Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σούπερ ουάου μωράκια Οκτωβρίου 2009 Νο20!!!!


Recommended Posts

Ντομ, ούτε να το φτύσει το μεμέ!

&γενικά τη μανούλα του...

βλακείες λέει η Καλυψώ... οτι τα μωρά θέλουν μανούλα...

ο δικός μου στο κλάσιμο με έχει.

χαχαχα!

θέλει μόνο τον μπαμπά του!

αν τον πλησιάσω την ώρα που είναι με τον μπαμπά του, με θυμώνει και με χτυπάε.

σας έχω πει οτι έχει αρχίσει να με εκνευρίζει αυτο ε;

χαχαχα!

Μαράκι, νουκ έχω κι εγώ.

το νεράκι του απο εκεί το πίνει και πίνει μπόλικο!!!

λες το γάλα να το θέλει από αλλού;

τι μπιμπερό έχετε εσείς;

Ρε Ισμήνη, γιατί να είσαι ψώνιο;

εδώ εγώ λέω οτι θέλω άσπρο σιδερένιο για την κόρη μου... χαχαχα!

Ντομ κι ο δικός μου ήταν ήσυχος στην κοιλιά και σαν βρεφάκι ήταν πολύ καλό μωρό.

είναι ζωηρός τώρα αλλά δε με χαλάει.

δεν ήθελα να είναι μαμούχαλος.

σας είπα;

την κυριακή θα πάμε σε μιούζικαλ.

"Η Παναγιά των Παρισίων"

κοιμούνται αγκαλίτσα τα αντράκια μου.

λέω να πάω κι εγώ δίπλα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 933
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρρε παιδια τι γαλα δινετε;;

εμενα ειπε να της κοψω τη σκονη και να παρω το νεστλε 123 μεγαλωνω...καπως ετσι λεγεται..

αλλα αυτο εχει βανιλια..

τι λετε εσεις;;

της ειπα για φρεσλο και ειπε μετα τα 2;;

να συνεχισω τη σκονουλα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προτείνω να συνεχίσεις τη σκονούλα σου.Δε θυμαμαι τη μαρκα σου αλλα όλες εχουν με σταδια αναπτυξης.Συμφωνω μαζι σου για αυτα που εχουν βανιλια.Θα δυσκολευτουν μετα στη μεταβαση στο φρεσκο.Ασε που μπορεις να δινεις παραλληλα και λιγο φρεσκο σαν νερο, να το συνηθιζει.Μου το χε πει η παιδιατρος και το κανω καμια φορά.Εχουν πολλές βιταμίνες αυτά με τη σκόνη και δεν τα αλλαζω προς το παρον.

Ευχαριστω για τις συμβουλες στο θεμα κρεβατι.Εννοειται δε θα αγοραζα κουνια, αλλα δεν ξερω κι απο προστατευτικα κρεβατια.Σε μια φιλη που το κοριτσι της ομως ειναι 3,5 χρονων ειδα ενα προστατευτικο στο κρεβατι της στο πλαι, χωμενο μεταξυ στρωματος και πλαινου ξυλου.Εγω δε βαζω μονο τετοιο, φοβαμαι, ειναι πολύ μικρος ακομα.Ενταξει να το κολλησω στον τοιχο απο τη μία αλλα θελω γερο φραχτη τριγυρο :lol:

Αυτοι οι αντρες καλα λεει η Καλυψω, κανενας δεν μπορει να ακουει το κλαμα του παιδιου.Ο δικος μου αν τυχει σπανια να ειναι εδω οταν η παιδιατρος του κανει εμβολιο, φευγει και κλεινει και την πορτα!Ενω η μανα πρεπει να κρατα με το ποδι της το μπουτι του παιδιου και με τα χερια της τα χερια του, καλοπερναμε εμεις!Τι να πεις!

Νανουκα μη χωλοσκας καθολου που παει στον μπαμπα του, εγω βρηκα την υγεια μου.Εξω αν παμε ολο σε αυτον αγκυστρωνεται και ξενοιαζω.Βεβαια τις προαλλες που βγηκαμε με γονεις εξω να φαμε, ηταν για κεινον, για πολλοστη φορα μαρτυριο-γιατι δεν ξερω εσεις αλλα εμας δε βαζει καθολου κωλο κατω και το παμε με βαρδιες το φαγητο μας-κι ενω τον επαιρνα κι εγω για βολτα αυτος γυριζε πισω και ηθελε τον μπαμπα για βόλτα!Και τον ξεθεωσε για αλλη μια φορα.Μου δηλωσε δεν ξαναβγαινει με το παιδι εξω για φαγητο. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Νανουκα κι εμενα της νουκ εχει για νερο αλλα για γαλα κικο απο νεογεννητο.Υπαρχουν και θηλες για γρηγορη ροη.Μηπως εχεις καλε κατα λαθος καμια θηλη που τρεχει αργα και τον εκνευριζει;

Λατρεια αν ειχες τζακι θα σου λεγα οτι και το τζακι ειναι ιδανικη λυση για καπνισμα μες στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες μωρη για το τζακι και το τσιγαρο;;τρελη εισαι;;

δεν εχουν τζακι..ξερω εγω..

και γωλεω να συνεχισω σκονη....αλλα ηθελα και τις γνωμες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου σου ειπε οχι φρεσκο, εγω θα συνεχιζα τη σκονη, δεν θα του εδινα κατι αλλο....

αλλα δεν μπορω να καταλαβω αφου τρωει γιαουρτι, τραχανα, και οτιδηποτε αλλο απο φρεσκο γαλα, γιατι οχι το γαλα φρεσκο; :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα γαλατα λεει 3ης ηλικιας ειναι τιγκαστη ζαχαρη...\

τζουλια τη γνωμη σου!!

καλε πειτε και για αυτο που σας ρωτησα με το κρυωμακαι την ιωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια... η αλήθεια είναι οτι δεν έχω μεγάλη εμπειρία στα μπιμπερό και δεν τα ξέρω πολύ καλά.

για βοηθείστε...

όταν ήτανε βρεφάκι και έπινε το γαλατάκι με μπιμπερό, λόγω απουσίας μου στη δουλειά, ήταν της avent.

μετά που ξεκινήσαμε το νερό του πήρα της nuk.

τα άλλαξα γιατί ήθελα να είναι bpa free.

με το νερό δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα.

ίσα ίσα που πίνει πολύ νερό!

στις θηλές της νουκ, του έχω το Νο 2 που είναι για 6-18.

νομίζω οτι δεν υπάρχουν μεγαλύτερες.

Σωσώ δεν το ξέρω αυτό που ρωτάς.

Ντομ, όταν βγαίνουμε για φαγητό, ζητάω καρεκλάκι για το μωρό.

τον βάζω εκεί, τον ψιλοταϊζω και ταυτόχρονα τρώω.

μετά που θα βαρεθεί, αρχίζουνε οι βάρδιες σαν κι εσάς.

αν τύχει να κοιμάται, είναι η καλύτερη μας... αλλά δε μας κάνει συχνά τη χάρη... χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

καλε τι κρύο είναι αυτό..αέρας και βροχή

και πήγα και τη Μαρία μπαλέτο.. πως μου' ρθε..

βασικά ήθελα να πάω για καφεδάκι χαχα

Ντομ και γω συμφωνώ με τα κορίτσια.. μην πάρεις 2η κούνια

εγώ τη μικρή μου την έβαλα στο κρεβατάκι της οταν γεννήθηκαν τα μωρά, ηταν περίπου 2μιση

εγώ στα κορίτσια έχω κρεβατάκια απο Ικέα, εκείνα τα ροζ δε ξέρω αν τα έχετε δει..

πήρα αυτά γιατί κάποια στιγμή σίγουρα θα έκανα αλλαγή στο δωμάτιό τους οπότε προτίμησα κάτι φτηνό το οποίο ομως είναι και καλόγουστο

προστατευτικά δεν έβαλα ποτέ μου, αυτά τα κρεβατάκια είναι αρκετά χαμηλά, ούτε μου έπεσαν και ποτέ κιόλας

Σωσω εγώ γάλα δίνω το Neslac της Nestle το εβαπορέ και είμαι πολύ ευχαριστημένη

να βάλω και μια φωτό απο τα ζουζούνια μου που μου ζήτησε το Μαράκι

είναι 800 φωτό και ακόμα δεν τις έχω ξεκαθαρίσει, κάποια στιγμή θα στείλω και ποιο πολλές στα μέιλ σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Loipon καταρχας ΝΤΟΜ

εγω τα ψιλοφοβάμαι τα προστατευτικα γιατι ο δικος μου σκαρφαλώνει και φαντασου την κουνια τα καγκελα ειναι στο ανωτατο σημειο τωρα ! Τι 8α κανα ???

8α εβαζα τοιχο το κρεββατι με 2 προστατευτικα (ειναι ψιλοχαμηλα) αλλα ... 8α κοιμιζα εκει το μωρο που δεν εχει φοβο να παει που8ενα με τα προστατευτικα και το πιο μεγαλο εκει που ηδη κοιμαται.

;):D

ΣΩΣΩΚΑ

ΜΕΤΆ ΑΠΟ ΈΡΕΥΝΑ εχοντας στα χερια μου όλα τα φυλλαδια με τα συστατικά όλων των εταιριών συνεχιζω με το almiron 3 (1-3 ετων) το οποιο περιεχει φρουτο-ολιγοζακχαριτες (η λεξη τα λέει όλα)

και 8α συνεχίσω για παρα πολυ ακομα. αργότερα στα 3 του 8α συνεχισω με το μπουκάλι της almiron και αμα παει φαντάρος :lol: 8α δώσω εβαπορέ νουλάκ η νέσλακ που έχει το 2πλάσιο σχεδον ασβεστιο απο οτι το φρέσκο. Ελπίζω να σε κάλυψα. :mrgreen:

Νανουκα μου σε σκεφτομουν , ολα καλα 8α πάνε!

Βαγκ μου λειψες ρε ... βλεπω συχνα ομάδες Διας , ερμη αφροδιτη στο δρομο κ μου ρχεσαι στο μυαλο :shock:

η μπαρμπαρηγα 8α ετοιμαζει κανα τραπεζωμα ...

μαρκατ φωτο αμεσα!

μαρκερ miss u 2 ,

αντε να ρ8ει η ανοιξη να πεταρισουμε λίγο οι τρελλιάρες !!! :roll:

μην λετε για τικερακια στο μαρακι , 8α αρχισει τα καρναβαλιστικα τωρα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο σημερα πολυ καλυτερα

βεβαια εν την γλυτωσε και ο νικολακης την αντιβιωση αλλα δεν πειραζει ας αναρρωσει τουλαχιστον

για θηλασμους διαβαζω - εαν σας πω οτι εαν ζουμπιξω και το δικο μου το βυζι ακομα βγαζει κατι σταγονες :o

λεω τοσο καιρο να παω στο γυναικολαγο να το δει αλλο ολο βαριεμαι

οσο για το κρεββατακι - εγω ντομ μου λεω κατα το καλοκαιρακι να κατεβασω τα δικα μας τα κρεββατια - να τους κανω μια ανανεωση και να τους βαλω σε εκει να κοιμουνται - ηδη το ενα καγκελο εμεςι το εχουμε βγαλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ τζουλια..δλδ δε μυριζει το γαλα το αλμιρον βανιλιλα;;

μαρκατ φωτο θελουμε..

πρωτο απογ και ο νατρας μου βαρςεθηκε σπιτι λεει...

και οντως..ολη μερα και με το μωρο!!!

ε ρε και να ξεκξινησω βαρδεις γλεντια..θα τρεχουμε και δεθ α φτανουμε..

αντε να σχολασω να παω σπιτι..αυριο ρεπο..

αυτη συνεχιζει και βηχει..

νμα δε μου απαντησατε για την αντιβιωση και το κρυωμα..ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκατ κουκλια ολα!!!!κ ειναι ολα ιδια η μου φαινεται????

σωσω με κολλησες τωρα με την απορια σου..γτ να μη μπορει να κολλησει αν κ παιρνει αντιβιωση???

τεσπα κ εγω ακομα δινω υποαλλεργικο αλλα ειμαι σε φαση να δοκιμασω παλι κανονικο.ειτε θα παρω το φρεσκο advance ειτε το εβαπορε νεσλακ.μακαρι να μας βγει για να μου φυγει πια το αγχος της αλλεργιας..ειδικα εφοσον δεν την πειραζουν τυρια κ γιαουρτι ειναι να προβληματιζεσαι γτ εχει προβλημα...

νανουκα πηγαινε να ξαπλαρεις κ εσυ διπλα τους καλε!!!!

οσο για το οτι ο ανθιμος θελει τον μπαμπα του εμενα δε θα με προβληματιζε...ξερεις τι ειναι να μην μπορεις ουτε να κατουρησεις χωρις ματακια μεσα στο μπανιο η καποιον να χτυπαει την πορτα???

καμια φορα κουραζομαι απο ολο αυτο...

αλλα κ ο αντρας μου ξερω οτι ζηλευει...'μου εχει πει οτι πολυ θα ηθελε να του κανει τις αγκαλιες που μου κανει εμενα......

ντομ εμεις δεν παμε ταβερνα απλα!!!!!

το μαρακι που ειναι???

χαρα τι εχεις πουλακι μου???μετανιωσες μηπως που μετακομισατε τελικα??

η φροσω που ειναι ρε παιδια.....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Μαρκατ είπα κι εγώ θα δω επιτελους Μαρκατ και μαρκατακια και βλέπω ενα μικρο τετραγωνακι, με κατι φατσακια.Καλά πιο μικρό γιατι δεν το κανες;Την μεγαλη βλέπω κάπως, πολύ γλυκειά και γελαστη!

Σωσω δεν ξερω να σου απαντησω ουτε εγω, μην πω βλακεια.

Ρε συ Τζούλια τόσο καιρο δινω το γκροουινγκ και γιαυτο με παιρνει μυρωδια σαν βανιλιας;Εχει μεσα βανιλια ρε πουστη!Φτουουουου....

Ευχαριστω για τη συμβουλη να κανω σκατζα τα παιδια, εξυπνη ιδεα!Γιατι τον ιδιο φοβο εχω με σενα, κι εμενα τετοιες ταρζανιες κανει.Και τωρα το απογευμα που εψαξα λιγο στο ιντερνετ, καθολου ευχαριστημενη απο τα προστατευτικα που κυκλοφορουν δεν ειμαι.Αυτα δεν ειναι τιποτα!Τα χει για τον που...

Κι ενταξει στην αρχη για 2 μηνες περιπου θα τον εχω καλαθουνα, ε μετα βλεπουμε!

Λατρεια ευχαριστω για το σαιτ που μου στείλες, και το ψαξιμο σου.

Μαρκερ θυμαμαι, το ειχες βγαλει το καγκελο και δεν ειχες προβλημα μεχρι τωρα.Εγω αυτο και μονο που το φανταζομαι τρεμω!Μπραβο σας...τι να πω!Μπραβο σας!

Νανουκα εφτιαξε τωρα το τικερακι σου! :D Αλήθεια!

Καλυψω πολύ νταρντανογκόμενα ο πούτανος!Αλλα κι ο γαμπρος σας ψηλός είναι, ταιριάζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...