Μετάβαση σε περιεχόμενο

εμβόλιο-απεργία γιατρών ΙΚΑ


lenitsa

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες,

πήγα σήμερα με το μωρό για το 2ο εμβόλιο στο ικα και τελικά οι γιατροί είχαν απεργία :shock::shock:

Το 1ο εμβόλιο το είχαμε κάνει πριν 1,5 μήνα και το επόμενο ραντεβού για εμβόλιο είναι διαθέσιμο στις 8 Φεβρουαρίου. Μήπως είναι πολύ αργά;; Να περιμένω μέχρι τότε ή πρέπει να το κάνω οπωσδήποτε νωρίτερα; Και το τρίτο εμβόλιο που είναι η 2η δόση του πρώτου πότε να γίνει;; Γιατί είχα προγραμματισμένο να κάνω αυτό στις 8/2. Μπορούν να γίνουν κ τα 2 μαζί;;

Λείπει και ο παιδίατρός μας και έχω αγχωθεί πολύ. Τι να κάνω να πάω να το αγοράσω (αν βρω ανοιχτό φαρμακείο :?:?:? ) και να το κάνω στα γρήγορα ή ναπεριμένω;;

Σόρυ για το μεγάλο μήνυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρεπει οπωσδήποτε να μιλήσεις με τον γιατρο για να σου πει μέχρι πότε μπορείς να το κάνεις. απότι ξέρω 2 εμβολια μαζί δεν τα κάνουν. αν σου πει πρεπει να το κάνεις αμέσως πάρε από το φαρμακείο και ζήτα από τον γιατρό ή και τον φαρμακοποιό να το κάνει αν έχει γνώση στα βρέφη.

πάντως πριν από οτιδήποτε μίλα με τον παιδίατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΠΙΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΕΙΑ!@ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προβλημα δεν θα εχεις, απλα θα παν επισω και τα υπολοιπα εμβολια.

Καποια εμβολια μπορουν να γινουμ μαζι ενω καποια οχι.

εμεις πηγαμε πισω σε μερικα επαναληπτικα γιατι ηταν αρρωστος μαι πηρετο και επαιρνε αντιβιωση επειδη δεν μπορουσαν να γινουν συνδιαστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K εμείς χάσαμε ένα εμβολίο λόγω απεργίας στο ικα!Πήγα την αλλη μέρα μου το έγραψαν,το πήγα στον παιδίατρο μας και το κάναμε εκεί!Δες μήπως το κάνεις έτσι!!!Συμφωνώ ότι πρέπει να μιλήσεις με τον παιδίατρο σου!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Τον παιδίατρο μας δεν τον βρήκα ακόμα αλλά έκλεισα άυριο ραντεβού στο ΙΚΑ με έναν παιδίατρο να μου το γράψει για να το πάρω. Ελπίζω να μου το γράψει και να μην έχω πρόβλημα. Υπάρχει περίπτωση να αρνηθεί;

Αν μου το γράψει θα το πάρω δωρεάν ή πληρώνω κάποια συμμετοχή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα εμβολια ειναι δωρεαν εχουν μηδεν συμμετοχη

απλά μερικά δεν το γράφει το ικα και πας και τα πληρώνεις. το πιο ακριβό μέχρι στιγμής που δεν το έγραφε το ικα ηταν 35€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα δεν χρειαζετε να τα παρεις..πας και τα κανεις στο ΙΚΑ δωρεαν τα εχουν εκει.

και εγω τα αγοραζα και μας τα εκανε η παιδιατρος μασ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...