Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

Δεν σήκωσα κεφάλι σήμερα και χθες στη δουλειά.

Πολύ πράμα...

Σόφη δίκαιο έχεις τί να κάνεις! Υπομονή ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα. :)

Ισμήνη με τέτοιο μπουφέ φοβερό να το ξανασκεφτώ μου φαίνεται...

Ο Φιλιππάκος όλο το βράδυ έχε... Ο κώλος του χάλια. Τον πλάκωσα με κρύο νερό μια σουντοκρίμ μια φουζικορ. Άντε να δούμε.

Σωσώ πάρε με μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια και απο μένα!

πωπω βρε Σοφάκι μου περαστικά!

οντως πολύ χαλια να μην έχεις εναν άνθρωπο να σου κρατήσει το παιδί τώρα που είσαι άρρωστη..

υπομονή βρε κοριτσάκι θα περάσει..

να δεις και τι θα σου πει ο γιατρός σήμερα..

Ισμήνη ζωγράφισες πάλι!!

πότε θα προλάβεις να κάνεις τόοοσα πράγματα;

μπράβο σου!

εγώ ξέρεις τι ζήλεψα εκείνα τα χαμπουργκεράκια με τα μπριοσάκια σου!!μιαμ μιαμ!

καλά και για λαχανοντολμάδες τρελαίνομαι..η μαμα μου τους κάνεις θεϊκούς, εγώ δεν τους πετυχαίνω

και γω δε ξέρω τι είναι η μπόμπα..

Νανούκα και σε σένα περαστικά, μήπως είναι καμιά ίωση;

τέτοιες τρέλες κάνουν και τα δικά μου, ένας πανικός..χαχα

Χρυσούλα μου υπομονή με το κοιλιοδουλάκι σου!!

και γω τα δικά μου οταν ξυπνάνε μετά τις 4 τους δίνω γάλα και το πίνουν όλο..μάλλον πεινάνε

τι να πω..

περαστικά και στο Φιλιππάκο!!

πωπω βρε κορίτσια ανάσα δεν παίρνουμε μ' αυτές τις ιώσεις..

τα μωρά τα έχω το ένα στη μαμά μου και το άλλο στην πεθερά μου, είχα πολλές δουλειές το πρωί στην αγορά

έκανα και τη μακαρονάδα μου

τα κορίτσια κοιμήθηκαν κατά τη μία, άργησαν χθες βράδυ πάλι να πέσουν για ύπνο και συμπληρώνουν οι χαδιάρες μου!

σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσω και οιισμηνη σας παιρνω μαζι μου...

φροσω πανε 1 μεραμετα να τα πετυχεις ολα αυτα..ρες ισμηνη πλακαμας;ς κανειςμε το μενουςς

νανα κουνιαδα,ε;;ολο το ξεχναω...

εμεναο λαιμος ψιλογδερνει..

ρε παιδια ξερετε αν η γριπη μενει και κολαει ;;γιαποσες μερες μετα;;

εννοω να εχωτελειωσει με τη γριπη και να κολησω καποιον αλλον γινεται;;

εχουμε και η ηπατιτιδα σε...

σουπερ λεμε..

1 κλεμψιελα και 1 ι1ν1...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΟΡΙ!ΑΓΟΡΙ!ΑΓΟΡΙ! :shock::shock::shock::o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Με ακουσε όλο το ιατρείο!Τινάχτηκα πάνω με το που μου το πε!

Τον νευρίασα κιόλας γιατί 3 φορές του είπα:Μήπως το μπερδεύετε με τον ομφαλιο λώρο;

Οχι!100% σίγουρο!

Αχού!..........ναι ξέρω και συμφωνώ γερό να ναι κι ό,τι να ναι..................

Πάει....η Κρίστυ μου βγήκε Κρίστης!.................

Θα τον σκοτώσω τον άντρα μου!Εχει και γενεθλια σημερα το πουλάκι μου!Αντι να του κανω δωρο μου κανε αυτός!

σαν να το ξερε και το αμαξι μου, μόλις έφτασα στο πάρκινγκ απεναντι απο το ιατρείο, έβγαλε καπνούς!Το πήγα με γερανό συνεργείο!

Μετά τους έβγαλα εγώ τους καπνούς!

Εντάξει πλάκα κάνω...από το σοκ είναι...μεχρι να το συνηθίσω!

Φρόσω......θα σε σκοτώσω κακομοίρα μου!:lol:

Είχες και προαισθημα οτι θα ειχα αγόρι. Τζούλια τι το θελα το σεξ στην ωορρηξία;;;;Αυτός ο επιστημων ειχε δικιο τελικά!

Μου αρεσει που ο γιατρος θυμωσε που του ειπα για το λωρο, κατα τα αλλα μου εδωσε σοβαρη ιατρικη συμβουλη:αν θελω κοριτσι να τρωω 3 μηνες νωριτερα γλυκα και να κοψω τα αλμυρα! :shock:

Αντε τωρα εγω να κανω κουραγιο και να βαλω μπρος και για 3ο! Ποιος μου λεει οτι δε θα βγει γιος παλι!

[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Μαρακι τα ονειρα μεινανε ονειρα!

Περιττο να σας πω οτι δε σας διαβασα, ελπιζω Σόφη να εισαι καλυτερα!Θα σας διαβασω αργοτερα...φιλια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ συγχαρητηρια!!!!!μαρη γερο να ειναι κ ο,τι να'ναι δε λενε!!!!!το εκανε παλι το θαυμα του ο αντρουλης σου!!!κ αυτος ο γιατρος δεν σε συμβουλευε νωριτερα!!!!χαχαχα κ παλι με το καλο ο αγοραρος!!!!

σωσω μεχρι να παθεις ανοσια εκει μεσα θα τα κολλησεις ολα!!!φτου φτου μακρια!!!!

φροσω περαστικα στον μικρουλη σου..αχ μωρε πολυ ταλαιπωρια αυτη η γαστρεντεριτιδα.κανει τον κωλο γαρυφαλλο!!!!

σοφακι περαστικα ρε κοριτσακι..κανε υπομονη..τι αλλο να κανεις μοναχουλα σου εκει περα..κ εγω αν ημουν κοντα σου ειλικρινα θα σου εκανα baby sitting...θα εβαζα τις κορες μας να λυσσανε ολο το βραδυ μεχρι να πεσουν ξερες για υπνο,την γνωστη ωρα ,ξερεις εσυ!!!

κ εμενα χτες βραδυ κοιμηθηκε παλι 12.30!!!!!!κ μαλιστα στην αγκαλια γτ δεν ηρεμουσε διαφορετικα..με φωναζε απο την κουνια κ εκλαιγε!!!

νανα μονο τα αγορακια νομιζεις οτι κανουν τετοια αγρια παιχνιδια?ρωτα κ μας!!!!!

τζουλ καλο το ανεκδοτο αλλα παλιωσε πια!!!!

ζζζζζ θα την φτιαξω κ θα σου πω...ποσα μηλα να παρω???? :oops: δεν εχω ιδεα!!!

χρυσουλα πολυ γαλα ρε παιδακι μου...ειπαμε κ η δικια μου κατεβαζει 300 μλ ακατεβατα αλλα πινει στις 11 το βραδυ κ μετα στις 6 με 7 το πρωι...μαλλον συνηθεια ειναι...

να σου πω..αλλαζουμε παιδια?να εχεις την αγγελικη που ξυπναει στις 10 το πρωι κ να παρω τον θανασακη που ξυπναει απο τις 7 αλλα κοιμαται νωρις...

κ παλι καλα να λες που εχεις βοηθεια!!!!αλλα σιγουρα κανεις κουραστικη δουλεια,ξερω.......

ισμηνη πολυ ωραιο μενου κ πολλα ατομα βρε παιδακι μου!!!!!θα κουραστεις αλλα παλι θα ειναι ολα στην εντελεια!!!!εισαι πολυ καλη νοικοκυρα....

η χαρα που ειναι ρε παιδια???κυνηγαει τον στεφανο μεχρι τη λαμια???? :roll:

αλεκακι δεν εχεις κουραγιο ουτε να μπεις στο μαμμυ??ποιος σε πηζει στη δουλεια να τον σφαξω??

α....το μαρακι απο χτες βραδυ δεν εχει λαπτοπ..ελπιζει αυριο να εχει...τα φιλια της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε Ντομ...

γιος ε;

μ’ αρέσει που όλες είμασταν σίγουρες για την κόρη!!!

χαχαχα!

δεν πειράζει, θα είναι κι αυτός όμορφος σαν το Βασιλάκη σου!!!

Σοφάκι μου!

είσαι καλύτερα;

Ισμήνη δε μου είπες... τι είναι οι μπόμπες;

πού θα τους βάλεις του 50 πουλάκι μου;

και μετά λέτε για το δικό μου σπίτι...

δε σας είπα... χθες παραλίγο να πέσω από τις σκάλες, αγκαλιά με το μωρό.

πήγαινα επάνω για να τον κοιμίσω και μου έφυγε η παντόφλα...

ευτυχώς πρόλαβα να καλύυψω το κεφάλι του μωρού να μη χτυπήσει στο μάρμαρο κι ευτυχώς που δεν κατρακυλίσαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα κατι ξερω και εχω σπιτι φλατ....τι τα θελεις τα πατωματα;;;ποσα εχετε;;; :lol::lol::lol:

αγορι ντομ ,ε;;και οι πλαστικοι πρεπει να δουλεψουν..ασε να παει 18 και να αποφασισιες...

συμφωνεις;;καλε δε με ειπατε ποσο κραταει η ιωση για να μεταδωσεις τον ιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ με το καλό να είναι το παιδάκι σου!!! Ετσι κι αλλιώς η γη πάσχει απο την υπαρξη αντρών κι απο οτι φαίνεται εσύ θα την σώσεις :D:D

Σοφη είσαι καλύτερα? Πες μας τα νέα σου!!!

Σώκω υπομονή θα τα κολλήσεις όλα και μετά θα συνέλθεις :mrgreen::mrgreen:

Νανα η μπόμπα είναι στρογγυλό ψωμί του τοστ (συνήθως μεγαλούτσικο όσο μια πίτα για σουβλάκι) με πάρα πολλές στρώσεις και κάθε στρώση μπορεί να έχει την ιδια ή διαφορετική γέμιση κομένη σε 3 τρίγωνα δεν ξέρω αν σε βοήθησα με την περιγραφή.... στασου πάω να βρω μια εικόνα να σου δέιξω

sdc10599t.jpg&t=1

(απο το συνταγές της παρέας)

Ισμήνη ήδη μου τρέχουν τα σάλια!!! Ξέρω οτι θα έχεις πολύ τρέξιμο και προετοιμασία για να τα προλάβεις όλα!!!! Καλή επιτυχία

Βρε Νάνα πάλι καλά που δεν πέσατε!!!! Κάτι τέτοια τα φοβάμαι γιατί την έχω πατήσει κι εγώ!!!

Καλυψώ γύρω στα 4 με 5 μήλα είναι αρκετά για μια μέτρια ποσότητα μαρμελάδας (ε να την δοκιμάσετε κι όλας να δείτε αν σας αρέσει, μη φτιάξεις ένα βουνό και πάει τσάμπα (που δεν το νομίζω) πάντως αν πάθεις κάτι τέτοιο τη φέρνεις σε εμας :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μαρκατ τα φιλιά μου

Φρόσω μου υπομονή.... Αυτά τα συγκάματα δεν είναι και οτι καλύτερο αλλά θα του περάσει!!! Πολύ σημαντικό με το που τον καταλάβεις οτι τα χει κάνει αμέσως άλλαγμα!!!

Τζουλ καλό :mrgreen::mrgreen:

Χαράαααα μου που είσαι? ? ?

Σε βλέπω να τα χάνεις τα κιλά με το τρέξιμο πίσω απο το Στεφανάκο!!!! :lol::lol::lol: και αν γίνει αυτό να ξέρεις θα έρθω να τον κυνηγάω εγώ μετά :roll::roll::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά πήγα και ξανάκανα αυτό με τον σταυρό...και μου τα γύρισε τώρα!

Πριν έβγαζε αγόρι-κορίτσι-αγόρι.

Τώρα: 3 αγόρια βγάζει! :o:o:o:o:o:o:o:o:o

Εγώ και η Φρόσω!

Ευχαριστώ για τις ευχές!Είμαι όμως ακόμα σοκαρισμένη.

Μηδένα προ του τέλους μακάριζε που λέγανε οι αρχαίοι! (Χρυσούλα,Καλυψώ με παραδέχεστε ε;)

Ααααααααχ.....εγώ και η Φρόσω!Φρόσωωωωωωωωωωωωωω.......................................

Να δεις που θα κανω τη μαλακία πάλι να πάω για κορίτσι και αγόρι θα ξανακάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας

βρε ντομ αντε την εκανε παλι ο αντρουλης σου

εγω θα πεταγα απο την χαρα μου

δεν ξερω πως ειναι τα κοριτσια αλλα για τα αγορια μου θα πεθαινα

αλλο πραγμα το αγορι

αλλα νομιζω κοριτσια οτι οποια εδω φουσκωνει τσουτσουνι θα κανει οπως και να χει

απο οσο θυμαμαι οι κοριτσομανες οι περισσοτερες δεν ανοιξανε το μανουλες Νο 1 μαζι μας οποτε γι αυτο και κοριτσια κανανε :lol:

σοφι μου περαστικουλια σου

πω πω γερο μανικι βρε κοριτσι μου

μακαρι να μπορουσα κι εγω να σε βοηθησω

τι 2 - τι 3 - δεν την φερνεις και την δικια σου εδω; :o

Χρυσουλα μου εμεις ειμαστε εκ γενετις λιτοδιαιτα αγορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν έχω δει ποτέ στρόγγυλο ψωμί του τοστ...

ωραίο φαίνεται πάντως...

χαχα Ντομ.

έχει πολύ πλάκα αυτό με το Σταυρό.

μας το είχε κάνει 1 φίλη και μας έβγαζε αγόρι- κορίτσι- αγόρι...

όταν γέννησα είπα... "ωχ Θεέ μου!!! θα ξαναπεράσω τα ίδια επί 3; δε θα το αντέξω!!!"

οπότε, βγάζω το Σταυρό μου και το ξανακάνω...

από τότε μου βγάζει αγόρι- κορίτσι!!!

στον Πέτρο συνεχίζονται τα 3 παιδιά.

χαχαχα!!!

Σωσώ, δε σου λέω πόσα πατώματα έχει το σπίτι μου... χαχαχα!!!

πάω να κάνω μπάνιο και επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Loion Σωσω , αμα σου μιλαει η εγγυηση οτι δεν χρειαζεται το εμβολιο γαστρεντεριτιδας ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ! τελος !

οριστε και η ανακληση του ! ;)

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=gr

8α σας διαβασω μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολο βλακειες εχει η τβ

ο Στελαρας που εφαγε τον τεραστειο αριθμο των 4 κουταλιων γιαουρτι και 1/2 αχλαδι ολο το απογευμα

ηπιε το γαλατακι του και κοιμηθηκε και τωρα βηχει σαν μουρλο - οι κωλομυξες μου μεσα

ο Νικος εφαγε 1 γιουρτι και ηπιε το περισσοτερο αλλα οχι ολο το γαλατακι του κοιμαται μια χαρα

αχ βαρεθηκα με το σκατοφαγο

ενι γουε-ι

αυριο χαλαρα δεν εχουμε μαθηματα - ευτυχως- λογω απεργιας μμμ

οσο για το εμβολιο σας το ειχα πει κι εγω οτι δεν το ειχα κανει στα παιδια - εαν και ο παιδιατρος ειχε πει να το κανουμε

γενικα φρεσκοφερμενα εμβολια καλο ειναι να αποφευγονται- αυτο λογω εμπειριας στη δουλεια- πολλα εχουν δει τα ματακια μας

οχι οτι θα παθουν κατι φυσικα και αυτα που το εκαναν - απλα ταλαιπωρειτε παραπανω ο οργανισμος τους

να μου πεις κι εγω που τα εστειλα παιδικο και ειναι καθε βδμ αρρωστα;:(

ε τουλαχιστον κανουν φυσικα αντισωματα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε τζουλια ποιος σε ρωτησε γαι το εμβολιο;;; :lol::lol::lol: ασε που το καναμε αυτο νομιζω...

ρε ντομ θα κανεις 3;;;μωρε μπραβο..

νανα πες πσα πατωματα εχετε και ποσα ατομα προσωπικο..

:shock::shock::shock::shock::shock:

εμενα ο σταυρος μου εδεξε 1 κορτσι...και μαλλον εχει δικιο αλλα εγω δε τα πιστευω αυτα..τα θεωρω πολυ χαζα..

και τρεεεεεεεεεεχει η μυξα..

μαρκερ τι απεργια εχει αυριο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

24ωρη τα ΜΜΜ εδω Αθηνα

οποτε ναι μεν θα παω στη δουλιτσα - αλλα χαλαρουητα - νο παιδια - νο πριξιμο :):D

εδω οι σχολες λογω πολυ μικρης προσελευσης μαθητων οταν υπαρχουν απεργιες - στα μεσα μεταφορας- δεν εχουν μαθηματα

εμενα ο σταυρος αν και το εχω κανει πολλες φορες - δεν θυμαμαι ποσα εχει δειξει - εγω παντα 3 ηθελα παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με αγχώσατε με το εμβόλιο βρε κορίτσια...

εμείς το είχαμε κάνει...

τι προσωπικό μωρή τρελή;

μία μαντάμα φέρνω, μία φορά τη βδομάδα...

αν και πρέπει αν σου πω οτι πολλά σπίτια, στην Κύπρο, έχουνε Φιλιππινέζες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τι ανχωνεσαι ρε Μανταμα ? παει το κανε ... ξεκολλα

αχ μανα με τους 7 καμπινεδες ...

Ντομ αγορι δε σε ελεγα ? μηδενα προ του τελους κακαριζε :lol::lol::lol:

Η Καλυψω μου την ειπε... Σαγαπαω μαρη , τι 8υμωνεις ? μου χεις λειψει λέμε!

η ζζζ δε ρωταω ... 8α μαγειρευει παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νανα,,,το εχουμε πει για τις φιλιππινεζες...τι θελεις να μας πεις οτι επειδη δεν εχεις εισαι σουπερ νοικοκυρα και αξια συζηγος και μανα;;

παιδια η μυξα μου φερνει ...οιστρο...

γιατι καλε νανα σε αγχωνει;;

αλλο παλι και αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δε μου χε βγάλει στην αυχενική κορίτσι με ερωτηματικό δε θα μου ρχόταν τόσο απότομο!

Το δεσα σκοινι κορδόνι η κυρία!

Κρίστυ τον ανέβαζα Κρίστυ τον κατέβαζα τον φουκαρά!

Πάρε τώρα ένα Φάνη(μπαμπάς) για να μάθεις κυρά Κυριακή!

Τι του κανα του παιδιού!Εβλεπα το ΄Μπαμπα μην τρέχεις΄ το μεσημερι στο μεγκα και ειχε σκηνη που έβλεπε ο πατερας εφιαλτη οτι ο γιος του ζηταγε απο τον πατερα του στο καταστημα παιχνιδιών κουζινικά!

Αχ ετσι θα το καταντησω το πουλακι μου με τις φαντασιώσεις που ειχα!

Γαμώ το κινεζικο μου ημερολόγιο!Κι αυτό κορίτσι έβγαζε!

Με βαρεθηκατε το ξερω, ειναι μεχρι να ξεπερασω το σοκ!Σε καμια 20ρια χρόνια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zωγραφίσατε πάλι εχθες!!!!

Κάτσε γιατί η σύνοψη είναι σύντομη σήμερα!!!

Το κυρίως θέμα είναι γιατί η Ντομ θα κάνει αγόρι και όχι κορίτσι!!!! (Ψυχολογικά θα του δημιουργήσεις του παιδιού πριν καν γεννηθεί!!!!)

Επεσαν και κάτι ψιλές για εμβόλια και αρρώστιες!!! Και τέλος συμπεραίνουμε οτι όποια συμμετέχει σε αυτό το θέμα έχει ή θα κάνει κατα 99% αγόρι (ακούτε κύριοι γιατροί ? Αυτή είναι η μέθοδος για το αγόρι!!! :lol::lol::lol: )

Τζούυυυυυυυυυυυυυυυυλ δεν μαγείρευα!!!! (πρωτότυπο ε? :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ) διάβαζα την κόρη!!! Εχουμε μπει στις αφαιρέσεις και πρέπει να σκεφτεί ανάποδα τώρα (αγανακτήσαμε να μάθει τις προσθέσεις και τώρα τούμπα ..... αφού την ρωτάω πόσο κάνει 1-1 και μου απαντάει 2 :? εμ βέβαια τρομάξαμε να μάθουμε πόσο κάνει 1+1 και τώρα της τα αλλάζουμε!!!

Αααα να σας πω και το νέο τραγουδάκι που μου τραγούδησε προχθές

Βάζει ο Ντούτσε την στολή του,

και χαλλάει το μαλλί του, μ'όλα τα φτερά, μ'ολα τα φτερά!

και μια νύχτα με φεγγάρι τη γιαγιά του πάει να πάρει απ'το σινεμά, απ'το σινεμά

:blink::blink::blink: μα τι παιδεία!!!!

Σήμερα μάλλον ψάρι έχει το μενού με λαχανικά!!! Ειδωμεν

Καλημέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι βλέπω λογικά όλες μαζί θα το πάρουμε τέλος του μήνα που μπαίνουν τα επιδόματα    εγώ δεν δικαιούμαι κάτι άλλο πέρα από το επίδομα γέννας 
    • Όχι μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να τον ταίσω γτ βγαίνουμε αφού θηλάσω! Ούτε αλλαγή πάνας! Αγχώνομαι λίγο αλλά θα γίνει και αυτό!
    • Οχι δεν την έχω δοκιμάσει εκεί στον γάμο θα την χρησιμοποιούσα πρώτη φορά δεν ξέρω αν είναι βολική παντως με σεντονάκι κουβεντούλα δεν έχω βολευτεί 
    • Κι εμένα το Ι - Μέλανι μου φαίνεται σωστότερο, γιατί πάντοτε υπερτερεί η απλούστερη ορθογραφία στα ελληνικά.  Αν το γράψεις με η, παραπέμπεις στο Μελάνη (δεν το γνωρίζω ως όνομα), αυτόματα αλλάζεις το όνομα της μικρής, γιατί όπως λες κι εσύ και όπως ειπώθηκε, άλλη σημασία έχει το Μελάνη και άλλη το Μελπομένη. Παρεμπιπτόντως το θηλυκό του αρχαίου μέλας είναι μέλαινα. Μάλλον απλουστευμένο το χρησιμοποιούν οι Κύπριοι.  Κι εγώ πάντως Μένη ή Μέλπα ξέρω ως υποκοριστικό της Μελπομένης. Πολύ μελωδικό όνομα. Να την χαίρεστε!
    • Εμ γι' αυτό μου χτύπαγε η καμπάνα εμένα με τη συζήτηση που είχαμε σε προσωπικό επίπεδο. Αλλά, μην ξεχνάς πως κι εμένα η εγκυμοσύνη μου, με βρήκε σε περίοδο ανεργίας και μέχρι στιγμής μια χαρά έχω καταφέρει να τα βολέψω. Από πέρυσι το Δεκέμβριο περνάω την ΠΙΟ ευτυχισμένη περίοδο της ζωής μου!!! Υ.γ. η φωτογραφία είναι από την Κυριακή που μας πέρασε και γίναμε ενός μηνός!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...