Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

:lol::lol::lol::lol::lol:

να φανταστω και το πρωτο φυσιολογικο το εβγαλες ,ε;;;

καλε ζζζ εκανα την κρεμα λεμονιου..απαπαπαπα...πολυ χαλια...βεβαια γραφει οτι την απλωνεις σε τουρτα η την τρως ετσι..εγω την εκανα να τη φαει ο νατρας μου...ετσι..αλλα με τιποτα..πηγε σκουπιδια..

με το μπαρδον βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την κρέμα δεν την είχα δοκιμάσει αλλά με βάση τα υλικά την είχα στα υπόψιν! Αυτό που δοκίμασα σίγουρα είναι η λεμονόπιτα και μας άρεσε. Γλυκόξινη κάπως και του άντρα μου του αρέσουν αυτές οι γεύσεις. Αν λες όμως οτι η κρέμα δεν ήταν καλή δεν την φτιάχνω ούτε εγώ (σε άφησα για το πείραμα ε? χα χα χα)

Ναι και την μεγάλη μου φυσιολογικά 3.950 εκείνη πάλι πριν την ώρα της με ραντεβού! Είχα μεγάλη περιπέτεια με την πρώτη!!!!! Τέσπα! Ας μην τα θυμάμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!! σκετο χωρις το ααααααα.... :D:D:D:D:D

εμεις εχουμε αρχισει το μπουκοματακι και μυξουλες αντε να δουμε που θα παει ολο αυτο,

σωσω παρουσαααααααα

καλε ζζζζζζζ ποσα κιλα εισαι; την αληθεια θελω, ειμαστε κοντα θα ερθω να σε δω και θα τα παω ολα στη σωσω, προσεχε :D:D:D:D:D:D

τη θα φατε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ομολογώ : είμαι 1.68 ύψος και είμαι 82 κιλά .

Οταν γνώρισα τον άντρα μου ήμουν 58 κιλά και όταν γέννησα και τον μικρό ήμουν 90!!!!!!! Έχασα αρκετά κι είχα κατέβει στα 75 αλλά με τα γλυκά τώρα τις γιορτές και τις μάσες και την ανεργία (ολη μέρα μέσα στο σπίτι) ξαναπήρα κάποια! Αλλά σήμερα ξεκίνησα ξανά διατροφή και αν χρειαστεί θα τα πετάξω τα γλυκά δεν θα τα λυπηθώ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω ειμαι 1,65 και ειμαι 82 και κατι...

τι εγινε με την πρωτη γεννα;;αν ε βαριεσαι να γραφεις..λεμονοπιτα θα κανω μεσα στη βδομαα..

μαθε το λοιπον και συ..εχω γινει δοκιμαστης συνταγων..

επειδη ολο κατι φτιαχνω μου δινουν συνταγες και αμα με αρεσουν τισ φτιαχνω..

οποτε...μη τη φτιαξεις τη κρεμα..

τι διατροφη κανεις;;γιατι και μεις οι μανουλες,καποιες εννοω ολο ξεκιναμε και ολα τα χαλαμε..

ειναι θεμα ψυχολογιας.το ξανα λεω..αλλα μη πρηζω και τις ανορεξικες.. :shock::shock::shock:

λετε να κανω καινουργιο θεμα να τα λεμε οι ...οδοστρωτηρες;;;

ποσο καιρο καθεσαι;;που δουλευες πριν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ξεκινα τη διατροφη, και οταν δεις αποτελεσματα, να μου πεις και εμενα μπας και χασω και εγω τιποτα γιατι το καλοκαιρι στη λουτσα θα ερθει η greenpeace να με παρει για σπανιο ειδος φαλαινας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οδοστρωτηρες; μμμμμμμ καλο μου ακουγεται..

λεμονοπιτα; ποσα λεμονια θες; γιατι εχω; λες να φτιαξω; σωσω θα μου πεις τη συνταγη;

καλε εκανα μια βλακεια... με την μαμα της αποπανω τα παμε καλα, ειναι μια πολυ συμπαθητικη γυναικα, μεχρι τωρα εχουμε τα τυπικα...σημερα ηρθε και μου εφερε δωρο για το στεφανο, δεν την σκεφτηκα καθολου να της πω να ερθει στο παρτυ, την ειχα ξεχασει...και σημερα που μου εφερε το δωρο ντραπηκα, δεν ηξερα τη να πω... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: βεβαια της ειπα να ερθει για καφε, μου ειπε οτι ειχε δουλεια, της ειπα να ερθει το απογευμα, ειπε δεν ξερω σιγουρα....και με καλεσε στο σπιτι της για καφε, οπως εχει κανει και αλλες φορες , αλλα εγω δεν εχω παει, γιατι ντρεπομαι......τη να κανω τωρα; :oops::oops::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ξεκινώ με τα της πρώτης γέννας!

Αφού γεννήθηκε το μωράκι μας και ο γιατρός ξεκίνησε να με ράψει έκανε έναν τελευταίο έλεγχο και βρήκε κομμάτι του πλακούντα μέσα. Βγάζοντας το όμως αυτό ήταν προσκολλημένο στην κεντρική αρτηρία του τραχηλου και ξεκίνησε μια ακατάσχετη αιμοραγία. Εγώ καταλαβαίνω οτι κάτι δεν πάει καλά, είχα δει και την μια απο τις μαίες του γιατρού μου λίγο ανήσυχη, και (κάπως ξεψυχισμένα) του λεω οτι δεν αισθάνομαι πολύ καλά (απο την αιμοραγία έχανα τις αισθήσεις μου) ο αναισθησιολόγος που πάτησε μια ένεση και κάπως ζωντάνεψα (αυτό έγινε άλλη μια φορά) το αποτέλεσμα έχασα τόσο αίμα που χρειάστηκε να μείνω στην αίθουσα ανάνηψης 9 ώρες ακίνητη (έβαλα 3 φιάλες αίμα) με μια παγοκύστη στην κοιλιά μου για να επανέλθει η μήτρα, ορό στο ένα χέρι και φυσικά το αίμα απο το άλλο χέρι ! Δεν με πτόησε τίποτα όμως, είχα γεννήσει, και η μαία μου έδειχνε το μωράκι μου απο την άλλη αίθουσα κι έτσι ήμουν συνέχεια χαμογελαστή. Οταν δε, με πήγε ο τραυματιοφορέας στο δωμάτιο για να δω τους συγγενείς, εγώ ήμουν κάτασπρη σαν το πανί, κουκουλωμένη με κουβέρτες γιατί κρύωνα, και το χαμόγελο Colgate. :D:D Οταν τους είδα όλους να κλαίνε κοκκάλωσα!!!! Και φυσικα τους τα έχωσα χοντρά! Τι κλαίτε εδώ γεννήσαμε κι εσείς κλαίτε? ( :lol::lol::lol: )

Τέλος πάντων ο γιατρός μου λέει οτι είχα Αγιο και με προστάτεψε γιατί έχασα πάρα πολύ αίμα! Είχα όμως συνέχεια κάποιον δίπλα μου και κανόνισα και με την μαία (παρόλο που μπήκα 10 το βράδυ στο δωμάτιο) να μου έχουν φαγητό να φάω (έχω πάθος με το φαγητό πως θα γίνει 8-)8-) )

Τέλος καλό όλα καλά τελικά αλλά στη δεύτερη εγκυμοσύνη όλοι είχαν μια αγωνία!Αλλά όλα πήγαν καλά. Το είχα συζητήσει και με το γιατρό μου και μου είπε να μη φοβάμαι τίποτα και πράγματι έτσι έγινε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προχωρώ και στο θέμα της διατροφής! Την έκανα πέρυσι και έχανα 1 κιλό την εβδομάδα (αν σας φαίνεται λίγο στο 3μηνο είχα χάσει 15 κιλά) τα οποία διατήρησα χωρίς άλλη δίαιτα μέχρι τον προηγούμενο μήνα. Αφού έφυγα απο την δουλειά (δεν είχε λεφτα να μας πληρώσει και τσάμπα δουλειά δεν κάνω με τίποτα γιατί είχα και γυναίκα να μου προσέχει τα παιδιά!!!) το έριξα στο φαγητό! Ηρθαν και τα γλυκά των Χριστουγέννων κι έδεσε το πράγμα! Οπότε ξαναξεκινώ μια ισσοροπημένη διατροφή όπως και πέρυσι και φτιάχνω το μενού όπως μου αρέσει και σύμφωνα με το φαγητό που έχω κάθε μέρα. !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(εγώ θα σας πάω στο 20 πριν να μας μπει μου φαίνεται :lol::lol::lol::lol::lol: )

Χαρά εγώ λέω να πας. Δεν είναι ντροπή.Εξάλλου σκέψου οτι αν την είχες καλέσει εσύ για καφέ και δεν ερχόταν κι όλας θα σκεφτόσουν αρνητικά για εκείνη! Αν μπεις λοιπόν στη θέση της θα δεις οτι καλό είναι να πας για καφέ και δεν χρειάζεται να αναφέρεις τίποτα για το παρτυ. Ο,τι έγινε έγινε απλά προσπάθησε να μην την ξεχάσεις άλλη φορά. Ασε που αν είχε παρεξηγηθεί δεν θα σου έφερνε δώρο!

Και αν νομίζεις οτι πρέπει να της πεις κάτι, καλύτερα να πεις την αλήθεια κι ό,τι γίνει! Τουλάχιστον θα έχεις την συνείδηση σου καθαρή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλιστα ζζζζ...κατετοια πραγματα..κοιτα να δεις μαλκ που γινονται..τελος καλα ολα καλα..

ποσο καιρο καθεσαι;;

τουλαχιστον ο αντρας σου δουλευει;;εμενα ειναι ξενοδοχουπαλληλος και δουλευει μιδο χρονο..

ευτηχως..τωα θα εχει τη μικρη..

μετα που θα ξεκινησει δουλεια...βλεπουμε..

εγω παντα ημουν στρουμπουλη..

εχασα 2 φορες απο 25 κιλα..και πηρα στην εγκυμοσυνη 13 και τα εχω μαζι μου..αγκαλια..

τεσπα..

χαρα ξεκολα με τη μαμα της γειτονισσας..καλεσε την μερα για καφε και τελος..και πολλες πολλες πορτες μην ανοιγεις.μη ερθε και σου καθησει και στο σβερκο..

καλε να σας ρωτησω..ολα τα γευματα στο καρεκλακι τα ταιζεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ απαραίτητα καρεκλάκι! Δεν τον ταίζω πουθενά αλλού!

Είχα μια φίλη η οποία τα κυνήγαγε μέσα στο σπίτι να τα ταίσει και το είχα τάξει στον εαυτό μου οτι αυτό δεν θα το κάνω ποτέ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pa pa paa ayth h ΖΖΖΖ πολυ γλωσσοκοπάνα ... όλα να τα πει... εμ καλα το χα καταλαβει ... πινει μονο Dewars ... :lol::lol::lol:

Πηγα λάικη , ετοιμαζω σουφλε τυριων για εμας . Το απογευμα εχουν παρτυ διδυμακια και 8α παμε ...

Το σπογευματινο αν ειναι γιαουρτι το δινω εκτος καρεκλακιου η αμα φαει μπανιανα την κραταω και ερχεται κ δαγκωνει.

Σωσω αντι ξενοδοχουπαλληλος διαβαζα '' ξενοπηδηχτουλης'' :lol::lol: σε καλο μου κ σημερα...

Χαρα οι φωτο τελειες ρε , οχι οτι πολυκαταλαβα ποιος ειναι ποιός αλλα λεμε... :lol::lol::lol:

Τωρα η εγω ειμαι αμνησιακό ζωον (που ειμαι , άλλα λέμε) η ΖΖΖ ειναι γατόνι κ δεν έχει απορίες... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυλ :lol::lol::lol::lol: καλέ τι απορίες να έχω? τι εννοείς? με μπέρδεψες με την αμνησία και τις απορίες!!!! Ξηγήσου :D:D

Ναι σήμερα έχω όρεξη!!!!! δεν λέω να το κλείσω!!!! :lol::lol::lol:

Σώκω τώρα είδα και τα υπόλοιπα :oops:

Ο άντρας μου ναι δουλεύει , εγώ έχω σταματήσει απο το τέλος του Νοέμβρη (κάθομαι περισσότερο βεβαια γιατί εκκαθάρισα όλες μου τις άδειες - κανονική, μητρότητας-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα ηταν ξενοπηδηχτουλης θα εφερνε και λεφτα στο σπιτι...χαχαχα....προς το παρον βασιζομαστε μονο το ταμειο ανεργιας...

και μενα θα με χασετε μαλλον πο δευτ πο ξενκιναω δουλεια..εννοω θα με χασετε θα μπαινω 1 φορα την ημερα και οχι 100..

χαρα συνταγη για λεμονοπιτα εβαλε η ζζσζ στο νουμερο 18 στην 94-95 σελιδα νομιζω...

παιδια τελεικα τα ψαρια ειναι γκουμουτσες..παναγια μο...

ρε ιουλια αφου δε στειλαμε φωτο στη ζζζζ..τι αποριες ναεχει;;αφου η μαρια ειναι νιου εντρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο νοσκοκομειο..νοσηλευτρια...ελπιζω να με πανε εντατικη...

να σαι καλα..

που ειναι οι υπολοιπες;;ζζζ εχεισ φειςμπουκ;;σιγα μη δεν ειχες...με 3 μπλοκ και διχως φεις δε γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια ζζζζζ εγω δεν ξερω αν θα υπηρχα απο το φοβο μου....εισαι δυνατος ανθρωπος.... και τη ακριβως τρως στη διατροφη; παως τα συνδιαζεις;

μπραβο...σωσω το σκεφτηκα και αυτο.....

τζουλια εισαι φοβερη...τοτε γιατι λυσαξες για της φωτο; αφου δεν μας ξερεις; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παω να δω τη συνταγη για την λεμονοπιτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα το πιστέψεις αλλά δεν έχω!!!! :shock: χα χα κι όμως έχουμε πει με τον άντρα μου οτι δεν θα φτιάξουμε λογαριαμό στο φέις (δεν θυμάμαι πως ξεκίνησε αλλά μονο οτι αυτό επικράτησε) :lol::lol::lol: έχω όμως twitter :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά δεν ήμουν καθόλου δυνατή (παρόλο που γενικώς είμαι πολύ ψυχραιμη)!!!! Πίστευα οτι μπορεί και να μην τα καταφέρω μέχρι που πήγα να γεννήσω!!! Εκεί δεν με ενοιαζε τίποτα!!! :D Τελος καλό όλα καλά όμως [smilie=love7.gif]

Για την διατροφή εχω βρει ένα site που βγάζει την διατροφή σύμφωνα με τα κιλά σου και το ύψος σου. Σου δίνει πολλές εναλλακτικές κι επιλέγεις εσύ τι θα φας κάθε μέρα!!!! Είναι πολύ καλό! Αν θες σου στέλνω την διευθυνση με πμ να ρίξεις μια ματιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ντιετ απ ,ε;;;και γω μπηκα εκει..και παλι τζιφος...

ενημερωτικα ζζζ εχουμε 2 διαιτολογες στη παρεα..την ιουλια και το μαρακι 78..

αντε ρε που δεν εχεις φεις...

αλλα εχεις τουιτερ;;ψωνιο........... :shock::shock::shock:

παιδια εφαγε μισο ψαρι..το σκασμενο..τι να πω...και αυριο ψαρι και τη πεμπτη θα τη κανω μπιφτεκια..

να σας ρωτησω..αν παω και πω του κρεοπωλη να μου αλεσει για κιμα μοσχαρισιο θα το αλεσει η θα τσινισει;;

γιατ στη θεσ νικη που παει η αδερφη μου τσινανε οι περισσοτεροι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ μανούλες!

Ελπίζω να περάσετε ωραία με τα ζουζουνια σας..

Εμεις καλα..κουραση λίγο με τα τραπεζώματα αλλα ωραία..

Χρονια πολλα στα παιδακια που γιορταζαν...και στη Χρυσούλα..

Είδα τις κάρτες και τις φωτο..ευχαριστω πολύ κοριτσια!

Περασατε ωραια και ζήλεψα..είπα στη Χαρα οτι σας περιμενω σπίτι μου..

Εμεις πήγαμε πλανητάριο και στο Χριστουγεννιατικο χωριο την Κυριακη και δεν μπορεσαμε.. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Σωσώ πότε το έμαθες????? :lol::lol::lol::lol: Α δεν ήξερα οτι έχουμε τους ειδήμονες εδώ!!!!! Σίγουρα η βοήθεια τους είναι πολύτιμη!!!! Ιουλίαααααα (θα με βοηθήσεις ή μου κρατάς μούτρα? :lol::lol: ) Μαρίαααα εδώ είμαι κι είμαι έτοιμη να αδυνατίσω!!!!!

Γιατί να τσινίσει να σου αλέσει κιμά μοσχαρίσιο? Δεν θα το πληρώσεις? Ημαρτον κύριε!!!! Πήγαινε και ζήτα παιδί μου ο,τι θέλεις για να φτιάξεις στο παιδάκι σου. Εμάς πάντως μας πειράζει ο μοσχαρίσιος κι έτσι το γύρισα στον χοιρινό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...