Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έζησα το όνειρο...(VBAC- φυσ. τοκετός μετά από καισαρική)


Recommended Posts

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΓΕΡΗ Κ ΔΥΝΑΤΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥ,ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΝ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΩΜΟ ΤΗΣ,ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΦΑΞΕΙ ΑΛΛΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

,ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ Κ ΟΧΙ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαταρχήν να σου ζήσει και το δευτερο αγγελούδι σου...

Του ευχομαι απο καρδιας υγεία , τύχη και ευτυχία στη ζωή του...

Και σε εσένα Νατάσα ένα τεράστιο μπράβο για την πίστη στον εαυτό σου,τη θέληση και την τόση μεγάλη δύναμη που έδειξες στο να ακολουθήσεις το όνειρό σου και να το πραγματοποιήσεις!

Κλαίω και εγώ γιατί πριν από δύο μήνες επετρεψα κάποιους ανθρώπους να μου χαλάσουν το δικό μου καθώς δεν πίστεψα στον εαυτό μου...

Σου ευχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα υπεροχο...!!

Υπεροχο φαινεται σε μας ολο αυτο απο μια απλη περιγραφη..ποσο μαλλον εσυ που το εζησες,ετσι οπως το εζησες!

Πολλα μπραβο για τη επιμονη κ τη δυναμη σου!!!

Να χαιρεσαι κ το 2ο αγγελουδακι σου λοιπον κ να ειναι παντα γερο κ καλοτυχο!!!Καλη λοχεια :kiss: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η μπεμπούλα!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια για την μπεμπούλα και για την τόσο γλυκιά εμπειρία!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εγώ με καισαρική γέννησα τον γιό μου και αναρωτιέμαι πως είναι να γεννάς φυσιολογικά,αλλά τελικά το αποτέλεσμα μετράει, τα παιδάκια μας να είναι γερά και να τα προστατεύει η Παναγία μας!!!!!!!!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ελπίζω να δώσω έστω και λίγο κουράγιο και δύναμη σε όσες θέλουν να το επιχειρήσουν.

Είναι σημαντικό να στηριζόμαστε σε ανθρώπους που έχουν βιώσει παρόμοιες εμπειρίες.

Εμένα με βοήθησε πολύ αυτή η επαφή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα σου ζησει η κουκλα!!

κ πολλα συγχαρητηρια για το vbac!το καταφερες γιατι το πιστεψες κ το ηθελες πολυ!!κ παλι μπραβο!δινεις κουραγιο κ σε ολες εμας που επιθυμουμε διακαως να γεννησουμε φυσιολογικα μετα απο καισαρικη!

αν μπορεις στειλε μου ενα πμ με στοιχεια γιατρου κ μαιας!

καλη λοχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie μου πολλά συγχαρητήρια!Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Πάντα γερή κι ευτυχισμένη να 'ναι!

Σε σκεφτόμουν πολύ στις γιορτές και δεν είχα ίντερνετ να δω τι εγινε...Μεγάλη αγωνία σου λέω :lol:

Χάρηκα πάααααααρα πολύ που τα κατάφερες :)

Και οι απορίες τώρα :-p

Πρώτον...πώς επισπεύδει η επισκληρίδιος τη διαδικασία του τοκετού? Δεν το είχα ξανακούσει :roll:

Και δεύτερον, δέχεται η μεγάλη να ...μοιράζεται το γαλατάκι της με το μωρούλι?

Πολλά φιλιά και καλη λοχεία :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και οι απορίες τώρα :-p

Πρώτον...πώς επισπεύδει η επισκληρίδιος τη διαδικασία του τοκετού? Δεν το είχα ξανακούσει :roll:

Γεια σου Μαγδα μου!!!

Κ εγω το συγκεκριμενο το ειχα ξανακουσει μονο μια φορα!!!Στη δικη μου γεννα! :lol:

Δεν ξερω τι ισχυει τελικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η κορούλα σου!!! Μπράβο στη γιατρό σου που σε βοήθησε να γεννήσεις φυσιολογικά και μπράβο και σε σένα που με το πείσμα σου κατάφερες να γεννήσεις όπως λαχταρούσε η ψυχούλα σου!!! Πάντως τέτοιοι γιατροί σπανίζουν στις μέρες μας δυστυχώς. Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω ένα γιατρό που να εμπνέει ΑΠΟΛΥΤΗ εμπιστοσύνη. Και να φανταστείς στην εγκυμοσύνη άλλαξα 2 γιατρούς. Και από τον τρίτο όμως απόλυτα ευχαριστημένη δεν έμεινα δυστυχώς..Να χαίρεσαι την οικογένεια σου! Καλή λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟ!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Κ ΤΑ 2 ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ 2ο ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΥΜΦΩΝΟΣ ΓΙΑ ΦΥΣ.ΤΟΚΕΤΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΝ ΖΑΛΙΣΑ...ΕΤΣΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΦΥΣ.ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΞΑΝΑΓΕΝΝΙΕΣΕ...ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ!Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ!

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Snowgirl και γω δεν το πίστευα αλλά σε μένα έπιασε. Προφανώς μια μικρή δόση σε χαλαρρώνει και αφηνεί τα πράγματα να εξεληχθούν γρηγορότερα.

Η Ειρήνη μια χαρά το δέχεται. Δεν έχει κανένα πρόβλημα. Επέστρεψε και αυτή βέβαια πιο δυναμικά στο στήθος αλλά νομίζω οτι είναι φάση που θα της περάσει. Μέχρι στιγμής τα πάμε μια χαρά!

Να στε καλά μανούλες! Σας ευχαριστούμε πολύ για τις γλυκές ευχές σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπηηηηηηηηηη μου κι εγω βουρκωσα....Χαιρομαι παραααααα παααααρα πολυ Νατασσουλι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μπραβο σου!!!!!!Να σου ζησειιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπραβο σου που πιστεψες στο ονειρο σου και τα καταφερες κουκλα μου!!!!!!!!!!

Σ αγαπω παρα πολυ και σου στελνω τα φιλια μου και τις καλυτερες ευχες για την νεογεννητη κορουλα σου!!!!!Φιλακια στο Ειρηνακι!!!!!!!!!!!!!! [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια και χιλια μπραβο και απο εμενα Νατασουλα! Να σου ζησει η μικρουλα!!!

Εισαι πολυ τυχερη που καταφερες να νιωσεις αυτο το θαυμα.Και εγω για φυσιολογικο

πηγαινα αυτην την φορα αλλα κατι προεκυψε και τελικα αναβληθηκε :(

Να μου φιλισεις και τις 2 κοριτσαρες σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου.

Μπράβο σου που επέμενες και έζησες αυτή την ονειρεμένη στιγμή του τοκετού και μπράβο και στη γιατρό σου που σεβάστηκε την επιθυμία σου και δεν σκέφτηκε την εύκολη λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου σε σκεφτόμουν! Δίαβασα κάπου οτι θα γεννούσες...

Τί έγινε τελικά; Όλα καλά;

Να σου ζήσει ο μπέμπης!!!

kangaroo να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μου σε σκεφτόμουν! Δίαβασα κάπου οτι θα γεννούσες...

Τί έγινε τελικά; Όλα καλά;

Να σου ζήσει ο μπέμπης!!!

kangaroo να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Ευχαριστω πολυ Νατασουλα μου! τελικα εκανα καισαρικη παλι γιατι τελευταιο μηνα ανεβασα

πιεση στο ματι μιας και εχω ενα θεματακι εκει...στεναχωρεθηκα αλλα αφου ο μικρος ειναι

καλα το ξεπερασα γρηγορα. Πως πα πανε οι αδερφουλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Νατασα να σου ζησει η η δευτερη κορουλα σου.. :P μπραβο που το τολμησες κ το καταφερες, να σου πω την αληθεια κ εγω θα το ηθελα, αλλα ειμαι κ εγω λιγακι φοβιτσιαρα,οπως εγραψε καποια κοπελα πιο κατω.... ;)

συνχαριτηρια κ στο γιατρο που σε βοηθησε να πραγματοποιησεις τ ονειρο σου.. :P να χαιρεσαι την ομορφη οικογενοια σου κοπελα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ζησει κ να ζαιρεσαι το μωρο σου!!!χιλια συγχαριτηρια!!

γεννησα κ εγω φυσιολογικα κ ειναι απιστευτη λυτρωση αλλα κ οδυνη.να φανταστεις οτι φοβομουν βλακωδως κ συζητουσα τη καισαρικη.ειδα ομως πως ηταν οι κοπελες μετα απο καισαρικη,οσο ναναι καθυστερει λιγο η αναρρωση.

ηθελα να σε ρωτησω τι εννοεις παραβιαση στη καισαρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑΥΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΤΩΣΗ ΠΗΓΑ ΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΙΡΙΚΗ ΚΑΙ ΓΑΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Νατασα,σε θαυμαζω για την δυναμη σου.....

σε καταλαβαινω γιατι και εγω ειδικα μετα την πρωτη μου καισαρικη,εννοιωθα ενα κενο ,το κενο τησ διαδικασιας του φυσιολογικου τοκετου (την οποια απο οτι φαινεται,δεν θα βιωσω ποτε) :(

να χαιρεσαι τις κορουλες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το ονειρο εχω κι εγω.... μετα απο μια καισαρικη πολυ τραυματικη, σωματικα και ψυχικα, ονειρευομαι το 2ο παιδακι να ερθει στον κοσμο φυσιολογικα ¨)

Ευχομαι η ζωη με το καινουργιο βρεφακι να ειναι κι αυτη ονειρεμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Φοβερο. :ohmy: ενιωσα σαν να ημουν παρουσα κ εγω διαβαζοντας την περιγραφη σου.Χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα.Να σου ζησει κοπελα μου.Να το χαιρεσαι [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...