Μετάβαση σε περιεχόμενο

απορια


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες,

εχw μια απορία πριν 2μήνες έκανα απόξεση πολύποδα μεγάλου οπwσ είπε ο γιατρος :? ύστερα απο την θεραπεία μου είπε οτι αφου είμαι καθαρή μπόρw να μείνw έγκυος :P ,αλλα :!: επείδη ο κύκλος μου ειναι 35 ημερ.και πανw μου είπε ότι οι γόνιμες μερες μου είναι μεταξύ 16-21 ημερ. έτσι αποφάσισα αρχικα να μετράw κάθε πρwΙ την θερμοκρασία μου (απο την οποια καθε μέρα ειχα περιπου την ίδια χwρίς μεγαλη αλλαγη όπwς λένε) και να βρίσκομαι απο την 9η-28η μέρα καθε μέρα με τον άντρα μου, επίσης να σημειwσw ότι το στήθος μου ήταν πρησμένο για 3βδομαδες συνεχομενεσ και καποιεσ μέρεσ είχα και πόνους χαμηλά...... :idea:

Twρα που έχουν φτάσει οι μέρες να αδιαθετήσw έχw αραια και που πόνους χαμήλα τι να υποθέσw?????

Και κάτι τελευταιο ισχύει ότι οι γυναίκες που έχουν κύκλο πάνw από 35 ημερες δεν έχουν wορηξία κάποιους μήνες?

Δwστε μου τα φwτα σας :!::!::!:

Ευχαριστw :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου , δεν υπαρχει κανονας για ολες τις γυναικες που εχουν κυκλο απο 35 ημερες και πανω...

Καποιες γυναικες απο αυτες που εχουν συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων δεν εχουν απαραιτητα ωορρηξια καθε μηνα, για τη δικια σου περιπτωση ο ΜΟΝΟΣ καταλληλος να απαντησει ειναι ο γιατρος σου.

Οσον αφορα τωρα , καταρχας ευχομαι να εχεις ηδη μεινει εγκυος :D , κατα δευτερον να περιμενεις να περασουν αρκετες μερουλες γυρω στις 40-42 αφου εχεις τοσο μεγαλο κυκλο και να κανεις ενα τεστ η ακομα καλυτερα μια χοριακη...

Ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μπορεις να κανεις το τεστ που δειχνει 5 μερες μετα την συλληψη,δεν θυμαμαι πως λεγεται ακριβως. Αυτο εκανα και εγω, επειδη ειχα τα ιδια συμπτωματα με το να μου ερθει περιοδο.

Και εγω παλια ειχα 35 μερες κυκλο, αλλα απ' οτι καταλαβαινα ειχα καθε μηνα ωορηξια.

Καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΥΚΛΟ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ Η ΕΠΑΦΕΣ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ.ΕΧΩ Κ ΓΩ ΚΥΚΛΟ 40 ΜΕ 50 ΗΜΕΡΩΝ Κ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ...ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΗΟΜΕ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΦΤΗΝΑ ΤΕΣΤ.ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ ΡΩΤΑ ΜΕ.ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αρχικα ευχαριστw για την υποστήριξη θα δοκιμασw να παρw και τεστ wορηξίας αν βέβαια αδιαθετήσw πάλι αυτο το μήνα (ευχομαι οχι) :twisted: αλλα έχw αραια και που πονάκια το στηθος δε? τουμπανο δεν μπορw να το βολεψw :!::!:

Μακαρι να πανε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια :x:x

δυστιχwς αδιαθέτησα παει και αυτος ο μήνας anyway??????? τι να κανουμε

εβαλα τον άντρα μου να κάνει και αυτος κάποιες εξετάσεις ύστερα βέβαια απο πολύ βαβουρα να το δουμε του λέw και αυτο :idea:

Σκεφτομαι να πάρw και τεστ wορρηξίας μόλις τελειwσw να τα κάνw και όσο μπορw να το βγαλw απο το μυαλο μου οσο γινεται βεβαια :(:( Τι να πw απογοητεύομαι συνεχεια

Σας ευχαριστw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...