Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ 2008 Νο 8!! & Η ΠΑΡΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ!!!


Recommended Posts

Καλημεραααααα!!!!!!!

Ματι δεν εκλεισα σχεδον ολο το βραδυ και σερνομαι!!! Ορεξη ειχε ο μικρος για παρλα βραδιατικα!

Ειμαστε μανα και γιος σπιτι μοναχουλιδες παλι.Τους εστειλα ΣΜ μπαμπα και κορη.Θελω να μπω για ενα μπανακι αλλα το σκεφτομαι να αφησω μονο τον μικρο τωρα που κοιμαται.δεν το εχω κανει ποτε..τι λετε βρε κοριτσια να μπω στα γρηγορα?? Το απογευμα εχω γυναικολογο για ελεγχο μετα την γεννα.

Τονια μου με γεια τα επιπλακια.Οπλισου με γερα νευρα γιατι βλεπω και εσενα τον μικρο σου να ζηλευει αργοτερα με την μπεμπα.

Βικακι ΟΛΕΕΕΕ!!!!!!!!! Χαρα στο κουραγιο σου βρε! Ζηλευωωωω και εγω θελω ρακομελα!!

Ασπακι περαστικα στα μικρα!! Πω πω πολυ καιρο αρρωστα βρε παιδι μου!

Ερη μου και εδω δεν εχουν ολα τα σπιτια αποροφητηρα! Εμενα να φανταστεις εχει αλλα δεν εχει συνδεδεμενο το μπουρι του και ετσι δεν δουλευει.Εγω ανοιγω το παραθυρο προς το παρων.Υπαρχουν και αποροφητηρες που δεν χρειαζεται να βαλεις μπουρι.Ισως ενας τετοιος σας βολεψει αν υπαρχει μερος.Απο νοικια πως ειναι τα πραγματα εκει???

Βασω καλη δουλεια ευχομαι!

τι αλλο διαβασα δεν θυμαμαι..θα επανελθω αργοτερα..φιλακιααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελειωσα κ το μπανιο ολεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :lol::lol::lol::lol:

λενακι αν κοιματε μπες για ενα στα γρηγορα με τη πορτα ανοιχτη...θα σου στειλω μερικα με κουριερ :D:D:D

ρια οχι καμια σχεση με κρητη αλλα αγαπω ρακομελα :D:D:D:D

βασω νιωθεις καλυτερα οσο περναει η ωρα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε Βικυ αφου τελειωσες και το μπανιο βουρ για το επομενο...

Τι εχει σειρα?

Αρχιζω καπως να ξυπναω εκανα και δευτερο καφε...

Μαλλον φταει και ο καιρος εχθες ειχαμε εναν πολυ ωραιο ηλιο και σημερα ειναι μουντος :(

Ε βεβαια τωρα που ξεκιναει το Σ/Κ θα εχουμε βροχες....Γκαντεμια σε ολο της το μεγαλειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως με τις βροχές και το κρύο δεν τα πάω καλά θέλω ήλιο και ζέστη, δεν μου αρέσουν τα μπουφάν και τα χονδρά ρούχα θέλω μαγιώ και παραλία να περπατάς ξηπόλητη και τέτοια.

Bikxar για εμένα το πιο γρήγορο δωμάτιο για καθάρισμα είναι το μπάνιο το πλακώνεις στα καθαριστικά και στα αρωματικά και γίνεται super.

Άντε άλλη μισή ώρα μου έμεινε θα φτιάξω μπριζολίτσες στο φούρνο σήμερα γιατί βαριέμαι να μαγειρεύω :lol::lol::lol::lol::lol: .

Βάσω όταν θα ξυπνήσεις κανονικά θα έρθει η ώρα να πας για ύπνο και δεν μπορείς να κοιμηθείς από τους καφέδες :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εγώ δεν την μπορώ την ζέστη, υδρώτας, μυρωδιές μπλιαχ! Δεν μπορώ να αναπνεύσω!

Παραλία βέβαια ειναι άλλη φάση αλλά δυστηχώς δεν γίνεται να ειμαι όλη μέρα παραλία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρια μου οσους καφεδες και να πιω δεν εχω προβλημα με τον υπνο κοιμαμαι μια χαρα :lol::lol::lol:

Ερι και εγω προτιμω την ζεστη αλλα να ειμαι ολη μερα σε μια παραλια μονο ετσι αλλιως

ειναι δραμα η κατασταση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock::shock::shock::lol::lol::lol::)):)):)) Καλέ δεν τα καίω τα φαγητά μου... προσέχω... :mrgreen:

Οι μυρωδιές είναι το θέμα... Ισως να υπάρχει άλλο συστημα ξέρω και εγώ... μηπως κεντρικός εξαερισμός?? Δεν ξέρω.. Πάντως εμείς θα ψάξουεμ να βρούμε με αποροφητήρα... τωρα αν δεν βρούμε... :roll::roll:

Καλέ δε λέω αυτό :lol::lol: . Απλά ο καπνός που βγάζει ο φούρνος που ανοίγει;; Από τις κατσαρόλες;;; Κοίταξε για αυτο που λέει το Λενάκι, μήπως υπάρχουν απορροφιτήρες χωρις μπουρί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετοιμο κ το δωματιο μας ολεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

τωρα εχει σειρα το βολεμα των ρουχων που εχει γεμισει το σαλονι με σιδερωμενα το χειροτερο μου

και μετα το σαλονι κ τελοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς γιουπι το αλλο μπαλκονι δεν το κανω κ την αλλη εβδομαδα μια χαρα ειναι δεν βγαινει κ κανεις εκει :lol::lol::lol::lol:

εγω δεν μαγειρεψα ο νικος βαρδεια κ ο χαρης στη γιαγια εγω κανα τοστακι...

και εμενα μαρεσουν οι βροχες κ οι καταιγιδες αρκει να ειμαι σπιτι το καλοκαιρι μαρεσει να μαι διακοπες κ συνεχεια εξω βολτες ωραιο το καλοκαιρακι τραλαλαλαλαλα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σε λίγο φεύγω επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βάσω εσύ υπομονή.......................................................

Bikxar εγώ όταν κάνω δουλειές με βοηθάει και η Ανδριανούλα βάω σε ένα κουβαδάκι νερό και απορυπαντικό και καθαρίζει ότι βρεθεί μπροστά της έχει πολύ πλάκα.

Σήμερα θα πάμε το απόγευμα με μια φίλη μου που έχει και εκείνη κοριτσάκι να τις γράψουμε για χορό θα έχουν πολύ πλάκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εν το μεταξύ είναι δίπλα από το σπίτι μου και αν κάθονται οκ θα πίνουμε εμείς καφεδάκι στο σπίτι μου ΜΑΓΙΚΟ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταφερα και εκανα μπανακι!!!!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif] Ο καθενας με τον πονο του! :lol:

Τωρα μενει να ισιωσω μαλλι.Καλε τι ησυχο αντρακι εχω?? :D Τον εχω στο ριλαξ πανω στον καναπε να τον χτυπαει το φως μπας και φυγει η κιτρινιλα και κιχ δεν εκανε!!

Εμενα μου την δινει η μουντιλα...ειδικα τωρα που η ψυχολογια μου ειναι σκ@τα δεν την μπορω καθολου!

Θελω ηλιο για να λειτουργησω σωστα!

Καλε ανεβηκα στην ζυγαρια σημερα και εμεινα ετσι :shock: Εχασα 10 κιλα σε 2 εβδομαδες!!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif] Χαρα εγω! μεχρι που δοκιμασα να μπω στο παλιο μου το τζιν και εμεινα :(:roll:[-x Δεν χωραω ακομα...διαπιστωσα πως ανοιξα στην περιφερεια λιγακι σε αυτην την εγκυμοσυνη :twisted: Μακαρι αν φυγουν και τα αλλα 2 κιλα να αλλαξει αυτο αλλα δεν το βλεπω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρια θα ναι πολυ ωραιο να κατσει στο χορο κ για εκεινη αλλα κ για σενα ;);) εσυ τι πιστευεις θα κατσει?

ελενακι ειδες που δεν ηταν τιποτα το μπανακι...τι αγχωνεσε καλε για τα κιλα εισαι σουπερ

κοριτσια τελειωσα δεν τα κανα οπως ηθελα αλλα δεν ειμαι για πολλα εκανα μπανακι εφτιαξα ενα τοστακι κ μολις ξαπλωσα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ τελειωσες ε?Αντε μπραβο :)

Τωρα ξεκουρασου :D

Ρια τι ωραια που θα την πας για χορο μακαρι να κατσει θα εχει πολυ φαση :lol:

Κοριτσια εχω σαλταρει στην δουλεια θελω να φυγω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μουρλια Φλωριανα μου τρεχουν τα σαλια.....

Εγω εφαγα μια μπανανα και τωρα ενα κουλουρι....αργοτερα θα φαω το μηλο μου....

Εχει απ'ολα το μενου οπως βλεπεις :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΚΑΙ Η ΠΑΡΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ Ε;;;ΠΟΣΑ ΓΡΑΨΑΤΕ ΚΑΛΕ;;;

ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΟΡΙΛΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ :? ΝΟΜΙΖΩ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..

ΛΕΝΑΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ...ΜΠΑΙΝΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΤΖΙΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ :shock: ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΣΗΧΟ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΙ ..Η ΜΙΚΡΗ ΤΙ ΛΕΕΙ;;

ΒΙΚΑΡΑ;;;ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ!!!!! :lol::lol::lol: ΜΕ ΤΑ ΠΙΠΙΝΙΑ Ε;;;Α!!ΒΡΕ ΠΙΠΙΝΑ ΤΟ ΚΑΨΑΤΕ ΠΑΛΙ Ε;;;ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΠΙΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;;;;ΜΠΡΑΒΟ ΕΤΣΙ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΑΝΤΑ!!

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΕΤΣΙ;;ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!

ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΖΑΛΙΖΟΜΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ ΤΟ ΠΡΩΙ...ΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ;;ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ...

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριάνα μου , σιγα σιγά διώχνω πράγματα απο το σπίτι, αλλα έχω πολύ δρομο ακομη...

Κατα τα μέσα-τέλη Φεβρουαρίου θα φύγουμε εμείς.... σπιτι τωρα ξεκίνησε να βλέπει ο Βαγγ.. Εγώ τα κοιτάω απο το ιντερνετ.. εχει πολλά, δεν θα έχουμε θέμα με αυτο..

Ρε παιδιά ακούστε ενα κουλό! Τα σπίτια εκει δεν έχουν αποροφητήρες!!!! Ελάχιστα σπίτια έχουν.. :shock:

Κουλό????

καλησπέρα Ελευθερία,τι κανεις?Διάβασα ότι μετακομίζεις...που έμενες ως τώρα?κ που θα πάτε αν επιτρέπεται?είναι στρατιωτικός ο σύζυγος?συγνώμη κιόλας που ρωτάω,μην με παρεξηγήσεις ε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΙΤΣΑΑΑΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;; ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ;;;;

τα ίδια Βικη μου.Δεν ξέρω με πιανει κατα διαστηματα κ το είχα απο μικρη...νιώθω ανεπιθύμητη!Νιώθω ότι γενικως περναω απαρατήρητη...δεν το λέω μόνο για εδω...κ στη δουλεια κ οπουδηποτε...τελοσπαντων.θα μου περασει τι θα γινει....

εσύ πως είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!!!! Τι κανετε κορες;;;;;;;; :D

Βικακι τρελο νιατο το καψες παλι και με πιπινακια βλεπω;;;;;;; Οοοοοοολεεεεεεεε! που λες κι εσυ!!! :lol::lol::lol:

Κι εγω φασινα εκανα σημερις αλλα με γυναικα γιατι μονη μου δε τη παλευω! ;) Ευτυχως δεησε και ηρθε και η πεθερα μου σημερα και πηγε τον ΑΛεξ μια βολτα κι ετσι καναμε ανετα τις δουλειες..

Ερουλι λιγο εμεινε...φευγετε σε ενα μηνα...φανταζομαι εχεις αγχος για το νεο ξεκινημα,αλλα θα δεις ποσο γρηγορα θα προσαρμοστειτε και ποσο καλυτερα θα ειναι τα πραγματα εκει! ;)

Καλα εμεινα με αυτο με τον απορροφητηρα!!!!! :o Μηπως δε μαγειρευουν εκει και τρωνε μονο ντελιβερι και κονσερβες;;;; @-)

Λενακι εκανες το ντουζακι ε;;;Εγω παντως το εχω κανει παμπολες φορες και οταν κοιμαται και οταν ειναι ξυπνιος που τον παιρνω μαζι μου στο μπανιο..ε τι να κανω;;;σκουλικια να βγαλω;;;;; :lol::lol:

Ψυχολογια περιεργη κι εσυ ε;;; αχ κι εμενα οσο πλησιαζουν οι μερες με πιανει το κατιτις...σκεφτομαι και το μετα,τα ζορια,τον Αλεξ,τη ζηλια που στανταρ θα εχω θεμα κι εγω...ουφ... :?

ΛενακιΦ μη σκεφτεσαι ετσι βρε χαζο!!! :-* Να μπαινεις και να λες οτι σου κατεβαινει στο κεφαλι! ετσι κανουμε ολες αλλωστε..η καθε μια με το μακρυ και το κοντο της! ;)

Μας λειπεις αλλα δε στο λεμε για να μη παρει ο κωλος σου αερα καλε!!!!!! :)):)):))

Ασπακι περαστικα στα μικρα σου βρε... :( Πολλες μερες ταλαιπωρειστε βρε παιδι μου...

Βικουλινι 10 μερες για να ερθει ο γιατρος;;;;;!!!! :o Α ρε καλα λεω εγω Ελλαδισταν!!!! :evil: Τιποτα δε θα ειναι βρε κοριτσακι θα δεις..μια χαρα ειναι ο μπεμπακος! ;)

Φλωριανα κεμπαπ;;;;; =p~ ασπλαχνη τι λες τετοια ωρα και ειναι εδω γεματο γκαστρωμενες;;;; :lol::lol::lol:

Ρια θα πας τη μικρη στο χορο;;;ΤΕΛΕΙΑ!!!:D Λατρευω το χορο!!!!Εκανα 3 χρονια λατινοαμερικανικα-ευρωπαικα και ειχα ξετρελαθει!!!

Αυτα προς το παρον γιατι ξεχασα τι αλλο ηθελα να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...