Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σούπερ ουάου μωράκια Οκτωβρίου 2009 Νο20!!!!


Recommended Posts

περαστικά ρε Σοφάκι!

μα ποιος σας μούτζωσε;

ρε Ντομ, πώς καταφέρνεις και δε βάζεις βάρος;

και καλά κάνεις που είσαι δίπλα στη μανούλα σου!

σε χρειάζεται.

μη δίνεις σημασία στα λόγια της... όπως λες οφείλονται στην αρρώστια...

να θυμάσαι την αγάπη που σου έχει προσφέρει και να παίρνεις δύναμη!

τζουλ, πες στην πεθερά σου να σου κάνει αναπάντητη αφού δε θέλει να χρεωθεί.

θα απαντάς κι εσύ με αναπάντητη.

η μία θα είναι το όχι και οι δύο το ναι...

χαχαχα!

Καλυψούλα μου... υπομονή να πω;

γιατί δε σκέφτεσαι να την πηγαίνεις σε κάποιο παιδικό για κανά 2 ώρες το πρωί;

ίσως να ξεκολλήσει λίγο από πάνω σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 933
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας

Σοφακι μου τι λες βρε κοριτσι μου

πω πω χιλια περαστικα σου μεσα

αλλα γενικα τα λαχανικα εαν δεν πλυθουν εχουν τιγκα το μικροβιο

ενι γουει περασε ευτυως και δεν ειχες τιποτα χειροτερα

βρε τζουλ μα καλα κι εσυ αττικα;

μα δεν ξερεις; με το μπεις μεσα πρεπει να σκασεις και το 100αρι - πως θα στα φανε; εεε

παω να δω ταινια κατεβασα τον μαυρο κυκνο - για να δουμε

φιλακια κοριτσια μου

ευχομαι αυριο να ειναι μια ευχαριστη μερα για ολους

αααα!!!! δεν σας ειπα στον παιδικο 2η μερα σημερα τρωνε το φαγακι τους αναλεστο - δεν το πολυμασανε μου ειπαν αλλα μια χαρα το κατεβαζουν - σημερα φαγανε μακαρονακι κοφτο με κιμα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..

μολις εφαγα μια τουμπα ανευ προηγουμενου στη φλοκατη της κρεβατοκαμαρας...επεσα φαρδια πλατια παν στην δεξια πλευρα μου..ποναει ηδη το κωλομερι μου κ το δεξι χερι..αυριο δε θα μπορω να κουνηθω...φακ!!

ντομ πρεπει να σου πω οτι στην εγκυμοσυνη εβαλα...17 κιλα!!!!!απορω πως τα καταφερνεις..καλα,δεν πεινας?????εγω πεθαινα στην πεινα!!!ετρωγα πιο πολυ απο τον αντρα μου..

οσο για τη μαμα σου...τι να πω κοριτσαρα μου..υπομονη..μανα ειναι μονο μια...κ πρεπει να εισαι διπλα της σε καλες κ κακες στιγμες...

μαρκερ κ εμεις εδω κ μια βδομαδα τρωμε κανονικο φαγητο.μονο την κρεατοσουπα περναω λιγο στο μιξερ γτ ειναι πολυ δυσκολο να φαει το κρεατακι.σημερα εφαγε φακες με λαχανικα,δικη μου συνταγη!!

με καροτο,ντοματα κ πατατα.κ ετσι συνδιαζουμε ολα τα ειδη τροφων.

πηγαμε οι 2 μας για καφε το πρωι.μου αρπαξε ενα κρουασανακι σοκολατα απο το χερι κ το καταβροχθισε..

κ μετα την αμολισα στο χορταρι..

πηραμε κ καινουργια geox..

τζουλια θα σε παρω το πρωι να τα πουμε...

μου αρεσει που το στομα σου ειναι βοθρος..σαν το δικο μου!!!!

σοφακι περαστικα..μην ξαναφας τονο!!δε σε παει....

σωσω ελπιζω να γλιτωσεις την απονευρωση..κ περαστικα ρε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θενκς για την κατανοηση στον πονο μου!Να'στε καλα...

Τελικα κοιμαται ακομα το μαναρι μου μαλλον θα το παει σερυ.

Καλυψω πολυ γελασα με το κρουασαν!Ρε την Αγγελικη!

Αυριο θα την βγαλω και εγω βολτιτσα.Θα εχει παλι τελεια μερα καλοκαιρι!

Η Χαρα που ειναι??

Σωσω περαστικα με την απονευρωση.Η μαμα μου που εχει κανει ειναι λεει το χειροτερο της.Ελπιζω εσυ να μην πονας.

Λεω να την πεσω σιγα σιγα.Τετοια ωρα που κοιμηθηκε η Λυδια βλεπω να ξυπναει απο τις 5 να μοιρασουμε το γαλα.

Α και κατι αλλο για το μμρ.Μου ειπε η γιατρος οχι ψαρι ,αβγο και σοκολατα για μια εβδομαδα.Ειναι μηπως και κατι αλλο που πρεπει να προσεξω που σας ειχαν πει οι δικοι σας γιατροι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τρελοκοριτσα...

ρε Σοφακι περαστηκα! πως την πατησες ετσι;;; το μονο καλο οτι εχασες 2 κιλα! αν και απ'οτι σε ειδα στις φωτο... μονο διαιτα δε χρειαζεσαι...

Εγκυουλα κρατα γερα!

Καλυψω τι να σε πω ρε συ... δε θα αντεχα με τιποτα αυτη την τρελα! θα υπεκυπτακαι θα κοιμομασταν ολοι μαζι στην κρεβατοκαμαρα αν δεν επιανε καμια μεθοδοσ...

οσο για το οτι κολαει πανω σου και τη δικια μου την πιανει ωρες ωρες και με αγκαλιαζει σαν τα κοαλα στα δεντρα! σχεδον δεν την κραταω... σφιγγει τοσο πολυ τα ποδια και τα χερια της γυρω μου...

Σωσω πως παει το δοντακι;;;

Μαρακι σημερα θα φχαριστηθεις αγκαλιτσες απο τον αντρουλη σου...

Ρε Αλεκα234 παλι γενικη;;;; εγω βαριεμαι...

Τζουλια και εμενα μου τη σπανε οι πωλητριες που σε πριζουν... αλλα τι να κανουν και αυτες... οι καιροι ειναι δυσκολοι... το παρκο εγινε καλε;; τελειωσαν τα κομπρεσιερια;;;

Μαρκερ αρχισαν να τρωνε αναλεστα;;; σουπερ! τα δικα μου τρωνε οταν ειναι να δοκιμασουν κατι πχ απο το δικο μας πιατο ή πριν αλεσω το φαγητο τους, αλλα αν τους βαλω κανονικα να φανε αναλεστο, θα φανε πολυ λιγοτερο απο αλεσμενο... ετσι ακομα αλεθω...

δε σας ειπα! πηγαμε χθες στον παιδοτοπο που δουλευει η κοπελα που ειναι να ερθει να κραταει τα παιδια μαζι με τη μαμα μου! μια χαρα κοπελα φαινεται... συμφωνισαμε για 6 ωρες, 8:30-14:30, 20Ε. απο την αρχη της βδομαδας θα τη λεμε ποια ή ποιες μερες δε θα ερχεται για να κανονιζει και αυτη τις υποχρεωσεις της και φυσικα θα την ενημερωνουμε νωριτερα και για οταν θα εχουμε αδεια.

ηταν πολυ καλη με τα παιδια. και τα 2 πηγαν αμεσως μαζι της για παιχνιδι. και μου αρεσε που και αλλα 2 κοριτσακια λιγο μεγαλυτερα που ηταν εκει εδειχναν να την αγαπανε. ολο ηθελαν να τους κανει αγκαλιτσες και να παιζει μαζι τους...

απο Δευτερα ξεκιναει και ο Θεος βοηθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κοιμηθηκατε ολες;;;;

και εγω που δε νυσταζω γιατι προλαβα και την επεσα λιγο το μεσημερι... και ειμαι και μονη;;;;

θα μιλαω μονη μου...

ο θειος μου στη Λαρισα κολησε Η1Ν1!!! ειναι φυσικος σε σχολειο, οποτε ολο και καποιο παιδι ειχε...

καλα ο καημενος χαλια! 2 μερες και 1 νυχτα ειχε ακατεβατα 40 πυρετο! επαθε και βρογχοπνευμονια, εβγαλε αφθες απο τον πυρετο, ειχε συνεχεια λοξυγγα, το στομαχι του εγινε χαλια απο τα πολλα αντιπυρετικα και απο τα υγρα που επινε για να μην παθει αφυδατωση δεν ειχε τη δυναμη να σηκωθει να παει να κατουρισει!!! πολυ χαλια!!!

το πρωι ηρθε μια συναδελφος με τον 9 μηνων κανακαρη της... μια χαρα παιξανε τα δικα μου... η Μαριαννα του εδινε παιχνιδια, του εκανε χαδια και αγκαλιτσες... ο Σπυρος βεβαια πηγε 2-3 φορες να τον χρισει ιπποτη με τη τζουγκρανα στο κεφαλι αλλα τον προλαβα!

αυριο θα παμε στη ξαδερφη μου το πρωι... θα λειπουν τα μεγαλα της σχολειο και θ απαμε να παιξουμε με τον 1 χρ μικρο της...

ποια ρωτησε τι θα πει "καλαμπαλικια";;;

εμεις εννοουμε τα περιττα πραγματα που κουβαλαει καποιος, πχ οταν παει ταξιδια

αντε καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερακαι απο μας...τι να πωρωτο σχολιασω...

καταρχην περαστικαρε σοφη...κοιταξε αν εισαι και λιγο κρυωμενη ειναι ερυκολο να την πατρησεις απο οποιοδηποτε φαγητο..ειδικα ο τονος..

δε ξερω..κατι θα ειχε..μπορει και τα λαχανικα που λεει η βαγκ..

εμεις χθες απεργιαπεινας..καθολου ψαρι ..οποτε την αφησα νηστικη και ηπιε γαλα το βραδυ..

δε πειραζει..

καλε σοφη σαν και μας ειστε...9400 και 77 ποντους..δε σας ειπε τιποτα ο φγιατρος για τα κιλα;;

τρωει τιποτα στερεο η βαγια;;

ντον ετσι να συνεχισεις...ναΜΗ ΒΑΛΕΙς ΤΙΠΟΤΑ..

ποτε θα παθω και γω δσηλητηριαση;;;

ρε τζουλιοα και συ μην τισ δινεις τισ πωλητριες σημασια..

αοαοαοπαπαπα...εισαι και συ ωρες ωρες... :lol::lol:

φροσω που εισια;;

ισμηνη;;

οσον αφορα τισ οργανωσεις..

αξτιναειντ εγκρινω...

γιουνισεφ ντεμι,

γιατρους χωρις συνορα ...υπαρχουν παιδια και στηρθξτε οσοσ μπορειτε..

ηθελα να παω ακι το εψαχνα τοτε..

ρε συ βαγκ πολυ καλα τα λεφτα και η κοπελα..μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Βαγκ, γελάω μόνη μου στο γραφείο με αυτό που είπες για το Σπυράκο και την τσουγκράνα!

χαχαχα!

Η κουμπάρα μου έχει κοριτσάκι.

όταν παίζουν τα μωρά, ο δικός μου την τρομάζει και δεν της πολυαφήνει τα παιχνίδια του.

ενώ η μικρή του δίνει τα παιχνίδια της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

βρε συ νανουκα μια χαρα φυσιολογικο παιδακι ειναι - αστον Ανθιμουλη στην ηρεμια του να τσακιζει τα παιδακια :lol:

μαλωνε τον και λεγε του και κανα μη - δεν πρεπει - χαλλιως εν θα καταλαβει ποτες του

βρε συ συμπεθερα 20Ε μόνο;;;;;;;;;

συμφαιρει να της πληρωνω μεταφορικα να ερχετε και αθηνα :lol: πολυ λιγα αληθεια

μακαρι να προσεχει τα παιδια - ευτυχως θα εχεις και τη μανα σου μαζι να ελεγχει

εμεις μια χαρουλα

τιποτα το ιδιαιτερο - με λιγες μυξες σηκωθηκαμε αλλα βγαζουμε και 4 δοντια οποτε εκει το ριχνω

οσο για το αλεσμα μην φανταστειτε 2 φορες στον παιδικο πυο φαγανε ετσι και δεν πρεπει να τα ταισαν και πολυ ποσσοτητα γιατι φανταστειτε ο νικος που ξερετε οτι το φαι να το πυροβολησει θελει

το απογευμα εκλαιγε με λιγμους -ρε τι θελεις- βρε καλο μου - τα νευρα μου τσανταλια - βρε χρυσο μου - ρε τι στο καλο - πονας καπου ;

λεω ρε μπας και πειναει;

και εφαγε 2,5 γιαουρτακια!!!!!!!!!!!!!! :o:o:o

οποτε - αν και μου ειπε οτι το αφαγε το φαγακι του - λογικα θα ηταν νυστικος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.

εμεις εχουμε αρχισει να μπαινουμε στους φυσιολογικους μας ρυθμους απο χτες...

δηλ παιζει κ μονη της...κ δεν ειναι κολλημενη πανω μου τοσο πολυ.

κ το βραδινο ειναι οπως παλια..ενα ενδιαμεσο ξυπνημα για πιπιλα κ μετα 5-6 γαλα.φισιολογικα δηλαδη.

μην ξεσυνηθισουμε κ τελειως!!!!!

το πρωι πηγαμε κουνιες κ αφηνιασε...επεσε ξερη για υπνο...

μαρκερ εχε υποψη σου οτι θα τρωνε πολυ λιγοτερο αναλεστο φαι.τα φουσκωνει πιο πολυ.

κ ασφαλως στον παιδικο δεν καθονται απο πανω τους να κανουν καραγκιοζηλικια οπως εμεις μεχρι να το φανε ολο..τα ψιλοελεγχουν αλλα εχουν τοσα παιδακια.....λογικο...

σωσω ακομα δεν τρωει μωρε η μαρθουλα?μαλλον ειναι ο οργανισμος της ετσι κ κραταει σιλουετα!!!!

νανα εμενα η δικια μου οταν ερθει αλλο μωρο στο σπιτι του παιρνει οποιο παιχνιδι παει να της παρει.

κ οταν παμε σε αλλο σπιτι με παιδακι κ το αλλο παιδακι το ιδιο κανει..

ακομα ειναι πολυ μικρα για να ξερουν να παιζουν μαζι.

κ εξαλλου μην ξεχνας οτι ακομα ειναι μοναχοπαιδια κ εχουν μαθει να τα εχουν ολα δικα τους!!!!!!

βαγκ μια χαρα τα λεφτα.κ το καλυτερο ειναι οτι θα ειναι η μαμα σου εκει.

θα ελεγχει τα παντα!!!

ουτε του παππα να μην το πεις!!!!!!

εμεις ειπαμε οτι παιδικο δεν θα την στειλουμε ακομα.

αν βρω δουλεια θα συνδιασουμε πεθερα κ μια κοπέλα στο σπιτι μας.

οχι τοσο για να βλεπει η πεθερα τι κανει η κοπελα..αλλα το αντιθετο μαλλον!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελιες.

Πηγαμε βολτα χαρα θεου εξω καλοκαιριασε.Δεν ηθελε και πολυ εδω, λες και μας εκανε χειμωνα?Τωρα κοιμαται.

Το πρωι οπως το προβλεψα μοιρασαμε το γαλα 4μιση ξυπνησε εμ αφου κοιμηθηκε απο τις 8.Βεβαια κατα τις 7μιση ξαναπεσε ξερη μεχρι τις 10.Παλι καλα.

Φασολακια για μας σημερα και μοσχαρι με λαχανικα για την Λυδια.

Σωσω εμεις ειμαστε 9400 και 79 ποντοι οχι 77.Οχι δεν μου λεει τωρα πια τιποτα για τα κιλα της.Αφου ειχαμε κανει και εξεταση αιματος και δεν ειχε βρεθει κατι.Τρωει κανονικα στερεες τωρα τελευταια μαλιστα εχει ανοιξει και η ορεξη της.Αλλα γενικα δεν βαζει πολυ το εχω παρατηρησει.Ειναι και ο θηλασμος στην μεση που παιζει ρολο λεει.Εχει αλλη καμπυλη αναπτυξης.

Βαγκ αντε μπραβο που βρηκατε κοπελα!Ευχομαι να τα παει καλα με τα μωρα.

Νανα πως παει το δοντι ?ξεφυτρωσε για τα καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μπραβο βρε Καλυψω να ισιωσετε και'σεις λιγο!

Και'μενα τωρα τελευταια σαν να παει να γινει κατι οχι οτι κοιμαται 9 σαν ολα τα παιδακια αλλα ουτε και 2!Συμβιβαζομαστε και οι δυο κατα τις 11μιση με 12!

Πω πω εχω μια πεινα αλλο πραγμα!Αντε να ερθει ο αντρας μου να φαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε σοφακι,εμεις δεν εχουμε αλλωστε απαιτηση να κοιμουνται τα παιδια μας σαν ολα τα αλλα!!!!! :lol::lol::lol:

να ρωτησω κατι αλλο αν ξερετε:ποτε ειναι φυσιολογικο να κοβει ενα παιδακι τον μεσημεριανο υπνο?

σας ρωταω γτ η μικρη μου 3 φορες αυτην την εβδομαδα δεν κοιμηθηκε μεσημερι καθολου κ επεσε ξερη το βραδυ.

δεν θελω βεβαια να της στερησω τον υπνο αλλα μηπως θα ηταν καλο να κοιμαται βραδυ κατευθειαν κ να λιωνει???αν ειναι δηλαδη να κοιμαται 12-14 ωρες δεν ειναι το ιδιο με το να κοιμαται 2 ωρες μεσημερι κ αλλες 10-11 ωρες το βραδυ αλλα με διαλειμματα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω Καλυψούλα μου;

φαντάζομαι οτι εξαρτάται από το μωρό.

ο δικός μου κοιμάται 12 ώρες τη νύχτα και το πολύ κανά 2ωρο το μεσημέρι.

τυχαίνει, όμως, και να μην κοιμηθεί κάποιο μεσημέρι... τότε, έχει γκρίνια και κοιμάται πιο νωρίς το βράδυ...

αλλά, ο δικός μου κοιμάται πιο νωρίς κι από τις κότες... χαχαχα!

το ξέρω αυτό που λες για τα παιδάκια... και γι’ αυτό με κάνει εντύπωση που της κουμπάρας μου δίνει τα παιχνιδάκια της στον δικό μου...

Σοφάκι μου, δεν έχει φυτρώσει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

πως ειμαστε

αντε βλεπω βαλτιωσεις

εμεις περναμε την καλη εβδομαδα μας σας ειπα

σημερα βαριεμαι να ασχοληθω μαζι τους - πειραζει;

και δεν με πολυενοχλουν - απλα καθονται μαζι μου

ακουμε μουσικουλα

στον παιδικο πρεπει να σας π οτι οταν χρειαζεται τον κανουν τον καραγκιοζη- εμας που ειναι υσκολα παιδακια - ειικα στις αρχες που τους το ειχαμε επισημανει - κανανε τα αδυνατα δυνατα και εχουμε γενικα βελπτιωθει - οχι τρομερα - αλλα εχουμε

και αυτο φαινεται απο το βαρος τους - καλυτερα τρωνε εκει παρα στο σπιτι πλεον

αυτες εχουν περισσοτερη υπομονη απο εμας πλεον

ασχετο αλλα εμενα ο "Μαυρος κυκνος" μου αρεσε παρα πολυ

ηταν πολυ ψαγμενο - και το εβλεπες πολυ ευκολα - δεν ηταν απο τα χαζα

το τελος βεβαια θα μπορουσε να ηταν λιγο καλυτερο - αλλα τι να κανουμε το θελανε λιγο παραμυθενιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαζευτηκαμε σπιτι...

σημερα ολη μερα σουρτουκευαμε...

ολο το πρωι στην ξαδερφη μου στην Περαια και το απογευμα σε ενα συναδελφο που η κορη τους ειναι 3 μερες μεγαλυταρη απο μας...

χαμος εγινε! πολυ ωραια παιζανε... πρεπει σιγα σιγα να βρισκομαστε με αλλα παιδακια για να συναναστρεφονται... ο Σπυρος μονο στη Μαριαννα κανει το μαγκα... στα αλλα παιδακια κανει τον κινεζο!

αλλα εγινε και κατι που επαθα πλακα...

η ξαδερφη μου στην Κρητη που ειχε κανει την εξωσωματικη επιδη ΕΠΡΕΠΕ να μεινει συντομα εγκυος γιατι 1 βδομαδα μετα το γαμο της διοριστηκε σε ΚΕΠ σε ενα χωριο της Λαρισας και ειχε και 1 βουλωμενη σαλπιγγα και δεν μπορουσε να περιμενει... κοντεψε να μας αφησει!!!

ηταν για ψωνια στην διπλανη πολη και την πονεσε λιγο η κοιλια. την ειχε ερθει 2η φορα περιοδος μετα το θηλασμο και μετα απο 5 μερες την ξαναηρθε, αλλα νομιζε οτι ειναι οι κλασσικες ανωμαλιες οταν επανερχεται η περιοδος... πως τη φωτησε ο Θεος και ειπε να περασει απο το γιατρο μια και ηταν διπλα...

την ειπε να παει τρεχοντας στο νοσοκομειο για αφαιρεση σαλπιγγας!!! ειχε εξωμητριο 4 εβδομαδων στην καλη σαλπιγγα και η κοιλια τησ ειχε γεμισει αιμα! ακομα λιγο θα πηγαινε για σιψαιμια!!!

ευτυχως πηγε καλα η επεμβαση και ειναι καλα και ψυχολογικα... ή ετσι δειχνει... ευτυχως εχει τη μπεμπουλα της!!!

δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου πως σκεφτηκε να παει στο γιατρο...

δε θελω να φανταστω τι θα γινοταν σε αντιθετη περιπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααα

τι κανετε;

δεν σας εχω διαβασει, πιστευω να ειστε ολες καλα..

εγω τρεχω με τον στεφανο ολη μερα, τωρα κοιμαται μονο το μεσημερι, και μετα βραδυ...ειναι ζωηρουλης τις προαλλες επεσε απο τον καναπε και εκανε ενα καρουμπαλο μεγαλο και γρατζουνισε το ματακι του, του αρεσει να ανεβαινει στον καναπε και να περπαταει, και απο σημερα και να χωροπηδαει...μαρεσει να ειναι ζωηρος αλλα φοβαμαι μην χτυπησει περισοτερο.

εγω τα ιδια......

αν προλαβω να σας διαβασω μετα, γιατι θελει και ο αντρας μου να κατσει στο λαπτοπ...

ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τι επαθε η κοπελα βρε συμπεθερα

αν και δεν καταλαβα την εξωμητριο την εκανε με την εξωσωματικη;;;

ή εχει ηδη κανει εξωσωματικη και εχει παιδακι;

γιατι το πρωτο δυσκολο μου φαινεται!!

εγω παντως ουτε που θα το σκεφτομουν να παω στο γιατρο- αν και λογικα δεν θα της εχει ξανασυμβει

οσο για το Στεναφακο ειες δεν τον πιανεις τωρα

οντως τα χτυπηματα δεν μπορεις να τα αποφυγεις

τι να κανεις μωρε - αρκει να μην τιποτα σοβαρο

εμεις γενικα αρκετα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα επιτελους κοιμηθηκε και χαλαρωνω...

Χαρα μου τι κανετε?το πηρες το μηνυμα μου?Ρε το Στεφανακο ζωηρουλης μας βγηκε ε?Αχ ολα ετσι κανουν!

Μαρκερ μπραβο στα μωρακια μας που ειναι υσηχα και αφηνουν την μανουλα να ξεκουραστει!

Παω να τσιμπησω κατι! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis γυρισα απο την παρουσιαση βιβλιου της ψυχολογου. Πολυ κάλο ! Το βιβλιο λεγεται ''αγκαλιαζω την ζωη'' , η Σμαρω που το γραψε ηταν κ ψυχολογος της Χαρουλας.

Οποτε την βλεπω ειναι ολοένα πιο γλυκια κ πιο όμορφη. Μετα την παρουσιαση χτυπησαμε κ ενα ποτακι στα γρηγορα :lol:

Λοιπον οσο αφορα τις οργανωσεις , ολοενα γινομαι κ πιο δυσπιστη. Παρτε ενα καλο αρ8ρο

http://webcache.googleusercontent.com/s ... .google.gr

ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΠΑΡΑ8ΕΤΟ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ

Στις 14 Ιουνίου του 2003 στο διεθνές δικαστήριο της Χάγης, που δικάζει εγκλήματα πολέμου, ένας Γερμανός διδάκτωρ ιατρός, ο Matthias Rath, και πολλοί ακόμα έκαναν μήνυση στις εξής οκτώ Φαρμακοβιομηχανίες: Pfizer, Merck, Glaxo Smith Kline, Novartis, Amgen και Astra Zeneca. Οι κατηγορίες που απαγγέλθηκαν ήταν για γενοκτονία και εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας. Συνυπεύθυνοι και συγκατηγορούμενοι για τα εγκλήματα αυτά είναι η απελθούσα κυβέρνηση του George Bush πρόεδρου των Η.Π.Α., ο αντιπρόεδρος Dick Cheney, η υπουργός εξωτερικών Condoleezza Rice, ο υπουργός άμυνας Donald Rumsfeld, ο Tony Blair πρωθυπουργός της Μ. Βρεταννίας, ο Jacob Zouma αναπληρωτής πρόεδρος της Νοτίου Αφρικής και κάποιοι άλλοι πολιτικοί.

Επίσης κατηγορούνται η Rockefeller Financial Group και η οικογένεια Rockefeller, η Rothschild Group, η JP Morgan Group, η μη κερδοσκοπικές οργανώσεις «Γιατροί του Κόσμου» και «Γιατροί Χωρίς Σύνορα» και ο επικεφαλής των τελευταίων Rowan Gillies…

;););) οποιος γυριζει ... μυριζει... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ladies

Ξυπνησαμε 7 και ξανακοιμηθηκαμε 8 με 10.Τωρα παιχνιδι!

Δεν εχω μαγειρεμα σημερα τι καλα!Λεμε να βγουμε μια βολτιτσα σε λιγο.

Που ειστε βρε κοριτσια μου???Μη μου πειτε οτι το διαλυσαμε?

Αντε αντε μαζευτειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

τι κάνετε;

εχω πάρα πολύ καιρό να μπω..τρέχω με τα μικρά..

σαν και σένα Χαρά μου..

και τα δικά μου ανεβαίνουν συνέχεια στον καναπέ και τους αρέσει να περπατάνε ΄κιόλας

εμένα δε μου έχουν πέσει..ακόμα..

ομως έχουν μάθει και κατεβαίνουν μόνα τους..

τι να πρωτοσχολιάσω..

καταρχήν με γεια το δοντάκι του Ανθιμούλη!!!!

γερό να είναι, άντε σιγά σιγά να βγάλει και τα υπόλοιπα!

εμένα ο Παύλος βγάζει τώρα το 5ο, το πάνω

μπράβο σας κιόλας που το περάσατε έτσι ανώδυνα!

να πω στο Μαράκι και το Σοφάκι περαστικά για την περιπέτειά τους

τπτ άλλο να μη σας βρει!

Ισμήνη πως τα πέρασες;

χαλάρωσες;

και τι δε θα'δινα για ένα διήμερο μαζί με τον αντρούλη μου, μόνοι μας..

πως τα βρήκες τα μικρά;

Μαρκερ αυτό που γράφεις με το μπάνιο τους το περνάμε και μεις..

αλλά εμεις έχουμε λόγο..

δεν χώραγαν στο μπανάκι πλέον και τώρα τα βάζω όρθια στη μπανιέρα,κρατώντας το ένα τους χέρι, και τα πλένω με το ντουζ

ε δε μπορείς να φανταστείς τι γίνεται..

κλάμμααααα

τι παπάκια τους έχω μέσα, τι τραγούδια τους λέω για να ηρεμήσουν τπτ

θα συνηθίσουν που θα πάνε..

Σωσώ πως πάει το δόντι;

ούτε να τον σκέφτομαι δε θέλω τον οδοντίατρο, ομως πρέπει να πάω για καθαρισμό γμτ

εγώ έχω πέτρα στα δόντια μου :?

Βαγκ περαστικά στην ξαδέρφη σου..

τι να πω.. τουλάχιστον έχει το παιδάκι της

δε θυμάμαι τπτ άλλο :oops:

σε λίγο θα πάω να πάρω τις κόρες μου απο το σχολείο

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Μαρκερ τι εγινε τελικά με το μπανιο τους;Ουρλιαζουν ακομα ή τους πέρασε;ήταν φαση τελικά;

Νανούκα εχε το νου σου γιατι εμενα οταν εβγαλε το κατω αριστερα μπροστα δοντι, μεσα στην ιδια εβδομαδα εβγαλε και το διπλανό του.Για δες μηπως σε γρατζουνα και το διπλανό.

Ρε παιδιά εχει βγαλει καμιας σας το παιδι κυνοδοντες;Εμενα ακόμα!Εχουν φουσκωσει εδω και 3 μηνες και βαλε!Και στο μεταξυ εχουν βγει αλλα 4 δοντια τραπεζιτες κλπ κι αυτα ακόμα!

Βαγκ ευχαροστω για τη σημασια της λεξης καλαμπαλικια, εγω ρωτησα.Και να φανταστεις νομιζα το αντιθετο οτι σημαινει, τα απαραιτητα δηλαδη.

Οσο για την ξαδερφη σου, ευτυχως όλα καλά.Εμένα η μαμα μου μετα απο εξωμητριο με εκανε να φανταστεις!Παιδί θαυμα!Δε μου φαινεται;Και εκεινες τις εποχες, δεν υπηρχαν οι σημερινες τεχνολογιες.Στο τσακ γλιτωσε τη ζωη της, η κοιλια της ηταν γεματη αιμα,σαν 8 μηνων εγκυος, δεν ξερω κι εγω πόσο της βγαλανε.Πήρανε ό,τι συριγγα βρηκανε μπροστα τους, βρωμικες απο τον νηπτιρα-θυμαται χαρακτηριστικα-γιαυτο κι επαθε αργοτερα ηπατιτιδα-για να προλαβουν να της σωζουν τη ζωή.

Πιστευω πως δε θα εχει προβλημα να ξανακανει παιδι γιατι και της μανας μου η σαλπιγγα που απέμεινε βουλωμένη ήταν, αλλά βγήκα εγω ρε! :D

Καλυψώ με πρόλαβες κι απάντησες στην ερώτηση μου στη Μαρκερ, αν η ποσότητα του φαγητού μη αλεσμενη που τα χορταινει εινα μικροτερη, γιατι κι εγω αυτο εχω παρατηρησει.Το ειχε πει βεβαια και το Μαρακι παλιοτερα οτι ειναι φυσιολογικο αυτο.Απλώς σε προβληματιζει ωρες ωρες, γιατι σε μενα τουλαχιστο, οσες φορες εχει συμβει, η διαφορά ειναι μεγάλη!

Πάντως Μαρκερ καλή ιδεα αυτη, το κοφτο μακαρονακι με κιμα.Είναι απο τα φαγητα που δεν φοβασαι πολύ οταν τα δινεις ολοκληρα.

Παντως ρε παιδια θελει πολλή υπομονή όταν το ταϊζεις αναλεστο το φαγητο, κανεις 5πλασιο χρόνο να φαει!Ενω με το αλεσμενο, ξεμπερδευεις πολυ γρηγοροτερα, δεν ξερω αν συμφωνειτε!

Σοφάκο ξεχασα ρε να σου πω περαστικα!Μα καλά από τόνο;Πρώτη φορά το ακούω!Σκορβούτο μονο ξερω κι αυτο αν τρως πολλές κονσερβες, όχι μια στο τόσο!

Α ρε Σωσω στο μυαλο μου εισαι, αν δεν ημουν εγκυος, την ιδια παρατηρηση θα εκανα κι εγω, να παθαινα κι εγω να χασω κανα κιλο... :lol: Πώς νιωθουμε η μία την άλλη!

Τι εγινε με την ιγμοριτιδα;

Μαρκατ τα αφηνεις δηλαδη κανονικα να ανεβαινουν και να κατεβαινουν απο τους καναπεδες;Δε φοβασαι μην πεσουν με το κεφαλι.Κι εμενα εχει μαθει να κατεβαινει σωστα, αλλα αν ριξει τιποτα κατω και μετα σκυψει να το δει και να το πιασει, ετοιμος ειναι για βουτια με το κεφαλι.

Ρε παιδια πολύ σκαρφαλωμα τωρα τελευταια.Οπου βρει, οπου πατησει, εκει να στραβοπατησει να σπασει κανα κεφαλι.Τι στο καλο;Ειναι η εποχη τους;Κι εσας ετσι κανουν!

Βαγκ αυτο με το χρισμα ιπποτη με την τσουγκρανα κι εμενα μου αρεσε!Βρε τον Σπυράκο, μας βγηκε Λανσελοτ!

Λατρεία!Ειδες ο Στεφανακος;Αργησε αλλα σας τη φερνει ωραια τωρα να τον κυνηγατε!Τον βλεπω ντουγρού για Κω στην κοπελιά του τη Λυδία!

Φρόσω;Ισμήνη;δε γυρισες ακόμα απο τα πατρια μου εδαφη;ΜαρίαΖ;Μαράκι τρελοζακυνθινακι;Αλέκα;Συμπεθέρα;

Αααααααα!Εχει πέσει η ομαδα!Καλά λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...