Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΟΜΑΝΟΥΛΑ 2008 Νο 8!! & Η ΠΑΡΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ!!!


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?εγώ μολις ξεμπέρδεψα (?) με τις δουλειές κι είπα να πω ένα γειά.

Βικουλινι,Φλωριανα,tonia28,ΒΑΣΩ1234,Eley8eria,Joanaki,bixkar,ρια...σας ευχαριστω για τα καλά σας λόγια!είμαι καλύτερα αν κ αρκετα κουρασμένη...επειδή διαβάζει ο σύζυγος εχω αναλλαβει σχεδον εξ'ολοκλήρου τα παιδιά...στεναχωρήθηκα μόνο λιγάκι γιατί νόμιζα πως θα αρχίσω να μειώνω τα χάπια αλλα ο γιατρος μου είπε μετα το Πάσχα...

φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσαρες τι κανετε?

Εγω ηρθα παλι στην δουλεια αντε παρασκευη σημερα........να ησυχασουμε....

Ο καιρος ειναι χαλια βρεχει και φυσαει :evil:

Ε βεβαια αφου κανονισα να παω στην Εδεσσα ηλιο θα ειχε τι γκαντεμια που εχω

μακαρι μερχρι την Κυριακη να στρωσει.....

Ο μικρος μου αρχισε με μηξουλες και γινινται ολο και πιο πολλες τον βαζω ορο και η χαζη πηγα στο

φαρμακειο για οτριβιν αλλα ξεχασα πως εχουν απεργιες...

Μακαρι να μην του γυρισει σε βηχα...

Εμενα η διαθεση μου ειναι χαλια φταει βεβαια και ο καιρος που ειναι ετσι :(

Τι νεα εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!

Η μικρή ξετρελάθηκε με την σχολή χορού και εγώ συγκινήθηκα.

Είχαν μάθημα την ώρα που πήγαμε σε πιο μεγάλες και μπαίνει μέσα η δική μου και τους λέει: Κορίτσια μπορώ να χορέψω μαζί σας??? Ξεραθήκανε όλες στα γέλοια. Της λένε τι θέλεις να χορέψουμε?? Και τους λέει King Song μου λένε τι είναι αυτά??? Τους εξήγησα και μετά όταν τους βάλανε χορέυανε με την φίλη της στο κέντρο και εμείς τους χτυπάγαμε παλαμάκια. Συγκινήθηκα τα μάτια μου βούρκωσαν. Μου είπαν ότι τον Απρίλιο θα κάνουν και επίδειξη θα τρελαθώ!!!!!!!!!!

Ελενίτσα μου φιλιά.

Βάσω υπομονή εγώ τι να πω που έχω και αύριο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες τι κανετε?

Εγω ηρθα παλι στην δουλεια αντε παρασκευη σημερα........να ησυχασουμε....

Ο καιρος ειναι χαλια βρεχει και φυσαει :evil:

Ε βεβαια αφου κανονισα να παω στην Εδεσσα ηλιο θα ειχε τι γκαντεμια που εχω

μακαρι μερχρι την Κυριακη να στρωσει.....

Ο μικρος μου αρχισε με μηξουλες και γινινται ολο και πιο πολλες τον βαζω ορο και η χαζη πηγα στο

φαρμακειο για οτριβιν αλλα ξεχασα πως εχουν απεργιες...

Μακαρι να μην του γυρισει σε βηχα...

Εμενα η διαθεση μου ειναι χαλια φταει βεβαια και ο καιρος που ειναι ετσι :(

Τι νεα εσεις?

Βάσω μου θυμίζεις την μανούλα μου...κι εκείνη όταν ο καιρός είναι χάλια δεν είναι καλα ψυχολογικά.Ενώ όταν έχει ήλιο όλο εξω είναι,στην αυλή,στον κήπο,στα λουλούδια...μένει στο χωριο.

Περαστικά για τον μικρούλη!Μακάρι να μείνει μόνο στις μυξούλες!Εμένα δυστυχώς αρχισε να βήχει...πριν 3 εβδομαδες σταματησαμε την αντιβιωση κ τις εισπνοες κ τωρα παλι....Ευτυχώς ακόμη δεν κόλλησε η μικρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΙΑ σε ιδιωτική σχολή την πηγαίνεις?ή στο δήμο?Γιατί θέλω να πάω κι εγώ τη δική μου αλλα στο δήμο παίρνουν από 4 ετών.θα θελα να τη στειλω γιατί στο σπίτι όλη την ωρα χορεύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μπραβο βρε Ρια τι καλα οχι μονο καθησε αλλα ξετρελαθηκε κιολας τι ωραια

φανταζομαι καμαρι εσυ?

Ελενη αστα να πανε με αυτες τις αρρωστιες περαστικα και σε εσας...

Οπως λες οταν εισαι στο χωριο θελεις ηλιο μωρε να βγεις εξω στον κηπο ειναι πολυ πιο

ομορφα οταν βρεχει ειναι δραμα και εχω και τον τρελο τον δικο μου που θελει να ειναι

συνεχεια εξω και να παιζει....

Ρια και αυριο δουλεια ε? Αχ αυτα τα Σαββατα χαζομαρα να πρεπει να δουλευουμε

δεν φτανουν 5 μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Βασούλα άστα με το εξω. Κι εμεις που δεν εχουμε κήπο όλο τις κούνιες μου ζητάει να παει που είναι απεναντι απο το σπιτι. Κι ας είναι νύχτα με ψοφοκρυο!!!!! :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Φλωριανα μου αν εχετε και κουνιες απεναντι φανταζομαι....

Εμεις αν ειχαμε κουνιες απεναντι και τις εβλεπε ολη μερα θα ειχαμε γκρινια...

Ειναι παιδι του εξω.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η σχολή είναι δίπλα από το σπίτι μου είναι ιδιωτική και έχει 25 ευρώ το μήνα. Βέβαια κάνουν μόνο 2 φορές την εβδομάδα από μία ώρα, αλλά πιστεύω ότι είναι καλά γιατί είναι και μικρά.

Εγώ πιο πολύ την πάω για να διασκεδάσει και επειδή της αρέσει πολύ ο χορός.

Βάσω όχι απλώς καμάρωνα δεν μπορώ να στο περιγράψω πως ένοιωσα πολύ υπερήφανη όχι τόσο από τον χορό που έριξε και την χειροκροτούσαν όλοι αλλά από την συμπεριφορά που είχε. Και επειδή δεν την έχω πάει ακόμα παιδικό μου φάνηκε πολύ παράξενο.

Ελένη αν μπορείς να την πας θα της αρέσει πολύ.

Το πρώτο της μάθημα θα το γράψω σε βίντεο.

Σήμερα τι τρώμε πάλι????

Bikxar καλέ τι είναι αυτό που διάβασα ότι μαγειρευεις??? Είμαι και βλαχάκι και δεν κατάλαβα :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια μολις τελειωσα τη πατατοσαλατα κ περιμενω το κρεατακι πειναωωωωωω

ερη εχω φωτο ;););)

ελενακη μου γλυκο ο γιατρος ξερει μην αγχωνεσε σιγα σιγα θα τα μειωσεις κ θα τα κοψεις κ θα μια αναμνηση χαμογελαααααααααααα περαστικα στη μικρουλα σου

βασω κ εμενα ο καιρος ο μουντος με ριχνει πολυ :(:(:(

ρια μπραβο σας καλη αρχη,κ εγω ρωτησα ενα κολυμβητηριο που ειναι εδω κοντα αλλα παιρνουν απο 4 κ πανω εχουμε ακομα ενα χρονακι

φανη κοντευουν οι μερες ιχθυεις ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν μπορω να στο εξηγησω ειναι χοιρινο με πετσουλα κοτσι το ζηταω ισως ερη μπορει να στο εξηγησει

το κανω με μελι πορτοκαλι πιπεριες κ κρεμμυδια σκεπαστο σε σιγανι φωτια κ προς το τελος θα το ξεσκεπασω θα δυναμωσω τη φωτια κ θα το αλειψω με bbq sauce...γινετε μουρλια :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα ειναι Ρια μου 2φορες την βδομαδα ετσι για να μην το βαρεθει κιολας.....

Αχ αυτη την χαρη εχουν τα κοριτσια με τους χορους τους τα μπαλετα τι ωραια....Ζηλευω...θελω κορηηηηη

Εμενα ο αντρας μου λεει λιγο ακομη να μεγαλωσει και θα τον στειλουμε καρατε ειναι που ειναι

ταλιμπαν να μας βαραει κιολας :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μου ανοιγεις την ορεξη με αυτες τις περιγραφες :roll::roll::roll:

Δεν με λυπαστε καθολου :?::lol::lol::lol:

Εγω σημερα θα φαω τονο με λιγο καλαμποκι και μια φρυγανια ξερω σας τρεχουν τα σαλια

αλλα δεν σας δινω :lol::lol::lol::lol::lol:

Βικυ μια μεριδα και προς τα εδω...... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω εμένα πάντως μου έπεσαν η μαμά μου με έλεγε και με λέει ακόμα παιδί της κατοχής γιατί αυτά μου αρέσουν :lol::lol::lol: και είναι και η μικρή έτσι το περασμένο Σάββατο είχαν έρθει φίλοι μας και παραγγείλαμε πίτσα κτλ η μικρή μου δεν ήθελε πίτσα ήθελε να φάει ελιές ντομάτα και φέτα οι φίλοι μας είχαν μείνει με το στόμα ανοιχτό :o . Μου λένε αν δεν το βλέπαμε δεν θα το πιστευαμε.

Bikxar μου ακούγεται υπερβολικά νόστιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βάλτο στο καραβάκι και στείλτο μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ πάλι δεν ξέρω τι να φτιάξω??????????

Έχω να έρθω και το απόγευμα και θέλω να φάω κάτι γρήγορα και να κοιμηθώ η μικρή θα κοιμηθεί στην πεθερά μου :(:(:(:(:(:( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι να κανω με εσας που εμπλεξα ολες οι μαγειρισες εδω ειναι.... :lol::lol:

Δεν πειραζειι ομως εγω θα γινω μανουλομανουλο ως το καλοκαιρι και μετα οταν εσεις θα

πολεματε να χασετε κιλα εγω θα σας μιλαω για το τι τρωω :lol: (πλακα κανω)

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φλωριανα να σου πω την αληθεια γι'αυτο κανω και την διαιτα θελω να τα χασω να τα

χαρω για 2-3μηνες και μετα να κανω και κανενα μωρακι γιατι αν κανω τωρα μωρο θα

γινω 100κιλα :shock::shock::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κορίτσια αν σας πω ότι τώρα διάβασα και κατάλαβα τον τίτλο :lol::lol::lol::lol:

Μανουλομάνουλα χιχιχιχιιχιχιχιιχιχιχι Τελικά δεν λένε άδικα τα ανέκδοτα για τις ξανθιές!!!!

Εγώ πάντως αν χάσω κιλά θα εξαφανιστώ χιχιχιχιχιιχιχιχιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κορίτσια αν σας πω ότι τώρα διάβασα και κατάλαβα τον τίτλο :lol::lol::lol::lol:

Μανουλομάνουλα χιχιχιχιιχιχιχιιχιχιχι Τελικά δεν λένε άδικα τα ανέκδοτα για τις ξανθιές!!!!

Εγώ πάντως αν χάσω κιλά θα εξαφανιστώ χιχιχιχιχιιχιχιχιχιχιχιχι

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι βλέπω λογικά όλες μαζί θα το πάρουμε τέλος του μήνα που μπαίνουν τα επιδόματα    εγώ δεν δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από το επίδομα γέννας 
    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...