Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σούπερ ουάου μωράκια Οκτωβρίου 2009 Νο20!!!!


Recommended Posts

kaλημερα και απο μας...γυρισαμε τριτη και χασαμε την λαικη γι αυτο..και να δουμε αμα θα το φαει το ψαρι..το εκανα στο φουρνο..

ρε παιδια και εμεις που μεγγαλωσαεμ με αυγα σουπερ τι παθαμε;;δλδ και γω απο το σουπερ παιρνω..

και τι να κανω;;

να δωσδω 50 λρπτα το αυγο μη ξεροντας αν ειναι οντως βιολογικο;;

εχουμε και βιολογο και μας λεει τα ιδια..ε ισμηνη;;

ισμηνη ξανα ρωταω...αν δεν εχει τρενο πως πας δουλεια;;

εμεις καλα εδω στη δουλεια..

γεματοι ειμαστε..

και γω παιρνω υφαντης..για το νικας το εχω ακουσει..

;λλ;α αυτο για το κοτοπουλο οχι..

ωστε πινδος,ε;;σε μας δε φερνουν τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 933
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοπελαρες μου!

Νυσταζω! Σερνομαι!

Εχει σκουντουφλα σημερα! Χαλια καιρος! Ενω μεχρι χθες ητανεεεε τελεια!

Αυτος ο καιρος με κανει να σερνομαι μιλαμε.

Το χω ριξει και στο σαλατικο καθε βραδυ αυτες τις μερες και εχω τουμπανιασει! :lol::lol::lol:

Τζουλ πηγες τεικα τον θανουlη στο babybeauty?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsia ! Εφτιαξε μια πιτα η πεθερα μου!

Τιποτα μιλαμε γελοια... αλλα τοσο νοστιμη που μπορω να φαω ενα ταψι!

Σφολιάτα,ουκανικα φρανκφουρτης,κετσαπ,τυράκι. Δατς ολ! Μιλαμε θεα η πιτα! Τα βαζει ολα μεσα στη σφολιατα, ψηνει, τελος!

Αυτο το εκανα με σφολιατακια εγω. Λουκανικοπιτακια.Παλιο κολπο. αλλα η πιτα εχει αλλη χαρη! χαχαχχαα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε συνταγή Μαράκι!!!!!!!!!!!!! Δεν θα μου βγει τσάμπα το όνομα :D:D:D:D:D

Τι κάνετε?

Εμείς πάμε λίγο καλύτερα αλλά τρέχω και δεν φτάνω βρε κορίτσια και το βράδυ πέφτω ξερή!!!! Πολύ κούραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιοατι καλε κουραζεσαι;;σκαβεις;;

δε μου φαινεται πολυ δυσκολη η πιτα..αλλα μονο λουκανικο τυρι και ντοματα;;;η κετσαπ;;δε ξερω..για μαθε να μας πεις..

νανα που εισαι πουλακι μου;;

μαρκατ μη μου πεις οτι κουραζεσαι και συ..ελεος..

κανενα νεο απο χρυσουλα εχουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελιες,τι μου κανετε?

Εμεις καλυτερα σιγα,σιγα φευγει και ο βηχας.

Χρυσουλα και Τζουλια να χαιρεστε τα μαναρια σας για χθες.

Μακαρονια για σημερα.

Μαρια ζζζ παρακολουθεις και συ την Αρτεμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!

σωσω σορυ που δεν απαντουσα,μιλαγα στο τηλ με την αδερφη μου...

καλε η ισμηνη οταν εχει απεργια το τρενο δεν παει δουλεια καθολου,δεν το καταλαβες????

αυγα παιρνω κ εγω καμια φορα απο το σουπερ αλλα δε δινω στη μικρη..στην αναγκη της παιρνω απο τη λαικη.κ μελι της δινω μονο δικης μας παραγωγης..αλλα δεν το θελει!!!!

εμεις ειχαμε χαλια βραδυ...κ θελω την γνωμη σας...

απο τις 2.30 κοιμηθηκε στις 5.ολο μουρμουραγε,την αφηνα η της εδινα νερακι..μετα απο λιγο τα ιδια..την πηρα στον καναπε αγκαλια,την κοιμισα κ με το που την εβαλα στην κουνια παλι τα ιδια..την αφησα...

αρχισε μετα απο λιγο το κλαμα.να γινεται χαμος μιλαμε...ο αντρας μου μεσα στα νευρα να μην μπορει να κοιμηθει..

της εδωσα ντεπον..της εδωσα γαλα..κοιμηθηκε κ μετα απο 10 λεπτα εκλαιγε..

ε,την πηρα 2ο βραδυ στο κρεβατι μας κ κοιμηθηκε.ξυπνησε μονο μια φορα για πιπιλα.

κ τελος ξυπνησε στις 9.εμεις βεβαια μαυρο υπνο καναμε παλι.εγω ειμαι πιασμενη απο δεξια..

κ ρωταω τωρα εγω..αν ειναι τα δοντια,ολη μερα δεν την ενοχλουν?μονο βραδυ?

χερια δεν βαζει στο στομα.σαλια δεν εχει.

με το που θα την παρω αγκαλια περνανε ολα?

στο κρεβατι μας γτ κοιμαται????

μηπως ειναι αποκορυφωμα του αγχους αποχωρισμου??

μηπως με δουλευει????

θα ηθελα πολυ να ακουσω τη γνωμη σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα..

Μολις την ταισα..

Βρε Καλυψω..σαν εκμεταλευση μου μοιαζει αυτο..

Μπορει οντως να την ενοχλουν και τα δοντακια αλλα μαλλον περισσοτερο θελει αγκαλια και παρεα..

Προσπαθησε να μην υποκυπτεις και την παιρνεις στο κρεβατι σας..

οσο βεβαια αυτο ειναι εφικτο 2.30 ωρα τη νυχτα :o

Κι εμενα μου κανει τετοια κολπα τελευταια..

Παντα την αφηνα απλως ξυπνια μεσα στην κουνια και κοιμοταν..

τωρα μολις παω να φυγω μου αρχιζει το κλαμα

Καθομαι απο πανω της και τη χαιδευω λιγο..ή ακομα..κουναω με τα χερια μου λίγο το στρωματακι της και την παιρνει ο υπνος..

Θυμαμαι στον Ορεστη..οταν γκρινιαζε και δεν ηθελε να κοιμηθει..έμπαινα μαζι του στην κουνια :lol:

Βεβαια τότε χωρούσα..

Σωσω ναι οταν εχει απεργια ο Οσε δεν παω παρόλο που μου πληρωνουν το ταξι..

γιατι θελω σχεδον 2 ωρες να φτασω..και δε λεει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε ισμηνη κ εγω ημουν παντα κατα του υπνου στο κρεβατι μας...αλλα πραγματικα αυτα τα 2 βραδια τα εχω δει ολα!!!!κ το κακο ειναι οτι την παιρνει ο υπνος κ ξαναξυπναει συνεχως...

δεν ξερω τι αλλο να κανω...σε λιγο θα ξυπνησει παλι το καμαρι μου...

ευτυχως δεν εχω δουλειες να κανω κ ειμαι ξαπλα στον καναπε...

τουλαχιστον να κατσω λιγο η γεροντισσα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα ουτε δοντια ειναι ουτε τιποτα. Λαμογιες κανει.

Τωρα απο κει και περα τι να πω? Υπαρχουνε πολλοι τροποι να τα κοψεις αυτα. Αλλα οσο μεγαλωνει τοσο πιο δυσκολα θα ειναι και θα σου παρει πιο πολυ χρονο. Θελει λιγο δυναμικοτητα. Οχι να τη παρατησεις και να κλαιει με τις ωρες. αλλα να καταλαβει οτι το κρεββατακι ειναι για νανακια κλπ κλπ.

Αν το αφησεις κι άλλο θα σε φωναζει σε λιγο καιρο θα μιλαει κανονικα και τοτε πακετ που λεει και η Τζουλ.

Μαμα μη μ'αφηνεις,φοβαμαι,ερχεται ο κακος ο λυκος,ο διαστημανθρωπος,ο χαρι ποτερ και αλλα πολλα.

Εχει συνδεσει τη κουνια με κατι κακο. Σταματει το παιχνιδι πρεπει να κανω ησυχια κοκ.

Αν θες παρε με τηλ το απογευμα να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειπα να μην κοιμηθω μσημερι γιατι ο αντρας ςιναι κατω και καθαριζει το ισογειο γιατι βαζουν τα ντουλαπια οι κουζηναδες. δε θα ειμαι γαϊδουρα αν κοιμηθω;;; αφου δε βοηθαω που δε βοηθαω και "προσεχω μην ξυπνησουν τα μωρα" 8-)

καλε Σωσω και εμεις δεν εχουμε κολημα με δηθεν βιολογικα, αλλα επιδη μας εκατσε ετσι με το αυγο καρφουρ-εμετο ο αντρας μου ειπε οτι δε θα τα δινουμε ξανα απο εκει. και τον ξερεις....

αυτο το βρωμοσκυλο θα το πνιξω! σας το ξαναπα;;;;

ετσι και μου τα ξυπνησει.....

Καλυψω θα συμφωνισω με την πρωλαλησασσα Μαρια...

απλα δε γουσταρει να κοιμηθει μονη και θελει αγκαλιτσες και φιλακια...

δε θα σε πει κανενας κακια μανα αν την αφησεις και λιγο να κλαψει για να μαθει να κοιμαται στο κρεβατι της...

και να σε πει δηλαδη κανεις.... γραψ'τον εκει που τους εγραψα και εγω...

ανελαβε δραση... πριν σκασει μυτη και αδερφακι!

γιατι... τοτε θα ειναι τρελο πακετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τα ξερω ολα αυτα που μου λετε...αλλα ρε γμτ μιλαμε οτι αυτο ολο γινεται 2 ωρες...κ στο τελος κλαιει παρα πολυ..δε μιλαμε για απλο κλαψουρισμα......χτες 2 ωρες μουρμουγαγε μεχρι να την σηκωσω οριστικα!!!!!!αλλα στο τελος μιλαμε για κλαμα με αναφιλητα!!!!!!πως να την αφησω κατω????

αχ θα με πεθανει αυτο το παιδι΅!!!

κ 2ο οχι,κατηγορηματικα...δεν θα αντεξω με την αγγελικη κ αλλο μωρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα

εμεις καλα...

μαρια και μεις σχεδον μια απο τα ιδια εχουμε το βραδυ, ξυπναει.. δεν κλαιει τοσο πολυ, αλλα για μια ωρα περιπου θελει αγκαλια, αν τον βαλω στην κουνια μας ακουν οι λυκοι....απο μικρος το κανει αυτο δεν υπαρχει λογος ουτε ποναει..και εγω δεν ξερω πως να τον αντιμετωπισω..στον παιδιατρο οταν το ειπα λεει, ειναι που κοιμαται αρκετα τη μερα, αλλα δεν ισχυει αυτο, γιατι τον εχω αφησει και ξυπνιο, αλλα αυτος τιποτα, ξυπναει και παλι...καθε βραδυ αυτο το βιολι... :(:(:(:(

βρε πατριωτισα διαιτα; μμμμμ, καλη ιδεα..εγω λεω να αρχισω απο δευτερα :mrgreen::mrgreen:

ζζζζζζ το κεικ εγινε υπεροχοοοοοο το πηρα το μηνυμα σου ευχαριστω

βαριεμαιιιιιιιι παλι μονη....κουραστικα να ειμαι μονη..... :(:(:(:cry::cry::cry:

που ειστε καλε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες

βλεπω σημερα εχει θεμα η καλυψω μας

μαρια μου εαν θυμαμαι πριν κανα μηνα ειχαμε την ιδια κουβεντα εγω με την μαρια ζ για τα δικα μου που ξυπναγαν συνεχεια και δεν κοιμομασταν ουτε 2 ωρες συνεχομενα μεχρι που τα περναμε στο κρεββατι μας το ενα εγω και ο Κωστας με το αλλο στον καναπε - 1 μηνα και αυτο το μαρτυριο

αφου το ειχα παρει αποφαση - δεν θα ξανακοιμηθω

με χρι που μου ηρθε η ιδεα να βγαλω το μπροστινο καγκελο της κουνιας

τους αφησα να ανεβοκατεβενουν ολη μερα μονα τους και το βραδακι δεν τους το εβαλα

ειμαστε αρκετα ακλυτερα μπορω να πω

οταν ξυπνανε - παω εγω για λιγο και καθομαι στο κρεββατι τους και κοιμαμαι για λιγο μαζι τους μεχρι να αποκοιμηθουν ή εαν ειναι ανενδοτα τα σηκωνω και τους δινω γαλα

πλεον ο Στελιος κατεβαινει μες τα μαυρα μεσανυχτα μονος του - παει τουαλετα :lol: βγαιενι ερχεται το κρεββατι μας να του φτιαξουμε γαλα

οχι οτι ειμαστε τελεια αλλα απο πριν τουλαχιστον κοιμομαστε 5 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σας σοφι μου - αντε μωρε να ειναι περαστικουλια για ολα τα μωρακια βεβαια

ισμηνη οταν διαβασα οτι κοιμοσουν μαζι του γαλασα πολυ - τελικα ολα τα ιδια κανουν πανω κατω και οι κακομοιροι οι γονεις - οτι μπορουν κανουν :lol:

ρε συ συμπεθερα τρελλη εισαι - μπορεις να κοιμηθεις μεσημερι και θα νιωθεις και τύψεις :lol:

εγω ενα μαυρο κακο - εαν κοιμηθω μεσημερι σηκονομαι με στομαχοπονο και πονοκεφαλο

χαρα μου κι εμενα ουρλιαζανε - ο Στελιος πλεον που βγαλαμε το καγκελο δεν ακουγεται καθολου οταν ξυπναει - ο νικολακης ακομα χαζοκλαιει οταν ξυπναει - πιο πολυ μαλλον για να τον ακουσουμε - εγω πεφτω σα βοδαρα για υπνο - :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα μου σε πληροφορω οχι μονο δεν πεφτουν - που το ειχα ενα αγχος μπορω να πω τις πρωτες μερες

αλλα πλεον κοιμουνται και πολυ ησυα- δεν κοπανιουνται στα καγκελα και δεν φερνουν 300 βολτες

το πολυ πολυ να τους βρω αναποδα στο κρεββατι τους

αλλα οχι δεν εει ξεφυγει ουτε το ποδαρακι απο κατω

αντιθετως ο Στελιος οποτε ξυπναει καταβαινει μονος του και ερχεται μεσα - χωρις φωνες - ουρλιατα και κλαματα - που ξεσηκωναμε ολο τον κοσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια... σας διαβάζω που λέτε για τον ύπνο και φτύνω το μωρό μου!!!

δόξα τω Θεώ χίλιες φορές!!!

να πω οτι κοιμάται μόνος του στο κρεβατάκι του;

δεν ξυπνάει καυόλου τη νύχτα;

και τοι τα σκ μένει στο κρεβατάκι του μέχρι να ξυπνήσουμε και να πάμε να τον πάρουμε;

και οτι το αργότερο στις 8 έχει κοιμηθεί;

γι' αυτό σας λέω!!!

φτύστε μας!!!

πήγα στον ορθοπαιδικό σήμερα.

έκανα ακτινογραφία.

φάνηκε το σπάσιμο και μου είπε οτι έχει ξαναενωθεί.

δεν υπάρχει κάποια άλλη ανωμαλία.

ΟΜΩΣ, ο πόνος μπορεί να μου μείνει για πάντα.

είναι, λέει, το πιο δύσκολο σημείο για το οποίο δεν έχει βρεθεί κάποια αποτελεσματική θεραπεία.

τον ρώτησα για το ενδεχόμενο μιας 2ης εγκυμοσύνης και μου είπε οτι μπορεί να με ενοχλήσει τότε, αλλά μπορεί και όχι.

τον ρώτησα αν θα πρέπει να κάνω καισαρική και μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο...

μου είπε οτι γενικότερα, ένα κόκαλο θέλει ένα με ενάμιση μήνα για να γίνει όπως πριν.

οι φυσιοθεραπείες δε βοηθούν.

αποφάσισα οτι θα περιμένω τουλάχιστον 4- 5 μήνες για το 2ο...

δε σας κρύβω οτι στενοχωρήθηκα λίγο... αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε νανα μου δεν πειραζει εσυ να εισαι καλα....και αφου ειναι κατι που περναει μην ανχωνεσαι καθολου..

και μπραβο στον ανθιμουλη που ειναι καλο παιδι και δεν κουραζει τη μαμα και το μπαμπα φτου φτου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια θα το δοκιμασω αυριο το μεσημερι να βγαλω το καγκελο να δω...μακαρι να κανει και μενα το ιδιο...

ευχαριστω

μαρακι ξαναγραψτα καλε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα αυτό είναι το πρόβλημα, είναι οτι μπορεί να μην περάσει ποτέ!!!

ρε κορίτσια... σας έχω πει...

όταν γράφετε, πριν πατήσετε υποβολή, επιλέξτε το κείμενο σας και κάντε κόπυ.

πατήστε υποβολή και αν δεν δημοσιεύτηκε τότε κάντε πέιστ σε μία σελίδα το γορντ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι κ εγω....

μαρκερ ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη..ειναι κ αυτη μια λυση αν κ φανταζομαι μεσα στον υπνο μου να γυρισω κ να δω ξαφνικα την αγγελικη να με κοιταει!!!!!!!

βεβαια ειπα να δοκιμασω τα κουραγια μου λιγο ακομα!!!!!θα αφησω μια δυο μερες να δω μηπως ειναι μια φαση απλα που περναει κ θελει τη μαμα της η μηπως ειναι τελικα οι κυνοδοντες-αν κ πολυ αμφιβαλλω...

παντως δεν την ξαναπαιρνω στο κρεβατι μας!!!!!ΤΕΛΟΣ!!!

χαρα μου σορυ που δεν σε πηρα πισω..δεν τα παω καλα με τα τηλεφωνα ειδικα με το κινητο.ολο παρατημενο καπου ειναι κ χαμενο....εχω μια 2η συσκευη κ μου την εσπασε η μικρη!!!ελπιζω να μη πετυχει καμια μερα το καλο μου κινητο!!!!

νανα δεν πειραζει βρε κοριτσακι,θα κανεις λιγη υπομονη κ θα ερθει κ το 2ο παιδακι...

να πω κ εγω φτου φτου για τον γιοκα σου...

εμενα η κορη μου ειναι μια τρελα αλλα ειναι πολυ δυσκολο παιδακι κ θελει γερα νευρα..

ηδη εχει αρχισει τα τρελα νευρα κ την τσιριδα οταν θελει κατι που δεν επιτρεπεται..

αλλα δεν ξερει που εχει πεσει΅!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι μαρια μου να ηρεμισει και η μικρουλα σου

μια ειναι η λυση

κλειστα αυτια!!!

κανε την κουφη

εγω παντως στις μεγαλες φρικες τους δεν αντεχα να μην τους παρω στο κρεββατι μας

κλαιγανε για ωρες - φωναζαν - εμεναν ξυπνια για ωρες- δεν κοιμοταν κανεις μας - ειμασταν χωματα ολη μερα

ενι γουει - θα περασει αυτο να σκεφτεσαι

βλεπω μαστερ και τα εχω παρει με τον μιχαλη πολυ τον κερατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...