Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

Κοριτσακια τι κανετε?Καλε συναντηθηκατε?τι κουκλες που ειστε ολες ?φτου φτου!

Πιστευω την επομενη φορα να καταφερω να ερθω ...ε δεν ειμαι και πολυ μακρια...

Βρε κοριτσια πολυ στεναχωρηθηκα για το Ναταλακι ελπιζω ολα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsares mou ti manoulomanoula eiste esois, h mia kalhterh apo thn alh...An kai metaksimas twra posos me endiaferei h enfanish sas giati simasia exei oti eistai psuxares kai to kathimerino pareaki mou.

Roula zwh se logou sas kopela mou, ti tragodia einai afth pou perigrafeis :(:( Ta eide ola h mikrh tous?? Htan mprosta sto peristatiko?? Pw,pw :o:o:o

Maria na sou pw, mipos ekouzoulathike o ntoktor sas???? Ti ntako kai prasina aloga kale tha taisete to mwro :roll::roll:

Eugenia den thelw xaza, se exw dei sto fb kai eisai mia koukla. Ti na pw kai egw dld an esois prepei na kriveste...

Axxx re koritsia tis teleftees 2 evdomades kontevw na minw falakrh, sinexia mazevw trixes apo pantou,

varethikaaaaaaaaaaaa........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Ρούλα τα συλληπητήρια μας..Πραγματική τραγωδία...ελπίζω η μικρή να καταφέρει να το ξεπεράσει κάποια στιγμή.

Εύη θα μου κάνεις παρέα στην καράφλααααααααα!!!!

Αχ χθες με έπιασε μια αλλεργία που είχε να με πιάσει πολλά χρόνια...Ειρήνη σε είδα και θυμήθηκα όλες μου τις αλλεργίες!!! Σκάει το δέρμα κάτω από το μάτι μου..τι αλλο θεε μου..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ευη μου αστα να πανε και μενα μου πεφτουν τουφες.Δεν προλαβαινω να μαζευω απο τα πλακακια και ειναι και ασπρα και φαινονται τα παντα!

Ρε κοριτσια ο μικρος δεν τρωει καθολου την φρουτοκρεμα τι να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...τι μου κανετε???εγω μολις κοιμησα το τερατακι μου το φαγητο ετοιμαζεται και εγω πινω το καφεδακι μου...ωραιααααα 8-)8-)8-)8-) ευη τελειος ο ντακος στο τελος εγω τον εφαγα ο μικρος με την καμια..πρωτη φορα και του ξυνιζε...αυριο μεθαυριο θα ξαναδοκιμασω...παντως και το γιαουρτι (το ντοπιο που εχουμε)ουτε να το δει και εχθες του ελιωσα μεσα φρουτακια και το τσακισε...τρελη επιτυχια...παντως χαιρομαι που κοψαμε την κρεμα...ααα εχει τσακισει τα αγγουρακια...τρελενεται μιλαμε..ισως επειδη ειναι παγωμενα?τι να πω παντως τα ζηταει με ανοιχτα χερακια καθε φορα..και παρολο που δεν εχουμε δοντακια μια χαρα τα καταφερνει...και δεν εχουμε πνιγει καθολου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ελιζα δοκιμασε να του βαλεις λιγη κρεμα βανιλια(μια κουταλιτσα να γλυκανει λιγο)και μετα απο δυο τρεις μερες μην ξαναβαλεις...ετσι εκανα στον δικο μου και τωρα σλουρπ σλουρπ...ααα μπορεις να δοκιμασεις και αβοκαντο..τελειο και θρεπτικοτατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια κι απο μένα! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε μια χαρά!

Προσπαθώ να βάλω τις φωτογραφίες βρε κορίτσια απ' την συνάντησή μας και είναι μεγάλο το μέγεθος (παραπάνω από 2MB) και δεν ξέρω πως να μικρίνω το μέγεθος των φωτογραφιών ή να μεγαλώσω το όριο που δέχεται εδώ το mammy. Ψάχνω, δοκιμάζω ξανα δοκιμάζω αλλά τίποτα. Όχι τίποτα άλλο να δείτε και την Ευγενία τι κουκλάρα είναι και να μην σας μπερδεύει μ'αυτά που λέει. Θα τα καταφέρω κάποια στιγμή. Αν ξέρει καμιά σας πως αλλάζουμε τα ΜΒ ας βοηθήσει.

Ελισάκι που μένεις ρε συ; Την επόμενη φορά να σε δούμε και σένα έ; Μην χάνεσαι.

Ρουλίτσα τι κακά μαντάτα μας έγραψες ρε γμτ; Τι δυστυχία είναι αυτή;;; Κουράγιο να δώσεις στην οικογένεια. Ελπίζω να συνέλθουν σύντομα απ' το σοκ τους.

Μαράκι ο γιόκας σου νομίζω ότι είναι το παιδί θαύμα! Βάλθηκε να μας τρελάνει όλες;;; ψιλοπερπατάει;τρώει αγγουράκια;ντάκο; Μπράβο! Μεγαλώνει γρήγορα ο Μανωλιός σου! Φαντάζομαι θα σας χαρίζει πολλές ευτυχισμένες στιγμές από εδώ και στο εξής. Να τον χαίρεστε! Είναι γλύκας! Τον είδα και στο fb που έχεις βάλει κάτι καινούργιες.

Ευάκι τι κάνετε; Έχεις τριχόπτωση; Πάρε καμια βιταμίνη για τα μαλλιά ρε συ; Γιατί έτσι ξαφνικά;

Ευγενάκι τι είναι αυτό πάλι που σε έπιασε; Το έχεις ξαναπάθει; Αν είσαι αλλεργική γενικά πρέπει να το ψάξεις να δεις τι και ποια σε πειράζουν ώστε να τα αποφεύγεις και να υσηχάσεις.

Εχτές κορίτσια δοκίμασα την Σοφούλα για πρώτη φορά να την έχω εκτός σπιτιού μετά τις 8 το απόγευμα που κανονικά έχουμε προετοιμασία ύπνου με στάνταρ πράγματα. Μπάνιο, μασάζ με ενυδατικές, χαμηλωμένα φώτα, γάλα και ύπνο. Πήγαμε στους νονούς της (μαζευτήκαμε σ' ένα σπίτι όλοι μαζί) για να δούνε οι άντρες τον αγώνα και οι νονές να κάτσουμε κοριτσοπαρέα. Μια χαρά τα πήγαμε! Η Σοφία γέλαγε σε όλους και πήγαινε από αγκαλιά σε αγκαλιά. Κάποια στιγμή νύσταξε, της έφτιαξα το γάλα(είχα πάρει μαζί μου τα συμπράγκαλα), την άλλαξα (δεν κάναμε μπανάκι εννοείτε σε ξένο σπίτι , απλά της έπλυνα τον ποπό στο μπάνιο και αλλάξαμε μπείμπιλίνο και ρουχαλάκια) και της έδωσα το γάλα της σ' ένα δωμάτιο μόνες μας. Ακουγόταν η φασαρία και έλεγα πως δεν θα μου κοιμηθεί. Όμως γλάρωσε και με λίγο κούνημα μετά στο καρότσι μια χαρά κοιμήθηκε. Φύγαμε κατα τις 12 και αναγκαστηκα την ώρα που φεύγαμε με τις χαιρετουρες μου ξύπνησε αλλά μέσα στο αμάξι μου ξανακοιμήθηκε και στο σπίτι την ανέβασα πολύ προσεκτικά, την ξάπλωσα στην κούνια της και κοιμήθηκε σερί μέχρι το πρωί χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ενθουσιάστηκα! Γιατί νόμιζα ότι αν δεν ακουλουθώ καθημερινά την ίδια διαδικασία δεν θα μου κοιμάται αλλά να που μπορούμε πλέον να βγαίνουμε που και που σε κανα σπίτι βόλτα και βράδυ και να την παίρνουμε μαζί. Δεν θα το κάνω και σκοινί κορδόνι βέβαια.

Αυτά κορίτσια κι από μένα. Πάω να ξαναπροσπαθήσω με τις φωτογραφίες. Θα σκάσω αν δεν τα καταφέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aναστασια μου Χαλκιδα μενω...κοντα ειμαι!

Μαρακι καλα ο γιος σου φοβερος...καλε πως τα τρωει ολα αυτα?Του βαζω και βανιλια στην κρεμα αλλα ουτε ετσι η την φτυνει η αναγουλιαζει...βρε αυτο το παιδι...ο μεγαλος δεν με ειχε συνηθησει σε τετοια..οτι του εδινα ετρωγε!

Αντε Αναστασια προσπαθησε να τις βαλεις...θελω και αλλες φωτο!Δυστυχως δεν ξερω να σε βοηθησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλκίδα Ελισάκι ε; Και η Βαγιούλα (melissoula) μένει Χαλκίδα. Έχετε βρεθεί εσείς που είστε κοντά; Στην επόμενη συνάντηση να έρθετε και οι δυο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε Μανωλιοοοο αν κανω το 3ο κορη θα σε κανω γαμπρο ,μιας και ειμαστε φαγανοι οικογενειακως :lol:

Ευγενια,θα σας παρω εσενα και τον γιο στο σπιτι μου.....με ενα μηνιατικο θα ειμαστε οκ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Ρούλα τα συλληπητήρια μας..Πραγματική τραγωδία...ελπίζω η μικρή να καταφέρει να το ξεπεράσει κάποια στιγμή.

Εύη θα μου κάνεις παρέα στην καράφλααααααααα!!!!

Αχ χθες με έπιασε μια αλλεργία που είχε να με πιάσει πολλά χρόνια...Ειρήνη σε είδα και θυμήθηκα όλες μου τις αλλεργίες!!! Σκάει το δέρμα κάτω από το μάτι μου..τι αλλο θεε μου..............

Axxx eugenia ta idia epatha kai egw ton ximona 2 fores me ta matia mou :?:? Emena ksefloudizotan kai to derma meta apo ligo kairo kai apo fagoura alo prama...Genika exw evesthito derma kai apo tote pou irtha Ellada exei xiroterepsei esthita, malon apo ton xalia aera pou diathetei h Thessalonikh kai ton dinato hlio....

Anastasia fisika kai tha vgenete voltoules me thn mikrh sou, na ksereis afta den taleporounte esu taleporise pou prepei na kouvalas olh thn prika sas mazi....

Re ton Manwlio den ton glitose ton ntako o kakomirhs :lol::lol::lol::lol::lol: Viazete na megalosei mou fenete, den tou exei pei kaneis pws o kozmos ton megalon den einai kai toso super wowwww.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη και εγω εχω θεμα με τα μαλλια μου.Εχω παει και σε δερματολογο.Τα ειχα γραψει και εδω.

ΣιδηΡο παιρνεις;;;

Καλε Ευγενια κουκλα εισαι ρε!!!!Αλλεργια εχω και εγω.τετοια εποχη με πιανει παντα.

Ρε Μαρακι απο τωρα ντακο ρε συ;;;Συγγνωμη αλλα τα δημητριακα μετα τον 8ο μηνα δεν τα δινουμε;;; :roll::roll::roll::roll:

Ελιζα ο μεγαλος μου ο γιος δεν ετρωγε με τπτ την φρουτοκρεμα.Για να τον κανω να τη φαει τον πρωτο καιρο εβραζα πολυ ελαφρα τα φρουτα σε λιγο νερακι και μετα τα πολτοποιουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! τι κάνετε; μπαμπάς και κόρη κοιμούνται και βρήκα ευκαιρία να σας γράψω με την ησυχία μου!

Πριν λίγο γυρίσαμε από το καθιερωμένο Κυριακάτικο γεύμα στους γονείς μου, χθες το βράδυ είχαμε πάει και σε γάμο, βάλαμε στην μπουμπού τα καλά της και έκλεψε την παράσταση :D !

Αναστασία μια χαρά η Σοφούλα! εμένα επειδή όπως σου έχω πει είναι νυχτόβια την βγάζω εδώ και αρκετό καιρό βράδυ, ούτως ή άλλως δεν κοιμάται πριν τις 12!! το μόνο καλό στην υπόθεση δηλαδή είναι αυτό, δεν με απασχολεί μην την ξεβολέψω. Τώρα με το απογευματινό έχω ένα θεματάκι γιατί τρώει την κρέμα στις 7.30 οπότε και αργότερα που θα βγούμε για καφεδάκι θα πρέπει να βγούμε μετά τις 8.30... Δεν το γλιτώνουμε με τίποτα παιδί μου εμείς το ξενύχτι!

Ειρήνη πως το σκέφτηκες αυτό με την τσικουδιά;; :lol:

Ελίζα όντως δεν είσαι μακριά, ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να καταφέρεις να έρθεις κι εσύ και η Βάγια! όσο για τη φρουτόκρεμα δεν ξέρω να σε βοηθήσω, ακόμα δεν αρχίσαμε φρούτα. Η ιδέα της Παναγιώτας μου ακούγεται πολύ καλή!

Βλέπω συμπεθέρα κι εσύ χάλια με τριχόπτωση και αλλεργίες ε; όλες στην ίδια φάση είμαστε! Είναι οι παλιοορμόνες μωρέ, θέλω να πιστεύω ότι θα σταματήσει σύντομα η τριχόπτωση πριν καραφλιάσουμε ομαδικώς... αλλεργία έχω κι εγώ, καταρροή και φτέρνισμα. Φέτος επειδή δεν πολυέβγαινα άργησε να με επισκεφτεί αλλά τώρα εγκαταστάθηκε για τα καλά! Νωρίτερα στη μάνα μου έπαθα ένα άλλο κουλό: ένιωθα μια φαγούρα στο κάτω χείλος σαν να έβγαζα έρπη αλλά δεν έχω φυσσαλίδες, μετά από λίγο πρήστηκε λίγο, έβαλα παγάκι και τώρα είναι καλύτερα... άλλο πάλι αυτό! ελπίζω να μη βγάζω έρπη γιατί δεν θα αντέξω να μην μπορώ να φιλάω τη μικρή :(

Λοιπόν, ανεβάζω κι εγώ μια φωτό της συνάντησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To kalokairi pou pige OEEOOOO?????????? Rixnei mia vroxara edw twra kai astrapes, vrontes alo pragma..

Olh h evdomada etsi tha paei akousa kai ta exw parei apo twra :x:x Den thelw na kanei kafsona alla 30 vathmous tous thelw kai enan hlio na mou xamogela otan ksipnaw.....

egw den pernw kanena simpliroma gia thn trixoptosh, esois pou pernete exete dei diafora???

Den thelw na mezevw ta malia mou kotsida giati exei adiasei to stefani kai fenete xalia :roll:

Elisa dokimase na vraseis glukopatata mazi me mhlo kai axladi kai meta poltopoihseta sto mplenter, o dikos mou trelenete otan tou to ftaxnw...Alla o dikos mou genika trelenete gia fagito o loukoumas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελατε ρε κοριτσια μην γελατε. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...τι να κανουμε και εμεις??παντως ειμαστε free να φαμε οτι θελουμε αυτο ηταν μαλλον το νοημα...μεχρι και μελι μου ειπε να δωσω και της λεω μα αυτο δεν το δινουμε μετα το χρονο...οχι μου λεει μετα τους 7 μια χαρα ειναι μονο χοιρινο και ψαρι μετα τον 10ο και φυσικα αυγο στον χρονο...βεβαια αυτο που μας εμποδιζει να τα φαμε ολα αυτα ειναι τα δοντια...βρε εμεις ποτε θα βγαλουμε :?:?:?:?:?:?:?:? τι να πω...και εγω οτι μου λενε κανω... :oops::oops::oops: (μην νομιζετε πως παρεξηγηθηκα εε???πλακα κανω και εγω...αλλωστε ειδατε τι αντρες ειμαστε εεε???)

39Zuy.jpg

να σας πω κουκλαρες ειστε ολες...τι βλακειες καθεσται και λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re si Maria polu LARGE thn vrisko thn paidiatro sas, egw pantos kserw pos meli apagorevete afstira mexri ton xrono giati exei girh mesa kai kati akomi pou twra mou diafevgei alla to paidi einai diko sou kai kaneis opos nomizeis esu kalitera enoite......Mia xara einai to palikari sou antraklas sostos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια και παλι χιλια συγγνωμη αλλα να ξερεις οτι το μελι αν δεν ειναι ελεγμενο μπορει να προκαλλεσει αλλαντιαση ,θεος φυλαξοι βεβαια!!!

Τι είναι όμως η αλλαντίαση; Η αλλαντίαση ή αλλιώς ο βοτουλισμός, είναι μια παραλυτική ασθένεια που προκαλείται από μια οικογένεια νευροτοξινών, οι οποίες παράγονται από το μικρόβιο κλωστηρίδιο της αλλαντίασης ή λατινικά Clostridium Botulinum. Οι τοξίνες της αλλαντίασης δρουν στις νευρικές απολήξεις και προκαλούν παράλυση μέσω της παρεμπόδισης της απελευθέρωσης των απαραίτητων νευροδιαβιβαστών. Το βακτηρίδιο της αλλαντίασης βρίσκεται πάντοτε σε συντηρημένα τρόφιμα, όπως κονσέρβες κρέατος, ψαριών, λαχανικών, στα αλλαντικά, στα καπνιστά ψάρια και κρέατα κλπ. Ο μόνος τρόπος εξουδετέρωσης της τοξίνης του μικρόβιου είναι το βράσιμο και γι' αυτό δεν υπάρχει κίνδυνος δηλητηρίασης από νωπά τρόφιμα, γιατί συνήθως τα βράζουμε καλά.

Ρε συ χαλαρα με το φαι. :oops::oops::oops: Οκ.Θα μεγαλωσουν και θα φανε!!!

Και παλι χιλια συγγνωμη, δικο σου ειναι το παιδι και οτι θες κανεις αλλα μου ρθε καπως που σου ειπε να του δινεις οτι θελεις.

Μπορει να θυμωσεις και μαζι μου που σε πρηζω συνεχεια αλλα θεωρω οτι η διατροφη ειναι πολυ σημαντικη για ενα παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγαλαμε δευτερο δοντι.....οποτε οποια θελει...πουλαμε το ενα!!!!!!!

εχω βαρεθει καθε βδομαδα να πηγαινω σε γαμους και βαπτισεις!!!!!!

ειστε πολυ πονηρες ολες.....τωρα καταλαβα ,με βαλατε ωραια ωραια πρωτη μουρη στην φωτο για να φαινομαι χοντρη και εσεις κρυφτηκατε πισω απο το τραπεζι ;)

στην επομενη συναντηση θα λαβω τα μετρα μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη εισαι... :lol::lol::lol: πως να το πω διακριτικα... :lol::lol::lol: σουργελο ;;; :lol::lol::lol::lol::lol: Καλε μια χαρα εισαι!!!!

Ρε συ σαν αλλεργιολογος τι λες για την εισαγωγη στερεων;;;Πρωτα τα φρουτα ή τα λαχανικα ή δεν παιαει κανενα ρολο;;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως το ειπες διακριτικα!!!!!!!!!!

εχω χασει την μπαλα για αυτα που ακουω απο τους παιδιατρους!!!!!!!

καθε καινουργια τροφη πρεπει να απεχει απο την επομενη 1 βδομαδα(δηλ την φρουτοκρεμα την ολοκληρονουμε σε 1 μηνα)

μπορει να ακουγεται υπερβολικο αλλα αν ενα παιδι εμφανισει αλλεργια θα ξερουμε ακριβως τι το πειραξε και δεν θα κανουμε πειραματα!!!!!!

πρωτα τα 4 φρουτα σταδιακα μετα χορτοσουπα και 10 μερες μετα μοσχαρι

αργοτερα κοτοπουλο και αρνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...