Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!!ΑΔΕΙΑ ΕΠ'ΑΠΕΙΛΟΥΜΕΝΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟ


Recommended Posts

Ε δεν μπορει!!! 2 μετρα και 2 σταθμα; εμενα δεν μου εκοψαν τιποτα! Πες στον γιατρο σου να ψαξει να βρει το αυτο το ΦΕΚ και να τους το στειλει! Τι παει να πει κοβουν το επιδομα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια κ εγω εκπαιδευτικος ειμαι,, σχεδον ολη την πρωτη μου εγκυμοσυνη την εβγαλα με επαπειλουμενες..

δεν εχω να συμπληρωσω κατι αλλο, με καλυψαν τα κοριτσια. εδω απο γραφειο σε γραφειο πρωτοβαθμιας ειναι διαφορετικα τα πραγματα, οχι απο πρωτοβαθμια σε δευτεροβαθμια!! οτι ναναι κανουν!

κ εμενα περσυ η ανατροφης εληγε 1 ιουνιου, αλλα απο το γραφειο (απο μονοι τους) μου ειπαν οτι θα περαστει σαν αναρρωτικη κ δεν πηγα καθολου!

ουτε εμενα μου εκοψαν τιποτα, αλλα απο το νοσοκομειο που πηγαινα για την αναρρωτικη δε μπορουσαν να μου δινουν πανω απο 15 μερες..ουτε μου εκοψαν τιποτα.. κανονικοτατα πληρωνομουν!

επισης οσον αφορα στο μεσον που λετε, εγω πηρα αποσπαση για δυτικη θεσσαλονικη χωρις απολυτως κανεναν! αργησαν βεβαια να με τοποθετησουν, πηγα αρχες οκτωβρη, αλλα ειμαι 25λεπτα απο το σπιτι μου!

βεβαια εχω ακουσει κ περιπτωσεις (για αποσπαση στην ανατολικη θεσσαλονικη) που δεν την πηραν με 12 χρονια προυπηρεσιας και ενα παιδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικά απο τι καταλαβαινω ειναι όντως θέμα γραφειου- το τι δεχεται κ τι οχι. κ γω ξερω οτι χανεις το επιδομα κινητρου αν δεν ειναι απο δημοσιο νοσοκομειο (κανονικα) και δεν ειναι κ λιγα..

οταν ρωτησα στο δικο μας γραφειο μου ειπαν οτι αν ειναι ιδιωτης ο γιατρος- τοτε κανεις μια 'εικονικη' εισαγωγη στη μαιευτικη κλινικη που συνεργαζεται-πληρωνεις ενα ποσο κ πας τα χαρτια στην υπηρεσια (στην λεγομενη επιτροπη)- η οποια σφραγιζει τα χαρτια σου κ περνεις τα χρηματα σου πισω. αυτο καθε 30 μερες.

Παντως να ξερεις οτι επαπειλουμενη δεν μπορουν να σου αρνηθουν. απλα το θεμα ειναι μη χασεις το επιδομα!

αλλα ξαναλέω απο γραφειο σε γραφειο.....χαμος!

afrodite Πε 05? εγω ΠΕ06! αστα με τις μεταθεσεις....ποιος θα πρωτοπάρει!

παντως αν κανουν ετσι τις αποσπάσεις- πιστευω θα ειναι πιο αξιοκρατικο ρε παιδι μου! τι να πω!! πολλα ακουγονται να δουμε -ο Φεβρουαριος ειναι κοντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια Α'βαθμια Β'θμια τα ίδια ισχύουν : http://www.doe.gr/nomoi/adeies.pdf

και βρηκα κ αυτο..

Επαπειλούμενη κύηση

Σε περίπτωση επαπειλούμενης κύησης, χορηγείται αναρρωτική άδεια με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση Δημόσιου Νοσοκομείου ή Ιδιωτικής Κλινικής εφόσον έχει προηγηθεί νοσηλεία σε αυτή και η οποία αποδεικνύεται με σχετικά παραστατικά στοιχεία (εισαγωγή, εξιτήριο κ.τ.λ.) (Ν. 3205/03).

ΠΡΟΣΟΧΗ:

 Αν η επαπειλούμενη κύηση βεβαιώνεται μόνο από το θεράποντα ιατρό, περικόπτεται από την υπάλληλο το κίνητρο απόδοσης (5 Ευρώ για κάθε ημέρα) (Ν. 3205/03).

 Σε κυοφορούσες υπαλλήλους που έχουν ανάγκη ειδικής θεραπείας, μετά την εξάντληση της αναρρωτικής άδειας με αποδοχές, χορηγείται κανονική άδεια κυοφορίας με αποδοχές, μετά από βεβαίωση θεράποντος ιατρού και Διευθυντή γυναικολογικής ή μαιευτικής κλινικής ( άρθρο 52 του Ν. 2683/99).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδιτσα που εισαι;σε εχασα;δεν μπαινεις στις φουσκοκοιλιτσες.κοντευουμε ε;

για την αδεια κι εγω ξερω πως απο ιδιωτη χανεις 100 ευρω το μηνα.συνηθως τα κοβουν μαζεμενα και καποια στιγμη σου βαζουν μειον 500 ευρω.

ομως αν ο προισταμενος ειναι ελαστικος μπορει και να μην σου κοψουν.βεβαια τωρα με την κριση....μαλλον θα μας τα κοψουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfin τι κανεις βρε κορίτσι??? πως πανε τα νινιά σου- εσυ????με το καλό ευχομαι- ειμαστε κοντα στο τελος πια ετσι?? :!::!:

να λοιπον που ειναι κ θεμα ελαστικότητας του προισταμενου...αλλα συμφωνω, λόγω κρίσης το πιο πιθανο ειναι να τα κουτσουρεψουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια Α'βαθμια Β'θμια τα ίδια ισχύουν : http://www.doe.gr/nomoi/adeies.pdf

και βρηκα κ αυτο..

Επαπειλούμενη κύηση

Σε περίπτωση επαπειλούμενης κύησης, χορηγείται αναρρωτική άδεια με πλήρεις αποδοχές, ύστερα από βεβαίωση Δημόσιου Νοσοκομείου ή Ιδιωτικής Κλινικής εφόσον έχει προηγηθεί νοσηλεία σε αυτή και η οποία αποδεικνύεται με σχετικά παραστατικά στοιχεία (εισαγωγή, εξιτήριο κ.τ.λ.) (Ν. 3205/03).

ΠΡΟΣΟΧΗ:

 Αν η επαπειλούμενη κύηση βεβαιώνεται μόνο από το θεράποντα ιατρό, περικόπτεται από την υπάλληλο το κίνητρο απόδοσης (5 Ευρώ για κάθε ημέρα) (Ν. 3205/03).

 Σε κυοφορούσες υπαλλήλους που έχουν ανάγκη ειδικής θεραπείας, μετά την εξάντληση της αναρρωτικής άδειας με αποδοχές, χορηγείται κανονική άδεια κυοφορίας με αποδοχές, μετά από βεβαίωση θεράποντος ιατρού και Διευθυντή γυναικολογικής ή μαιευτικής κλινικής ( άρθρο 52 του Ν. 2683/99).

νομιζω οτι αυτο τα ξεκαθαριζει ολα!!!!!κανονικα, ισχυουν τα ιδια πραγματα για ολους στο δημοσιο, ποσο μαλλον πρωτοβαθμια και δευτεροβαθμια!!!αλλα, το καθε γραφειο, ειναι και λιγο τσιφλικι του προισταμενου.....ευτυχως, στην αρτα, ειναι πολυ εξυπηρετικοι οι υπαλληλοι και αισθανεσαι σαν ανθρωπος, κι οχι σαν γραναζι μηχανης!!! koukida μου, εισαι ΠΕ 06 Αθμια η Βθμια;;;;; που;;;εδω αθηνα;;;;

dolfin με το καλο τα μωρακια σου!!!maimoydaki ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!να χαιρεσαι το νινι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite καλημερα

ειμαι στη Καβάλα. Βασικα εδω θελω να παρω μεταθεση! αλλα δεν ανοιγουν θέσεις...ποιος θα πρωτοπάρει! εντωμεταξυ ειμαι στη Σεριφο προσωρινα τοποθετημενη (αλλα στην ΚΑβαλα με αποσπαση κ με επαπειλουμενη στο σπίτι απο τον Ιουνιο)κ εχω υπηρετησει στη Μήλο, ως πρωτοδιοριζόμενη.

τωρα μου λες με το μωρο στην αγκαλιά- και με τοσα οικονομικά βαρη- πως φευγεις απο δω πανω για να πας σε νησι χωρις ιατρικη περιθαλψη. το σκεφτομαι κ τρεμω! βεβαια μεσολαβει η αδεια ανατροφης του χρονου- αλλα ο καιρος περναει κ τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο για εμας στην εκπαιδευση...

μας εχουν κανει καροτσακια....

το μονο σιγουρο ειναι αυτο που ειπες- οτι το καθε γραφειο εινια το τσιφλικι του καθε προισταμενου! τρεχα γυρευε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια παρατήρηση:

Ο Ν. 2683/99 είναι ο παλιός Δημοσιο-υπαλληλικός, ο νέος είναι ο Ν. 3528/07.

Νομίζω ότι υπάρχει και του 2010, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Ίσως να μην έχει βγει σε ΦΕΚ ακόμα...

Και για την ιστορία:

Όταν διορίστηκα ο προιστάμενός μου (άψογος!!!) μου είπε: φρόντισε να μάθεις τις υποχρεώσεις σου, αλλά και (κυρίως) αυτά που δικαιούσαι, γιατί ο κάθε διοικητικός ή έχει άγνοια του νόμου ή τον ερμηνεύει κατά το δοκούν... Στα 10 χρόνια που υπηρετώ, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές διεκδίκησα τα αυτονόητα και τύπωσα και επισύναψα νόμους προκειμένου να τα αποδείξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

D@ra καλα που το διευκρίνησες- θα ψαξω κ γω να το βρω-

και εμενα ετσι μου είπαν- να μην τα περιμενεις όλα απο την υπηρεσία- αλλα κ να ξερεις τα δικαιωματα σου. Προσπαθω αλλα μπερδευομαι κιολας- δεν τα παω καλα με τις γραφειοκρατικες διαδικασίες ΚΑΘΟΛΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια παρατήρηση:

Ο Ν. 2683/99 είναι ο παλιός Δημοσιο-υπαλληλικός, ο νέος είναι ο Ν. 3528/07.

Νομίζω ότι υπάρχει και του 2010, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Ίσως να μην έχει βγει σε ΦΕΚ ακόμα...

Και για την ιστορία:

Όταν διορίστηκα ο προιστάμενός μου (άψογος!!!) μου είπε: φρόντισε να μάθεις τις υποχρεώσεις σου, αλλά και (κυρίως) αυτά που δικαιούσαι, γιατί ο κάθε διοικητικός ή έχει άγνοια του νόμου ή τον ερμηνεύει κατά το δοκούν... Στα 10 χρόνια που υπηρετώ, δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές διεκδίκησα τα αυτονόητα και τύπωσα και επισύναψα νόμους προκειμένου να τα αποδείξω...

εχεις χιλια δικια!!!!πρεπει να εισαι με το φεκ στο χερι, για να διεκδικησεις τα δικαιωματα σου!!!αναρωτιεμαι, αν αυτη ειναι δουλεια των αιρετων.....τελος παντων, προσπαθω να ενημερωθω απο παντου, αλλα δεν ειναι παντα ευκολο....

koukida, εκανες κι εσυ το αγροτικο σου!!!ξερω, γενικα, οτι η βορεια ελλαδα εχει υψηλες βασεις για τους ξενογλωσσους!!!δε σου λεω για τα γαλλικα....δραμα!!! η θεση μου ειναι στην αρτα, και περυσι υπηρετησα ολη τη χρονια και μεχρι τωρα...μ'αρεσει η δουλεια μου και το σχολειο, με ενοχλει ομως, που ειμαι με μια βαλιτσα στο χερι!!!καλα, οταν με το καλο ερθει και το μωρο, δεν το συζηταω!!!!που να κουνηθεις και να κανεις μετακομιση!!!η μαμα μου που ηταν δασκαλα, αναγκαστηκε να με αφησει ενα χρονο ( ημουν δεν ημουν 3) με τη γιαγια και το μπαμπα στη αθηνα, οταν της ηρθε ο διορισμος για σερρες!!!εγω δεν θυμαμαι πολλα, αλλα η γιαγια λεει, πως οταν επαιρνε τηλ. εκλαιγε και δε μπορουσε να μου μιλησει!!!!οικογενεια ηταν αυτο;;;;αστα, ελπιζω , τουλαχιστον να σεβαστουν τις μανουλες οταν εξεταζουν τις αιτησεις για τις αποσπασεις, γιατι η οικογενεια ειναι τα θεμελια της ελλαδας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι ειναι Αφροδίτη

απο την μια σου λεει- αφου η θεση σου ειναι εκει να πας να υπηρετήσεις. να παω ρε παιδια, κοροιδο ειμαι να μην θελω να παω στα ησυχα να ζησω- ελα ομως που δεν ειμαι μονη μου στον κοσμο -εχω την οικογενεια μου οπως τοσος κοσμος- ε δεν θα κανω τα αδυνατα δυνατα να κατσω στο σπιτι μου κοντα στην οικογενεια μου??

μακαρι να μπορουσε ο αντρας μου να με ακολουθησει- αλλα πως θα γινει- θα παρατησει την δουλεια του για να διευκολυνει το Υπουργειο Παιδειας που θελει να συντηρει αυτο το απαραδεκτο συστημα μονο κ μονο για να μας κραταει απο.....αντε να μην πω απο που!!!!!!!!

οποτε =στα δυο η οικογενεια- και πληρωνε κοροιδο 2 ενοικια- και εξοδα διπλα- κ εισιτηρια πηγαινε-ελα- και ολα τα αλλα που συνοδευουν τα παραπάνω..για να μην αναφερθω στη μοναξια την αβεβαιότητα- την στερηση....θελει γερά νευρα..πολυ γερα νευρα..

κουραγιο κοριτσια- το μονο που ευχομαι τωρα ειναι μια καλη μεταθεση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδιτσα ολα καλα.τα μωρα στα 1700 γρ κι ελπιζω να μεινουν κι αλλο μεσα.κι εγω αθηνα με αποσπαση αλλα θεση δτην ευβοια.τρεχα γυρευε.εχουμε ευτυχως ενα χρονο αδεια ανατροφης αλλα μετα με βλεπω με καροτσια και βαλιτσες περα δωθε.τεσπα καλα να μαστε.παντως φιλη μου με δυο μωρα αν δεν εβαζε μεσο αποσπαση δεν εβλεπε.βεβαια τωρα λενα πως αυτα θα αλλαξουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!Με το καλο κατααρχην.

Εγω ειμαι εκπαιδευτικος και ανηκω στη Γ' Αθηνας.

Και στις 2 εγκυμοσυνες επαιρνα χαρτι απο ιδιωτη γιατρο (ουτε καν δημοσιο) το πηγαινα ή στο σχολειο μου ή στο γραφειο που ανηκει το σχολειο μου ,εκανα και μια αιτηση και παντα εγκρινονταν η αδεια.

Απο επιτροπη δεν περασα ποτέ ουτε καν εγινε λόγος.

Τωρα στην Αρτα γιατι ψειριζουν τοσο τη μαϊμού δε ξέρω;;;

Παντως και επιτροπη να περασεις δεν μπορουν να σου κοψουν την αδεια.Θα τους πεις οτι εχεις ενοχλησεις (πχ συσπασεις) και οτι πρεπει να εισαι ξαπλα.Δεν μπορουν να κανουν τπτ.Ειναι πολυ λεπτο το θεμα της εγκυμοσυνης και κανεις δεν παιρνει το ρισκο να στειλει μια εγκυο με ιατρικη γνωματευση στη δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Παναγιωτα!!!να χαιρεσαι τα μωρακια σου!!!δεν ξερω, αν πραγματι ειναι πολυ τυπικο το γραφειο της αρτας....παντως με ειδοποιησαν οτι εστειλαν τα χαρτια μου απο την αρτα στην αθηνα, στην πρωτοβαθμια επιτροπη κεντρικου τομεα, οπου ανηκει το νοσοκομειο, και πρεπει να παρω τηλ η ιδια και να ρωτησω ποτε περναω απο επιτροπη.εν τω μεταξυ, το τηλ που εχω η δεν απαντα η δειχνει οτι μιλαει... πως θα συννενοηθω;;;πρεπει να παει καποιος εκει;;;ολα τα κοριτσια , μου φαινεται, οτι αντιμετωπισαν λιγοτερη γραφειοκρατια..τι να πω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου πολυ δυσκολα να τους πετυχεις στο τηλεφωνο. :?:?

Ισως θα ηταν καλυτερα να παει καποιος απο εκει.

Κοιτα τα χαρτια παντα τα στελνουν(το γραφειο) στην υγειονομικη επιτροπη αλλα συνηθως εγκρινουν την αδεια χωρις να σε "περασουν" απο επιτροπη.

Ελπιζω να πανε ολα καλα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως με ειδοποιησαν οτι εστειλαν τα χαρτια μου απο την αρτα στην αθηνα, στην πρωτοβαθμια επιτροπη κεντρικου τομεα, οπου ανηκει το νοσοκομειο, και πρεπει να παρω τηλ η ιδια και να ρωτησω ποτε περναω απο επιτροπη.

αχ, βρε κουκλα μου...πρωτη φορα ακουω τετοια διαδικασια...μα εσυ που εχεις προβλημα δλ πως θα πας απο κει! αυτα ειναι δικη τους δουλεια- δεν το καταλαβαινω ειλικρινα γιατι να σου φορτώνουν ολες αυτες τις διαδικασιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!!

απο το πρωι παιρνω τηλ σε οποιο νουμερο βρισκω κι ακομα δεν εχω πετυχει κανεναν απο την υγειονομικη επιτροπη!!!αναρωτιεμαι μηπως δεν ειναι δικη μου δουλεια να τους κυνηγαω..... αν υπαρχει λογος να με ειδοποιησουν δεν θα το κανουν μονοι τους;;;; στο κατω κατω, μπορει να μη χρειαζεται καθολου η συμμετοχη μου...εσας, σας ειχε ζητησει ποτε η υπηρεσια να ερθετε σε επαφη με την επιτροπη;;;; απ'ο,τι θυμαμαι οι περισσοτερες οχι, αλλα και σε οσες ζητηθηκε , πως ειδοποιηθηκατε;;;; σας πηραν τηλ, η εσεις τους πηρατε;;; ( την υγειονομικη επιτροπη) σιριαλ καταντησε, κι αρχιζω να εκνευριζομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα μου, δεν βρηκα κανεναν στο τηλεφωνο, ουτε χτες ουτε σημερα!!!το αστειο του πραγματος ειναι οτι πετυχα αλλες υπηρεσιες οπως το ΥΠΕΧΩΔΕ που συστεγαζονται και επιβεβαιωσα οτι τουλαχιστον υπαρχουν, γιατι απο ενα σημειο και μετα αρχισα να αναρωτιεμαι αν προκειται για υπηρεσια-φαντασμα!!!!! με τα πολλα, ξαναπηρα το ελενα τηλ. και μια κυρια που , αν καταλαβα καλα, εργαζοταν παλιοτερα στην υγειονομικη επιτροπη μου ειπε οτι συνεδριαζει τριτη και πεμπτη...... θα παει ο αντρας μου την πεμπτη, εξοπλισμενος με ο,τι εχουμε, και θα δειξει.... ελπιζω να τελειωσει εδω... θα σας πω,μολις εχω νεωτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλεος μαυτη τη γραφειοκρατια....σου ευχομαι καλη ευκολία κ να τελειωσει η ταλαιπωρία αμεσα!!!ειμαι περιεργη να δω τι θα σου πουν- πως παει η διαδικασια ετσι οπως σου τα ζητουν :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α πα πα πα!! τι γραφειοκρατια ειναι αυτη!!!!

καλα ξεμπερδεματα σου ευχομαι!!!

δηλ καθε φορα που θα χρειαζεται να παρεις επαπειλουμενη θα πρεπει να κανεις ολη αυτη τη διαδικασια???

τελικα ημουν πολυ τυχερη με το γραφειο μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη κ εγώ είμαι δημόσιος υπάλληλος κ είχα κ το ίδιο θέμα με τις άδειες μου για επ΄απειλούμενη εγκυμοσύνη!Κ εγώ από την ίδια διαδικασία περνούσα,δήλ.επιτροπή!Απ΄όσο γνωρίζω κ από συναδελφούς όλοι έτσι έκαναν!Βέβαια τώρα σ΄εχουν τρελλάνει να πας εδώ κ εκεί!

Σου εύχομαι καλά ξεμπερδέματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...