Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

ροσκυνω βαγκ...θεα και παλι..

καλε πειτε για τις κρεμες γαλακτος..φουλ φατ;;;

ιουλια επειδη εσυ δε μπορεις να βρασεις ουτε αυγο;;;

η μηπως καλυτερα να μιλαμε για τα κιλα μας;;

πιο κουραστικο ειναι αυτο..

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευτυχως τα ξαναεβαλα στα κρεβατια... να δουμε θα κοιμηθουν;;;

καλα μιλαμε ωρες ωρες μου'ρχεται να τα πυροβολισω τα βρωμοσκυλα και ας ερθουν μετα οι φιλοζωικες να τα πουμε ενα χερακι!

πριν δεν αφηναν εμας να κοιμηθουμε, λεμε αντε καλα, μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε... αλλα οχι να μου ξυοναν συνεχεια τα μωρα! το ενα, του διπλανου το χτυπησε αμαξι... 2 μορ του γκοου....

ειδα τις φωτο... ποσο μεγαλωσαν καλε!!! αλλα το οργανο της Χαρας σταθερα στη γωνια του!!!!! :lol:

ποσα ηθελα να πω αλλα με συγχυσε το @#$%^%$#@ βρωμοσκυλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ εσυ θελεις να [smilie=wave.gif]-χαιρετισεις-στειλεις στον αλλο κοσμο τα καημενα τα σκυλακια, εγω που θελω να στειλω τους απο πανω μου και ειδικα καθε τεταρτη που εχει γυναικα τι να πω??????

γαμω την πολυκατοικια μου γαμω :oops::oops:

καλυτερα να ειναι full fat σωκω αλλα αν θελεις καντην και με light.

μαριαζζζζ μηπως την λες σωκω απο το σ(τ)οκο?????? χεχεχχεχε και ντρεπεσαι να το πεις?

εφαγε μια πιαταρα φασολαδα με πατατουλα, θα με τρελανει το ξωτικο

βεβαια ξεπεταχτηκαν αλλα 3 δοντια και περιμενουμε αλλα 2.

την ταιζω ομως χωρις να ειναι δεμενη σε καρεκλακι, free to go

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σας καταλαβαίνω!!!! Οταν κάποιος μου ξυπνάει το παιδί (άνθρωπος ή ζώο) δεν τον κοιτώ με καθόλου φιλικές διαθέσεις :evil::evil:

Κι εμένα καθάρισε ένα μεγάλο πιάτο με φακές κολοκυθάκι και καρότο και πεπονάκι!!!

Σώκω αφού θα τη βάλεις την κρέμα βάλ'τη φουλ να τελειώνουμε! Τι θες να πεις? Οτι ξεκινησες δίαιτα ? :mrgreen:

Αλεκάκιιιι το Σώκω είναι το χαϊδευτικό του Σωσώ που είναι χαιδευτικό απο καποιο άλλο όνομα!!! Ακου στόκο ! Μα που το σκέφτηκες :lol::lol::lol::lol:

Κι εγώ έβαλα τον κανακάρη για ύπνο, η μεγάλη στην τηλεοραση εγώ παίρνω το μεσημεριανό μου και σας γράφω !!! Μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μικρη κοιμηθηκε... ο Σπυρος... ολο φωναζει καθε λιγο... θα μας πριξει ολο το απογευμα...

εγω παντα στα καρικλακια τα ταϊζω. ακομη και οταν τρωνε μπισκοτο εκει τους βαζω. αλλα μαλλον ειμαι η τελευταια που τους ταϊζω αλεσμενα δικα τους αναλατα φαγητα, ε;;;

χθες πηραμε και οδοντοβουρτσες για τα μωρα... αρχισα απο το πρωι και οποτε τρωνε και τα πλενω τους κανω λιγο και με την οδοντοβουρτσα... δεν το πολυθελουν αλλα θα συνηθισουν...

παλι φωναζει.....#$%^&*&^%$#$%^&

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα δε τη θελει την οδοντοβουρτσα..

ακουσε εκει σωκο...

απαπαπα....

οχι ρε ζζζ εχω με χαμηλα λιπαρα στο ψυγειο..και βαριεμαι να παω να παρω..

παιδια εδω εριξε καρεκλες οποτε απει η βολτα στο κεντρο..καλα μπορει να κτεβω και μονη μου..

αλλα δεν εχω και γαλα..οποτε..οταν παω σουπερ θα παρω και γαλα..

οχι νομιζω και αλλοι αλεθουν βαγκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα που ειπες οδοντόβουρτσα , του λέω κανε ότι κανει η μαμά και ξεκινησα κ επλυνα τα δοντια μου και του λεω - τωρα εσυ !

και πηρε την οδοντοβουρτσα και χτενιζοταν! :lol::shock:

μωρε σε ποιον μοιαζει αυτο το μωρο ...? :mrgreen::D:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σώκω τι είπαμε θα φτιάξεις? Συγνώμη αλλά σήμερα δεν το χω και πολύ! :o Αν είναι ρε παιδί μην τρέχεις για μια κρέμα!!!!

Τζούλ χα χα χα το παιδί είδε την οδοντόβουρτσα και την πέρασε για βούρτσα! :lol::lol::lol: Οι αστρολογικές προβλέψεις πότε έρχονται? Και δεν θυμάμαι να είδα το ζώδιο σου!!!!

Τι γάλα δίνετε στα παιδια? Εμείς πίνουμε το Almiron Growing up! (Σκόνη , μια χαρά οικονομικό βγαίνει!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το σανιλακ 3 ...σκονη..

θηλασες καθολου μαρια;;

εγω οχι..

και μενα χτενιζοταν τζουλια..αλλα εγω χτενιζω τα μαλλια μου 1 φορα τη βδομαδα..αντε2....

δλδ οποτε κανω μπανιο..φατε με λοιπον...

:lol::lol::lol:

πανακοτα θελω να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν μια μέρα έκανα να μπω και γραψατε τα κερατα σας!

Αυτο πια το γκρουπακι αντι για μανουλες Οκτωβρη, γλυκες αλχημειες καταντησε.

Λυσσαξατε πια!

Λατρεία από τα τσιρλια στις μύξες, γαμιώντας σας πήγε...Περαστικά!

Μαρκερ να ζήσετε ρε!Αντε και στους αδαμάντινους!

Καλή επιτυχία στην επέμβαση!

Μαρκάτ ο Στέλιος ήταν με το κίτρινο πουκάμισο, ο Νίκος με το γαλάζιο.Τα χα βάλει σημάδι να τα ξεχωρίσω και τα θυμάμαι ακόμα...

Εγώ είμαι Κριός με ωροσκόπο Υδροχόο.Χεστήκατε θα μου πείτε...

Ο Βασιλάκης είναι Ζυγός με ωροσκόπο-κρατηθείτε-Παρθένο!Δεν έχω χειρότερο ζώδιο!

Δεν τους μπορώ!Μετά τους Αιγόκερους-άντρας μου φυσικά!-είναι το χειρότερο μου.

Τα παιδάκια σας εξαιρούνται!Παιδάκια είναι!

Νανούκα αμα σου πω οτι δεν ειχα προσεξει οτι ειναι ραλφ λορεν;Εγω δεν τα ξερω τα σηματακια απο τις μαρκες, ειμαι ασχετη.Μονο το κροκοδειλακι θυμαμαι.Αυτο το σετακι μου το φερανε στη βαφτιση του.Μια στα γενεθλια του του το φορεσα και μια τωρα στης Χαρας.Ειδαλλιως ολο με φορμες τον εχω.Πάντως αυτο με τον ιππέα που κρατα ενα μπαστουνι Πόλο δεν τα λέγανε;Ανήκει στη Ραλφ Λορεν;Μη γελατε ρε!Αλήθεια ρωτάω!

Μαρία Ζ εγώ κι όταν δεν ημουν έγκυος στα φαλαινοθηρικά ανήκα.

Τουλάχιστο από κιλά ακόμα ειμαι σταθερη.Καλά και στο Βασιλη δεν πηρα τιποτα.Για να δουμε τωρα.

Σωσω δεν υπάρχουν κανονικές, μόνο ανορεκτικές.

Οταν ακούς τη Νανούκα να λέει πρέπει να χάσω 4 κιλά...ε τι να υποθέσεις για τη γκόμενα;

Καλά η Σόφη...φαινόταν παιδάκι μου από τις φωτο...ειχα συγχιστεί τότε, τωρα που την είδα λάιβ, ήξερα τι να περιμένω!Αλλά είναι καλό παιδί...έχε χάρη...

Αυτό που μου τη δίνει περισσότερο είναι να βλέπω κοιλιές πλάκες!:evil:

Και μαλιστα διδυμομάνες!Ονόματα δε λέμε...υπολήψεις δε θίγουμε...

Μαράκι ακόμα περιμένουμε φωτο βάφτισης :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Κι εγώ το αλμιρόν γκροουινκ απ!

Σωσώ αλήθεια γιατί δε θήλασες;

Εγώ έχω αρχίσει από τώρα και αγχώνομαι με τον θηλασμό.

Σκέφτομαι τι σκατά προετοιμασία μπορώ να κάνω στις θηλές μήπως και δεν πονάω του καρακερατα αυτη τη φορά.

Εννοείται ήθελα να το γράψω σαν θέμα στο μάμυ, αλλά με τόσους τσακωμούς στο θεμα θηλασμός δε γουστάρω μία!

Ο γιατρός μου είπε να τις περνάω με οινόπνευμα και μετά ενυδατική.Κι όχι πάνω από δέκα λεπτά στο κάθε στήθος το μωρό.(Αντε να το πεις αυτο εδώ μέσα, που λένε το μωρό ¨σκουλαρίκι στο στήθος¨!Ας μην συγχιστώ...)

Τη μαία μου δεν την έχω ρωτήσει ακόμα.Ετσι κι αλλιώς σκέφτομαι να ξεκινήσω προετοιμασία όταν θα αρχίσει να βγαίνει αυτό το υγρό σαν πρωτογαλα.Εμένα στο Βασίλη κάπου στον 5ο είχαν ξεκινήσει κατι σταγονίτσες.

Σας έπρηξα ε;Σορυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ θα διαβαζα αλλες 5 σελιδες σου σερι..

σου εγραψα γλασο...

επειδη ειχες ζητησει..

ραλφ λορεν και γω ιδεα δεν εχω..ε της νανας το ματι εκει θα πηγαινε;;που θα πηγαινε;;στο κοντρα μπασο;;ρε νανα με προκαλεις..εγω δεν αναγνωρισα καλα καλα τ; παιδια και σενα πηγε στη μαρκα του μπιλυ...

εγω φταιω μετα;;

παιδια εφαγε λιγο ψαρι και μετα τα μακαρονια τα τσακισε..αυριο φακη...

βαριεμαι να ζυμωσω κεφτεδες..

κρατησα και λιγα μακαρονια καβατζωτα..

ντομδε σου λεω γιατι δε θηλασα..

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου θυμίσατε τώρα με τον θηλασμό! Φεύγοντας απο το μαιευτήριο (ασε που δε μας άφηναν να φύγουμε γιατί το παιδί είχε ίκτερο 11- 4,5 κιλά ήμαρτον, υπέγραψα για να φύγω αφού είχα συμβουλευτεί 5 ξεχωριστούς παιδιάτρους που όλοι μου έλεγαν να φύγω απο κει μέσα και να μην καθήσω ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω! Ενώ ο βλάκας του μαιευτηρίου (που μας είχε αναλάβει- γιατί άλλος του μαιευτηρίου γνωστός του γιατρού μου μου είπε να την κοπανήσουμε φυσικά εμπιστευτηκά!) δεν μας άφηνε να φύγουμε με τίποτα ! Ηθελε να μας κρατήσει άλλη μια μέρα μέσα!!!

Τέσπα, πήραμε το μωρό μέρα μεσημέρι και φύγαμε επιτέλους. Μου λέει ο άντρας μου "Μαρία να σταματήσω να πάρουμε γάλα" Λέω "τι γάλα? Την παιδίατρο θα ρωτήσουμε πρώτα" Παίρνω παιδίατρο και τρώω μια κατσάδα "Δεν θα θηλάσεις? Τότε να μην πάρεις γάλα"

Ε λέω κι εγώ δίκιο έχει η γυναίκα γιατί άμα ξεκινήσω έτσι πάει ο θηλασμός!

Το πρώτο βράδυ λοιπόν, ο γίγαντας πείνασε....τον βάζω στο ένα στήθος....... τον βάζω στο άλλο στήθος......τον ξαναβάζω στο πρώτο στήθος.......ξανά στο άλλο.......απο τις 9 το βράδυ μέχρι τις 3 το ξημέρωμα άλλαζα στήθη κι αυτό να ουρλιάζει απο την πείνα! Τα στήθη μου είχαν γίνει Πάμελα (καλά δεν έχουν και μεγάλη διαφορά έτσι κι αλλιώς :-s ) πόναγα παντού κι ο μικρός να μην σταματάει με τίποτα. Αφού τρώω ένα κωλόχερο απο τον σύζηξ πήρε σβάρνα τα εφημερεύοντα για γάλα!!!! Αφού βρήκε τελικά λίγο πριν την περιοχή με τους λύκους, του λέει ο φαρμακοποιός "Καλά τέτοια ώρα το θυμηθήκατε?" Ε ρε και να αρχίσει ο άντρας μου τα γαλλικά ......... χα χα χα χα όσο το θυμάμαι γελάω!!!!!

Πάντως το πάλεψα για 4 μήνες, έδινα στήθος γύρω στη μια ώρα το γεύμα (καταλαβατε οτι δεν προλάβαινα να κάνω κάτι άλλο έτσι!!!!) και μετά συμπλήρωμα ξένο! Που να χορτάσει ο μαγκας? κι έτσι το κόψαμε και τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζζζ στο μαιευτήριο δεν είχε πιάσει καθόλου στήθος;

αν όχι, τότε πώς να θηλάσει;

Ντομ, να σου πω την αλήθεια... και χωρίς παρεξήγηση...

αν θες σωστές συμβουλές για το θηλασμό, είναι πιο πιθανό να τις βρεις από εδώ μέσα παρά από παιδιάτρους και μαίες!

αν άκουγα την παιδίατρο μου, θα είχα αποθηλάσει από 4 μηνών!!!

τα κορίτσια από εδώ με βοηθήσανε πραγματικά!

και ναι... το 10λεπτο είναι μεγάλο λάθος!!!

είναι σα να τρως μία πάστα με την ησυχία σου και μόλις φθάσεις στη μισή, να σου την πάρω από μπροστά σου... θα σου αρέσει;

δε νομίζω!!!

γιατί να το κάνεις στο μωρό;

ο θηλασμός θέλει πολύ υπομονή και πείσμα!

μην ανοίξεις θέμα αν δε θέλεις... στείλε πμ στη lala ή στη pebi.

είναι κοπέλες με μεγάλη εμπειρία στο θηλασμό (πάνω από 2 χρόνια) και πολύ πρόθυμες να βοηθήσουν τις κοπέλες που θέλουνε να θηλάσουνε!!!

αλλά... να μην είσαι προκατηλειμένη και να ακολουθείς τις συμβουλές των κοριτσίών!

Ααα Ντομ, τόσες λεπτομέρειες δε γνωρίζω με τις μάρκες...

Σωσώ έχω τρομερή παρατηρητικότητα!!!

Είναι του ζωδίου μου...

Ε Ιουλία;

Σχολάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η αδερφη μου ειναι εμπειρη...και η λαλα εχει γνωσεις...παρα πολλες..αποθηλασε..ενω η πεμπι συνεχιζει..

η αδερφη μου ακομα :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν πια γλωσσουδες δεν σας προλαβαινω απαπαπα αυτη η ζζζζζ η γλωσοκοπανα φταιει, καλε ντομ λαχανιασα να σε διαβαζω ημαρτον....

εμεις τα ιδια μην τα ξαναλεω βαρεθηκα πια...

γιατι δεν δινετε φρεσκο γαλα;

εγω ειμαι σκορπιος με ωροσκοπο λεων ειναι κακο; :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα φυσικα κι ειχε πιασει και μαλιστα απο την δευτερη μερα οποτε πειναγε ειχα ζητησει να μου τον φερνουν για να θηλαζω! Φυσικά απο το νοσοκομείο το γάλα το δικό μου δεν του έφτανε αλλά ήταν το πρωτόγαλα (που βγαίνει λίγο ) κι έτσι του έδινα συμπλήρωμα!

Χαρά κι εσύ βρούτε? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βαριεμαι να δωσω φρεσκο..παιρνε ζεστανε....

ενω το αλλο νρο σκονη και τελος..

κοιμηθηκε μεχρι τισ 8 παρα και ολα εκλαιγε..δε ξερω..ουτε να φαει θελει ουτε να πιει..

θα στρωσει ..που σκατα θα παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζ μου, φταίει το οτι ξεκίνησες θηλασμό τη δεύτερη μέρα.

ήταν λογικό να πεινάει αφού δεν είχε ρυθμίσει τη ροή του στήθους σου από την πρώτη μέρα...

τα μωρά όταν γενιούνται (άσχετα από το βάρος τους) το στομαχάκι τους είναι κλειστό και ανοίγει σιγά σιγά...

τέσπα... δε θέλω να κάνω την έξυπνη... απλά, αυτά είναι λάθη που προέρχονται από τη μη σωστή ενημέρωση των μανούλων.

δε φταίμε εμείς...

Σωσώ, έχει σκοπό να τους θηλάζει ταυτόχρονα;

χαρά στο κουράγιο της!!!

ρε κορίτσια, πείτε μου μία εύκολη συνταγή για αύριο...

κατά προτίμηση με κοτόπουλο και φούρνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

2 μερες χωρις ιντερνετ..κλασσικα...το φτιαξαμε προς το παρον..

εμεις σημερα ισως λιγο καλυτερα...

περασα 2 βραδια κολαση..καθε μιση ωρα ορθια με κλαματα..

τρελη μυξα...καθε 5 λεπτα σκουπισμα κ μαθε μια ωρα ορος κ αναρροφηση..

κ κλασσιμα νιωθει ανασφαλεια κ εχει κολλησει πανω μου..

ολη μερα παιζουμε κ για να κοιμηθει μονο στην αγκαλια κ θελει κ βολτες στο σπιτι παρακαλω η κυρια!!!!με το που θα βαλω κωλο κατω ουρλιαζει...

ποναω παντου......

αλλα ακομα κραταμε!!!!μονο με αεριους το βραδυ κ κανα ντεπον που κ που...

ντομ κατι για θηλασμο διαβασα...

εμενα ολο ηθελε να θηλαζει η μικρη κ τελικα ηταν γτ ειχε παλινδρομηση..

που να το ξερω κ εγω???

τα εφτυσα πια κ θηλασα μονο εναμιση μηνα..

αλλα συμφωνω να μην ανοιξεις θεμα εδω μεσα..

το οινοπνευμα που σου ειπε ο γιατρος ειναι μαλακια κ μην το κανεις...

ρωτα καλυτερα τον γυναικολογο σου η στο φαρμακειο...

εγω επαιρνα μια πολυ καλη κρεμα αλλα που να θυμαμαι.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι λανολινη η κρεμα που λεει η καλυψω...αμαν ρε καλυψω...δε καλυτερευσατε καθολου;;μλκ...

τι να πω...

ποσες μερες ειστε ετσι;;

περασατε καλα χροστουγεννα;

τα ειπαμε απο τοτε;δε θυμαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ,γεια σας !!!!!!!!!!!!

ειμαι Αλοννησο....εχω εκτακτο θεμα!!!!

οποια ξερει ας πει!

Η Αγγελικη ειχε καπνο στο στομα,δεν ελειπε κοματι απο τσιγαρο ,ετσι μου ειπανε...δεν ξερω δεν ειδα...ενα λεπτο βγηκα στην αυλη κ την ειχε η πεθερα μου!

αρχισε να φωναζει κ εβγαλα απο το στομα μονο κατι κομματακια απο καπνο.....στα χειλια πιο πολυ!

τις εδωσα γαλα τωρα κοιματε ,λετε να παθει κατι???????τι να κανω εδω που ειμαι?

ορκιζετε οτι δεν ελειπε κομματι απο τσιγγαρο μονο λιγο καπνο απο την ακρη του ειχε κ πανω στον καναπε ειδα κατι κομματακια απο καπνο...

κοριτσια συγνωμη...αλλα εχω παθει πανικο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axoyyy Dom εμενα ο γιος ειναι Παρ8ενος με ζυγο !!! :D

ΖΖΖ οι υδροχοοι ειναι τρελλοκομεια και ου Διδυμου πολυλογουδικα ζωδια , οπως κ οι τοξοτες !

αν 8ελετε ερωτησεις 8α ξανααναφερετε κ το ζωδιο μαζι γιατι εχω κ το αλτσχαιμερ !

εδω κοιτα αφησαμε τα μαγειρια κ πιασαμε τα βυζα !!!

κ εγω αλμιρον σκονη , ωραιο κ 8ρεπτικο πραμα η σκονη ΖΖ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...