Μετάβαση σε περιεχόμενο

κυστη η μωρακι??????


Recommended Posts

καλισπερα κοριτσια μετα απο πολυ καιρο χωρις internet επεστρεψα χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολες και με ενα υπεροχο μωρακι στις αγκαλιτσες μας!!!!εχω ενα προβλημα και θα ηθελα τα φωτα σας.εχω καθυστερηση εδω και τρεις μερες και εναν πονο αριστερα χαμηλα που αντανακλα στη μεση μου.μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε οτι μπορει να ειναι κυστη η και εγκυμοσυνη.εχει τυχει σε καμοια σας?την δευτερα εχω ραντεβου :roll::ymsigh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανατολια καλη χρονια και οτι επιθυμεις...

δεν μου εχει τυχη κατι τετοιο...ελπιζω να ειναι σπορακι...ενα γερο σπορακι...

περιμενουμε νεα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανατολια εγω οταν εμεινα εγκυος ειχα πονους ετσι συνεχεια,επειδη εχω προβλημα με το εντερο μου και το μωρο το πιεζε. στον 5ο ηρεμησα που ανεβηκε πιο ψηλα. εαν ειναι πολυ χαμηλα ειναι η θεση που ειναι το εντερο. Αυτα ξερω εγω. Μακαρι παντως να εχεις θετικα αποτελεσματα την Δευτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω αν οι κυστες προκαλουν καθυστερηση αλλα γιατι δεν κανεις ενα τεστ ή και μια χοριακη καλυτερα να βγεις απο την περιεργεια?στην θεση σου δεν θα αντεχα μεχρι την δευτερα.σου ευχομαι καλα αποτελεσματα κ ενα γερο σπορακι στην κοιλιτσα σου.θα περιμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θυμάμαι ήταν Μαίος του 2003 που είχα μια καθυστέρηση μετά απο προσπάθειες να μείνω έγκυος έβλεπα κάθε μήν να έρχετε η περίοδος και απογοητευόμουν . Δεν ήθελα να πάιρνω με το παραμικρό τεστ η να κάνω χοριακή έτσι ότε είχαν περάσει 14 ημέρες και είχα ακριβώς την ίδια ενόχληση με σένα , πήρα ένα τεστ αλλά βγήκε αρνητικό την επόμενη είδα αίμα το οποίο κρατησε 3 μέρες και οπως απότομα ήρθε έτσι απότομα και σταμάτησε . Είπα θα πάω σε γιατρό αυτό στάθηκε αφορμή και η επιλογή του συγκεκριμένου γυναικολόγου πέρασαν οι μέρες επειδή τότε έδεινα και εξετάσεις (ήταν Ιούνιος όταν ξαναεμφανιστηκε η καταραμενη και πάλι η καταραμενη πλέον εκει που έγραφα ένιωσα να φεύγει το χαρτί απο το χέρι μου και πάρτη κάτω ρόμπα τελείως ένα σχολείο ανω κάτω καιμένα να έρχετε ο γιατρός που είχαν στο εξεταστικό κέντρο . Τότε εγω το απέδωσα στη κούραση και στο ότι δεν έτρωγα βλέπετε ακόμα δεν είχα πάει στο γυναικόλογο και τότε εκέινος ο γιατρός μου είπε μήπως είσαστε έγκυος ;οχι καλε του λέω εχω και περίοδο νευριασμένη και τσαντισμένη όσο τίποτα άλλο δνε ξέρω μου λεει καλό είναι να ξεκουρσστείς . Στις 26 Ιούνιου 2003 έκανα την επίσκεψη στο γυναικολόγο μου είπε ότι είχα μαι κύστη στη δεξία ωοθηκη και αυτη ήταν η αιτία που δνε μπορούσα να μείνω έγκυος αλλα΄και για πιθανές αποβολλες ήδη είχα μια βιοχημική . Επρεπε να κάνω εξετασεις ειδικές και μου είπε ότι όντως υπάρχει η πιθανότητα να είναι εγκυος μια γυναικα καινα υπάρχε η κυστη και να μην φαίνετε . Μπερδεύουν το ενδομήτριο κάτι τετοιο , περιμενα να έρθει η επόμενη περιοδος αλλα΄τίποτα και πάλι καθυστέρηση και τότε εγω έλεγα αχ να δεις η κυστη μεγαλώνει αλλά ο γιατρός μου είχε πει ηκαλυτερη θεραπεια για τις κυστες είνανα μεινεις έγκυος επειδη οι κύστες μεγαλώνουν με το αίμα καιμάλιστα για να αφαιρέσουν τις κύστες σταμάτανε την περίοδο περιμενα τόσο που είχαν περάσει 23 μέρες τότε έκαν αλλο ένα τεστ και ήταν θετικό ..... όταν πήγα στο γιατρο ήμουν ήδη 10 εβδομάδων και γέννησα 15 μέρες πριν την τελευταία πητ . Αυτό στο αναφέρω επειδή τελικά ίσως να ήμουν έγκυος πιο πρίν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας .εχθες δεν πονουσα καθολου.σημερα εχω κατι ενοχλησεισ σαν τσιμπηματα στη κοιλια.μακαρι να ειναι μωρακι!!!!!!αλλα και παλι εαν ειναι κυστη να κανω την θεραπεια μου για ν αποκτησω γρηγορα ενα!!!! ;) τεστ παπ εχω να κανω ενα χροο ακριβως.δηλαδη ηταν να παω ετσι κι αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μολις γθρισα απο το γιατρο μου ειπε πως δεν ειπαρχει κυστη και μαλλον ηταν απο το εντερο ισως καποιο κρυωμα #:-s αλλα για εγκυμοσυη δεν φαινετε ακομη κατι ειναι λιγο πρισμενο αλλα ειναι πολυ νωρις μπορει να ειναι και επειδη περιμενω την ακατανωμαστη :roll: θα περιμενω μου ειπε μεχρι την παρασκευη και μετα θα παω για χωριακη κατευθειαν!!!!ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙ!!!!!!!! #-o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομη τιποτα ουτε η κοιλια ποναει ουτε στηθος πριστηκε το μονο ειναι οτι με πονανε οι ρωγες μου :oops: καλο ειναι αυτο τωρα????? :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλισπερα κοριτσια μετα απο πολυ καιρο χωρις internet επεστρεψα χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολες και με ενα υπεροχο μωρακι στις αγκαλιτσες μας!!!!εχω ενα προβλημα και θα ηθελα τα φωτα σας.εχω καθυστερηση εδω και τρεις μερες και εναν πονο αριστερα χαμηλα που αντανακλα στη μεση μου.μιλησα με το γιατρο μου και μου ειπε οτι μπορει να ειναι κυστη η και εγκυμοσυνη.εχει τυχει σε καμοια σας?την δευτερα εχω ραντεβου :roll::ymsigh:

Edw les pws exei ka8isterisi edw k 3 meres

Καλησπερα κοριτσια μολις γθρισα απο το γιατρο μου ειπε πως δεν ειπαρχει κυστη και μαλλον ηταν απο το εντερο ισως καποιο κρυωμα #:-s αλλα για εγκυμοσυη δεν φαινετε ακομη κατι ειναι λιγο πρισμενο αλλα ειναι πολυ νωρις μπορει να ειναι και επειδη περιμενω την ακατανωμαστη :roll: θα περιμενω μου ειπε μεχρι την παρασκευη και μετα θα παω για χωριακη κατευθειαν!!!!ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙ!!!!!!!! #-o

K edw les pws akomi perimeneis tin akatanomasti..

Ti isxuei? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα ο γιατρος μου ειπε να περιμενω μεχρι το σαββατο και μετα να παω για χωριακη,γιατι πολυ πυθανων εαν οντως εγινε συλληψη μπορει να εγινε καθυστεριμενα και γι αυτο να μην φαινετε.εχεις δικιο ετσι οπως τα εγραψα μια αρλουμπα ηταν sorry :oops::ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μια χαρά είναι κορίτσι μου ο μπέμπης σου 🥰 καλα και εμένα είχε πέσει έξω εμένα μου είχε πει το πολύ μέχρι 3 κιλά και τελικά πήγε 3280 συγγνώμη που δεν θυμάμαι λογικά το έχεις ξανά πει το πρώτο παιδάκι σου πως το γέννησες φυσιολογικά ;
    • Καλημέρα κορίτσια!! @Antonia2 και έγκυος να μην είναι κάποιος όταν τρομάζει σφίγγετε και είναι λογικό να πονάει μετά!! @ΛΕΥΚΗ μου ήρθε η μέρα επιτέλους!! Περιμένουμε νέα σου για να μας πεις και πότε θα κάνεις την αυχενική 
    • Συγχαρητήρια!!!! Μια καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!! Πάμε ο μήνας έχει μπει υπέροχααααα!
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μπράβο ο μπεμπούλης!! Λογικά τώρα θα σε βλέπει ανά βδομάδα υποθέτω! 🤗🤗🧿🧿🧸
    • Καλημέρα. Κι εγώ είχα ψάξει το θέμα της φύλαξης των βλαστοκυττάρων, μας είχαν δώσει και έντυπα απ' τον γιατρό, αλλά το είχαν αφήσει εντελώς πάνω μας. Απ' ότι θυμάμαι (γιατί έχουν περάσει κοντά τρία χρόνια) οι ιδιωτικές τράπεζες κρατάνε τα βλαστοκύτταρα για 20 χρόνια και πληρώνεις ένα σημαντικό ποσό τον χρόνο για φύλαξη. Τα βλαστοκύτταρα αυτά μπορεί να χρησιμοποιηθούν σε συγκεκριμένες ασθένειες, σπάνιες, και όπως καταλαβαίνεις αν εμφανιστούν μέσα στα 20 πρώτα χρόνια της ζωής του παιδιού. Η δημόσια τράπεζα απ' την άλλη, ουσιαστικά δέχεται δωρεές και βοηθάει όποιον έχει ανάγκη και απευθυνθεί σε αυτήν. Δηλαδή σε περίπτωση που χρειαστείτε στο μέλλον, ψάχνουν στο παγκόσμιο καταθετήριο να βρουν συμβατά με την περίπτωσή σας (παγκόσμιο, αν θυμάμαι καλά), όχι τα δικά σας. Η διαδικασία της συλλογής- φύλαξης γίνεται εξ ολοκλήρου από εσάς, που πρέπει να επικοινωνήσετε μαζί τους, να πάρετε το κιτ λίγες μέρες πριν τον τοκετό και ο σύζυγος να τρέξει μέσα σε σύντομο διάστημα μετά τον τοκετό να το παραδώσει. Επίσης, απ' ΄ότι θυμάμαι, και στις δύο περιπτώσεις, είναι αυστηρά προσωπική η χρήση για το άτομο. Δεν μπορούν στο μέλλον να χρησιμοποιηθούν από εξ αίματος συγγενή, ούτε καν μεταξύ αδελφών. Με μια επιφύλαξη όλα αυτά, γιατί έχει περάσει καιρός από τότε που τα έψαχνα. Αν θέλεις, μπορώ να σου στείλω το όνομα της ιδιωτικής τράπεζας που είχαν προτείνει σε εμάς και να τους ρωτήσεις. Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είχαν εξηγήσει αναλυτικά.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...