Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σούπερ ουάου μωράκια Οκτωβρίου 2009 Νο20!!!!


Recommended Posts

γεια σας

που είστε καλέ όλες;

ακόμα βολτάρετε; χαχα

εδώ ο καιρός χάλια, πολύ βροχή και κρύο

Μαρκερ εννοείται θα τα γύριζα πάλι πίσω οτι και να έπαιρνα

πάντως χωρις παρεξήγηση η φίλη σου πολύ γαϊδούρα.. ακου εκεί να κάψει το ρούχο που δεν ήθελε :shock:

στην άλλη γνωστή σου, όπως είπαν και τα κορίτσια, πες της την αλήθεια για το τι έγινε..δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού απο την αρχή προσφέρθηκες να της τα δώσεις..θα καταλάβει..

Μπεμπάκο συμφωνώ με Βαγκ.. κάνε μια νύξη στη γειτόνισσά σου..

Νανά δεν ξέρω ακριβώς τι είχε πάθει ο δικός μου ο κόκκυγας, αν είχε σπάσει δλδ, μόνο ένα μήνα πόναγα και δεν το είχα ψάξει και πολύ..

όλα τα παιδιά μου φυσιολογικά τα γέννησα και χωρίς επισκληρίδιο

80 ευρώ δεν είναι και πολλά

μπράβο που περάσατε ωραία!

εμεις με τον άντρα μου έχουμε να βγούμε οι δυο μας κάτι χρόνια..

Τζούλια με γεια το μαλλί

α ρε Καλυψώ.. τι να σου πω τώρα οτι δε σε καταλαβαίνω..

εγώ κάθε βράδυ πέφτω για ύπνο αγκαλιά με το Νικόλα και ξυπνάω αγκαλιά με τον Παύλο..

δεν έχω κουράγιο για τπτ άλλο πραγματικά..

Σωσώ στο μήνα της είναι η αδερφούλα σου;

αντε με το καλό να έρθει το μωράκι!!

τόση ώρα τα μανάρια μου κάθονται στο πάρκο και πετάνε κάτω όλα τα παιχνίδια τους..

αντε πάω να τα μαζέψω η δουλάρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 933
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρκάτ μη νομίζεις οτι φάγαμε και σκάσαμε...

από μία μερίδα φαγητό, 1 ορεκτικό και 2 ποτηράκια κρασί.

χαλάλι... ωραία περάσαμε!

είδαμε πώς ζούνε οι πλούσιοι... χαχαχα!

Βαγκ, ελάτε εσείς και θα σας πάω όπου θέλετε!!!

μαρκάτ, μας ξαναείπες οτι γέννησες τα δίδυμα χωρίς επισκληρίδιο;

δεν το θυμάμαι... πες μας την εμπειρία σου, αν δεν βαριέσαι...

είναι πολύ ενδιαφέρουσα...

ευτυχώς, το απόγευμα, ανέκτισε τιε δυνάμεις του και έπαιξε με τα παιχνίδια του και έφαγε και το φαγητό του...

Τζούλ!!!

τέλεια φατσούλα ο Θανουλης σου!!!

ειδικά εκεί που τρώει την κάλτσα του... είναι δάγκωμα!!!

Αλέκα, ένα θα σου πω...

από τώρα αγχώνομαι πώς θα αντέξω αύριο για να δω το νησί... χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ πεσμενη η ομαδα σημερα......

ε κυριακη κανετε cocooning....

χαχα νανουκα 80 ευρω ειναι πολυ καλα για καλο εστιατοριο...αν κ δεν φαγατε κ πολυ!!!

καλα του εκανες κ τον τιμωρησες...

ελπιζω ο ανθιμουλης να μην ταλαιπωρηθει βγαζοντας δοντακια...

στο λεω γτ η δικια μου τωρα που εχουν σκληρυνει τα ουλα υποφερει...

η τουλαχιστον ετσι φαινεται απο τα ουρλιαχτα το βραδυ...

δεν ξερω ποσα βραδια ακομα θα αντεξω ετσι..

μου προτειναν οι δικοι μου να την παρουν μια δυο μερες...

αλλα σκεφτομαι οτι περναει ασχημη φαση...

κ αν νομιζει οτι την παρατησα?????

κ αν δεν κατσει κ με ζηταει σαν την τελευταια φορα????

κ θυμαμαι οτι μετα για μια βδομαδα βλαστημησα...

κοιμοταν μονο αγκαλια,δε με αφηνε να κουνησω απο διπλα της...

μαρκατ με τοσα παιδια δε σε κατηγορω που τα παιρνεις στο κρεβατι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ταμαλα , κοριτσαρες μου για τα καλα σας λογια !!! προσεχως κ φωτο με το κουρεμα :?

ρε δεν καταλαβα σε ποιο 16 να παω να διαβασω την Μαρκερ γαμωτο...

Σωσω με το καλο να δεχτειτε το 8ουλομωρό ! να δωσεις κ μια αγκαλια απο εμένα ... ηταν η πρωτη πριν 2 χρονια απο δω που μιλάγαμε ...

ειδα ενα καλο ταινιακι απο 1 τριλογια το πρωτο κατι με girl with the dragon tatoo λεγεται...

καλυψω 8α σας δουμε ποτέ , να σας κουρασουμε να κοιμοσαστε ??? :lol::lol:

η Μπαρμπαρηγα τι εγινε ? την ματιασα κ της κοπηκε η μιλια ???

Χαρα με παρεα τα επινα , αλλα αμα ησουν κοντα Πολυ ευχαριστως !!!

μαρκατ ΔΙΔΥΜΑ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ??? :shock::shock: fear factor 100 κατσαριδες 8α τρωγα... :lol::lol:

και μην ξεχνατε ... σας αγαπω ... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ καλυψω σιγουρα ειναι τα δοντια;δε ξερω....υπαρχει περιπτωση να εχει κατι;;

την ημερα ειναι ηρεμη;;;

ναυαγησε η διαιτα εννοεται!!!

φακ..

αριο δε παω δουλεια..ασε με πια..να ξεκοθ=υραστω..παιδια και εδω βρεχει και φυσαει και δε μπορω να κανω τσιγαρο..

ζζζ που εισαι ρε;;

νανα καλα ειναι 80 ευρω..ασε με τωρα που ειναι ακριβα!!!δε πειραζει,δε θα φατε χαβιαρι 1 βδομαδα και θα πατσισετε..

μαρκατ τι κανεις;;

μηπως να εβγαινεις και συ καμια βολτα;;

την εχω δει την ταινια τζουλαξ....καλη θα ελεγα..αρκετα καλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για ελάτε στη Ζακυνθο σε εστιατοριο(γκουρμεδια και οχι μονο) να φατε και αν δεν υποθηκευσετε σπιτι να με χεσετε! χαχαχαχαχαχχαχαχαα!

Ειμαστε εμεις η κρητη η ροδος και η κερκυρα τα πιο ακριβα νησια μη χεσω. Και τι προσφερουμε? Εμεις τουαχιστον....

Εμεις οταν ειμαστε στα πολυ χαι με τον αντρε ολο εξω ,χωρις υποχρεωσεις ,προ δντ τα μοιραζαμε τα 100αρια σα πετσετακια που εεγε και η γλυκερια! χαχαχχαα!

Περα απο τη πλακα ειναι πανακριβα εδω......

Αλλα ας αφησω το οικονομικο και ας πιασω το αναπαραγωγικο! χαχαχαχα! Κανατε τρελιτσες βρε?

Συμπεθερα....... Θελει αδελφακι το παιδι και δεν εχει τροπο να στο πει! Γι'αυτο τα κανει αυτα! χαχαχαχχα!

Λεμε και καμια βλακεια... να περναει η ωρα! χαχαχα!

Εχω δηλωσει.. προσκυνω μαρκατ!

Καλα Τζουλ ο γιος πολυ μουτρο! Και οντως μοιαζει με ντενις! φοβερος! Ανυπομονω να σας δω απο κοντα! Αυριο θα σε παρω τηλ!

Με γεια και το μαλλι! ;) Τι λεει ο συζηξ για την αλλαγη?

Για ενα περιεργο λογο του δικου μου του αρεσουνε κοντα οταν τα κοβω. Ετσι τα ειχα οταν τα φτιαξαμε και μαλον το εχει συνδιασει καπως. Ημουνα και 24! Γαμω τη τρελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τωρα 32 πατημενα. Με εφαγε ,με ρουφηξε μου πηρε τα καλυτερα μου χρονια! χαχχαχαχχχα! Ετσι δε λενε?

Θυμηθηκα τη γιαγια μου. Περιμενε να τελειωσει ο πολεμος για να παντρευτει με τον παππου μου και μετα του ελεγε συνεχεια.. εμενα με ζηταγε ο δασκαλος! χαχαχαχα! Μια μερα της λεει εεε δε τον παντρευοσουνα! Μη με σκοτιζεις! χαχαχχα Τι πλακα ειχανε!

Ετσι και γω! Με ζηταγε ο μαναβης! Ο μπακαλης! κοκ! χαχχαχαχα!

Πηγε ο αντρας μου κινηματόγραφο! χαχα! Πηγε να δει τον κυνοδοντα. Συγχρονο κωσταλεξι και καλα. Μου στελνει σμσ μου γραφει αγγελοπουλος και βαλε. Καλα να παθεις του στενω. Δε μάκους! χαχα! Τωρα τσακιζει κατι πιτες (στροφη στη ποιοτητα) αλλα του ζητησα ενα κλαμπ να μου φερει. Μαιμου οχι αυθεντικο.. ξερετε.

Ρε τι νταβαντουρι ειναι αυτο παλι με τη γριπη? Α δε θα τ'αντεξω παλι. Αλλα αγχη δε τα μπορω. Φτανει. Θα εξαϋλωθώ ,θα εξαφανιστω! Οχι αλλα αγχη! Πλιζ!

Ρε τζουΛ το ειδες αυτο με μια που χωρισε στις ελληνιδες μαμαδες. Φατσα φορα ολες οι λεπτομερειες εκει. Ρε πανε καλα? Στο φεισμπουκ? ΑΡ ΓΙΟΥ ΦΑΚΙΝΓΚ ΚΡΕΗΖΥ?

Μολις χωρισα,εφυγα απο απιτι,τι να κανω,πουτανα ζωη και τετοια.Οτι θα παντρευοτανε εν τωμεταξυ.

Ειπα να στειλω μυνημα στην ολιβ να της πω κατι. Να τη προστατεψει γιατι ειναι πιτσιρικα πολυ ρε γμτ. Και το μικρο της ισα με τα δικα μας. Τσ τσ τσ τσ τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα γραψατε παλι....

τζουλ αυτο με τις κατσαριδες πολυ μου αρεσε!!!!!το 16 ειναι απο οτι καταλαβα σελιδα!!!!μηπως εισαι κατα βαθος ξανθια!!!!!!!πλακα κανω..

οποτε θες κοπελαρα αλλα δε θελω να ενοχλησω τον αντρα σου..σπιτι δεν τον εχεις τα πρωινα?

κ αυριο αν θες ερχομαστε..αν δε βρεχει βεβαια...

η τριλογια γ@μαει σου λεω...την εχουμε δει πριν καποιους μηνες...πολυ καλα ολα!!!!!

σωσω απο τωρα αδειες αρχισες μαρη???σε κουραζει η μαρθουλα καθολου οταν γυριζεις???θελει να παιζετε???σε αναζηταει γενικα???

δοντια εχουμε σιγουρα ετοιμα αλλα μαλλον περναει κορυφωση αγχους αποχωρισμου απο τη μαμα της εννοειται...αχ η δολια μανα!!!!

προσκηνω για το χαβιαρι!!!!!!!

συμπεθερα μην ξαναπεις για αλλο παιδακι!!!!

θα ηθελα να κανω αλλα αν μου κατσει τωρα ειλικρινα θα ξενερωσω..

η μικρη ακομα ειναι σαν να εχω βρεφος...

24ωρες το 24ωρο στην δουλεψη της με εχει!!!!!!! :lol::lol:

ο κυνοδοντας ειναι κατα τη γνωμη μου εργο για να πας να αυτοκτονησεις μετα που ειδες τετοια μαλακια!!!!ειλικρινα οταν το ειδαμε σε ντιβιντι κοψαμε φλεβα!!!!!!!

καλε τοσο ακριβα ειναι εκει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Καλυψούλα, σόρυ που θα σου το πω... αλλά γελάω κάθε φορά που λες για το άγχος αποχωρισμού!!!

πόσο άγχος πια;

απλά είναι ιδιοτροπούλα... χαχαχα!

Δεν είδα το Διονυσάκι...

εντάξει ρε, για τέτοιου τύπου εστιατόριο, δεν ήταν ακριβό, αλλά... δεν είναι κάτι που μπορείς να πηγαίνεις κάθε βδομάδα... εμείς τουλάχιστον...

για το ερχόμενο σκ λέμε να πάμε σε 1 σουβλιτζίδικο με τέλειες σεφταλιές!!!

χαχαχα!

Κι εγώ πεθύμησα τον κινηματογράφο!

στον Πέτρο δεν αρέσει καθόλου...

Καλά ρε Μαράκι, με τους τουρίστες τι κάνετε;

τους γδέρνετε;

άντε, καλή μας βδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ ακλη εβδομαδα κ απο μενα!!!!

νανουκα οι 2 μας μονο μπηκαμε πρωι πρωι μου φαινεται.........

χαχα αμα το ζησεις θα σου πω εγω!!!!!!!!!!

εμεις 5.30 ειχαμε το 1ο ξυπνημα για γαλα.κ μετα κατα τις 7 παλι κλαματα.κλασσικα!!!

εβαλα ξυπνητηρι στις 9.την ξυπνησα,της ανοιξα παραθυρο κ η καημενη ξανακοιμηθηκε.

ειναι λιωμα μαλλον.

την λυπαμαι αλλα σε λιγο θα την ξυπνησω οριστικα!!!!

τι μαγειρευετε σημερα?εγω φασολαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote name='kalypso

καλε τοσο ακριβα ειναι εκει???[/quote']

Ελλαδαρα μωρε ξερεις.

Καλημέρα!!!

Καλυψούλα, σόρυ που θα σου το πω... αλλά γελάω κάθε φορά που λες για το άγχος αποχωρισμού!!!

πόσο άγχος πια;

απλά είναι ιδιοτροπούλα... χαχαχα!

γεννηθηκε αγχωμενη! χαχαχχαχα!

Δεν είδα το Διονυσάκι...

θα τον ξαναβαλω

εντάξει ρε, για τέτοιου τύπου εστιατόριο, δεν ήταν ακριβό, αλλά... δεν είναι κάτι που μπορείς να πηγαίνεις κάθε βδομάδα... εμείς τουλάχιστον...

για το ερχόμενο σκ λέμε να πάμε σε 1 σουβλιτζίδικο με τέλειες σεφταλιές!!!

χαχαχα!

τη πατε τη πίτα βλεπω!

Καλά ρε Μαράκι, με τους τουρίστες τι κάνετε;

τους γδέρνετε;

Ε ναι!!!!!!

άντε, καλή μας βδομάδα!!!

Επίσης! χαχα

Αυτο το κολπο με τις παραθεσεις και το χρωμα το εκλεψα απο Φροσω! Αληθεια που ειναι αυτο το κοριτσι? Οι υπόλοιπες?

Παω σουπερ με μπεμπε τα λεμε μετα! σμουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις φακες. θα τις φτιαξω αφου επιστρεψουμε.

Τωρα περιμενω να κανει κακα ο κοντες! :lol::? ΤΑ κανει παντα τετοια ωρα. Μη τον παω χεσμενο στο σουπερ. Δε κανει.......

Και που να τον αλλαξω μεσα στο αυτοκινητο... Θα κοψομεσιαστω! κανει και κρυο θα κρυωσει ο κωλος του! Αφηστε που στριφογυριζει σαν αρνι! Οποτε περιμενω. :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε, περιμένω τον κόντε!!!

πότε θα τον βάλεις;

ο δικός μου δε χέζει εκτός σπιτιού... χαχαχα!

τα δικά σας κάθονται να τα αλλάξετε;

εγώ λαχανιάζω κάθε φορά...

και αν του πω ’’έλα να αλλάξουμε το πανί μας’’... τρέχει να γλιτώσει!!!

ο βρωμίτσας μου!!!

χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσούδια...

Ο μικρος απο την παρασκευη 39 πυρετο...ΦΑΚ!!

Εχει ψηθει το μωρο μου..

Τωρα περιμενω να δω αν θα τη γλυτώσει κι η μικρή...

Τα λεμε..

Ελπίζω να είστε όλες καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ θα τον ξαναπάω γιατρό το απόγευμα.

με τηλ η Ανθούλα και μου είπε οτι το πρωί είχε πυρετό και είναι κακόκεφος και ακούγεται το στηθάκι του...

τον λυπάμαι τον κακομοίρη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοπελιες.

2μερες προσπαθω να γραψω και με πεταει!Παλι μας ψηνει το μαμμυ!

Ωραια ξεκινησε η εβδομαδα παλι με αρρωστιες!Ισμηνη και Νανα ελπιζω να ειναι γρηγορα περαστικα.

Εδω βρεχει απο εχθες το βραδυ μεχρι και τωρα καταρακτωδως!!!Χαλαζι τρελο!!

Εγω ξερω πως το αγχος αποχωρισμου μπορει να διαρκεσει απο 6 μηνων περιπουθ εως και τρια χρονων οποτε μην το γελατε καθολου!!Ολα τα μωρα δεν ειναι ιδια το εχουμε πει.

Σημερα περιμενω και την παραγγελια απο Οριφλειμ.Εχω παραγγειλει ωραια πραγματακια αμα τα δοκοιμασω θα σας πω εντυπωσεις.

Αυτην την εβδομαδα εχουμε και το εμβολιο μμρ.

Αυτα για την ωρα Μαρια θελω και'γω Διονυσακη!!!!

Επισης Ντομ εχεις το μειλ μου και ποτε εγω δεν λαμβανω αυτα που στελνεις στα κοριτσια :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia και απο μας...τσακισα 2-3 κουραμπιεδακια...

καλυψω να δεις που εσυ θα κανεις το δευτερο παιδι,πρωτη..εδω θα ειμαστε...

δε με αναζηταει καθολου..οταν με βλεπει ερχζεται στα κλειδια μου..

καλα ειναι μωρε..

εμεις συνεχοζουμε κατι μυξες..

η δεν τελειωσε η ιωση η καταλοιπα της ιωσης..τι να πω..

τι ειναι οι ελεληνιδες μαμαδες;;;παραθεστε το λινκ αν θελετε..ειστε και σε αλλο φορουμ;;

τι ειναι το κοκουνινγκ;

εμεις κοτοσουπα χωρις κοτα..

την εκανε η διπλανη..σας το ειπα,ε;;

ξεκινησαμε και κολυμβητηριο σημερα..

την εκανα καμια 10αρια βουτιες να καθαρισει η μυτη..

ισμηνη περαστικα..προσεχε τη μικρη..ουτε εγω ειδα διονυσακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου σοφι!! εχω καιρο να μαθω νεα σου,η Λυδια σου τι κανει?

εμεις καναμε εμβολιο ανεμοβλογιας...πολυ κλαμα :(

στο κεντρο υγειας...η παιδιατρος τελος! το εγραφαν κιολας...η γιατρος εφυγε οριστικα!

:o:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επάνω τον εχω βρε τρελη!(σωσω) τον ξαναεβαλα!

Σοφι - αλεκα ευχαριστω ! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Αντε βρε σοφακι μπαινε πιο συχνα!

και δω παλιοκαιρο εχει.

Του πηρα και γιογιο σημερα! χαχαχα! Ενα απλο ευκο της κικο! Εχει πολυ φαση! Ολο εκει καθεται παιζει το κουβαλαει με τραβαει απο το χερι να τον βαλω εγω να κατσει και τετοια|! χαχαχαχα!

Ε απο το καλοκαιρακι βλεπουμε. Ετσι το πηρα να εξοικιωνεται.

Αλεκα κανατε μπιμπι μωρε?

Εφυγε η παιδιατρος? Απαραδεκτοι! Θα ερθει κανεις ή φακ?

Σωσω το ελληνιδες μαμαδες ειναι το πειτζ στο φεισμπουκ. Η ολιβια που το εχει κανει εχει το ειμαι μαμα φορουμ-μπλογκ κλπ.

Τωρα ξανακοιταξα για το λινκ να σας το βαλω και μαλλον το σβησανε. Ε μα ητανε απαραδεκτο.

Τωρα το εσβησε η ολιβ? η κοπελα που το εγραψε? δε ξερω....

Τι εννοεις την εκανε η διπλανη?

Τι εννοεις χωρις κοτα? Με ζωμο που ειχες κρατησει δηάδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η παιδιατρος δεν ηθελε να ειναι εδω καθολου...το ελεγε κ το εδειχνε! γενικος αρνητικη ενεργια...δεν γελαγε η μουρη της ποτε! μια ερχοταν κ 10 ελειπε... σημερα εμαθα απο το διευθηντη του κεντρου υγειας οτι εμεινε εγκυος στο 3παιδακι της ,πηρε αδεια ...κ εφυγε,πιο νωρις ,αλλα το θεμα ειναι οτι κραταει ακομα την θεση ,πληρωνετε κ φυσικα δεν μπορουμε να φερουμε αλλον παιδιατρο , κ θα παρει κ αδεια τοκετου...οποτε............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα1 καλα ειμαστε και η Λυδια καλα.Μου κανει ψησιμο το μαμμυ και δεν μπορω να μπω :evil: Ολο ξεχναω να σου το πω..καλε τι καλη που ειναι η Αγγελικουλα με το καροτσακι της?

Σωσω !!!!! [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

Μαρακι :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...