Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΖΙΝΑDOL ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

EIXA MIA AYTOMATH AΠΟΒΟΛΗ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ.ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗΣ,ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΖΙΝΑDOL. ΞΕΡΕΤΕ ,ΑΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΥΛΛΗΨΗ ,Η ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ;ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera! eimai egkuos kai 15 meres prin mathw oti eimai eixa piei zinadol logw ouroloimwksis!kai malista eixa rwtisei kai to giatro se periptwsi pou eimai an kanei na tin piw ti sugkekrimeni kai mou xe pei oti den uparxei provlima!mexri stigmis den exw thema!twra ti na sou pw...

an to theleis pantws sou euxomai na eisai!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχει προβλημα,ειναι απο τις αντιβιωσεις που μπορεις να παρεις ακομα και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης,αν χρειαστει :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκια μου! Καλο ειναι να αποφευγονται οι αντιβιωσεις το πρωτο τριμηνο! Αν αποφασισεις να ξεκινησεις προσπα8ειες καλυτερα να μην περνεις φαρμακα! Στο λεω αυτο γιατι οτΑΝ ημουν 1,5 μηνων εγκυος ειχα πα8ει ουρολειμωξη~! Ο γιατρος δεν μου εδωσε αντιβιωση και μου ειπε να περιμενω να κλεισω και τον 3ο μηνα και μετα να παρω φαρμακο!

Απλα τους πρωτους 3 μηνες φτιαχνονται τα οργανακια του μωρου και καλο ειναι να αποφευγονται τα φαρμακα! Αν βεβαια ειναι μεγαλη αναγκη τοτε υπαρχουν και ελαφριεςς αντιβιωσεις! Για το zinadol δε ξερω....αλλα εμενα μου ειχε γραψει το αmoxil!

Αυτα....καλη επιτυχια στις προσπα8ειες και γρηγορα γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη σου μερα κοπελα μου. Δεν χρειαζεται να αγχονεσαι, εγω ειμαι στον 8 μηνα κυησης και στο 2 μηνα αναγκαστηκα να παρω αντιβιοση γιατι με πονουσε το δοντι και μου εδωσε amoxil 1mg!!! και στον 4 μηνα εκανα αμνιοπαρακεντηση και πηρα zinadol 500 mg. ο γιατρος οταν τον ρωτησα και γω γιατι φοβομουν μου ειπε πως ειναι χειροτερο να μην εισαι υγιης οταν εισαι εγκυος παρα να παρεις αντιβιοση... μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε!!!! και γω εχω βαλει παρομοιο θεμα στο παρεθλον με αντιβιοση και εγκυμοσυνη και μπορεις να πας να δεις της απαντησεις που μου εδωσαν τα κοριτσια.

καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω οταν ημουν 2.5 μηνων εγκυος ειχα κοψει πααααααααρα πολυ ασχημα το δαχτυλο μου

επρεπε να κανω ραμματα κ να παρω αντιβιωση κ ειχα παρει κ εγω τη ζιναντολ

επισης στον 6ο μηνα επρεπε να κανω εξαγωγη φρονιμητη λογω αποστηματος κ παλι ειχα παρει τη ζιναντολ

γενικα μην αγχωνεσαι ειναι προτιμοτερο να παρεις μια αντιβιωση και να μην εχεις μετα καποιο προβλημα παρα να μην παρεις καθολου

σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα κοριτσακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΘΕΤΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...