Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ!!!


Recommended Posts

Γειά σας κοπελιές :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σήμερα πέθανα στο τρέξιμο και είμαι πτώμα στην κούραση!!!

Τελικά η υστεροσκόπηση βγήκε καλή. Το μοναδικό μας πρόβλημα είναι η ποιότητα των ωαρίων μου. Λόγω ηλικίας έχουν πολλά χρωμοσωμικά προβλήματα και δεν εμφυτεύονται. Εξέφρασα όμως την επιθυμία να δοκιμάσω άλλη μια φορά με τα δικά μου. Συμφωνήσαμε ότι εάν μετά την γονιμοποίηση δεν φαίνονται πολύ καλά, τότε δεν θα ολοκληρώσουμε την προσπάθεια και ότι γίνει. Την προηγούμενη φορά είχαμε ένα πολύ καλό, και γι αυτό προχωρήσαμε στην τοποθέτηση.

Αυτά είναι τα δικά μου νέα. Την άλλη εβδομάδα θα μάθω και τις απόψεις του Παράσχου.

kimon πως αντέχεις, παιδί μου, χωρίς να κάνεις ένα τεστάκι; Με το καλό να κάνεις τη χοριακή αύριο και να γίνεις η πρώτη εγκυούλα του καινούργιου πόστ!!!

levou μου γλυκιά, βάστα γερά, μην απογοητεύεσαι... Η επιστήμη είναι στο πλευρό μας. Προχώρα εσύ και θα έρθει η ώρα να γίνεις μανούλα και τότε θα τα ξεχάσεις όλα!!! Βάστα γερά, φιλενάδα, όλες μαζί πάμε σε αυτό το καράβι...

Ναι, ΣΙΑ μου, μόνο το ασπράδι τρώς. Εγώ αφαιρούσα τον κρόκο και τα έκανα ομελέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρικάκι μπράβο ! πήγαν όλα καλά :YMHUG::YMHUG:

ναι Μαρικάκι νομίζω και εγώ πως είναι καλή η επιλογή σας να κάνετε άλλη μια προσπάθεια με δικά σου,

μακάρι να πάνε όλα καλά και να μην σταματήσει η προσπάθεια %%-%%-%%-%%-

όλα θα γίνουν :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Μερεντούλα μου, μακάρι... Τουλάχιστον θα φύγω με το μυαλό μου ήσυχο, ότι έκανα ότι μπορούσα για να πετύχω μια εγκυμοσύνη με τα δικά μου ωάρια.

Παιδιά, η elina76 έχει ΔΙΔΥΜΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοπελιές :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σήμερα πέθανα στο τρέξιμο και είμαι πτώμα στην κούραση!!!

Τελικά η υστεροσκόπηση βγήκε καλή. Το μοναδικό μας πρόβλημα είναι η ποιότητα των ωαρίων μου. Λόγω ηλικίας έχουν πολλά χρωμοσωμικά προβλήματα και δεν εμφυτεύονται. Εξέφρασα όμως την επιθυμία να δοκιμάσω άλλη μια φορά με τα δικά μου. Συμφωνήσαμε ότι εάν μετά την γονιμοποίηση δεν φαίνονται πολύ καλά, τότε δεν θα ολοκληρώσουμε την προσπάθεια και ότι γίνει. Την προηγούμενη φορά είχαμε ένα πολύ καλό, και γι αυτό προχωρήσαμε στην τοποθέτηση.

Αυτά είναι τα δικά μου νέα. Την άλλη εβδομάδα θα μάθω και τις απόψεις του Παράσχου.

kimon πως αντέχεις, παιδί μου, χωρίς να κάνεις ένα τεστάκι; Με το καλό να κάνεις τη χοριακή αύριο και να γίνεις η πρώτη εγκυούλα του καινούργιου πόστ!!!

levou μου γλυκιά, βάστα γερά, μην απογοητεύεσαι... Η επιστήμη είναι στο πλευρό μας. Προχώρα εσύ και θα έρθει η ώρα να γίνεις μανούλα και τότε θα τα ξεχάσεις όλα!!! Βάστα γερά, φιλενάδα, όλες μαζί πάμε σε αυτό το καράβι...

Ναι, ΣΙΑ μου, μόνο το ασπράδι τρώς. Εγώ αφαιρούσα τον κρόκο και τα έκανα ομελέτα.

Κατι μου λεει πως αυτη τη φορα ολα θα πανε κατ`ευχην!!!!Πανε και στον Παρασχο να δεις τι θα σου πει και βλεπεις και πρατεις αναλογα!!

Διδυμααααααααα!!!! :x:YMHUG: τελειαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΗΛΙΑΝΝΑΚΙ :YMHUG::YMHUG::YMHUG: ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΣΥΧΝΑ ΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ??? :o:o:o:o:o ΠΩΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΥΤΗΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??? @};-@};-@};-@};- ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΚΑΝΕΣ?? :-?:-?:-? ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΔΗΛΑΔΗ !! :x:x:x:x

ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΗΝ ΦΩΡΑ ;;);;);;);;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kimon χαρας την υπομονη σου!περιμενουμε τα χαρμοσυνα ομως γιατι ειμαι σιγουρη πως θα εισαι ;)

μαρικακι ειδες ολα καλα.χαρηκα πολυ!μακαρι τωρα η τελευταια προσπαθεια με το δικο σου ωαριο να ειναι και η τυχερη :ympray::ympray::ympray::ympray:

τρελλο σια φαε ασπραδια μπολικα..τρεχα και κυνηγα τις κοτες να παρεις τα αυγα :lol::lol::lol::lol: θα γινεις κοτα και εσυ στο τελος =))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Μερεντούλα μου, μακάρι... Τουλάχιστον θα φύγω με το μυαλό μου ήσυχο, ότι έκανα ότι μπορούσα για να πετύχω μια εγκυμοσύνη με τα δικά μου ωάρια.

Παιδιά, η elina76 έχει ΔΙΔΥΜΑ!!!!!!!!

Γεια σου βρε Μαρικάκι με τις ανακοινώσεις σου!

Όσο για το άλλο θέμα περι ωαρίων είμαι σίγουρη οτι πήρες την σωστή απόφαση.Κι εγώ το ίδιο θα έκανα...άλλωστε τι χρειάζεται ????...ένα ωάριο...αυτό και μόνο!

Και ποιος μας εγγυάται οτι όλα αυτά τα ωάρια που χρησιμοποιούνται στις εξωσωματικές είναι τα τέλεια...υπάρχει το τέλειο αυγό?

Αν ήταν έτσι όλες οι εξωσωματικές θα ήταν απόλυτα επιτυχείς.

Μου είχε πει ο γιατρός μου οτι έχουν προκύψει πολλές εγκυμοσύνες από μέτρια ωάρια και σπερματοζωάρια και από εκεί που υπήρχαν οι τέλειες προυποθέσεις δεν προέκυψε τίποτα...

Καλη επιτυχία και καλή συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) αναστασια πεθανα στα γελια =))=))=))=))=))=))=))=))

ελινα διδυμακια εχεις?οοοοο μπραβο τι καλαααααα με το καλοοοοοοο...αχ και εγω θελω μωρακι και ας ειναι και δυο :-p αν και παλια ελεγα με τιποτα διδυμα και τωρα που ουτε ενα δεν εχω ακομη δεν με νοιαζει αν ερθουν και διδυμακια,αν και δυσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία.... =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Ελινα μου τα καλά πρέπει να διαδίδονται... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλενάδες μου, σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια και σας στέλνω την αγάπη μου :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Η καινούργια εξωσωματική θα ξεκινήσει κάποια στιγμή προς το τέλος του μήνα, μόλις έρθει πάλι η ακατανόμαστη, οπότε ωοληψία βλέπω μέσα στο 1ο δεκαήμερο του Μαρτίου. Είδομεν... :-?:-?:-?

Ο ώμος εξακολουθεί να είναι προβληματικός. Δυστυχώς πάσχω από το σύνδρομο του παγωμένου ώμου, που παίρνει περίπου 1 χρόνο για να αποκατασταθεί!!! Ναι, διαβάσατε καλά, 1 χρόνο!!! [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Προχθές διαπιστώσαμε ότι έχω και αυχενική δισκοπάθεια... [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

Μήπως με έχει φτύσει κανείς:::::::::::::::::::: [smilie=angry4.gif][smilie=angry5.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry5.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λετε ρε οργια παλι???? :lol::lol::lol::lol::lol: Αναστασια με εχεις κανει εντελως ρεζιλι μουτρα δεν εχω να κυκλοφορησω :)):)):)):)) ελα να σου πω δεν ειναι μονο τα αυγα και τα κοτοπουλα αν καταλαβες καλα ειναι και τα χοιρινα, και τα μοσχαρια, πρωτεινες θελει φουλ και γαλα.

Τι κανω η γυναικα θα τρωω πρωτεινη φουλ [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

με βλεπω πριν απο σενα μαλλον Μαρικακι εσυ πας για Μαρτιο εγω ποιο νωρις θα ειμαι!!! κουραγιο προς το παρον με το ωμο σου, θα περασει που θα παει!!!

αααα εχω και κηπο λετε να κανω κανα κοτετσι να εχω αυγα μπολικα???

χωρανε καμια 200αρια κοτες νομιζω θα φτασουνε =))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια εγραψες :lol::lol::lol: που τη βρηκες τη φωτο;χαχαχαχαχαχα

μαρικακι τα νεα σου ειναι πολυ ευχαριστα..ειδες που δεν ειχες τιποτα;χαιρομαι που θα προσπαθησεις αλλη μια φορα τουλαχιστον..ευχομαι να ναι η πιο τυχερη του κοσμου...

ελιναααααααααααααααααααααααα χριστε μου τι καλα!!!!διδυμακια!!!!πωπω!!!!!!!!!!!συγχαρητηρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είσαι, ΣΙΑ;;;;; Εάν έχεις κανένα περίσσευμα, στείλε κανένα αυγό και κατά δώ, νομίζω θα μου χρειαστούν και εμένα =))=))=))=))=))=))=))=))=))

Αφιερωμένο εξαιρετικά... :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!!

ΑΛΛΕΣ ΞΕΝΥΧΤΗΣΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΠΡΩΙΝΕΣ!

ΜΑΡΙΚΑΚΙ ΜΟΥ??

ΠΕΣΜΕΝΗ ΣΕ ΄΄ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗ΄΄....

ΜΟΛΙΣ ΕΧΕΙΣ ΝΕΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ!

ΤΕΤΟΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!

ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΕΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΟ 2010........

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!

;)

ΜΕΡΕΝΤΟΥΛΑ,ΛES NA KANEIΣ THN AΡXH???

ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΟΙ CUANDO?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΣΑΣ(ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ,ΟΜΩΣ!)

ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ Η ΙΔΕΑ ΤΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ!Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΤΡΕΛΛΑ!

ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ...ΛΕΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ!

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ........

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΛΩ .... ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΧΑΣΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΔΙΔΥΜΑ ΛΕΩ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΜΗΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΥΧΕΡΟ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγώ που δεν έχω ύπνο το βράδυ, μπαίνω εδώ και καμία ο άλλος ροχαλίζει #-o#-o8-}8-} κάθομαι μιλάω την merenta που και αυτή η καιμένη είναι με το ένα μάτι κλειστο

αχ σε καταλαβαίνω.... κακό πράγμα να μιλάς μόνη :lol::lol::lol::lol:

χ+μ και εσύ όμως δεν πας παρακάτω, νυχτοπούλι σε κόβω και εσένα ;))

χουανιτάκι :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

λες να γίνεις μανούλα διδύμων ;; θα είναι υπέροχο !!!

μακάρι βρε ψυχή μου !!!

Σιαααααααααα !! τελευταία όλο απούσα [-( και δεν μου αρέσει, τί έγινε ; :-?:-? πέσαμε με τα μούτρα στις δουλειές επειδή μετά δεν θα μπορείς να τις κάνεις λόγο κοιλιάς τούρλα ;; %%-%%-

merentουλα ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ. ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΝΥΧΑΚΙΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΕΣΠΑΣΑ ΟΛΑ, ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ. ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χ+Μ Κοπελα μου επιδει δεν ξερουμε την ιστορια σου, και βλεπω πολυ πικρα και στεναχωρια καποια στιγμη οταν θα εισαι ετοιμη και θα θες θα θελαμε να σε ακουσουμε :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Να ξερεις παντως οτι δεν εισαι μονη σε ολο αυτο, πολλες κουβαλαμε μεγαλες στεναχωριες εδω....

ευχομαι να ερθει συντομα το σπορακι και να ξεχασεις τις κακες στιγμες :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι τελευταίο για καληνύχτα!

Χθες έπεσα τυχαία πάνω του αλλά το βρήκα φοβερά εμψυχωτικό...Μπείτε στον κόπο να το δείτε... Είναι η μικρή έκδοση ...

Υπάρχει και η original ομιλία που διαρκει πάνω από 1 ώρα (για όποιον έχει πολύ χρόνο):

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filenaditses mou....exw na mpw mia mera k exw xasei ti mpala!!!ti ginete???exoume ekselikseis??

eimai sigouri pws oles koimaste twra k tha argisw na mathw ;):):)

cuando mou pws ta pas??teleiwses me tis enesoules sou??

kimon esy akoma afanti i grousouza eee???etsi bravo!!ante ena testaki twra i toulaxiston mia xoriaki!!!

marikaki sto parasxo eisai???kai egw skeftomai pws an den petyxei k ton allon mina(ftou ftou)tha paw ekei na to kanw!!

ta ypoloipa ta koritsakia mou ti kanoun???ti kanoun???

merentoula?????esy se ti stadio eisai eipame?se eixa rwtisei k alli fora alla argisa na ksanampw k to exasa!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon, καλή επιτυχία σήμερα. Περιμένουμε νέα σου με μεγάλη αγωνία... :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Ελίνα, αυτή η ομιλία είναι πολύ γνωστή στην Αμερική...

jannolino δεν με έχει αναλάβει ο Παράσχος, αλλά είπα να τον συναντήσω και να συζητήσω λίγο μαζί του την περίπτωσή μου. Δεν έχω κανένα παράπονο απο τον γιατρό μου, απλά θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη του Παράσχου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

x+m ευχομαι να ερθει ενα μωρακι και να μεινει..να μην ειναι πια στεναχωρα τα βραδυα....ποτε δεν περιμενεις; :YMHUG::YMHUG: μαρικακι με το καλο να ακουσεις και τη γνωμη του παρασχου και ευχομαι να ειναι καλη και να γινει κατι πιο ουσιαστικο και πιο πετυχημενο την επομενη..εισαι ελλαδα η γυρισες πισω;

τζανολινο σημερα κανω την τελευταια ενεσουλα και αυριο θα παω να μου πουν αν ειναι οκ τα αυγα να κανονισουμε ποτε θα τα σπασουμε να κανουμε τη σπερματεγχυση..ανυπομονω... ;) εσυ τι θα κανεις τον αλλο μηνα;

κιμονακι ευχομαι μια θεορατη χοριακη..τεραααααααστια!!!!!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ymparty::ymparty: σημερα ξυπνησες παλι με αναγουλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα Ελλάδα βρίσκομαι cuando μου και εφόσον προχωρήσω σε δεύτερη εξωσωματική, θα παραμείνω έως και τον Μάρτιο.

Καλή επιτυχία αύριο. Ελπίζω να έχεις 2-3 ωάρια έτοιμα να σκάσουν. Θα πρέπει να προσπαθήσετε και μόνοι σας, το βράδυ που θα κάνεις την ενεσούλα για την πρόκληση ωορρηξίας, για να είναι φρέσκο το σπέρμα την ημέρα της σπερματέγχυσης. Τουλάχιστον αυτό μας ζητούσαν να κάνουμε οι Αμερικάνοι. Αλλά και ο Κανακάς, πριν απο την εξωσωματική, μας ζήτησε να κάνουμε μια προσπάθεια 2-3 ημέρες πριν την ωοληψία, για να ανανεωθεί το σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εισαι ελλαδιτσα ακομα;ωραια..ευχομαι να ηρεμησαν και τα πραγματα στο σπιτι σας και να περνας λιγο χαλαρα..ευχομαι επισης να κανετε και τη νεα εξωσωματικη...τα κεντρα IVI που ειναι εδω στην ισπανια και αλλου στον κοσμο νομιζω..ειναι λιγο διασημα..εχω ακουσει τα καλυτερα για τα συγκεκριμενα κεντρα..οτι τα καταφερνουν ακομα και σε πολυ δυσκολες περιπτωσεις..φανταζομαι γενικα θα ξερεις πολυ καλα κεντρα και γιατρους αφου τα ψαχνεις αρκετο καιρο απλα το αναφερω.

οσο για το σπερματακι νομιζω πρπει να κανουμε ντοιν 3 μερες πριν τη μερα της σπερματεγχυσης να το ανανεωσουμε και μετα να το αφησουμε λιγο να πολλαπλασιαστει..ο καλος μου εχει αγχος και φοβαμαι μη μας χαλασει τα σπερματακια..οσο μπορω τον καθυσηχαζω..δεν ειναι τιποτα..αλλα εχει αγχος να πετυχει..του λεω παμε και ο,τι γινει..δεν μπορεις να κανεις κατι για να πετυχει..μπορει και να μην πετυχει..αλλα δεν πειραζει..ο,τι γινει..παμε για να κερδισουμε αλλα αμα χασουμε συνεχιζουμε..τι αλλο; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...