Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ 2008 Νο 8!! & Η ΠΑΡΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βικουλινι πρεπει να χαλαρωσεις κουκλα μου και να σκεφτεσαι μονο θετικα

θα δεις ολα θα ειναι καλα και ο μικρουλης δεν θα εχει κατι το σοβαρο....

Ελισα καλα που δεν κολησε ο μικρος σου και περαστικα σε εσας.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ...ΤΩΡΑ ΜΕ ΦΩΑΝΑΖΕΙ ΕΔΩ Κ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ Κ ΒΑΡΙΕΜΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΖΑΛΙΣΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτο το παιχνιδι εμενα εχει ενα μηνα που ηρεμησε ηταν παρα πολυ ζωηρος και

τωρα αλλαξε πολυ εχω βρει την ηρεμια μου επιτελους παιζει μονος του στο

δωματιο του μερικες φορες βεβαια με φωναζει να παω μεσα μονο και μονο για να

καθομαι να τον βλεπω πως παιζει....Οσο για τον υπνο εχω βρει την χαρα μου κοιμαται

3ωρες το μεσημερι μαζι του και εγω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia se ola ta omorfa koritsakia!!!

egw simera den exw kai polla kefakia..alla eutuxws o xaris arxise na trwei kai den exw ki auto!

bikaki geniki e??ki egw thelw na kanw polles douleies alla ela pou olo to amelw!aurio vevaia mallon tha valw mpros giati parapige!!!

bikoulini telika me tin eudap den evgalles akri e?krima...einai para polla ta lefta osa kai na kopsoune oi m@lakes!perastika kai sto bouboukaki,euxomai na min einai tipota kai taleporithei to mikrouli!!

vasw doulitsa akoma??

stamy mou ti kaneis??i mikroula sou??

elisaki ama einai mono ligo o laimos den nomizw na proxwrisei!!to euxomai kiolas...perastika sas!

aspaki ki eseis me diaria?ee..einai san iwsoula..

flwriana o mitsaras einai akoma arrwstos?ki egw eixa themata tis teleutaies meres me to fai..kai tou lega auto einai...kai tipota allo den tou edina!mono gala to vradu!ee..lussakse apo tin peina kai efage kai sto sxoleio k sto spiti...kai fasolakia..malista!apla an einai ta ospria sunduase ta kai me kati allo gia na ta faei pio eukola!an einai vevaia arrwstos ola auta aporriptontai..

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!!! :-*

Καλα Βικουλινι μου τα πηρα ασχημα με το μαλακα στην ΕΥΔΑΠ!!!!!!! :twisted::twisted::twisted: Μιλαμε οτι αν ημουν εγω θα μας ειχαν γραψει οι εφημεριδες!!!!θα του ειχα μουνταρει!!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Το ρολοι δε το ανοιγει να το μετραει ο δημος;;;;;ε δεν ειδανε τη διαρροη;;;;;

Φιλεναδα ειλικρινα ψαξτε το οσο γινετε γιατι δε νομιζω να ειναι μονο δικη σας ευθυνη! Μπουρδελοελλαδισταν!!!!! :twisted: Ναι οπως καταλαβαινετε εχω τα καριολια μου... :oops::lol:

Παντως βρε Βικακι πολυ αγχος να μην εχετε ενα παιδιατρο στο νησι!!! :o Μωρε και δε το κανεις το ταξιδακι στην Αθηνα να εισαι σιγουρη;;;τωρα θα μου πεις ευκολο ειναι;;;...Αν μπορεις παντως βαζε του κατω απο το αυτακι μια θερμοφορα ή μια λαμπα σε κοντινη αποσταση(καλα μη το καψεις το παιδι! :lol: ) οταν κοιμαται γιατι βοηθαει πολυ αν εχει υγρο..το ελεγε η παιδιατρος της βαφτιστηρας μου που παθαινε πολυ συχνα ωτιτιδες...

Κατερινακι τετοια σου ελεγε ο μικρος;;;;Πω πω τα μπαγασικα αμα θελουν σε κανουν λιωμα στο λεπτο!!! :roll: Εσυ ομως ξερεις οτι κανεις οτιδηποτε για το καλο του και μονο γιαυτο μη το παιρνεις κατακαρδα... :(

Καλα κοριτσια αυτο με το φαγητο...ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!! :cry: Εμενα ειναι 10,5 κιλα και για να φαει μου βγαζει τη παναγια της περισσοτερες φορες!!!! :o Βεβαια στις μπουρδες ειναι πρωτος! αμασητες τις κατεβαζει!!! :evil:

Παντως Φλωριανα μου εμενα αν δεν ειχε προβλημα βαρους νομιζω θα τον αφηνα νηστικο...αν και σημερα μεχρι τις 3 δεν ειχε φαει τιποτα περα απο τη πρωινη κρεμα(δε πινει γαλα απο 7 μηνων) και παλι εφαγε ελαχιστο! με εχει κουρασει παρα πολυ το θεμα του φαγητου... :cry: Ελπιζω η μπεμπα να βγει καλοφαγη και να βλεποντας την να αρχισει κι αυτος να τρωει... :roll:

Ελιζακι καλυτερα που δε του εκανες το εμβολιο γιατι στανταρ θα κολλουσε μετα την ιωση που κυκλοφορει στο σπιτι σας και σε χειροτερο βαθμο! Ασε να του το κανεις οταν γινετε ολοι εντελως καλα! ;) Εμενα τη πρωτη φορα που τη πατησε ηταν 3+ μηνων λιγο μετα απο ενα κωλοεμβολιο και αγανακτησαμε να συνελθει!!!παραλιγο να παμε νοσοκομειο!!! :o

Και καθε φορα που κανει εμβολιο μετα απο λιγες μερες αρρωσταινει αλλα ευτυχως ελαφρια συνηθως...

Παντως μετα απο πολυ διαβασμα που εριξα για τα εμβολια(και επαθα ενα ψιλοσοκ αρχικα! :shock: ) αποφασισα στη μπεμπα να τα ξεκινησω αργοτερα.. :?

Βικακι γενικη αυριο;;;; Ευτυχως που εχεις τοσο προθυμους γονεις και παιρνουν το μικρο να τη κανεις με την ησυχια σου τουλαχιστον! ;)

Τζοανακι επεσες κι εσυ σημερα;;; βλεπω αυτες τις μερες η ψυχολογια ολονων ειναι λιγο στα πατωματα... :(

Τι αλλο ηθελα να σχολιασω δε θυμαμαι...μα το ερμο το αλτχζχαιμερ!!! :crazy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JOANAKI μου, τι κανεις καλό μου;; Σιγά σιγά με τις δουλειές εε;; Μιλάω κι εγώ που όλη μέρα μαζεύω και όλο αμάζευτα είναι :shock::shock: . Αλλα είσαι και εγκυούλα μη το ξεχνάς αυτό!!! Προέχει η υγεία των παιδιών και μετα οι δουλειές εε!!!!

Όσο για τον Μητσάρα έχει συνελθει απλά λιγο βήχα εχει ακόμα και τρώει κανονικά αλλά θέλει μόνο ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ και ψωμι!!! Όταν του δινω κάτι άλλο το σπρώχνει ή το φτύνει και λέει καλόνια!!!! Μα θα παθει αβιταμίνωση πια βέβαια τρωει λίγα φρούτα και πίνει πολύ πορτοκάλι αλλα ως εκει από φαγητά τίποτα. ΝΟΥΛΑ η κατάσταση!!! Ο παιδίατρος μου είπε ότι αστον νυστικό και όταν πινάσει θα φαει. Αλλα εχει αδυνατήσει με την ιωση που περασε και τον λυπάμαι να τον αφήνω νυστικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια.Ελπιζω οτι θα μεινει ετσι και θα καλυτερευσει :)

Βικουλινι αυτεσ οι φωνεσ στον υπνο του οντως ειναι λιγο υποπτεσ για ωτιτιδα,ετσι εκανε και ο δικος μου οταν ειχε ωτιτιδα.

Ουτε εγω καταφερα να κοιμηθω γιατι μια κοιμοταν μια ξυπναγε ο μικρος.Μαζεψα οσο μπορουσα,τα πανω πανω δλδ γιατι τη Δευτερα θα ερθει γυναικα να μου καθαρισει.Δεν παει αλλοο...

Τονια για τα εμβολια δεν διαβαζω πολλα επιτηδες γιατι θα επηρεαστω και δεν θα ξερω τι να κανω...

Φλωριανα που θα παει μωρε θα φαει...τι στο καλο δεν θα πεινασει καθολου ;)

Βεβαια μιλαω εγω που δεν ειχα ποτε προβλημα με το φαγητο.Απο μικρος τρωεει τα παντα...αφου εχω το αντιθετο ...θελω να σταματησει να τρωει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ,Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΜΑΣ ΚΟΥΤΟΥΣΕ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΕΚΑΝΕ ΚΑΜΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!! :lol::lol:

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ,ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΜΩΡΑΚΙ ΕΧΕΙΣ/????ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΑ.

ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΓΚΑΝΕΜΙΚΗ ΜΕΡΑ,ΜΕ ΤΡΑΚΑΡΕ ΕΝΑΣ ΠΑΠΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΒΙΑΣΕ ΣΤΟΠ!!!!!!ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΟΡΝΑΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΛΕΜΑ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΕ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΡΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΤΣΙΡΙΖΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΠΑΣΩΤΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΡΙΨΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Κ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΑΣΕ ΠΟΛΥ ΤΑΡΑΧΗ,ΕΙΧΑ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΣΑ Κ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΤΗΠΗΣΑΜΕ ΕΥΤΗΧΩΣ....ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ,ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε μανουλομανουλα :D:D:D:?::?::?::?:

εγω τελειωσα τη γενικη κουζινας μπαλκονιου κ ολο το σιδερο :shock::shock::shock: μολις ηρθαν οι γονεις κ πηραν το χαρακη...ο καλος μου ανακοινωσε οτι εκλεισε τραπεζι να παμε για ρακομελα λογω της επετειου προβλεπετε μεγαλη νυχτα :D:D:D

φλωριαννα αν του κανεις μπιφτεκακια κοτοπουλου η με λαχανικα κ να τους τα δωσεις να τα κραταει κ να τα τρωει μονος του σαν παιχνιδι δεν θα τα φαει???

βικακυ πως ειναι ο μικρος????καλα ο προεδρος σας μεγαλος μ@@@@κας ελεος δεν κοιταει να τα παρει απο αλλου???

βασω σχολασες???

ιωαννακη μου τι κανεις ασε τις δουλειες κ κατσε κ χαλαρωσε

τονια μου μπραβο για το σπιτι καλη κουργιο για τη μετακομιση τωρα

τονιααααααα τι κανεις τι λεει η κρητη ετοιμαστηκες???

λενακη μου τι κανεις το ειρηνακη ο μικρουλης???

σταμμυ καλα αυτοι οι γεροι πρεπει να τους παιρνουν το διπλωμα :evil::evil::evil::evil:

ασπα αντριαννα κατερινακη ελενη ρια φανη ελιζα ερη τα φιλια μου ελπιζω να μην ξεχασα καμια παω να βαψω νυχι :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!

bikaki kala na perasete k pies kai 2-3 kai gia mena..giati an mporousa na piw simera tha pina kamia 20aria!!xaxa!oso gia tis douleies aurio tha kanw..giati se ligo tha grafw sto epiplo tis tileorasis to onoma mou panw sti skoni!!kala eimai k ligo upervoliki..

stamy to amaksi megali zimia?esu pou eisai kala metraei...alla me ta oikonomika xalia pws na min skefteis kai tis lamarines?agoraki exw telika...

tonaki asta...auti i xronia einai i pio duskoli afou kleisame tin epixeirisi kai ksexrewnoume...alla me ena mistho ti na prwtokanoume?tespa tha persoun oi mines pou tha paei?

flwriana ama einai kalutera aston kai ligo nistiko...tha ton kopsei meta i peina kai tha faei!gia mia mera den pathainei tipota!ki emena adunatos einai..ki auto to thema exw sunexeia..kai me tis arrwsties..asta!kai pame pali apo tin arxi...

filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!κ ωραιος τιτλος!!!περα για περα αληθινος!!βρε σεις ποτε γραψατε 14 σελιδες???? :shock::shock: η' εγω χανομαι η' εσεις μιλατε πολυ!!!μαλλον το 2ο ε??? :lol::lol:

δεν προλαβα να σας διαβασω!σορι!

ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχουλες σας!!κ σεις να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!χτες ειχαν ερθει 2 ξαδερφουλες των παιδιων κ εγινε χαμος εδω μεσα!!!το καταευχαριστηθηκαν βεβαια,αυτο εχει σημασια!!μετα ομως ηρθε κ ο απολογισμος της ημερας!!δαχτυλιες παντουυυυ μα παντουυυυ!!!ετρωγαν πατατακια,σοκολατες,χυμους,γλυκο!!κ μετα αφηναν τα αποτυπωματα σε ολο το σπιτι!!!μολις κοιμηθηκαν τα παιδια,μ'επιασε μανια κ ειπα αν δεν τελειωσω σαλονι,κουζινα κ μπανιο δεν κοιμαμαι με τιποτα!!!αχ παναγια μου στις 3 κοιμηθηκα!!! :shock::? κ στις 7 ξυπνησα!!ειμαι πτωμα!! :o:?

εσεις τι κανετε??? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου μεγαλη ζημια κανενα 1000ε αλλα θα τα παρω απο την ασφαλεια του παππου,τελικα δεν επεσα μεσα στις προβλεψεις μου η βικυ κερδισε!!!!με το καλο το μωρακι σου,θα κανει καλη παρεα με τον αδερφουλη του,εσεις πως πατε???

ασε βικυ αυτο ειπα και εγω ποιος του εχει διπλωμα??αλλα στην ελλαδα που ζουμε και ολοι χρηματιζοντε τι να περιμενουμε,α, και η τροχαια μετα απο 10 κλησεις φυσικα δεν ηρθε!!μπαχαλο η κατασταση της ελλαδας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεραθηκε επιτελους το παιδακι μου να ηρεμησω!!! :lol:

Ανδριανακι κι εσυ πουλακι μου μεχρι τις 3 καθαριζες;;;;Δεν αφηνες και τιποτα για σημερα;;; :?

Πω πω ρε παιδια δε τη μπορω την αυπνια με τιποτα....αφου αυτο που σκεφτομαι περισσοτερο τωρα με το μωρο ειναι τα ξενυχτια παλι...μιλαμε οτι δε μπορω να λειτουργησω αν δε κοιμηθω καλα! :(

Τονακι ολο ξεχναω να σου πω καλοριζικο το καινουριο σπιτακι σας!!!! :D Καλα το κανατε και φυγατε απο το τρελοκομειο..και πολυ αντεξατε! ;)

Ελιζα μου εγω μπηκα στο τρυπακι με τα εμβολια τοτε που ηταν να κανει το mmr kαι εκεινη τη περιοδο ακουγονταν παρα πολλα...Ναι ενα πανικο τον επαθα η αληθεια αλλα μετα εκατσα και σκεφτηκα ψυχραιμα και μετα απο συζητηση με τη παιδιατρο κατεληξα σε αυτη την αποφαση..οτι θα τα ξεκινησω αργοτερα,καποια δε θα τα κανω οπως το rotarix για τη γαστρεντεριτιδα,καποια αλλα πχ mmr(priorix για την ακριβεια) θα τα κανω οταν παει παιδικο(3χρονων περιπου), θα αφηνω μεγαλα διαστηματα μεταξυ των εμβολιων για να προλαβαινει ο οργανισμος να συνερχεται και δε θα κανω οσο μπορω πολυδυναμα(πχ 6πλο) αλλα τα πιο απλα κι ας το τρυπαω 2 φορες.. ;)

Βικακι να περασετε τελεια με τον αντρουλη σου!!! :D

Τζοανακι περασατε χοντρο λουκι αυτη τη χρονια απ'οτι καταλαβαινω... :? Ευχομαι αυτη η καινουρια να σας αποζημιωσει και με το παραπανω! :-* Το σημαντικο παντως ειναι που ειστε οικογενειακως γεροι και δυνατοι..θα εδινα τα παντα και θα πηγαινα να μεινω σε γκαρσονιερα αν ηταν να γυρνουσα το χρονο πισω μερικους μηνες και να μη παθαινε καρκινο εγκεφαλου ο μπαμπας μου... :cry::cry:

Και για μας ηταν σκατοχρονια οπως καταλαβαινεις κι ελπιζουμε φετος να καλυτερεψουν τα πραγματα και να γινει καλα ο μπαμπας μου(οσο γινεται δηλαδη και για οσο περισσοτερο γινεται..)

Σταμμυ σου την ειπε κιολας ο παππους;;;;;!!!! :twisted: Δε φταιει αυτος..αυτοι που του επιτρεπουν ακομη να οδηγαει φταινε!!! :evil:

Κοριτσια σημερα μου φερανε τα επιπλα της μπεμπας,τα στησαμε και ο Αλεξ επαθε ενα μικροταρακουλο...μαλλον καταλαβε οτι συντομα καποιος θα ερθει και ηθελε αυτος να μπει στη κουνια και να κοιμηθει...ασε που εκανε ολο και κατι για να μη μας αφηνει σε ησυχια να τα φτιαξουμε... :? Αχχχ μου φαινεται οτι θα πεσει πολυ ζηλια και θα τις φαει τις ξαναστροφες της η μπουμπου!!! b-(:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΜΟΥ!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ...

ΣΤΑΜΟΥΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!

ΤΟΝΙΑ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ!!

ΒΙΚΑΡΑ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΤΕ;;;

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΑΣ Κ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Που ειστε καλε?

Βικακι πως τα περασατε?????????????

Τονια μου εγω του το χω κανει το mmr ,της γαστρεντεριτιδας δεν το χει κανει γιατι δεν μας τοχε πει καν η παιδιατρος.Τι να πω μεγαλο θεμα αυτα τα εμβολια.

Καλοριζικα τα επιπλακια.Τι ωραια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!Τί κανετε?Εγώ χάθηκα...αλλά δεν είχα κ τίποτα αξιόλογο να σας πω...Άλλωστε δεν νομίζω να έλλειψα κ σε κανέναν... :(

Τέλοσπάντων.Φιλιά σε όλες!

Ρία μου θα τα πούμε σύντομα εμείς ελπίζω.

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ δεν ξέρω τι με έπιασε...δεν σου απάντησα γιατι δεν είχα κ χρονο κ διάθεση.Πάντως σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...