Μετάβαση σε περιεχόμενο

KAFE EKRISHS STO SKOUPISMA


Recommended Posts

KORITSIA MOU MOLIS PRIN LIGO PHGA TOUALETA KAI STO SKOUPISMA EIXA LIGA KAFE!!!!!!!PHRA TON GIATRO MOU KAI MOU EIPE NA PARW UTROGESTAN KOLPIKA 1 PRWI ENA VRADY TWRA PANE NA VROUNE EFHMEREVON O ANTRAS M K H ADERFH MOU NA MOU PAROUN!!!!!!ANHSYXHSA LIGAKI!!!!!!!!!!EIXATE K ESEIS TETOIA KAFE KORITSIA MOU???????? :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

titina

μην ανυσηχεις :) -στην αρχη της σε μια εγκυμοσυνη σε πολλες περιπτωσεις υπαρχουν καφετιες εκκρισεις. Πρεπει να ξεκουραστεις για ενα διαστημα μεχρι να σταματησουν- μη σηκωνεις βαρη κ μην σκυβεις... θα σε παρακολουθει κ η γιατρος σου κ με τα χαπακια σου μια χαρα θα πας.

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινακι μου γλυκο μεινε ξαπλα κ παρε τα ουτροζεσταν σου μονο για τουαλετα να σηκωνεσε κ θα περασει μην φοβασε μπορει να ειναι μια μικρη αποκοληση συμβαινει συχνα θελει ξεκουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ΤΩΡΑ....ΜΟΝΟ ΞΑΠΛΑ!!!!!!!!ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΣΙΣΑ ΘΑ ΣΗΚΩΝΕΣΕ!!!!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΜΒΕΝΕΙ! ΠΑΡΑ ΤΑ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ Κ ΞΑΠΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙχα και εγω καφε σταγονες απο την 5η βδομαδα εως την 7η. Ο γιατροσ μου ειπε utrogestan και ολη μερα ξαπλα για 2 βδομαδες. Βεβαια to αιμα μου σταματησε σε 2 βδομαδες αλλα τα utrogestan τα επερνα μεχρι και τον 5ο μηνα. Προσεχε τι τρως γιατι η προγεστερονη κανει κατακρατηση ..αλλα μη σε ανησυχησουν οι παρενεργειες που γραφει..ειναι ορμονη τελειως ακινδυνη. Με το καλο το μωρο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελια δεν ειναι κατι που να σε τρομαζει.

τα καφε μην τα φοβασαι.

και εγω ειχα για 10 περιπου μερες. επαιρνα ουτως ή αλλως ουτροτζεσταν λογω εξωσωματικης.

ειναι απο τη φαση της προσκολησης που ξεφευγει λιγο αιμα. καποιο απο αυτο το απορροφαει ο οργανισμος και καποιο το αποβαλει. αυτο βλεπουμε εμεις.

πανε και απο βδομαδα να δειτε τομωρακι σας απλα να σας φυγει το αγχος. ετσι μας ειχε πει και δικος μας γιατρος και ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα titina μου..ολα μια χαρα θα ειναι..και ας μην κανεις τιποτα τωρα να κανεις εντελος τιποτα ομως...εγω δεν εχω αιμα αλλα μου εδωσε και εμενα utrogestan 3 την ημερα πινω γιατι εκανε συσπασεις η μητρα,,μονο ευχομαι και στις 2 μας να περασει το 3μηνο να ησυχασουμε...φιλακια και ολα καλα θα πανε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia!!!!!!!!!!!farmakeio vrhkame exthes to vrady !!!emena o giatros mou eipe na parw ta ypotheta na vazw!!!!!evala ena xthes to vrady kai ena shmera to prwi exw akoma kafe omws!!!!!!!!elpizw na fygoun grhgora na hremisw!!!!!!!!!!kiska mou nai kai egw ayto perimenw na mpw ston 3 mhna na hsyxasw ligoulaki!!!!!!!!! :?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτίνα και εγώ το πέρασα στην 7-8η εβδομάδα..μια μικρή αποκόλληση ήταν. Ειχα καφέ για 5-6 μέρες.Πήρα τα ουτροτζεσταν οχι πάντα κολπικά και πριν μια βδομάδα τα σταμάτησα. Ξεκούραση και όλα μια χαρά θα πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

titina

ακόμη κ αν υποχωρουν εσυ να ξαπλώνεις -σε περιπτωση που ηταν αποκολλησουλα.

μπορει κ να μην ηταν αποκόλληση. εγω ειχα αιμα επειδη εσπασε ενα αγγειάκι - μπορει να εκανε μικρη αιμοραγία κ να σταματησε απο μονη της- εσυ να ειδες χθες καφε -επειδη απεβαλλε το παλιο αιμα ο οργανισμος σου.

χαπάκια κ ξαπλάρεν κ ολα καλα θα πανε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

titina ελπίζω μέχρι τώρα να έχουν εξαφανιστεί τα καφέ κ να μη σε αγχώνουν άλλο! Είχα κ εγώ νομίζω κατά την 9η-10η εβδομάδα για 1-2 μέρες, αλλά ο γιατρός δεν μου πρότεινε τίποτα τότε. μπορεί να συνέπεσε ημερολογιακά με την ημέρα που θα αδιαθετούσες! όλα μια χαρά θα είναι! συνήθως όταν το μωράκι είναι αγοράκι, τα κάνει λένε αυτά :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou entaxei twra den exw poly einai poly ligo kai poly poly axno to kafe!!!!!!!!!eyxomai k egw na stamathsan edw!!!pantws egw synexizw ta xapia kai thn xapla :P :P :P ax demie mou exw akousei para polla gia to fyllo!!!!!alla ayto den to exw ksanaakousei!!!!!!periergo!!!mwre geo na nai kai as einai oti na nai!!!!!!!!den exw provlima!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινακι μου ευχομαι να μην ειναι τιποτα αυτα τα καφε!!!!!!να σταματησουν και να μην τα ξαναδεις !!!!!!!!!!!!

ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα κοριτσι μου,μην ανησυχεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!περιμενουμε νεοτερα σου..... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

titina καλημέρα! χαίρομαι που υποχώρησαν τα καφέ! μην ανησυχείς, θα φύγουν εντελώς. ναι, αυτό για τα αγόρια το λένε. μάλιστα σε μερικές γυναίκες εμφανίζεται κ αιματάκι (έξω απο μας, βέβαια...). ωστόσο, κάθε κύηση είναι διαφορετική κ πάντα ό,τι λέγεται και ό,τι ακούγεται είναι σχετικό... εμένα πάντως το μπεμπάκι είναι αγοράκι κ θυμάμαι όταν είχα τα καφέ το καλοκαίρι (κ φυσικά είχα τρομάξει) μου είχε πει αυτή την εκδοχή η αδερφή μου, απο δική της εμπειρία.

πάνω απ'όλα, σου εύχομαι ένα γερό μωράκι, είτε αγόρι, είτε κορίτσι! η ευτυχία είναι η ίδια :D

θα τα λέμε, λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...