Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σούπερ ουάου μωράκια Οκτωβρίου 2009 Νο20!!!!


Recommended Posts

τα αδέρφια είναι ευλογία!!!

πόσο όμορφο είναι αυτό που λες Μαράκι μου!

έτσι ήταν ο αδερφός μου!!!

από μωρό που ήμουνα πάντα με προστάτευε και με υπερασπιζότανε!!!

γι' αυτό κι εγώ ήθελα το πρώτο μου παιδάκι να ήταν αγοράκι!

θα σας πω μια ιστορία να γελάσετε!

ο αδερφός μου ασχολιότανε και ασχολείται με την ελληνορωμαϊκή πάλη!

είναι πάρα πολύ όμορφος και γενικότερα είναι πολύ λεβέντης!

στην τρίτη λυκείου που γράφαμε 1 διαγώνισμα στο φροντιστήριο, μία κοπέλα βλέπει το επίθετο μου και μου λέει:

-τον δημήτρη τι τον έχεις;

-είναι αδερφός μου.

-αυτός ο κούκλος είναι αδερφός σου;

-ναι

-πω πω... ήθελα πολύ να σε γνωρίσω!

-γιατί;

-μια μέρα ήμουν για καφέ με ένα φίλο μου και έρχεται ένας άλλος και λέει: "πω πω... είδα την αδερφή του Δημ... πολύ ωραία κοπέλα!!!" και του απαντάει ο άλλος: "καλά ρε, μαλάκας είσαι; με την αδερφή του Δημ; να της κάνεις τίποτα και να σε πλακώσει στο ξύλο;". "ναι ρε, δίκιο έχεις... ασ' το καλύτερα...", λέει ο άλλος...

χαχαχα!

έτσι που λέτε... ευτυχώς, ο Πέτρος δεν τον ήξερε από πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 933
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γι' αυτό κι εγώ το σκέφτομαι πολύ για το δώρο...

το τηλεκατευθυνόμενο το δουλεύει ο Πετρής και ο μικρός το κυνηγάει... χαχαχα!

δεν έχω δώσει κατεψυγμένο ψάρι, αλλά αν τύχει να μαγειρέψω για μας, θα του δώσω...

για ποιο λόγο να φυλλάξεις βρασμένο καρότο;

βράζει γρήγορα και όταν το έχεις στο ψυγείο ωμό, αντέχει αρκετές μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλες μου...

ειμαι παρα παρα πολυ κουρασμενη-κ ας μη δουλευω σαν τη σωσω!!!!!

χτες βραδυ παλι η μικρη οργιασε...

κοιμηθηκε στις 11 κ ξυπνησε 5 φορες με κλαματα,στις 4 εδωσα γαλα,ξαναξυπνησε με κλαματα στις 5 κ την πηρα στο κρεβατι μας...

δεν αντεχα να ξανασηκωθω..

πρωτη φορα που κοιμηθηκε μαζι μας..συνηθως με το που καταλαβαινε που ειναι ουρλιαζε...

τοσο κουρασμενη ηταν πια...

ξυπνησαμε στις 9 το πρωι...

κ το μεσημερι εκανε κατι κακα........μεχρι την πλατη,με κομματια!!!κ πολυ νερουλα...

σορυ για την περιγραφη αλλα ετσι ακριβως οπως σας τα λεω!!!!!

κ χτες εκανε ολη μερα 2 φορες αρκετα νερουλα..

μηπως ειναι διαρροια κ δεν το καταλαβα???

μαρακι στειλε μου ρε συ το μειλ σου,τωρα συνειδητοποιησα οτι μονο το δικο σου δεν εχω!!!!!

ζζζζζζ θα σου στειλω σε μειλ τις φωτος να μας καμαρωσεις !!!!!ψωνιο!!!!!! :oops:

αλεκα πολυ χαρηκα με τον αντρα σου,επιτελους να φυγει κ λιγο απο το σπιτι!!!!

τζουλια απολυσανε τον αντρα σου ρε???τι σκεφτεστε να κανετε????

να δω τωρα πως θα πιουμε καφε που θα ειναι συνεχεια σπιτι..

να ερθετε εσεις εδω!!!!!

σωσω δεν εχω δωσει το ψαρι που λες..δεν ξερω αν η συγκεκριμενη γλωσσα που εννοεις εχει αλατι η οχι...μονο μπακαλιαρο της κανω σουπα κ εχει φαει μια φορα γαυρο τηγανητο.α,κ fish sticks της εχω δωσει αλλα τα αποφευγω..

βρασμενα δεν βαζω ποτε καταψυξη..

χαρααααααααααα.....

νανα ακομα δεν κοιμηθηκες?στειλε καλε καμια φωτο του να τον δουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω! Και γω! Νανουκα ηθελα το πρωτο αγορακι να φυλαει την αδελφουλα του!

Τωρα αμα ειναι και αδελφουλης... ιτς οκευ!

Παντως εχω βαλει σκοπο κατι να φυλαει! χαχαχχχαχαχχχχαχχα!

Σωσω εκανα εμβολιο γιατι δεν ειχα αντισωματα ερυθρας. οποτε αν κολλησει ο Διονυσακης μελλοντικα ή ερθω σε επαφη με αλλο παιδακι και ειμαι εγκυος τη βαψαμε. Το πηραμε ειδηση οταν ημουνα ηδη εγκυος οποτε δε μπορουσαμε να κανουμε κατι αλλα μου ειπε ο γυναικολογος οτι θα πρεπει να κανω εμβολιο καποια στιγμη πριν ξαναμεινω.

Αφου γινει δε πρεπει να μεινω εγκυος για 3 μηνες. Μαλιστα θα κανω και επαναληπτικο. Θα δουμε ποτε.

Οι γιατροι ομως μου ειπανε (γυναικοογος-παιδιατρος) οτι μπορω να μεινω και στο μηνα δε πειραζουνε το παιδι. Απλα το 3μηνο ειναι το πιο ασφαλες.... :?

Τεσπα ετσι και αλλιως τωρα δε εχουμε σκοπο. Οπως σας εχω πει να περασει το καλοκαιρακι και μετα. Εχω αναγκη να περασω καλα αυτο το καλοκαιρι. Με βολτιτσες,ποτακια,μπανια,να χαρω τα αγορια μου(μπαμπας-διονυσης) κλπ. Μετα ειμαι διαθέσιμη..!

χαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχααχαχα!

Κοριτσια εχει χαλασει το λαμδα μου και δε πατιεται καλα. Αν δε το βλεπεται στις λεξεις μην νομιζετε οτι δε μπορω να το πω! Απλα σαραβαλισε το λαπτοπ! :lol:

Για το ψαρι. Εμασς ψαρευει ο αδελφος του ανδρεα οποτε ειμαστε καλυμμενοι απο αυτο το θεμα. Αλλα και παλι εχουμε εδω οοουυυυυ πολυ πραμα φρεσκο. Αλλα και σεις σωσω εκει πρεπει να εχετε ψαρια.

Το καροτο γιατι να το βαλεις καταψυξη? ΠΟυ θα το χρησιμοποιησεις μετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι. Και συ την εκανες σιγουρα. Κοιτα τις πρώτες εξετασεις σου αν τις εχει καπου προχειρες. Ειναι παντα στον πρωτο ελεγχο.

Για ερυθρα,τοξοπλασμα,εητζ,ερπη μπλα μπλα μπλα.

Α σωσω εγω χρησιμοποιω χυτρα.

Καλυψω και μενα μου το εκανε αυτο με τα κακα. Μου το κανει οταν σκαει δοντι.

Σου στελνω το μεηλ στο φεησμπουκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω ξερω οτι στη διαρροια τα κακα τα ρουφαει η πανα...δεν ειναι ετσι αλλα ειναι πολυ αραια..'

δεν ξερω ρε γμτ για να της κανω κ σωστη διατροφη αν ειναι γτ εμεις πινουμε κανονικα γαλα κ τρωμε κανονικα.

αν ειχε διαρροια δε θα ηταν σαν νερο τα κακα?

πες κ εσυ ρε μαρακι που ξερεις!!!!!

εχει ηδη ξυπνησει μια φορα με κλαμα.

προβλεπω πολυ δυσκολη νυχτα κ αποψε.....

μαρακι οκ,θα σου στειλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε καλυψω,τι μου θυμιζεις! αυτα τα μεταμεσονυχτια κ γενικα το κλαμα την νυχτα....τα εχω περασει με την Μαρια μου κ τα περναω ακομα!!!!! ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

απο αλιφη μαρακι βαζω την choc apaisyl κ το καρουμπαλο φευγει κ δεν μαυριζει

κ εγω χαλια ειμαι εχω κ περιοδο ,σαν να με πατησε τρενο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω για το καρουμπαλο...βιταμ...

και ρωτησα για το ψαρι γιατι ημασταν καρ φουρ και δε προλαβα να παρω ψαρι και λεω το λευτ θα παρουμε απο δω..και παω στη κοπελα και λεω ποιο ψαρι μου προτεινεις για την μικρη;;;

και μου λεει..συγγνωμη κοπελια...αλλα εγω θα επαιρνα για το μωρο κατεψυγμενα..δε θα επαιρνα απο εδ.ω..

λεω σε ευχαριστω πολυ..πολυ εκτιμητεο..και ετσι της πηρα καλημανη..

γι αυτο...

αλλα λεω φαντασο ποσο χαλια ειναι τα ψαρια εκει..

οχι οτι δε το ξερα.αλλα να σου το πει και η πωλητρια..παει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα δε θεωρείται διάρροια αυτο. Απλα μπορει κατι να τη πειραξε. Μωρακια ειναι και τα εντερακια τους ειναι ευερεθιστα. Διαρροια ειναι πάνω απο 5-6 φορές. Αλλα δε χρειζεται να ειναι και σα νερο τελειως.

Ειναι νερουλα εως και νερο και μπορει και πρασινα και πολυ συχνα.

Αραιωσε λιγο το γαλα. Λιγο ομως. Αλλα το γαλα δε το κοβουμε στα μωρα οπως σε εμας. Γιατι απο κει τρεφονται και ενυδατώνονται. Ειδικα αμα κοπει και η ορεξη.

Πηρα τις φωτοοοο!

Μωρη τον υπνο του δικαιου εριχνες? Τιποτα δε πηρε απο σενα? χαχαχαχα Πηρε μαλλον τα εγκεφαλικα σου κυτταρα! χαχαχαχχαα!

Σωσω φανταζεσαι! Ε και του καλλιμανη τα ιδια σκατα αλλα με πατεντα. χαχαχαα! Φρεσκο φρεσκο οσο μπορεις. Ας μη φαει αν δε βρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κακο ειναι οτι ειναι 15 μηνων κ εχουμε κοιμηθει ολοκληρο βραδυ ελαχιστες φορες...ελεος πια!!!!!!!

σωσω παλι καλα να λες που στο ειπε η κοπελα...'το θεμα ειναι οτι ολα τα ψαρια στα σουπερ μαρκετ εχουν ηδη καταψυχθει μια φορα κ εχουν ξεπαγωσει-ισως κ περισσοτερες-οποτε δε λεει να παρεις γτ υπαρχει ο κινδυνος να το βαλεις κ εσυ καταψυξη...

αφηστε,εχω φιλη με αντρα που εχει κατεψυγμενα ειδη-κρεατα-κ μου λεει τι κανουν στα εστιατορια κ στα χασαπικα οι αγοραστες....

παιρνουν κοτοπουλο σε σακουλες με νερο που δεν εχει καμια βιταμινη εννοειται κ μετα το τρωμε εμεις στο εστιατοριο κ λεμε οτι δεν εχουμε φαει πιο μαλακο!!!ειναι απο το νερο!!!!!

πανε μεσανυχτα κ αγοραζουν κατεψυγμενο κρεας,το αφηνουν να ξεπαγωσει κ το πουλανε την αλλη μερα στη αγορα για φρεσκο!!!κ παμε μεις κ το αγοραζουμε κ το ξαναβαζουμε καταψυξη!!!!!

επισης μου ειπε οτι καλα αλλαντικα εχει ο υφαντης,οχι ο νικας,κ κοτοπουλα καλα η πινδος,οχι ο μιμικος.

αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω,εχω να κοιμηθω 4χρονια ,6μηνες κ κατι μερες ,ολοι την νυχτα!!!!!!!!!!!

ναι!ακομα κ τωρα με ξυπναει 1κ 2φορες κ με φωναζει στο δωματιο της...

Η Αγγελικη μου αλλο παιδι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..καλησπερα...

μολις τσακωθηκα με το στεφανι..

Ε μα δεν παει αλλο..

Δουλευει μεχρι τετοια ωρα και οταν έρχεται σπιτι πιανει το κινητο και στελνει μαιλ..

Και μεις πότε θα μιλήσουμε δηλαδη???ελεος..θα του στειλω μηνυμα στο fb..

Βρε Σωσω..ολοκληρο νησι...γυρω γυρω θαλασσα..κι εσυ πήγες να παρεις ψαρι απο το καρφουρ?????? :shock::shock::shock:

Αφηστε παντως το τι τρωμε ειναι μεγαλη πίκρα..τα παντα ολα ακους..

Αυτο με το κοτοπουλο και το νερο δεν το ηξερα..

εγω νητσιακος παιρνω..αλλα ευτυχως εχει κι ο μπαμπας μου κοτουλες στη χαλκιδα και τρωνε τα παιδια αυγουλακια και κοτοπουλακια δικα μας..αλλα δεν σωνεται η κατασταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε αλεκα,το μαρακι?????κ εγω ελεγα οτι η αγγελικη σου θα ηταν ετσι σαν τη δικια μου..

τελικα δε φταιει το ονομα!!!χαχα!!!!

κ τι σε θελει οταν πας κοντα της?απλα να σε δει?

πωπω κ εγω ελπιζω οτι μεγαλωνοντας θα κοιμηθω λιγο...

ισμηνη καλησπερα..εμενα ευτυχως πηγε για ποτο για αυτο καθομαι τοση ωρα..αλλιως δεν λεει..σε καταλαβαινω απολυτα.

κ εμενα αυτα ο μπαμπας μου μου φερνει απο κοτσετσι...

κατα τα αλλα εγω παραγγελνω χαμπουργκερ με κοτοπουλο επειδη το μπιφτεκι το θεωρω βρωμικο!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχθες 2φορες....να ξαπλωσω μαζι της κ αμεσως ξανακοιματε κ εγω φευγω μετα...τωραμιλαμε για 2-3λεπτα να νιωσει οτι ειμαι μαζι της ....κ δεν φωναζει δυνατα ,σιγα ,σιγα κ ομως την ακουω!!!!!

αμα δεν ακουσω ερχετε σε εμας κ με περνει στο κρεβατι της δεν θελει στο δικο μας!

ειναι στο ιδιο δωματιομε την μικρη κ δεν μπορω να την αφισω να κλαιει θα ξυπνησει την μικρη...ασε εχω μπλεξει ....

ισμηνη χρονια πολλα στο αγορακι σου!!! μετα απο 4μερες ,σορυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταλαιπωρια ρε αλεκα...αφου δεν το εχει κοψει ακομα...μεχρι τα 18 σας βλεπω αγκαλια το βραδυ!!!!

αντε σας φιλω,παω να κανω νανι..

προβλεπεται δυσκολη νυχτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

τι διαβαζω;;

θεματα διατροφης; εγω, επιδη ειχα καιρο να τους δωσω αυγο, επιδη δε γεννανε οι κοτεςς των συναδελφων, ειπα να δωσω απο το καρφουρ... ο Σπυρος εκανε εμετο, πρωτη φορα στη ζωη του, και η μικρη ρευόταν ποσες φορςε για να χωνεψει... ξανα μονο απο κοτετσι...

Αλεκα τελεια που επιασε δουλεια ο αντρας σου!!!!!

εγω στην εκπαιδευση καλα... αυτες τις μερες κανουμε κατι μαθηματα που μας δειχνουν φωτο και βιντεο απο υποθεσεις με αυτοκτονιες, σκοτωμους, μαχαιρωματα κλπ... αλλο να τα βλεπεις σε εργα και αλλο να ξερεις οτι ειναι πραγματικα γεγονοτα....

τα μωρα ο.κ., αλλα σα να αρχησαν να καλομαθαινουν...

με τον υπνο δεν εχουμε προβλημα.

κοιμουνται μολις γυρναμε σπιτι και μπορουμε να την πεσουμε και εμεις καμια ωριτσα...

αλλα το απογευμα δυσκολευομαι να τα ταϊσω...

εμαθαν να τα ταϊζει η μια γιαγια και η αλλη να κανει σόου απεναντυ και δεν τρωνε ευκολα χωρις καραγκιοζηλικια...

τωρα βλεπω στον Σκαι ντοκιμαντερ για διδυμα!! πως μεγαλωνουν στη μητρακλπ...

τελειο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ! Τι κανεις βρε παιδι? Σας δειχνουνε τετοια πραγματα ε? Φακ....

Αλλα τι να κανεις?

Το εχω ξαναδει το ντοκιμαντερ με τα διδυμα! Τρομερο!

Αλεκα να εχεις και συ μια ηρεμη νυχτα!

Παω και γω...

Μπαιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα παλι τσιγαρο κανεις;;;;

θα σε μαλωσω.....

καλα το ντοκιμαντεερ ΤΕΛΕΙΟ!!!

καλα που κοιμηθηκα μεσημερι και αντεχω ακομα....

παων να ετοιμασω νερα στα μπιμπερο για αυριο και να την πεσω μολις τελειωσει...

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα

Παλι απεργια σημερα..οπότε σπίτι..

Αυριο ομως θα κατσω μέχρι τις 7 για να βγαλω λίγη δουλειά..

Ωραια μερα έχει και σήμερα..ίσως την παω μια βολτίτσα τη μικρη αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...