Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βάρος εμβρύου στις 32+ βδομαδες


Recommended Posts

Εγκυμονουσες κ ήδη μανούλες εχω απορία!!!

πηγα σημερα στο γιατρο για υπέρηχο.

ειμαι 32+4 με βαση την περιοδο.

Ο υπέρηχος βγαζει την μικρη μου 1μιση βδομαδα μεγαλυτερη με βαρος στα 2.200

μηπως ειναι πολλα?...

θεμα με το ζαχαρο δεν εχω- απλα μου ειπε ο γιατρος οτι θα βγει ψηλούλα..

ετσι στατιστικά θελω να ρωτησω ποσα κιλα ειναι ή ηταν οταν κυοφορουσατε στις 32+ ??

Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν τωρα ειναι τοσο- μεχρι τις 40 (που εχω στο μυαλό μου- ποτε δεν ξερεις βεβαια ποτε θα γεννησεις) ..πόσο θα φτάσει δλδ???? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσακι και με το καλο! Ριξε μια ματια σε αυτο το σαιτ, για την εβδομαδα που εισαι (πλησιαζεις 33η). http://www.baby2see.com/medical/charts.html Δειχνει το μεσο ορο, το χαμηλοτερο και το υψηλοτερο φυσιολογικο. Με βαση αυτο τον πινακα εισαι κοντα στο μεσο ορο της 33ης εβδομαδας. Μαλλον λιγο παραπανω αλλα οχι τοσο πολυ ωστε να ειναι περιεργο. Εξαλλου η προσεγγιση στα κιλα του μωρου με τον υπερηχο, συνηθως εχει αποκλιση καποια γραμμαρια. Αυτα γνωριζω, ελπιζω να σε βοηθησα. Ολα θα πανε καλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδωρα σευχαριστω πολύ! ενταξει με βαση αυτο το πινακακι ειναι οντως νορμαλ κ αν οπως λες εχει κ απόκλιση απο το πραγματικο ολα καλα θα ειναι.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα ειναι το μωρο σου! Εγω στην 35 +2 ημερεσ το εβλεπε 3 κιλα δηλαδη 2 βδομαδες μεγαλυτερο!

Να χαιρεσαι..καλυτερα μεγαλο παρα μικρο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκιδα μια χαρά είστε βρε. Τον υπερυχο μας που είδα και εγώ ακριβώς 32w4d είχα κάνει υπερηχο και ήταν 2002 !!! Άντε καλό υπόλοιπο και μην ανχωνεσαι βρε!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα καπου τοσο εβγαινε μην αγχωνεσαι και οπωσ λενε τα κοριτσια υπαρχει μια αποκλιση στον υπερηχο σε εμενα ηταν αρκετα μεγαλη διαφορα δηλ μου λεγανε γυρω στα 3600 με 3700 θα εβγαινε και βγηκε 3100..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα μην αγχωνεσαι... μισο χιλιοστο πιο περα να κανει κλικ ο γιατρος μπορει να στο βγαλει 1 βδομαδα πιο μεγαλο κ μισο κιλο παραπανω!!

εμενα το εβγαζε 4200 κ βγηκε 3380!

μην το σκεφτεσαι καν!!

με το καλο!!!!!!!!

για ριξε καμια φτυσια για μπεμπεδογουρι απο εδω που προσπαθουμε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκι μην αγχωνεσαι βρε αν ηταν κατι θα στο ελεγε ο γιατρος,εμεις πηγαμε στο γιατρο την προηγουμενη δευτερα και ο πριγκηπας ηταν 1900 γρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα ζαχαρο στην εγκυμοσινη μου μην ανχωνεσαι τοσο ηταν και ο δικος μου 32 εβδομαδων μια εβδομαδα πριν γεννησω ο γιατρος μου βρηκε τον μπεμπη 3600 και στο μητερα που πηγα για dopler mou ειπαν οτι ηταν 2900 τελικα γεννηθηκε 3650 πιστευω μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου με το καλο να το παρεις στην αγκαλια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ευχαριστώ πολύ! μιλησα κ με ενα ακομη γιατρο κ μου ειπε οτι ειναι μια χαρα.

Μαιμουδακι 2.200 μπεμπεδόσκονη σου στέλνω!! όσα τα κιλά της κουκιδούλας μου!

φούυυυυυυ

597886rtqs4r05wu.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια! κουκίδα τι κάνεις? πού χάθηκες βρε παιδί μου? λοιπόν, εμένα ο μπόμπιρας την 30η εβδομάδα ήταν 1780γρ. αύριο ξαναπάμε γιατρό κ θα έχουμε τα νεότερά του. όντως, υπάρχουν αποκλίσεις καμιά φορά σ'αυτό που δείχνει ο υπέρηχος κ σ'αυτό που πραγματικά συμβαίνει! όλα θα πάνε μια χαρούλα! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...