Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

και γω αυτο θα σου ελεγα...παρε και πες τους ακριβως τι συναιβει..

2107793777....ξερω ειναι γνωστο αλλα εγω το γραφω..πανελλαδικα ειναι αυτος ο αριθμος..

μπραβο στην αλεκα και στη νανα για τη συνταγη της πανακοτας..πετυχε αδερφια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Τζούλια είχε μία παρόμοια περιπέτεια με το μικρό της και τον πήγε για πλύση στομάχου, αν θυμάμαι καλά...

δε θέλω να σε πανικοβάλω αλλά η γιατρός της είχε πει οτι ήτανε απαραίτητο να γίνει.

μία άλλη κοπέλα που το είχε πάθει από το μάμμυ, είχε προκαλέσει εμμετό στο μωρό...

δεν έχεις παιδίατρο να ρωτήσεις τι πρέπει να προσέξεις;

Ελπίζω να μην κατάπιε καθόλου!!!

Τι να πω και με σένα ρε Καλυψώ...

το μόνο σίγουρο είναι οτι θα σκεφτείς πάρα πολύ σοβαρά για 2ο... χαχαχα!!!

ντομ εγώ είχα τη λανολίνη της μεντέλα!

είναι πάρα πολύ καλή!

έβαζα μετά από κάθε θηλασμό.

πριν γεννήσω δεν είχα κάνει κάτι και ήταν λάθος μου γιατί είχα εισέχουσες θηλές και αναγκάστηκα να χρησιμοποιώ ψευτοθηλές.

δυστυχώς, όμως, δεν ξέρω πώς να σε συμβουλέψω σχετικά...

ειλικρινά σου μιλάω, μη διστάσεις να ρωτήσεις τα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά καλέ, πότε πρόλαβες να τη φτιάξεις, να πήξει και να τη δοκιμάσεις;

ιουλία!!!!!

δίδυμος με ωροσκόπο ιχθύ εγώ.

ζυγός με ζυγό ο γιος και ταύρος ο μπαμπάς.

τον ωροσκόπο του δεν τον ξέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις πηρα ...γαλα μου ειπανε κ εαν εχει φαει καπνο θα της προκαλεσει εμετο!

τιποτα αλλο δεν γινετε!πηρα κα τον παιδιατρο ...τα ιδια κ αυτος!

και δεν καπνιζω ρε γ..... !

τα ειχε στην τσεπη της η γυναικα....τα βουτιξε η μικρη χωρις να παρει χαμπαρι

εχω την φρικη μου με την μικρη ...εχω κ την πεθερα με κλαματα!

εμετο δεν εχει κανει...καλο μαλλον αυτο ε???

Σορι που ορμιξα ετσι μεσα....αλλα εσας σκεφτηκα!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολες !!!!

και Σωσω...εναν τετοιο τιτλο περιμενα οτι θα εγραφες ......καλο!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κ εμενα δεν ειχε κανει εμετο (ηταν κ η καλυψ μπροστα)

κ του βγαλανε 1 χουφτα με την πλυση.

Ελπιζω να πανε όλα καλά κ να μην εχει φαει κα8ολου φιλεναδα !!!

ρε η πε8ερα μου 8ελει να ξανακανει τραπεζι και Δεν γουσταρω κα8ολου μια απο τα ιδια. σκεφτομαι να το πω χυμα !

Ασε που ενω ο αντρας μ δεν δουλευει κα8ε μερα περνει εμενα τηλεφωνο (δεν το σηκωνω ποτε , εννοειται ! ) ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ !!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα όλα καλά θα είναι.Αφού δεν πρόλαβε να φάει τίποτα.Αμα λες οτι στην ακρίτσα λίγο έλειπε και της έβγαλες εσύ από το στόμα κάποια κομματάκια, μιλάμε για αμελητέα ή μηδαμινή ποσότητα.Καλά και η πεθερά σου δεν πρόσεξε που της τα έβγαλε από την τσέπη;;;Τι ήταν η νύφη μου;Κλεφτρόνι αλαφροχέρικο;Μωρέ μπράβο προσόντα!Θα βάζει χέρι στο Βασιλάκη μου και δε θα παίρνει χαμπάρι ο δικός μου ο μπάμιας!Θα τον ξαφρίσει κανονικά!

Ρε παιδιά στο θέμα των βυζιών μου :lol: Ο γυναικολόγος μου μου το είπε αυτο.Οινόπνευμα και μετά λανολίνη.Πάντως δε πρόκειται να ρωτήσω καμία εδώ.Επικρατεί πώρωση.

Εγώ πονούσα φρικτά σε κάθε θηλασμό, μου τις είχε κόψει ο κερατάς.Γεννησα μια φορά και μετά πονούσα σαν να γεννουσα 7 φορές τη μέρα.Κι ούτε πέρασε μετά από 40 μέρες που λέγανε όλοι θα περάσει.Κι όλα τα δοκιμασα που μου είπαν εδώ.Με πόνο ψυχής καθε φορά προσπαθούσα να αντέχω για το παιδί μου, το οποίο να σας πω δε χάρηκα τον πρώτο καιρό ακριβώς γιατί τον έβλεπα κι έλεγα ωχ πάλι τα μαχαίρια!

Τελοσπάντων εγώ για την προετοιμασία των θηλών ρώτησα.Το τι θα γίνει μετά μόνο ο Θεός το ξέρει!Πες μου ρε Σωσώ!Ελα ρεεεεεεεεεεεεεε..............

Μη με αφήνεις σε αγωνία.Ελαααααααααααααααα.....................

Ρε συ ΜαρίαΖ λες συμφέρει το αλμιρον γκροουινγκ απ σε σκόνη, οικονομικά;

Το σκεφτόμουν σήμερα, τι είναι πιο οικονομικό αλλα δεν ξέρω τιμές στα παιδικά του στυλ νεσλακ κλπ.

Πάντως το αλμιρόν, 5γρ η μεζούρα, δηλ.40γρ. κάθε φορά που πίνει-8 μεζούρες-δηλαδή 80γρ. την ημερα, μας βγαζει για 11 περίπου μερες η συσκευασία των 900γρ.17ευρώ περίπου.

Ομως δεν ξερω πόσο στοιχίζουν τα άλλα γαλατα για να δω σε 11 μερες τι είναι οικονομικότερο.

Εσείς το χετε ψαξει ή μήπως είμαι λίγο γαϊδάρα να τα ψειρίζω τόσο πολύ για το γάλα του παιδιού μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως θα περασει αυτο το βραδυ??????

ηταν κομμενο στην μεση το τσιγαρο αλλα δεν ελειπε κοματι,αυτο καπως με καθησυχαζει.....

Η Αγγελικη μου ειναι 11,500 κ 80εκ!

καναμε κ το μμρ!

πολυ καλη ...ετσι μεγαλωνε κ η Μαρια μου κ τωρα ειναι 1,15εκ κ 20κιλα κ μολις 4ετων,ολοι νομιζουνε οτι παει πρωτη!

Καλα περασατε στις γιορτες????

Αλεκα χρονια πολλα στην Χριστινα σου!

η γκαστρουλα συμπεθερα που γυρναει???????

κανενα αλλο νεο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τελικα εκανα τορυφακια..απο το να τελειωσω τη σοκολατα κουβεροτυρα..την εκανα τρουφακια..

νανα δε ξερω να σου πω συνταγη..για καλη συνταγη ν μπει η μαρκατ..αυτη το εχει με τα κοτοπουλα..

ιουλια δε παει καθολου δουλεια ο αντρας σου;;τελος;;

αλεκα καλο μου ελπιζω να μη συμβει τιποτα..ολα καλα θα πανε ρε..

εδω θα ειμαστε παντως..

ποτε δεν εχω σκεφτει ντομ ποσο βγαινει το γαλλα του παιδι μου...ημαρτον!! :lol::lol:

εμενα παλι σημερα ιποτα δεν εφαγε..φακ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δινω αντβανς ....την εβδομαδα γυρω στα 8 ευρω! μπορει κ 10!κ φρεσκω δινω ομως....

κ η πεθερα ετσι ειπε ,σαν αυτους που σε ξαφριζουνε...χαμπαρι ..τετοια πονηρα χερακια :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Dom den ti8etai 8εμα οικονομικο οσο αφορα την ποιοτητα της τροφης του μωρου κ η σκονη ειναι πολυ ενισχυμενη απο βιταμινες κ 8ρεπτικα συστατικα ( ο γιος μου ειναι ακριδα) !!! (ζυγος η διδυμος εισαι ? αυτα ειναι συνη8ως τσιφουτικα ζωδια ! :lol::lol: )

λες κ εχεις 5 παιδια αδερφε μου ... :lol::lol:

Ουτε εγω 8ηλασα για 2 λογους , εναν σημαντικο κ εναν δευτερευον , αλλα ουτε εγω 8α σου πω τους λογους μαλλον... :mrgreen:

Το μμρ τελικα 14 μερες τωρα ουτε γατα ουτε ζημια ! (οπως κ κανενα προηγουμενο)

μια χαρα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αγγελικη εχει ξαφνικα παρα πολυ βηχα..δεν ξερω τι να κανω..

ειχε κοιμηθει ωραιοτατα κ με το βηχα ξυπναει κ θελει αγκαλια...κ ξανα κ ξανα κ ξανα..

πονανε τα χερια μου κ τα πλευρα μου..

δεν ξερω τι να κανω...

αλεκα κ εγω για γαλα ξερω..ολα καλα θα πανε,ηρεμησε!!!!!!

ντομ αυτο που δινω εγω ειναι υποαλλεργικο κ κανει 17 ευρω.......οποτε ο,τι κ να παρεις θα ειναι πιο φτηνο απο το δικο μου...

ξερω παντως οτι τo s26 gold ειναι απο τα πολυ καλα...τιμη δεν ξερω...

τζουλ τι νεα παιδι μου?τι θες εσυ να κανεις την πρωτοχρονια?μπουζουκια?

σωσω τη συνταγη ειναι αυτη για πανακοτα?ευκολη?με ξερεις τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα 234 πως περασες εσυ;;για πες...

πανευκολη καλυψω..σε ..λεπτα..απλα πρεπει να πας σουπερ..εκτοε και να μου πεις οτι εχεις κρεμα γαλακτος φουλ φατ και γαλα και βανιλιες και ζελατινες στα ντουλαπια σου... :lol::lol::lol:

γιατι ετισ ρε καλυψω η τζια;;η αγγελικη εννοω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα μεσα τσεκαρα την μικρη...

ενταξη εγω εχω απο αυτο που λενε αγοραφοβια,δεν ξερω πολυ κοσμος παντου...ολοι φωναζουνε κ πολυ φασαρια ρε !

οικογενιακα κ οι αδερφες μου εκει ...η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙς ΜΕΡΕς ΤΗς ...38ΕΒΔΟΜΑΔΑ

πηγαμε σινεμα σε παιδικο τον Σαμμυ!3ντι η Μαρια ολο να πιασει τον Σαμμυ ηθελε!!!!! :lol::lol::lol: μποουλινκ αλλα η μπαλα ηταν βαρια για την Μαρια κ εριξα πολυ γελο...οπως καταλαβατε οτι εγινε ηταν για την Μαρια ,Αγγελικη ακολουθουσε κ ξετρελεθηκε με τα αυτοκινητα κ τα φωτακια στους δρομους!

πολυ φαει κ πολλα εξοδα ασε!!!!!

τωρα σε κανα 3μηνο παλι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε καλυψ παραμονη σε ειπα εκλεισα μπαρακι κατω απο το σπιτι μου να μαζευτουμε.

Χριστ φαγαμε στην πε8ερα , ε πρεπει να ξαναφαω κ πρωτοχρονια ? δε γουσταρω τα τυπικα ρε παιδι μου , εκτελεσα τα χρ το χρεοσ μου !

αυτη την δουλεια 8α κανουμε ??? 8α τραπεζονομαστε κα8ε 3 κ λιγο ?

2 στενα παραπερα μενει . Παραλογο ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω στο νησι...θα παμε φιλοι αρκετοι στο σπιτι της κουνιαδας μου...χαρτακι μεζεδακια κ ποτακια ! θα εχουμε κ παιδια μαζι μας θα ντισουμε κ καποιον αγιο-βασιλη θα κανουμε παρασταση για τα μικρα!!!!!!!!θα γελασουμε κ θα νιωσουμε για λιγο την μαγια των γιορτων...νομιζω! νφυσικα η Αγγελικη θα ριχνει υπνους :lol: κ θα ακολουθησει κ η μεγαλη μετα το σοου!!!!!!!!!!!θα τα παω στην πεθερα για πρωτη φορα..αντε να δουμε.....μενει κατω απο την κουνιαδα σαν να ειναι μαζι μου θα ειναι!

ασχετο...θα δω μεγκα σε λιγο εχει ντοκιμαντερ για την Κορεα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια;;τι θεμα;;; :o:o:o:o

ωραιαα και τα τρουφακια μου...αλλα μου βγηκαν λιγα..μονο σοτυς πεναντι μπορω να παω..

1 χαρα μου ακουγοναι οτι θα περασετε 1χρονια...

ζηλυω...

το πρωι θα δει η νανα ποσα γραψαμε και θα λυσσαει..

δε λεω για τις αλλες...θα φρικαρουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello και παλι

αλεκα μου χρονια πολλα.δεν τα παμε. ολα καλα θα πανε με την αγγελικουλα μην αγχωνεσαι(λεμε τωρα).

καλυψω μου κουραγιο και μονο κουραγιο.

εσεις μαρκατ πως τα πατε?

χαρα???????ο στεφανακος?

τζουλια εγω ειμαι τοξοτης με υδροχοο, ο μικρος ζυγος με υδροχοο νομιζω, το ξωτικο ζυγοσκορπιος με τοξοτη και ο μπαμπας μας λεων με λεων. ναι ναι ναι ο εγωισμος του εγωισμου ωωωωωωωω εγωισμε και απο πεισμα ουυυυυυυυ ατελειωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Ξέχασα να σας πω, θα φύγω παραμονή μην με ψάχνετε... :lol:

Ναι...χεστηκατε...λεμε τωρα...

Πάω κλασσικα Λίμνη.Γιορτάζει ο πεθερός μου και από φέτος κι ο γιοκας μου!

Ευχαριστώ εκ των προτερων για τις ευχες... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου αλεκα! χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!

καλα εγω σημερα ,μολις ηρθα στο νησι...επαθα ζημια!

δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα!

θα βλεπω τν.....

συμπεθερα καλα να περασεις!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOM na ton xairesai καλε !!!

ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΕ8ΕΡΟ ΣΟΥ ??? :shock::shock::shock:

ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝ Ο ΠΕ8ΕΡΟΣ ΚΑΛΕ ? ΠΕΣΤΡΟΦΑ ?? =))=))

χαχαχαχα σε καλο μου .

Αλεκα τρελλοκομειο κρυφό εισαι και εν8ουσιωδης πολυ , στο σπιτι μια αναστατωση μονιμη κοβω !

τα λεμε αυριο , 8α μας φαει η μανταμα καλα λεει η αλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...