια το μωρακι σου ειναι απο μονο του ενα θαυμα ολα καλα θα πανε μεχρι τελους!!!κεφαλι ψηλα λοιπον κ προχωραμε!!!αντε χαμογελα τωρα λιγο που εχεις κ τοσο ομορφο χαμογελο να σε δει ο μπεμπης να χαρει κ αυτος :D

τα πρωτα ρουχαλακια της μπεμπουλας τα επλυνα ηδη!με baby planet αλλα θα δοκιμασω κ το προδερμ...καλαθουνα θα μου κανουν δωρο καθως επισης κ το μπανακι με αλλαξιερα μαζι..το σπιτι μου ειναι μικρο δεν εχω πολυ χορο...

αφροδιτακι πηρα τηλεφωνο τον γιατρο μου την παρασκευη θα παω τελικα στις 1 το μεσημερι να δω το μωρακι μου θα κοντευω να κλεισω τις 30 εβδομαδες ποσο βαρος να εχει αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samarcande! χρονια ομορφα, δημιουργικα και γεματα με τις σκανταλιες του αρη!!!!!!

Χαιρετω τα πληθη δεν ξερω απο που να αρχισω με εχει φαει δουλεια, σημερα ειμαστε ανοιχτα και μεχρι αυριο το πρωι, εγω δε θα κατσω, αλλα κουραση ηρθα λιγο το μεσημερι να φαω και να ξεκουραστω...

Λοιπον, ελενακος καταρχας ηρεμησε, η πιεση μπορει να ειναι και ψυχολογικη, τις μητριαιες αρτηριες στο Β επιπεδου τις ειχε δει καλες? δευτερον ολα λυνονται σημερα δε χρειαζεται να αγχωνεσαι, το μωρο σου ΔΕΝ κινδυνευει!!!! Ειλικρινα σου μιλαω οτι διορθωνεται δεν ειναι προβλημα...

Εμενα στις εξετασεις ο θυροειδης εχει πεσει λιγο αλλα οχι τοσο ωστε να παρω χαπι, εγω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την ειδα υγιεινα και εκοψα το βραδυνο φαι, τρωω η σαλατα η γιαουρτακι κι εχασα ενα κιλο... ειμαι πολυ χαρουμενη , ευχηθειτε μου να συνεχισω ετσι... εστω για λιγο, μας ειπαν και στα μαθηματα οτι αυτο κανει πολυ καλο στο μωρο...

Ηλιοδωρα ολα μια χαρα στα μαθηματα! καναμε και γυμναστικουλα(μη φανταστεις) βεβαια εχω σκουριασει η γουρουνα,

σκιαχτηκα λιγο που μας ειπαν πως νιωθουν τα μωρα στον υπερηχο δηλαδη εντονη θερμοκρασια και θορυβο... χμ την εχω ταλαιπωρησει τη μπουμπου, τελος παντων...

Κοριτσακια μου ολα καλα θα ειναι για ολες...

Τουριστρια... ολα μια χαρα, κοριτσαρος!

σουλιτσα φιλια ;)

γιωργιαννα ναι ειναι ωραιο αυτο του bepanthol εμεις εχουμε καταφερει και το εχουμε 5.30!

jule χαιρομαι που σε βλεπω καλυτερα ψυχολογικα

γιωργοτελεια τα πραγματα!!!!!!!!!!!

φιλια σε οποιους ξεχναω...

εχει μεγαλωσει πολυ η κοιλια μου, να μη μ ανησυχησει ακομα οτι η μικρη δεν εχει παρει θεση ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο το μωρο δεν παρινει απο τωρα θεση..κ αν παρει απο τωρα μπορει να αλλάξει ετσι λεει ο γιατρος!!

Χαλαρωσε κ μην ανυσηχεις ;) ποια μιλάει ε??χαχα

Τι μυρωδια εχε ισουλα το baby planet?Εγω ακομα δεν αποφασισα τι θα παρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη πολυ μεγαλωσε η μπεμπουλα, μια χαρα η ζουζουνα εφθασε το κιλο!!!

το σιτε ειναι, εγω παντα κοιταω την εβδ. που ειμαι με τα κιλα της προηγουμενης.

http://www.baby2see.com/medical/charts.html

Ελενα μου πηγαινε και στο φαρμακειο να σου παρουν την πιεση, εαν μπορεις το πρωι και το απογευμα. Εγω πηγαινα στο ιατρο και μου εβρισκε ανεβασμενη πιεση, οταν πηγαινα στο φαρμακειο ηταν κανονικη, πηγαινα σε 2 διαφορετικα. Δεν θελω να μου στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε θα δεις. Για την χοληστερινη εκανες ξεχωριστες εξετασεις; ή στην γενικη αιματος;

Μαριτινα στην τελικη ευθεια μπηκες, μ'ένα πονο. Μη κανεις μονο το λαθος και παρεις παντελονι που φοραγες πριν μεινεις εγκυος και ας μην εχεις παρει κιλα. Το εκανα εγω και καταντησα να φυγω απο το νοσοκομειο με ανοιχτο παντελονι και εβαλα μπροστα μια μπλουζα, εβρεχε κι ολας, ρεζιλη!!!!

Ανδρια καλα αποτελεσματα.

Πριν μια εβδομαδα επυνα τα πρωτα του ρουχαλακια με Προδερμ και το ιδιο μαλακτικο. Τα απορρυπαντικα του μωρου δεν πρεπει να εχουν εντονη μυρωδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωτάω γιατί επλυνε η ποευερα μου κατι ρουχακια που μας εφερε και δεν ξερω μου μυριζουν εντονα !!

Κανει να βαζουμε και μαλακτικο?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μαλακτικο ειναι ειδικο για μωρα και μαλακωνουν τα ρουχα. Δεν πρεπει να μυριζουν εντονα τα ρουχαλακια τους ουτε οι πετσετουλες τους και καλο ειναι το πρωτο καιρο να μην βαζουμε ουτε εμεις εντονα αρωματα. Εγω αυτο γνωριζω και αυτο θα κανω και παλι.

Αφρο πολυ καλη τιμη και κριμα που δεν εισαι κοντα να το επαιρνα. Ενυδατικη κρεμα υπαρχει και ποσο; ευχαριστω και κουραγιο στην εφημερια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κοιταξω μολις ξαναπαω στο φαρμακειο και θα σου πω γιωργιαννα μου, δε θυμαμαι τιμες απ εξω μονο της bepanthol θυμομουν γιατι κλεισαμε στη συμφωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ??

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΑΜΑΡΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ...ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΠΗΓΑ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ,ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΚΕΠ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙ...ΣΗΜΕΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΤΟΣ ΔΕΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ(ΕΧΕΙ ΒΑΡΔΙΑ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ) ΟΠΟΤΕ ΑΦΡΟΥΛΑ ΜΟΥ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΧΑΛΙΑ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ DOOPLER ΜΗΤΡΙΑΙΩΝ ΣΤΟ ΙΑΣΩ....ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΧΩ ΨΙΛΟΑΓΧΩΘΕΙ(ΠΡΑΓΜΑ ΣΠΑΝΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!!!!)...ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΛ ΚΙΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΣΤΗ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ...ΒΡΕ ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΑ ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΛ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 17 ΚΙΛΑ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ...ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ!!ΑΝΔΡΙΟΥΛΑ ΕΧΕΙΣ ΧΑΘΕΙ ΒΡΕ????ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ???ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΣΤΕΝΑΞΕΙ ΟΙ ΧΛΩΡΙΝΕΣ ΠΑΛΙ??ΧΑΧΑΧΑΧ

ΣΟΥΛΙΤΣΑ??ΑΝΤΕ ΜΠΕΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΠΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jule..δε χρειαζεται να ανυσηχεις.. την καθε κοπελα την παρακολουιει ο γιατρος της κ ξερει να τρης πει για τα κιλα της..εσυ εισαι αδυνατουλα ....εγω ξεκινησα με πολλα κιλά οποτε πρεπει να προσεχω.κατα τον γιατρομου δεν πρεπει να βαλω πανω απο 10 κιλα σε ολη την εγκυμουσνη για να μην δυσκολκευτω..ειναι θεμα οργανισμου , γιατρου , σωματος , εξετασεων κλπ.

Κ εμενα αλλες γνωστες μου εβαλαν 20 κ 25 κιλα αλλα ηταν αδυνατες ;(

Δεν ηθελα να σε τρομαξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!ti kanete???

ksupnisa apo tis 6,30 eixa rv stis 7,30 na kanw tin kampuli zaxarou..mexri tis 11 imouna ekei!ta paiksa!ekana k douleeies,mageirepsa,prin ligo kathisa!!elpizw na paw aurio sto dr giati niwthw oti o mpempis einai polu xamila..ki olo mou klwtsaei tin kusti kai exw kai kati ponous.. kai anusixw.....

elenaki mou min anusixeis koritsaki mou...akoloutha kata gramma ti diaatrofi kai ola kala tha pane!polles kopeles exoun thema me tin piesi!to na stenaxwriesai einai xeirotero..skepsou thetika..ligo mas emeine!ki emeis edw eimaste an theliseis tipota!

samarcande poluxroni koritsaki mou!!!me to kalo o antraklas!!o aroulis sas!!!

gioulaki mou min trelainesai.. me ta kila..ki egw stin 1i eixa valei arketa..alla den egine tipota!simasia exei na nai kales oi eksetaseis sou k na min trws aidies..trofima pou den sou prosferoun tipota diladi..!

ksexasa ti diavasa kai -pali...!filikia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κοριτσάρες μου για την εμψύχωση! joanaki μου να σαι καλά κουκλίτσα μ..έχεις δίκιο..λίγο έμεινε θα το αντέξουμε!Καλά αποτελέσματα!Πότε θα τα πάρεις;Σε ακινησία σε είχαν τελικά;

Γεωργιάννα μου έχω πιεσόμετρο στο σπίτι κ ηλεκτρικό κ χειροκίνητο που είναι πιο αξιόπιστο κ τη μετράω μέρα παρα μέρα απο περιέργεια. Το παράξενο είναι οτι όσες φορές την έχω μετρήσει πάντα έχω χαμηλη,κυμαίνεται στο 10 με 5 κ το περισσότερο 11 με 7.Σήμερα για παράδειγμα ήταν μια χαρά! Μακάρι η χθεσινή τιμή να ήταν της στιγμής κ να μην έχουμε ντράβαλα.Πάντως στη Β ειπέδου στο ντόπλερ η πίεση των αρτηριών ήταν πολύ καλό. Τέλος πάντων!

Για τα μωρουδιακά που λέτε,πήρα μαλακτικό κ απορρυπαντικό της Προδέρμ.Αλήθεια,επιτρέπεται να τα σιδερώσουμε με ατμό;ξέρω οτι τα δικά μας εσώρουχα δεν κάνει γιατί ο ατμός έχει μικρόβια κ έλεγα οτι λογικά ούτε στα ρουχαλάκια τους κάνει(?) :? Όσο για την αρχή,θα τον έχω κ εγώ στο πόρτ μπεμπέ ή στη καλαθούνα που μου χάρισαν αλλα για 2-3 μήνες το πολύ..μετά στη κουνίτσα του δυστυχώς γιατί αλλιώς δε θα ξεκολλάει αργότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα παρεουλα!!!samercande ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ οι επι8υμιες σου ευχες μου κ πανω απο ολα με εναν πονο να ερ8ει το δωρακι σου :D

Ελενακο αυτο με τον ατμο μου φαινετε περιεργο γτ εγω ξερω πως σκοτωνει τα μικροβια...χμμμ παντως Προδερμ εχω ακουσει τα καλυτερα....

Σημερα πηρα τις απαντησεις των εξετασεων κ δεν ειμαι ευχαριστημενη....αιματοκριτης 27 κ Ζαχαρο ανεβασμενο...στο υπερηχο η κοιλια μου ηταν πετρωμενη κ εχω συνεχεια φαγουρα παντου!!!

Πρεπει τωρα να κανω εξεταση για διαβητη :cry:

Βρε κοριτσια ρωτησα τον γιατρο αν ευ8υνονται τα γλυκα για το ζαχαρο κ ηταν αρνητικος,βεβαια η ενδοκρινολογος 8α μου πει περισσοτερα,ο αιματοκριτης 8ελει προσοχη μεγαλη,αν πεσει κατω απο 20 παω για μεταγγιση αιματος :o ...και αυτη η φαγουρααα πια,την εχετε κ εσεις???φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro ευχαριστω πολυ. Δεν βιαζομαι , απλα δεν ξερω εαν υπαρχει. Την αλλη εταιρεια μεδελα δεν την εχει το φαρμακειο της γειτονιας μου. Και σε σχεση με τις αλλες κρεμες συγκαματος αυτη μου φανηκε πιο οικονομικη και πιο καλη.

Γιουλη τι λεει ο γιατρος σου; Εχε δικαιο η Ειρηνη ο γιατρος μου μας γνωριζει καλυτερα.

Ελενα τα ρουχα του μωρου μονο με ατμο του τα σιδερωνω, οπως και τα εσωρουχα μου. δεν το εχω ξανακουσει οτι εχει μικροβια. Δες μηπως το πιεσομετρο του γιατρου σου ειναι χαλασμενο ή απλα χθες που πηγες κατι σε ειχα αναστατωσει και γι' αυτο βγηκε ετσι.

Γωγω τι σου ειπε για τον αιματοκριτη; Σου ανεβασε το σιδηρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου έτσι ήξερα κ εγώ για τον ατμό αλλα το είχα διαβάσει κάπου πριν χρόνια,μέχρι που ρώτησα τότε δερματολόγο κ μου είπε όχι ατμό στα εσώρουχα τουλάχιστον γιατί με την υγρασία δημιουργούνται μικρόβια. :roll: Καλού κακού θα ρωτήσω κ το γυναικολόγο μπάς κ ξέρει.

όσο για το ζάκχαρο επηρεάζεται απο τη ψυχολογία,το άγχος κ ανεβαίνει.Αποκλείεται να έχει επηρεάσει κα΄τι τέτοιο το αποτέλεσμα; Οι προηγούμενες μηνιαίες εξετάσεις δεν ήταν καλές; Επίσης οι τροφές που περιέχουν άμυλο κ τα πολλά φρούτα όχι απαραίτητα μόνο τα γλυκά αυξάνουν το ζάκχαρο. Η εξέταση που θα κάνεις λέγεται "γλυκοζιωμένη"; Όλα καλά να πάνε!

Εμένα η κοιλιά μου με "τρώει" έντονα το πρωί που ξυπνάω κ είναι ελαφρώς κόκκινη,μόλις βάζω ενυδατική ή βαζελίνη είναι ΟΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eixa mia fili mou mazi..dipla sto ika exei ena kafe..kathomastan ekei kai petagomouna kathe 1 wra k mou pairnane aima!vevaia den ipia,efaga tipota...alla toulaxiston den imouna xwmenis tin upoga mesa se toso kosmo..!

oso gia aporrupantika k tetoia egw pote den xrisimopoiisa eidika mwroudiaka k tetoia!me ta dika mas ta eplena k sunexizw fusika!oso gia to sidero stin presa opws k ta dika mas..kamia allagi!vevaia den simainei oti prepei na akolouthisete ta dika mou..apla rwtisate kai sas pantaw..

filakia polla!!

GEOV koritsaki mou ti na sou pw...mexri stigmis o aimatokritis kala kratei opote min to skeftesai!oso gia to zaxaro kane tin eksetasi kai vlepoume mipws xreistei na kaneis ki esu diatrofi!opws kai na xei ola kala tha pane...ola tha ta antimetwpisoume...ola gia ta bebakia mas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα μου αποκλείεται να είναι χαλασμένα όμως κ τα δύο πιεσόμετρα.Πάντα μετριέμαι κ με τα δύο κ η απόκλιση τους είναι μηδαμινή. Άχ δε ξέρω! Το μόνο καλό είναι οτι με τη διατροφή μπορεί να μη πάρω πολλά κιλά ακόμα! χιχι!:lol::lol: Εσύ πότε έχεις γιατρό;;

Πάλι καλά joanaki μου που είχες παρέα γιατί εκτός οτι θα βαριόσουν μέχρι αηδίας,θα πιανόταν κ ο πωπός σου απο την ακινησία! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geov? aimatokriti katw apo 20 h 30? Mhpws kaneis lathos? Mou fainetai polu xamilo to 20. Egw exw 31 kai kati me aimosfairini 10.4 kai mou eipe gia metagisi an epefte katw apo 9 h aimosfairini..Frikara kai plakwthika sta filetakia mosxari kai kapws anevike, 10.8 dhladh min fantasteis....kai pairnw kai posous mines twra duo legofer tin hmera. An exeis fagoura stin koilia paei na pei oti tsitwnei to derma sou kai prepei na valeis polu udatiki krema gia na min kaneis ragades. Emena me eswse h vazeline gia mwra xwris arwma, h mple, katopin symvoulis kai tou giatrou. Anti gia vazeline mporeis na xrhsimopoieis kai baby oil. To arnitiko kai stis duo periptwseis einai oti prepei na foreseis ena makri fanelaki-eswrouxo giati ginetai xalia to rouxo apo tin liparotita. Oso gia tin piesi pou lete koritsia...akouste koulo teleiws..kathe fora pou phgainw gia exetasi prin ton uperhxo mou vriskei piesi 14 kai 9 h mikri..panta omws. Otan teleiwnei to uperhxo mou tin xanapernei kai einai kanoniki. Einai kathara psychologiko..Koritsia egw ola ta rouxalakia tis ta siderwsa me atmo sto full giati nomiza oti etsi apolumenontai kalutera..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...