Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σούπερ ουάου μωράκια Οκτωβρίου 2009 Νο20!!!!


Recommended Posts

καλημέρα!

μεγάλη μέρα σήμερα...

στις 6 θα σχολάσω...

Ντομ κι εγώ είχα διαβήτη κύησης...

θυμούνται τα κορίτσια τις λιγούρες μου... χαχαχα!

ήταν ελάχιστος βέβαια, αλλά υπήρχε...

να σου πω την αλήθεια, καλό μου έκανε γιατί είχα βάλει λίγο βάρος...

τελικά έκανες και στο 2ο ε;

κι εγώ θα πρέπει να το ελέγχω... όταν με το καλό ξαναμείνω έγκυος!!!

Ντομ, εγώ θα σου έλεγα να κάνεις εξετάσεις για το ζάχρο και το μηχανάκι να το έχεις μόνο για δικό σου έλεγχο.

να κάνεις και εκείνη την εξέταση που σου λέει πώς ήταν το ζάχαρο σου 3 μήνες πριν.

τελικά συνεχίζει το φαγητό το κομμάτι ε;

μπράβο το νινί!!!

ρε Σωσώκα, έχεις πολύ καιρό να μας τη στείλεις φωτό... την πεθυμήσαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 933
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

ειχα γραψει ενα κατεβατο και με πεταξε :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

σωσωκα μου μακαρι να πανε ολα καλα με τον πατερα σου

εγω αυτο που λεω ειναι

οτι σε κανεναν ανθρωπο δεν εξιζει να ταλαιπωρειτε

μακαρι να περασει γρηγορα - οτι και να χρειαστει

τζουλια μου αυτες οι μαναες ωρες ωρες ειναι ε;;

και εγω ρε γμτ μου οποτε την ακουω την δικια μου στις συμβουλες της παντα μαλακια καταληγω να κανω

:cry: λες και το κανει επιτηδες για να ταλαιπωρηθουμε

και παντα μου λεει - αφου την βριζω

"εγω φταιω; για καλο το ειπα - να βοηθησω - Δεν ξαναλεω τιποτα" και ενω ξερει οτι αν εχω σκεφτει κατι να κανω θα με επηρεασει εκει το λεει αυτη ;)

εαν χρειαστεις οφθαλμιατρο αυτη που παω την εμπιστευομαι και χειρουγειο ανοιχτης καρδιας να μου κανει

και τον οριλα μου

οτι θες πες μου

ή οποια αλλη χρειαστει να το ξερετε ειναι σουπερ!!

νανα μου μπραβο στον ανθιμουλη - μια χαρα και υψος και βαρος

οι δικοι μου κολλημενοι οπως σας ειπα 80 ο νικος 82 ο στελιος

ρε συ ηθελα να σε ρωτησω απο καιρο

ακομα στην κυρια ανθουλα τον πας;

ντομ μου

πες τα πες τα κι ργω αυτο λεω - μπορει να του μοιαζουν αλλα απο μενα εχουν παρει τα παιδια :lol:

οσο για το ζαχαρο - δε λες που φτανεις στο τελος σιγα σιγα!!

να τα εχεις ολα να εχεις και την διατροφη

τι σου ειπε ο γιατρος;

ΑΧ ΘΕΛΩ ΑΛΑΣΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αντε παω και μεχρι την ντισνειλαντ για αρχη!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Ντομ εκανες καμπυλη? Αν δε σου αρεσει η γλυκοζη και σε αηδιαζει ριξε λιγο λεμονακι μεσα και θα γινει μια σουπερ ουαου λεμοναδιτσα.

Οσο για το σακχαρο ισσοροπημενα γευματα. Αυτο ειναι το μυστικο. Οτι θελεις πες μου.

Δε χρειαζεται να στερηθεις κατι. Σιγουρα δε θα τρως οπως πριν αλλα μη νομιζει οτι πρεπει να κανεις διαιτα του θανατα. Θα εχεις αντιθετα αποτελεσματα.

Αλεκα γελασα και γω με τη πουτουκαλουτουτου χαχαχαχαχχαχαχαχχχαχχαχα! Ζουζουνιτσα!

Σωσω μπραβο που τρωτε! Μιμι λεει το φαγητο? χαχαχα! Ωραια!

Με τον μπαμπα σου βρικατε λυση? Εννοω για γυναικα... ή κατι άλλο? Η θούλη μας τι κάνει? Βγηκε απο μαιευτήριο?

Νανα μπραβο για τον ανθιμουλη! Ωραιος! Και κιλα και υψος! Φτου φτου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μάρκερ εκεί τον πηγαίνω.

και πιθανός να τον πηγαίνω και του χρόνου εκεί.

απλά κάποια απογεύματα θα τον πηγαίνω σε κάποιες ομάδες που διοργανώνουν κάποια νηπιαγωγεία.

να σας ρωτήσω κάτι...

εάν ένα αγοράκι, περίπου στα 3, ζητάει συνέχεια παιχνίδια τύπου ’’νοικοκυριό κουζίνας’’ (σίδερα, κουζικά, σκούπες, πλυντήρια κ.α.), εμείς του τα παίρονυμε;

Μαράκι, θα με ενδιέφεραι πολύ η γνώμη του άνδρα σου...

και φυσικά όλων σας... απλά ο ανδρέας είναι του αντικειμένου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ανδρεας δε μπορει να βοηθησει τοσο οσο η νονα του Διονυση που ειναι παιδοψυχιατρος. Θα τη παρω τηλ να τη ρωτησω το απογευμα και θα σου πω το βραδακι.

Περιεργη φαση ομως οντως. Δηλάδη τωρα που το σκεφτομαι. Μηπως του αρεσει να τα "επισκευαζει"? Να τα χαλαει να τα φτιαχνει κλπ? Ή πραγματικα σιδερωνει,πλενει προσποιείται δηλαδη και μιμείται τη μαμα? Πως τα χρησιμοποιει? Εχει αδελφουλα? Εχει ξαδελφη? Για πες πληροφοριες να βοηθησω και τη νονα.

Σου ειπα ποως με εφτιαξες χθες το βραδυ Νανουκα ε? χχαχαχαα! Εφαγα τρελο κολλημα λεμε! Μα την ατιμη τη ξενια! Παλι τη γλιτωσε! Τον εφαγε τον χριστιανο!

Ο Αλεξης ειναι ο δημοσιογραφος που βοηθουσε στην ερευνα τον στεφανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά αυτή η Ελπίδα μόνο αγαθιάρο δεν είναι!!!

χαχαχα!

άντε ρε... τελικά θα τα φτιάξει με τον δημοσιογράφο;

εγώ προτιμώ τον σεφ.

το άλλο που δεν κατάλαβα στην περιγραφή της κοπέλας... η Ελπίδα δε θα το μάθει αμέσως οτι είναι μαμά της η Βάσω;

Κι επίσης, είμαι περίεργη πώς θα αντιδράσει η Κάτια... χαχαχα!

είχα μία κουβέντα με την συνάδελφο μου.

μου έλεγε οτι μιας γνώς το μοναχοπαίδι και μοναχιγιός έχει κουζίνα, κατσαρολικά, σίδερο, σκούπα, ηλεκτρική...

παίζει κανονικά.

δηλαδή... μαγειρεύει, σκουπίζει...

εμένα μου φάνηκε παράξενο.

μου είπε οτι είναι φυσιολογικό για την ηλικία και οτι δεν πρέπει να απαγορεύουμε στα παιδιά μας κάποια παιχνίδια γιατί δεν ταιριάζουν με το φύλο τους.

εγώ δε θα το έκανα αυτό στο γιο μου.

το έχω δηλώσει και το εννοώ οτι αν επιλέξει να γίνει ομοφυλόφιλος, εγώ θα το δεχτώ.

αλλά σίγουρα δε θέλω να δώσω εγώ τέτοια ερεθίσματα.

πάντως, πραγματικά, θα με ενδιέφεραι πολύ η άποψη της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε για να τα ζητησει ειχε ερεθισματα το παιδι. Ή απο αδελφη(αδελφη, αδελφουλα εννοω χαχα) ή του παίρανε τέτοια παιχνίδια. Δηλαδη βλεπω τον δικο μας. Παιζει με τα τρακτερ και κανει ηχους αγοριστικους επειδη δινουμε εμεις τα ερεθισματα.

Και γω θα ειμαι κοντα του σε οτι επιλογη και αν κανει. Αλλα προς το παρον μονο τρακτερια και μπουλντόζες! χαχααχχαχα!

Ανεβαινει στο τρακτερ που εχουμε και κανει γκαν γκαν γκαν! χαχαα!

Αυτο δεν το καταλαβα και γω για το αν θα μαθει αμεσως οτι μαμα της ειναι η Βασω. Μαλλον ναι. Αλλα το αλλο το ξεκωλο λεει θα πλευρισει τον καινουριο γιατρο.

Καλα η Ελπιδα ολο γκομενακια χτυπαει. χαχαχα! Η αγαθιάρωωωω!χαχαχαχα!

Και μενα ο σεφ μου αρεσε!

Τωρα περιμενω την παρασκευη για να δω το καινουριο! Μπηκες Νανα ειδες το επεισοδιο της πεμπτης? Διερευσε και ειναι στο γιου τιουμπ.

Βουαλά!

http://www.youtube.com/watch?v=YNZzXCRr7tE

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Στα ερωτηματα περί καμπύλης, δεν χρειάστηκε να κάνω σε αυτη την εγκυμοσύνη, γιατί είχα κάνει στην προηγούμενη, βγήκε μια 160ρα κι έκτοτε μου δωσε μηχανημα της Μπάγιερ να τρυπιέμαι!

Το έχω ακόμα αλλάοι ταινίες λήξανε και δεν έδειχνε σωστά.

Μου ειπε και σε αυτη την εγκυμοσύνη να μετριεμαι, δεν χρειαζεται καμπύλη, το θεωρούσε σχεδόν δεδομένο οτι θα ξαναέκανα.

Πρέπει να το φτιάξω με διατροφή για να μην κάνω ινσουλίνη.

Και στον Βασιλάκη με διατροφή το ρύθμισα!

Πφφφφ!Εκανε κακά!

Πάω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι θες Ντομ παρε τηλ! Στη διαθεση σου μάι λέηντυ!

Ααα η Κατια ζει τον ερωτα της τωρα Νανουκα στη Λωζάνη.......μπου χου χου Δεν έχει πολύ πλάκα το μοντάζ που έχουνε κανει? Και καλά όταν ειναι εκεί! Χτυπιέμαι κάτω απο τα γέλια όταν το βλέπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:evil: 1 ωρα να φανε 1 γιαουρτι ο καθενας τους!!!!!!!!!!!!!

και στο παιικο μου ειπαν οτι φαγανε ολα σε χρονο ντε τε και πειναγαν και πολυ

κάποιος με κοροιδευει μου φαινεται!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!

έχεις δίκιο Μαράκι!

είναι πολύ αστείο όταν δείχνουν την Κάτια να είναι, και καλά, στη Λωζάνη...

θα το δω σήμερά, αγκαλιά με τον αντρούλη!

είναι κι αυτός φαν!!!

χαχαχα!

άσε που μου σπάει τα νεύρα γιατί είναι όλο απορίες!!!

και ο κουμπάρος μου είναι κολλημένος!

είναι πολύ αστείοι οι άντρες όταν βλέπουν τέτοια σήριαλ!!!

χαχαχα!!!

Μάρκερ μου, μπορεί να μη σου λένε ψέματα...

ο δικός μου είναι πολύ διαφορετικός όταν είναι με την Ανθούλα.

είναι πολύ πιο υπάκουος και ήσυχος!

όταν πάω να τον πάρω σεληνιάζεται!!!

χαχαχα!

μια μέρα ήταν η αδερφή της και όταν είδε τι έκανε την ώρα που πήγα να τον πάρω, δεν πίστευε στα μάτια της!

"μα πριν από 2 λεπτά ήταν άλλο παιδάκι" έλεγε και ξανάλεγε...

και δεν τον μαλώνει...

απλά τον έχει σε τάξη.

εμείς τους κανακεύουμε και μας εκμεταλλεύονται... τα σκατούθκια!!!

έχει πλάκα κάθε φορά που πάω να τον πάρω.

με το που μπαίνω στο σπίτι, αρχίζει την επιδείξη... πρέπει να μου δείξει το κάθε παιχνίδι που έχει εκεί και πώς παίζει μαζί του!!!

χαχαχα!

είναι πολύ επιδειξίας!!!

ελπίζω να μη μου καταλήξει τέτοιος γκόμενος...

ξέρετε από εκείνους με τα αμάνικα, τα χέρια ανοιχτά (ξέρετε... που δεν κλείνουν λόγω φτερών), το μαλλί λύγδα από από το ζελέ και φαβορίτα σέρτικη... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θέλετε το ανοίγω εγώ!Αλλά ας φτάσει και στο 98 περίπου.Νωρίς δεν είναι;;;

Κι εγώ το βλέπω περιστασιακα τη Ζωή της άλλης.Διαβασα κι εγω τι θα γινει απο μια κοπελα στο μαμυ, και ξενερωσα.

Εγω ειμαι φαν των Μυστικων της Εδεμ!

Μαρκερ, μπορεί στον παιδικό να ζηλεύουν τα άλλα παιδακια που τρωνε και να τρωνε κι αυτα!

Μια ξαδερφη μου ειπε οτι ο γιος της ούτε να δει τα ρεβύθια, κι από τότε που ξεκινησε παιδικό, τα τρωει σαν παλαβο!Εβλεπε τα αλλα που τρωγανε.

Είναι από τα πλεονεκτήματα των παιδικών σταθμών αυτά!

Σωσω τι κάνει ο μπαμπάς σου;;

Τζούλια τι γίνεται με το μάτι;;

Μαρακι ευχαριστω πολύ για τη διαθεση βοηθείας!

Κι εσένα Νανουκάκι!

Βασικά όλες σας ευχαριστώ!

Εντάξει δεν αγχώνομαι, εχω εμπειρία, ξέρω τι χρειαζεται για να το μετριασω, το θεμα ειναι να προσπαθω να μην υποκύπτω διατροφικά!

Λατρεία;;;;Βαγκ;;;;Φρόσω;;;;;Πού είστε οι υπόλοιπες καλέ;;;;

Φιλάκιααααααααα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βγάλανε το ειδα. Φακ. Οσοι προλαβανε. Ετσι και αλλιως αυριο στις οθονες σας! χαχαχα

Ρε κοριτσια που εχετε χαθει?

Ισμηνη?

Η χρυσουλα χαθηκε εντελως παλι.

Η Καλυψω εδωσε συνεντευξη σημερα.Αντε μαρη μπες να μας πεις νεα! Τι εγινε?

Μαρακι(μαρκερ) μπορει να μιμουνται τα αλλα παιδακια γι'αυτο. Καλα μπορει να παιζει και το ψεμα.

Ααα νανουκα δε μιλησα ακομη με τη νονα. Εκανε μαθημα ολο το απογευμα(διδασκει στο ντιρι) και δε τη βρηκα. Θα μιλησουμε ομως μετα οποτε θα σου πω αυριο. Ειναι ακριβως η ειδικοτητα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιοι το βγαλανε το βιντεο και γιατι;;

μολις φαγαμε ντιλιβερι...

η μικρη σας ειπα οτι ξυπναει πλεον 7 παρα,ε;;

πωπωπωπ!!

και κοιματα ιολη μερα 1 ωρα..ελπιζω να αλλαξει.

καλε τι βλακεις λετε για κουζινικα και γκει αγορακια;;ημαρτον καλε...

δε πατε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχαα

κοριτσια συμφωνα με αυτα που γραφετε ο δημητρησ και οοοοολλλοιιιιι οι φιλοι του ειναι γκει

ειναι της ηλικιασ και πολυ φυσιολογικο

νανα μου εχω ρωτησει εγω την παιδοψυχιατρο και την πιασαν τα γελια.

καθετι καινουργιο και ειδικα κατι που δεν το εχουν το θελουν.

αν το παιδακια ειναι ολη τημ μερα με την μαμα και την βλεπει να κανει τις δουλειεσ του σπιτιου φυσικα και θα το ζηταει

σαν το τραγουδι του καρβελα" ο σκυλοσ μου ειναι γκει"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρε εν με κοροιδευουν το ξερω

απλα τσαντιζομαι που εκει ειναι τυπος και υπογραμμος και εδω μου βγαινει η παναγια.

μπας περιπτωση αρχισα παλι :lol:

οσο για την Ξενια - εχω να σας πω οτι ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

δεν την εχω δει πανω απο 5 λεπτα για 2 -3 φορες και αυτο γιατι ειναι φαν ο πατερας μου χαχα

2ον - ρε κοριτσια σημερα καταλαθος με κλωτσησε στο βυζι ο Στελιος και πονεσα περιεργα

παταω το βυζι τι να δω :o

βγαζει κατι σταγονες - αρκετα μεγαλες θα τις ελεγα απο γαλα

οχι περιεργο χρωμα ή τιποτε αλλο

αλλα κατι βγαζει!!!!!!!!!!!!

τι στο διαλο

θα παρω αυριο τον γιατρο τηλ - σε εσας βγαζει εαν το πατησετε;

εαν ειναι να ξαναρχίσω να θηλάζω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βγαλανε μάλλον απο το μεγκα.

Το εκανε και ο δικος μου για ενα διαστημα αυτο. Απο τις 7 στο ποδι. Εστρωσε καποια στιγμη.

Γιατι ρε συ δε παμε καλα? Δε μιλησαμε για γκευ αγορακια. Αλλα ναι τα ερεθισματα που δεχεται το καθε παιδι παιζουνε ρολο.

Και δε μιλαμε αν ενα αγορακι θα παιξει με καμια κουκλα. Δεν εγινε και κατι. Ετσι και αλλιως αν εχουνε αδελφες παιζουνε ολα μαζι. Και νυχια θελουνε να βαψουνε ,βλεπουνε την μαμα τη μιμουνται κοκ.

Το θεμα της ομοφυλοφιλιας ομως δεν ειναι μονο γονιδιακο.

Ειναι μεγαλη κουβεντα. Δε με απασχολει και πολυ. Ισσοροπια να υπαρχει...

Αλλα οταν σου ζηταει επίμονα το παιδι κουζινικα λογικο ειναι να προβληματιζεσαι για το πως θα το χειριστεις. Δεν σημαινει κατι. Δε βαζουμε ταμπελα οτι ειναι πούστης . Απλα θελει λεπτο χειρισμο. Αυτο ειναι ολο.

Εκει κολλαει ο ειδικος αν ο γονιος δεν εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο του.

Οχι φυσικα να αρχισει να τρεχει το παιδι σε γιατρους επειδη ζητησε πλυντηριο.

Μια συμβουλη δε βλαπτει.

Επίσης δεν υπαρχουνε ταμπου τωρα πια.... αυτα τα θεματα πρέπει να συζητιούνται ανετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχαα

κοριτσια συμφωνα με αυτα που γραφετε ο δημητρησ και οοοοολλλοιιιιι οι φιλοι του ειναι γκει

ειναι της ηλικιασ και πολυ φυσιολογικο

νανα μου εχω ρωτησει εγω την παιδοψυχιατρο και την πιασαν τα γελια.

καθετι καινουργιο και ειδικα κατι που δεν το εχουν το θελουν.

αν το παιδακια ειναι ολη τημ μερα με την μαμα και την βλεπει να κανει τις δουλειεσ του σπιτιου φυσικα και θα το ζηταει

σαν το τραγουδι του καρβελα" ο σκυλοσ μου ειναι γκει"

Δε γραψαμε ρε παιδια οτι ειναι γκευ το παιδι προς θεου! Αυτο καταλαβατε? Απλα ρωτησε η νανουκα πως μπορεις να χειριστεις ενα τετοιο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δε βγαζει τιποτα. ΚΑι αυτο ειναι το φυσιολογικο. χαχα!

Πανε στον γιατρο να το κοιταξεις.

Εχω και γω τις ριμαδοκυστες στο στηθος και πρεπει να παω να κοιταχτω ξανα. Εχω και τεστ παπ να κανω. Μολις τελειωσει η περιοδος αυτον τον μηνα βουρ για τσεκ απ.

Η Βαγκ παλι που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά αυτή η Ελπίδα μόνο αγαθιάρο δεν είναι!!!

χαχαχα!

......

είχα μία κουβέντα με την συνάδελφο μου.

μου έλεγε οτι μιας γνώς το μοναχοπαίδι και μοναχιγιός έχει κουζίνα, κατσαρολικά, σίδερο, σκούπα, ηλεκτρική...

παίζει κανονικά.

δηλαδή... μαγειρεύει, σκουπίζει...

εμένα μου φάνηκε παράξενο.

μου είπε οτι είναι φυσιολογικό για την ηλικία και οτι δεν πρέπει να απαγορεύουμε στα παιδιά μας κάποια παιχνίδια γιατί δεν ταιριάζουν με το φύλο τους.

εγώ δε θα το έκανα αυτό στο γιο μου.

το έχω δηλώσει και το εννοώ οτι αν επιλέξει να γίνει ομοφυλόφιλος, εγώ θα το δεχτώ.

αλλά σίγουρα δε θέλω να δώσω εγώ τέτοια ερεθίσματα.

πάντως, πραγματικά, θα με ενδιέφεραι πολύ η άποψη της...

συγνωμη αλλα τι εννοει ο ποιητης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι ρε συ Αλεκα δε θα του αγοραζε πλυντηριο για να παιξει αλλα ουτε και φριτεζα! Που ειναι το περιεργο? Δηλαδη εσεις του Δημητρη του αγοραζετε κουζινικα? Φανταζομαι οτι παιζει με αυτα της αδελφης του ή αυτα απο τις φιλες μου. Ή με τα μπωλ της κουζινας. Αυτο ειναι πολυ συνηθισμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...