Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ? ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!!


Recommended Posts

περαστικουλια :P !!!!!!!

ναι ναι εχω πολλυ χαρουμενο παιδακι...ολη μερα ετσι :D ειναι :lol::lol::lol::lol: !

ΣΑΜΙ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ INGLESINA ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ Κ ΒΟΛΙΚΑ ΓΙΤΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΣΑΝ ΕΜΦΝΙΣΗ :oops::oops: ΑΝ Σ ΑΡΕΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΑ Κ ΑΥΤΑ! ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΧΡΩΜΜΑ JAVA ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΧΡΩΜΜΑ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΕ ΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΜΠΕΖΟΚΑΦΕΑΣΗΜΙ ΧΡΩΜΜΑ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΑΠΟ ΔΕΡΜΑ! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ!!!!!!!!!!!!

ΠΩΠΩ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ Ε??? ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ!!!!

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 38,5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ......ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΥΧΟΥΛΟ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΔΟ :lol::lol::lol: ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΣΤΑΣΗ :lol::lol::lol::lol::D:D ΤΕΛΕΙΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :D:D:D ΑΛΛΕΣ 10 ΚΑΝΩ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ :lol::lol::lol: !!!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΡΟΤΣΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

περαστικουλια :P !!!!!!!

ναι ναι εχω πολλυ χαρουμενο παιδακι...ολη μερα ετσι :D ειναι :lol::lol::lol::lol: !

ΣΑΜΙ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ INGLESINA ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΕΛΑΦΡΙΑ Κ ΒΟΛΙΚΑ ΓΙΤΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΣΑΝ ΕΜΦΝΙΣΗ :oops::oops: ΑΝ Σ ΑΡΕΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΑ Κ ΑΥΤΑ! ΕΓΩ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΧΡΩΜΜΑ JAVA ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΧΡΩΜΜΑ ΦΕΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦΕ ΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΜΠΕΖΟΚΑΦΕΑΣΗΜΙ ΧΡΩΜΜΑ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΑΠΟ ΔΕΡΜΑ! ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕ!!!!!!!!!!!!

ΠΩΠΩ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ Ε??? ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ!!!!

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 38,5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ......ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΥΧΟΥΛΟ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΔΟ :lol::lol::lol: ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΣΤΑΣΗ :lol::lol::lol::lol::D:D ΤΕΛΕΙΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :D:D:D ΑΛΛΕΣ 10 ΚΑΝΩ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙ :lol::lol::lol: !!!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΡΟΤΣΙ????

ααααααααα το ίδιο χρώμα θα πάρω και εγώ!!!!!!!!!!!!!! καφέ με μπεζοκαφέ!!!!! Και εμένα το ΔΕΡΜΑ με έφτιαξε!!! χαχαχα δεν το πιστεύω! :D:D:D

Βασικά και τα άλλα χρώματα έχουν το δέρμα αλλά στο μεζ-καφέ φαίνεται πιο έντονο ;);)

αχ πλησιάζει ο καιρός και αρχίζω να νοιώθω πονάκια απο εδώ και από εκεί!

Και εμένα να πω την αλήθεια δεν με νοιάζει πώς θα γεννήσω αρκεί να πάνε όλα καλά!

Ο μικρούλης ήταν ανάποδος με τα πόδια ή με το προσωπάκι του? Καλά εσύ είχες και θηριο! Πόσο θα έφτανε δηλαδή στις 40 εβδομάδες? 5 κιλά?? χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα τελικά το καρότσι θα το πάρει -μάλλον- με χονδρική μια θεία του άντρα μου που έχει κατάστημα με παιδικά παιχνίδια!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ 3 ΚΙΛΑΚΙΑ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ! ΟΥΤΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ!!!! ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΕ!!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΗΤΑΝ ΚΟΛΟΠΑΙΔΟ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΟ ΚΑΤΕΒΕΝΕ!

ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ ΠΕΡΕΓΚΟ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΙΩΣ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΧΡΩΜΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΑΛΑΓΕΣ ΕΧΕΙ! ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΕΙΔΕΣ????

http://global.pegperego.com/babyproduct ... ch+Compact

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ είδα στο Λητώ το περσινό μοντέλο...λογικά το ίδιο με αυτό που πήρες εσύ!! αχ γιατί τα αλλάζουν και με μπερδεύουν !!!! :?:?:? τι άλλες αλλαγές έχει το καινούριο??

αυτό είδα εγώ

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=2093147#

χιχιχι κολόπαιδο βρε το μπεμπάκι??? Αλήθεια δεν γύρισε καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη? 'Ηθελέ να στέκεται όρθιο από μικρό ε??? Πώς νόμιζα ότι ήταν 3.5 κιλά όταν γεννηθηκε :?:?:?:?

Εσεις θηλάσατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΡΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΣΙΝΗ ΣΕΙΡΑ

http://www.perfectoys.gr/showprod.php?i ... =bestprice

τι διαφορές βλέπεις από το φετινό?? δεν μπορώ να βγάλω άκρη κάψ κλουψ :(:(:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΜΙΑ 20ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΘΗΛΑΣΑΜΕ!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟ ΝΟΜΙΖΩ!!!!

ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΑΣΗΜΙ ΠΡΑΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟΝ ΠΟΔΟΣΑΚΟ ΕΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΧΙ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ!!!! ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΣΚΕΛΕΤΟ ΣΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΕΝΑ ΣΡΟΓΓΥΛΟ ΠΡΑΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... colID=1757

ΕΝΩ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΠΕΡΕΓΟ

ναι ναι αυτό είδα και εγώ στο Λητώ! Ακριβώς αυτό θέλω (μπερδεύτηκα πριν με αυτό που δεν γυρνάει...)

άρα πρέπει να προλάβω να το πάρω πριν κυκλοφορήσει το νέο μοντέλο...

ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυυ ελενακι :D:D:D:D

φιλάκια πολλα πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε μπουμπου (χιχιχι) δεν μου το στέλνεις το καρότσι???!! εσείς θα κόβετε βόλτες σε λίγο...σιγά μην κάθεστε και σε καρότσι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ :lol::lol::lol::lol: ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΞΙΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΔΕΤΟ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΠΑΣ Κ ΚΑΤΣΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ :lol::lol::lol::lol: ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΞΙΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΔΕΤΟ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΠΑΣ Κ ΚΑΤΣΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ!!!! :lol:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΝΑ Η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ Η ΜΑΝΑ :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Τελικά η δοκιμή έγινε οπότε οφείλω να γραψω τα αποτελέσματα!

Εμείς αγοράσαμε για τον μπουμπούκο το peg perego uno, σε κόκκινο, το οποίο όντως δεν είναι πολύ έντονο (γιατί κάποια στιγμή το φοβήθηκα κ αυτό...)! Την παραγγελία την έκανα στο ebaby διότι εδώ έβρισκα το ίδιο καροτσι με 400€ και διαδικτυακά το απέκτησα 300€ με τα μεταφορικά.

τελικά δεν αντιμετώπισα απολύτως κανένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο καρότσι, μια κ χωράει μια χαρά στο αυτοκίνητό μου. έχω toyota yaris του '09. κλείνει-ανοίγει πανεύκολα κ οι ροδες του αποδείχτηκαν πολύ καλές. σημειωτεον ότι μένω Ωρωπό κ έτσι δεν έχω να αντιμετωπίσω στενά σημεία,πεζοδρόμια κ τα συναφή αρνητικά μιας γειτονιάς στην Αθηνα. Όπως ακριβώς μου είχαν πει, το καρότσι δεν τραντάζεται κ η βόλτα του μωρού είναι άνετη! οι ρόδες δεν "κολλάνε" όπως οι διπλές σε κάποια της perego κ μπορείς ακόμη κ με το 1 χέρι να το στρίψεις. Να σημειώσω ότι το "χερούλι" του είναι ενιαίο κ μεταφέρεται εμπρός κ πίσω, κάτι που εξ αρχής με ενθουσίασε για την τελική μου επιλογή. έχεις την ευκαιρία να βλέπεις το μωράκι σου κ να ηρεμεί κ εκείνο εφόσον σε κοιτάζει. υπάρχουν κ τα switch, αλλά νομίζω γυρίζεις το "σώμα" του καροτσιού κ όχι απλώς το χερούλι του...

γενικώς είμαι πολύ ευχαριστημενη από τη συγκεκριμένη αγορά.

Αντιθέτως, το καθισμα αυτοκινήτου της chicco δεν με ενθουσίασε... μάλλον έπρεπε να προτιμήσουμε άλλη μαρκα...

καλές βόλτες λοιπόν κ καλές αγορές για τα μπεμπάκια που έρχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 years later...
στις On 25/1/2011 at 1:39 ΜΜ, ο/η pepita είπε:

Με το καλό το μωράκι σου! Θα σε βοηθήσω σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία μιας κι είχα επίσης μπερδευτεί.

Πιστεύω λοιπόν ότι να δώσεις 600 ή 700 ευρώ για καρότσι 3 σε 1 για μένα δεν αξίζει.

Εγώ πήρα 3 σε 1 αλλά έδωσα 300 ευρώ μόνο. Η μάρκα είναι carello και είμαι πολύ ευχαριστημένη για τους εξής λόγους:

1. Το πορτ-μπεμπέ το λιώσαμε κυριολεκτικά στην αρχή και για τη βόλτα του, μιας και με την προσθήκη του πορτ- μπεμπέ το μωρό κοιτάει προς τα εσένα αλλά και μας βόλεψε για να κοιμάται ο μικρός όταν ήμασταν εκτός σπιτιού. Μέχρι και ταξίδι με καράβι κάναμε και μας έσωσε! Και το χρησιμοποιήσαμε κυρίως καλοκαίρι, δεν ήταν καθόλου ζεστό, απλώς το είχαμε μονίμως ανοιχτό (χωρίς να κλείνουμε με φερμουάρ το μισό). Αυτό μας χηρίμευσε μέχρι περίπου τους 5 μήνες γιατί μετά ψήλωσε και δεν χώραγε.

2. Το καθισματάκι αυτοκινήτου έχει ένα αρνητικό: Μου φάνηκε αρκετά "σκληρό" για νεογέννητο οπότε από το μαιευτήριο το πήραμε με το πορτ-μπεμπέ, αυτό δεν ξέρω ακόμη και τώρα αν ήταν σωστό. Το θετικό του όμως είναι ότι είναι για έως 13 κιλά ενώ τα περισσότερα είναι μέχρι 9, οπότε το χρησιμοποιούμε ακόμα και σήμερα που ο μικρός έκλεισε τους 9 μήνες.

3. Το καρότσι πιάνει κάμποσο όγκο, αλλά αυτό το έχουν όλα τα 3 σε 1 καρότσια. Εμένα με βολεύει ακόμα και σήμερα αλλά αν κάποια στιγμή θελήσω ένα μικρότερο έχει στα τζάμπο με 50 ευρώ.

 

Κοινώς, νομίζω ότι για 300 ευρώ έκανα την καλύτερη επιλογή.

Ελπίζω να βοήθησα.

Καλά ξεμπερδέματα και καλή λευτεριά! :lol:

Ποιο μοντέλο carello έχεις πάρει; Ή ποια θα πρότεινες αν δεν θυμάσαι το μοντέλο;

Επίσης ενώ μια φίλη με προτρέπει να πάρω carello στο Σκρουτζ δεν είναι πολύ καλές οι κριτικές και έχω μπερδευτεί για τα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...