Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ?????


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!! Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας.... :lol::lol::lol:

Πάντα πριν την περίοδο έχω περίπου για 1 εβδομάδα καφέ υγρά (ιστορία που κρατάει χρόνια τώρα) και πόνο στο δεξί στήθος. Τελευταία περίοδο, δηλαδή κανονική ροή, είχα στις 20/12/10. Ο κύκλος μου είναι 30 ημερών. Μέχρι σήμερα δεν έχω δει δείγμα καφέ υγρών, νιώθω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν αυτά της περιόδου και έχω πόνο στο στήθος. Οι μέρες περνούν και καφέ δεν έρχονται. Έχω παρατηρήσει όμως εδώ και 5 μέρες πολλά υγρά (λευκά και πηχτά). Ζητώ συγνώμη για τη λεπτομερή περιγραφή. Μήπως έχει συμβεί σε καμία;;;;; Να ανησυχήσω;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mary μου σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου...Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί..... Δυστυχώς όμως από τη φύση μου είμαι αρνητικός άνθρωπος....Ελπίζω όμως και το εύχομαι... Το μόνο που φοβάμαι είναι να μην απογοητευτώ και πάλι.... Να σου ζήσει το μωράκι σου, είναι πολύ πολύ γλυκό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι, μακάρι, μακάρι....Τι άλλο να πω;;;;; Απλά δε θέλω να ενθουσιάζομαι....

Αλλά νιώθω ότι μου έρχεται η ακατανόμαστη, αυτή η ανεπιθύμητη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!! Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας.... :lol::lol::lol:

Πάντα πριν την περίοδο έχω περίπου για 1 εβδομάδα καφέ υγρά (ιστορία που κρατάει χρόνια τώρα) και πόνο στο δεξί στήθος. Τελευταία περίοδο, δηλαδή κανονική ροή, είχα στις 20/12/10. Ο κύκλος μου είναι 30 ημερών. Μέχρι σήμερα δεν έχω δει δείγμα καφέ υγρών, νιώθω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν αυτά της περιόδου και έχω πόνο στο στήθος. Οι μέρες περνούν και καφέ δεν έρχονται. Έχω παρατηρήσει όμως εδώ και 5 μέρες πολλά υγρά (λευκά και πηχτά). Ζητώ συγνώμη για τη λεπτομερή περιγραφή. Μήπως έχει συμβεί σε καμία;;;;; Να ανησυχήσω;;;;;

γεια σου! Κι εγώ από τις αγχωμένες, περιμένω περίοδο από στιγμή σε στιγμή και μου κάνουν και εμένα εντύπωση τα υγρά που έχω! Τις προηγούμενες μέρες είχα λευκά και πηχτά όπως και εσύ και μάλιστα είχα αναρρωτηθεί αν έχω για δεύτερη φορά ωορηξία σε ένα μήνα. Τις τελευταίες όμως 2 μέρες έχω απίστευτα υγρά, σαν νερό! Τι να πω; Λες να περιμένουμε μωράκι;;;;Μακάρι!!! Εγώ πάντως πήγα μία από τον γιατρό και μου έγραψε μια χοριακή για άυριο πρωί πρωί γιατί εχουν παίξει και 2-3 αρνητικά τεστ φαρμακείου που την έχουν δώσει άσχημα! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εγω ειμαι ιδια περιπτωση με εσενα!!!!

ειχα καφε υγρα πριν την περιοδο παντα σχεδον μια βδομαδα πριν ερθει το κανονικο αιμα...τον αυγουστο κοντευε να μου ερθει η περιοδος αλλα καφε υγρα πουθενα αντιθετος ειχα πολλα πολλα υγρα κ εντονους πονους περιοδου......τελικα αντι για περιδο μου ηρθε ενα σπορακι!!!!περιμενουμε την μπουμπουκα μας σε λιγο καιρο!!!!σου ευχομε μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΟUB?ΛΟΙΠON KON 21 K ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΕΑΙΑ ΦΟΡΑ 20/12 ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 25 ΕΩΣ 28 ΗΜΕΡΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ!!!!!!!

ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ!!!!!!!!!!

ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!!!CLEARBLUE DIGITAL!ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ!ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ!

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΧΩΗ ΜΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΚΕΤΑ ΥΓΡΑ ΕΧΩ ΔΕΚΑΤΑ ΑΕΡΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!

SORRY ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΥΡΙΟ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΑΚΟΜΗ!

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 και xouanitaki δεν πηγαίνετε να κάνετε μια χοριακή αύριο πρωί-πρωί με την αυγούλα;;;; Γιατί πολύ ύποπτα μου ακούγονται όλα αυτά.... :lol::lol::lol::lol:

Τα λευκά, πηχτά υγρά, εάν δεν συνδέονται με λοίμωξη, συνήθως οφείλονται σε αυξημένη ποσότητα προγεστερόνης στον οργανισμό, δηλ. της ορμόνης που θρέφει το ενδομήτριο και το βοηθάει να κρατήσει την εγκυνοσύνη...

Πραγματικά, σας εύχομαι τα καλύτερα.... μέσα από την καρδιά μου :x:x:x:x:x

Συγνώμη για την επιγραμματική απάντηση, αλλά έχω οξεία τενοντίτιδα στον δεξιό ώμο και δεν μπορώ να πληκτρολογώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΟUB?ΛΟΙΠON KON 21 K ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΕΑΙΑ ΦΟΡΑ 20/12 ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 25 ΕΩΣ 28 ΗΜΕΡΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ!!!!!!!

ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ!!!!!!!!!!

ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!!!CLEARBLUE DIGITAL!ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ!ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ!

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΧΩΗ ΜΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΚΕΤΑ ΥΓΡΑ ΕΧΩ ΔΕΚΑΤΑ ΑΕΡΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ!

SORRY ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΥΡΙΟ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΑΚΟΜΗ!

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.... ;)

Xouanitaki!!! Λες να έγινε κανένα θαύμα;;; Eγώ μετράω μία και μόνο επαφή αρχές Γενάρη όπου και έπεσε στη 10η μέρα. Για την ακρίβεια, 2 μέρες αργότερα ένιωσα την ωορηξία μου!!! Μετά έμπλεξα με κολπίτιδα και έπεσε αποχή άρα όπως καταλαβαίνεις κρέμομαι απο μία κλωστή :lol:

Εγώ έχω συνεχώς 37+, κλάματα, πόνους περιόδου και στήθος που παρότι μικρό δεν έχω που να το βολέψω το βράδυ..Συν κάτι περίεργες ταχυκαρδίες και λαχανιάσματα με το παραμικρό. Πήγα στον καρδιολόγο και μου λέει μια χαρά η καρδούλα...

Άκατανόμαστε περίοδος...Μη τολμήσεις και διαβείς το κατώφλι μου και του houanitakiou!!! Σε 9 μήνες πάλι :mrgreen:

Aν είμαι έγκυος θα στείλω μία βόμβα στην clear blue:) Αν και ξέρω πως τα συγκεκριμένα τεστ χαίρουν μεγάλης εκτίμησης... Εγώ μια φορά παρείγγειλα μόλις από την hometests.gr γιατί ξεμπακιάστηκα αυτό τον μήνα ;):)

Με το καλό η χοριακή μας αύριο!! Εγώ πρωί πρωί! Εσύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!! Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας.... :lol::lol::lol:

Πάντα πριν την περίοδο έχω περίπου για 1 εβδομάδα καφέ υγρά (ιστορία που κρατάει χρόνια τώρα) και πόνο στο δεξί στήθος. Τελευταία περίοδο, δηλαδή κανονική ροή, είχα στις 20/12/10. Ο κύκλος μου είναι 30 ημερών. Μέχρι σήμερα δεν έχω δει δείγμα καφέ υγρών, νιώθω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά σαν αυτά της περιόδου και έχω πόνο στο στήθος. Οι μέρες περνούν και καφέ δεν έρχονται. Έχω παρατηρήσει όμως εδώ και 5 μέρες πολλά υγρά (λευκά και πηχτά). Ζητώ συγνώμη για τη λεπτομερή περιγραφή. Μήπως έχει συμβεί σε καμία;;;;; Να ανησυχήσω;;;;;

Kon21 κατά λάθος δεν ευχήθηκα και σε σένα! Να μην μας έρθει για τους επόμενους 9 μήνες, γίνεται...? Αύριο περιμένεις ε..? Για μια χοριακούλα δε το έχεις λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κοριτσακουλια σας εύχομαι και τις τρεις να είστε εγκυουλες!!! Πάντως όταν είχα μείνει είχα πονακια μόνο και έλεγα τώρα θα ρθει μετά θα ρθει αλλά τελικά...έχουμε ένα μπουμπουκο 6 μήνες τώρα!!! Σας εύχομαι ειλικρινά να έχετε σπορακια χαχαχα ... Και για περιπτώσεις με αρνητικά τεστ φαρμακείου και θετικές χοριακες έχω ακούσει. Περιμένουμε νέα σας!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΡΙΟ Κ Η 3 ΝΑ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!!!!!!ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΚΑΤΑ Κ ΥΓΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ.ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΙΣ 21 Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΕΡΘΕΙ....ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙ!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε κοριτσακουλια σας εύχομαι και τις τρεις να είστε εγκυουλες!!! Πάντως όταν είχα μείνει είχα πονακια μόνο και έλεγα τώρα θα ρθει μετά θα ρθει αλλά τελικά...έχουμε ένα μπουμπουκο 6 μήνες τώρα!!! Σας εύχομαι ειλικρινά να έχετε σπορακια χαχαχα ... Και για περιπτώσεις με αρνητικά τεστ φαρμακείου και θετικές χοριακες έχω ακούσει. Περιμένουμε νέα σας!!! :D:D:D

Aυτά είναι! Μακάρι!!! Ευχαριστούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά ζητώ συγνώμη για την προηγούμενη επιγραμματική μου απάντηση, αλλά μπήκε στο δωμάτιο ο αντρούλης μου και κάθισε δίπλα μου. Δεν του έχω πει τίποτα ακόμη γιατί δε θέλω να τον ξεσηκώνω, αν δεν υπάρχει λόγος. Θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή το απόγευμα και αν δεν έχω "ανεπιθύμητες" επισκέψεις θα πάω για χοριακή... έτσι για να περάσω ήρεμο σαββατοκύριακο.... Καλά αποτελέσματα και στις δυό σας για αύριο και περιμένουμε ευχάριστα νέα.... Καλό βράδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πήγατε για χοριακή;

Και εγώ εγώ είχα αυτά τα υγρά που λέτε οπότε ναι μπορεί κάτι να μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα σας,πράγμα που σας το εύχομαι και στις 3.Περιμένουμε τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τα πονάκια επιβεβαιώθηκαν και ήρθαν κάτι καφέ υγρά. Δε τα έχω συχνά αλλά και τον προηγούμενο μήνα έτσι έγινε κ μετά ήρθε περίοδος. Δεν αγχώθηκα όμως γιατί δεν υπήρχαν ελεύθερες επαφές. Τη χοριακούλα μου όμως την έκανα κανονικότατα μιας κ ήταν γραμμένη μαζί με άλλες εξετάσεις. Το απόγευμα θα ξέρω. Το σημαντικό είναι πως είμαι καλά, δε στενοχωρήθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kon21 ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ;;;;; :D ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ...ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΟΥΝ ΕΜΕΝΑ!!! :D

ΕΥΧΟΜΕ ΣΕ ΟΣΕΣ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΟΥΣ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση!!!Δεν έχει αλλάξει τίποτα από τη χθεσινή κατάσταση και προσεύχομαιιιιιιιιιι να μην τη ξαναδώ την "ακατανόμαστη" για πολλούς μήνες ακόμα.... Αλλά φοβάμαι να μην απογοητευτώ και πάλι, θέλω να πάψω να το σκέφτομαι....αλλά δε μπορώ..... Χρειάζομαι τη θετική σας ενέργεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ'ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ :(

ΑΚΑΡΠΕΣ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ............

ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΚΟΜΗ ΑΦΑΝΤΗ!

ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΕΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ!

ΠΡΩΤΗ ΦΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ!!!4 ΗΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ!

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΤΡΕΛΛΗ....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ!!!

ΘΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΩ ΣΥΝΤΟΜΑ....

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΛΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ Ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xouanitaki πόσο μπορώ να σε νιώσω , να ήξερες... και δυστυχώς λίγο πολύ όλες όσες συναντιόμαστε σε αυτή την ενότητα του φόρουμ την έχουμε ζήσει αυτήν την απογοητευση..... Αυτό ακριβώς φοβάμαι ότι θα συμβεί και στη δική μου περίπτωση... και άντε να βρούμε πάλι τη δύναμη να συνεχίσουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xouanitaki πόσο μπορώ να σε νιώσω , να ήξερες... και δυστυχώς λίγο πολύ όλες όσες συναντιόμαστε σε αυτή την ενότητα του φόρουμ την έχουμε ζήσει αυτήν την απογοητευση..... Αυτό ακριβώς φοβάμαι ότι θα συμβεί και στη δική μου περίπτωση... και άντε να βρούμε πάλι τη δύναμη να συνεχίσουμε....

ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΧΑΘΕΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ;

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΝΔΙΞΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια!!!! Μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!! Πάμε ο μήνας έχει μπει υπέροχααααα!
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο ο μπεμπούλης!! Λογικά τώρα θα σε βλέπει ανά βδομάδα υποθέτω! 🤗🤗🧿🧿🧸
    • Καλημέρα. Κι εγώ είχα ψάξει το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων, μας είχαν δώσει και έντυπα απ' τον γιατρό, αλλά το είχαν αφήσει εντελώς πάνω μας. Απ' ότι θυμάμαι (γιατί έχουν περάσει κοντά τρία χρόνια) οι ιδιωτικές τράπεζες κρατάνε τα βλαστοκύτταρα για 20 χρόνια και πληρώνεις ένα σημαντικό ποσό τον χρόνο για φύλαξη. Τα βλαστοκύτταρα αυτά μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε συγκεκριμένες ασθένειες, σπάνιες, και όπως καταλαβαίνεις αν εμφανιστούν μέσα στα 20 πρώτα χρόνια της ζωής του παιδιού. Η δημόσια τράπεζα απ' την άλλη, ουσιαστικά δέχεται δωρεές και βοηθάει όποιον έχει ανάγκη και απευθυνθεί σε αυτήν. Δηλαδή σε περίπτωση που χρειαστείτε στο μέλλον, ψάχνουν στο παγκόσμιο καταθετήριο να βρουν συμβατά με την περίπτωσή σας (παγκόσμιο, αν θυμάμαι καλά), όχι τα δικά σας. Η διαδικασία της συλλογής- φύλαξης γίνεται εξ ολοκλήρου από εσάς, που πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους, να πάρετε το κιτ λίγες μέρες πριν τον τοκετό και ο σύζυγος να τρέξει μέσα σε σύντομο διάστημα μετά τον τοκετό να το παραδώσει. Επίσης, απ' ΄ότι θυμάμαι, και στις δύο περιπτώσεις, είναι αυστηρά προσωπική η χρήση για το άτομο. Δεν μπορούν στο μέλλον να χρησιμοποιηθούν από εξ αίματος συγγενή, ούτε καν μεταξύ αδελφών. Με μια επιφύλαξη όλα αυτά, γιατί έχει περάσει καιρός από τότε που τα έψαχνα. Αν θέλεις, μπορώ να σου στείλω το όνομα της ιδιωτικής τράπεζας που είχαν προτείνει σε εμάς και να τους ρωτήσεις. Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν εξηγήσει αναλυτικά.
    • Κοριτσια αρνητική τελικα! 0,1 σημερα 11η μερα, δεν νομιζω μεχρι την Δευτερα να ανεβει. Ο γιατρ΄΄ος ειπε οτι βιαστηκα και να κάνω την Τριτη να δουμε. Εγω ειμαι σιγουρη οτι δεν προκειται να ανεβει. Αν ηταν 4 θα ελεγα οτι εχει μια ελπιδα
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒.. Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...