Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια καλημερα...

εμεις καλα...ευτυχως δε δουλευει ο αντρας μου και ασχολειται με το παιδι και εγω μαγειρευω και λιγο καφε και λιγο μαμυ...δουλευω ενα 2-8 και ολα μπηκαν ξανα σε εναν ρυθμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία είναι που μπορεί και σε βοηθάει!!!! Είναι μεγάλη ξεκούραση (ή κούραση αν έχεις να κάνεις ένα σωρό δουλειές :lol::lol: ) Ευτυχώς εγώ εχω τα πεθερικά μου δίπλα, τα πήραν κι έτσι έκανα ένα συμμαζεμα λίγο ξεσκόνισμα, σκούπισμα , σφουγγάρισμα και ευτυχώς δεν έχω μαγείρεμα γιατί έχει μείνει αρκετό φαί απο εχθές!!!! :roll::roll:

Τώρα μου έχει μείνει ο νεροχύτης , ο οποίος έχει μαζέψει πάλι ένα σωρό πιάτα αλλά θα κάνω διάλειμμα!!!! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρα δεν εχω παραπονο..εχω και απο τον αντρα μου βοηθεια και απο τους γονεις μου...αν παραπονιομουν θα ημουν αδικη...ο αντρας μου πολλες φορες μαγειρευει κιολας για την επομενη μερα τα απογευματα που εγω δουλευω και αυτος τα εχει κενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!!!!

ειδατε η Λοβυ γεννησε μετα απο καισαρικη με φυσιολογικο! Σουπερ! Πρεπει να ητανε πολυ μαγκας ο γιατρος της και πολυ καλη η μαια! Χιλια μπραβο! Και ητανε και κοντινο χρονικο διαστημα! Πολυ συγκινήθηκα!

Φιλια σε ολες! Παω να ταισω φρουτοκρεμα. Θα φαει? :?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Σημερα βγαζει μυξα μονο απο το ενα ρουθουνι.... Μακαρι να βελτιωθει να μη παρει αντιβιωση τε γμτ.

Αυτα.. επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααα

εμεις τα ιδια, τωρα τον βαζει ο αντρας μου για υπνο, παω να απλωσω τα ρουχα τα εχω απο χθες...και μετα μαγειρεμα...γκρρρρρρρ

χρυσουλα μου τι κανεις;

καλε ζζζζ ειμαστε φιλεναδιτσες τωρα; χαχαχαχαχαχα

πατριωτισα μακαρι να περασει γρηγορα και να μην παρετε αντιβιωση ειναι μαρτυριο να τον ξυπνας το βραδυ για να πιει....εγω το λυπαμαι καθε βραδυ τα ιδια..... :cry::cry::cry::cry:

ισμηνη ποτε θα κανονισουμε για καφεδακι; να γινουμε καλα πρωτα.... ωραια θα ειναι μια συναντηση παλι ολες μαζι εεεε; ζζζζ τη λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τσουπρίτσες μου!!!

εγώ ετοιμάζομαι να φάω τη σαλατίτσα μου και το κοτομπιφτεκάκι μου!!!

μιαμ μιαμ μιαμ!!!

Μπράβο στον άντρα σου Χρυσούλα!

κι αφού σε βοηθάει και αφού ο Θανούλης προχωράει πολύ γρήγορα... μήπως να έκανες και το δεύτερο;

χαχαχα!

σήμερα είμαι καλύτερα!

Σωσώκα δεν ξεκίνησα το 2ο...

ακόμη δεν τέλειωσα τις επισκευές μου!!!

χαχαχα!!!

άντε, σας αφήνω για να φάω!!!

θα τα πούμε μετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαιιιιιιι είμαι μέσα για την συνάντηση!!!! Μόνο που έχω ένα προβληματάκι!!! Δεν οδηγώ :?:?:o:o και ο άντρας δουλεύει πολλές ώρες συνήθως κι έτσι είμαι λίγο εσώκλειστη!!! Ομως έχω την λύση!!!! Μπορείτε να έρθετε εδώ!!! Είσαστε όλες καλεσμένες και αν μαζευτούμε και πολλές έχει και μια φανταστική καφετέρια εδώ κοντά (θα βλέπουμε θάλασσα σας το υπόσχομαι :lol::lol: ) Αν σας βολεύει απογευμα κατάλληλες ημέρες είναι ή Τετάρτη ή Παρασκευή (όχι όμως αυτή γιατί γιορτάζει κι ο άντρας!!!! :lol::lol: )

Για να δούμε συμμετοχές!!!

Μαράκι περαστικά γρήγορα στο μικρούλι σου!!!

Νανούκα γειάααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας...

μια χαρα τα νεα της φροσως..αντε να ηρεμησει λιγακι ο μικρουλης απο τις συνεχεις αρρωστιες...περαστικα!!!

μαρακι περαστικα κ σε εσας...ειναι ατιμες οι μυξες αλλα θα τα καταφερετε βρε!!!!

χαρααααα........μη σε αγχωνει το περπατημα....τωρα που εγινε η αρχη δεν θα το ξεχασει ..απλα καθε μερα θα κανει προοδους..κ πριν το καταλαβεις θα τρεχει!!!!!!

σοφακι μπραβο που ειστε καλυτερα..περιμενουμε κουτσομπολια της συναντησης!!!!

ισμηνη κ εμενα μου φαινεται πολυ μικρη η αγγελικη για γιο γιο..βεβαια δεν την εχω δοκιμασει κιολας να δω τι θα κανει απλα φοβαμαι μην το παρει με κακο ματι κ μετα δυσκολευτουμε περισσοτερο.αλλα δεν βιαζομαι.το καλοκαιρι ισως..

νανα οκ ο ανθιμουλης με τον πυρετο?

ζζζζζ που μενεις?????

εγω δεν εχω βοηθεια στο σπιτι κ ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες..χτες βραδυ κρατησε πρωτη φορα ξυπνια τη μικρη για να παω για ενα κρασι με τις φιλες μετα απο τοσους μηνες.η μικρη γκρινιαζε,με ζηταγ,εκλαιγε,τελικα κοιμηθηκε στις 11!!!!!

εχω πολυ μεγαλο προβλημα με τον υπνο της πλεον.την ξυπναω νωρις το πρωι,την ξυπναω το μεσημερι πριν ξυπνησει απο μονη της κ το βραδυ παλι δεν κοιμομαστε νωρις.την λιωνω στο παιχνιδι.τι αλλο να κανω????

τωρα επεσε ενω ηταν λιωμα με κλαμματα παλι.

της φωναξα κ τωρα το εχω σκυλομετανιωσει κ στενοχωριεμαι τοσο πολυ.

γτ να μην εχω περισσοτερη υπομονη?

γτ να μη μπορω να ελεγξω τα νευρα μου?

ειμαι σκατα!!!!φακ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλυψώ μου μη στεναχωριέσαι!!! Ολες τα έχουμε περάσει αυτά!!! Παιδάκια προσκολημένα επάνω μας (πολλές φορές φταίμε κι εμείς χωρίς να το καταλαβαίνουμε γιατί τα έχουμε αγκαλίτσες και φιλάκια πολλά τα ζουζουνάκια μας αλλά πως να κάνουμε αλλιώς) Μάλλον είναι το πρώτο σου αυτό ε? (συγχώρα με αλλά σαν καινούρια δεν τα θυμάμαι όλα :oops::oops: ) Λίγο υπομονή θα κάνεις και σου υπόσχομαι οτι δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα ακόμα κι όταν μεγαλώσει :lol::lol: Η κόρη μου είναι 6 χρονών κι ακόμα είναι κολλημένη επάνω μου!!! Αν λείπω εγώ την πιάνει μελαγχολία και θέλει να κοιμόμαστε αγκαλιά!!!! (Πράγμα το οποίο έχουμε πια αφήσει στην άκρη με πολλή μεγάλη δυσκολία)

Οσο για το που μένω !!!! Παραδίπλα απο τους λύκους ....... με τις αλεπούδες :lol::lol: Στη Νέα Μάκρη!!! Πάντως το παραλιακό το κρατάμε ....... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τη σκέψη σας και για τις ευχές σας! :)

Γυρίσαμε το πρωί αλλά περάσαμε πολύ δύσκολες ώρες, όπως σας έγραψε και η Αλέκα.

Η αναισθησιολόγος δεν δεχόταν να ναρκώσει το παιδί γιατί ήταν πολύ επικίνδυνο. Χαρακτήρισε την κατάστασή του σαν βαριάς μορφής λοίμωξη (φανταστείτε ότι έτσι ζούσε τους τελευταίους 4 μήνες).

Ο ωρηλάς έλεγε ότι το παιδί δεν έχει άλλη ίαση από την εγχείρηση.

Τελικά δεν είχε αυξημένα λευκά, το πλακώσαμε όλο το βράδυ με φάρμακα και εισπνεόμενα και πήγαν όλα καλά.

Επί μισή ώρα τραβούσαν φλέγματα από τα πνευμόνια. Το παιδί σε λίγο καιρό θα είχε πρόβλημα μέχρι και καρδιακής ανεπάρκειας...

Μόλις μου τον έδωσαν ένιωθα ότι είχε ξαναγεννηθεί. Ήταν ροδαλός και η φωνή και το κλάμα του διαφορετική! Θα πάρει λίγο χρόνο να συνηθίσει τη νέα ανατομία του στόματος του. Να μάθει ότι έχει και μύτη. Τα κρεατάκια τα άτιμα είχαν γίνει τάπα στη μυτούλα του.

Χθες όλη την ημέρα ήταν πολύ ζωηρός. Όλα τα παιδιά είχαν ξεραθεί από τη νάρκωση κι αυτός έκοβε βόλτες στους διαδρόμους, έπαιζε, φώναζε, γελούσε. Οι νοσοκόμες γελούσαν αλλά μετά ανησύχησαν. Έφεραν γιατρό να τον δει κι ο γιατρός γέλαγε και τον έκανε γούστο. Αν δεν είναι λέει αυτός ζωηρός ποιος θα είναι;

Τελικά κοιμήθηκε στις 9 το βράδυ, ξύπνησε πάλι στις 12 και ξανακοιμήθηκε στις 4.

Εγώ εννοείται τσακισμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάρηκα πολύ με τα νέα για το Στελακο. Τον σκεφτόμουν πολύ τη Δευτέρα...

Περαστικά σε όλα τα άρρωστα μωράκια.

Μια συμβουλή Μαράκι (αν θες την ακους αν όχι πετα την): δώσε στο παιδί αντιβίωση. Για μια φορά δεν συνηθίζει ο οργανισμός. Είναι κρίμα να ταλαιπωρείται. Αν οι μυξούλες γυρίζουν πίσω, όπως του Χριστόφορου, θα σου κάνει βρογχιολίτιδα και μετά θα έχει ευαισθησία.

Το γιογιό είναι καθαρά θέμα συναισθηματικής ωριμότητας του κάθε παιδιού. Άλλα τα κόβουν στα 2 άλλα στα 5. Ο δον μόλις γεννήθηκαν τα μωρά, μου λέει εγώ δεν είμαι μωρό και πέταξε μόνος την πάνα. Και ήταν μόλις 2. Το γιογιό το σιχαινόταν, πήγε κατευθείαν στην τουαλέτα και χωρίς τη στεφάνη. Όμως στην αρχή φοβάταν όταν έκανε κακά. Τα έκανε και έφευγε τρομοκρατημένος. Οι ψυχολόγοι λένε ότι νιώθουν πώς αποχωρίζονται ένα κομμάτι του εαυτού τους κι αυτό τα τρομάζει.

Του εξήγησα ότι θα πάρουν μια βαρκούλα και θα πάνε στη θάλασσα να κάνουν μπάνιο και θα τα βρούμε το καλοκαίρι :roll: κι έτσι ησύχαζε. Σκατοσυζήτηση :lol: .

Με τα μωρά δεν αγχώνομαι καθόλου. Μπορεί το καλοκαίρι στη θάλασσα να αρχίσουμε με τα τσίσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο φροσω μου τελος καλο ολα καλα...

ζζζζζ εγω ειμαι μεσα, γειτονισες ειμαστε ετσι κι αλλιως, πιστευω να γινουμε γρηγορα καλα...και να τα πουμε απο κοντα.... :D:D:D:D:D:D:D:D

μα βρε μαρια κανει βηματακια, αλλα εκει που παει να κανει βηματακια, αρχιζει το μπουσουλημα παλι....βαζει το κεφαλι μπροστα και τρεχει...δεν νονιζω αλλο παιδακι να μπουσουλαει τοσο γρηγορα, αφου σκεφτομαι να τον παω σε αγωνα μπουσουληματος, σιγουρα θα παρουμε το πρωτο βραβειο :D:D:D:D:D τι αλλο να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3ο και τελευταίο :lol::shock: .

Θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαίτερα την Αλέκα μέσα από δω.

Είναι μια κοπέλα που δεν μας έχει δει ποτέ όμως το ενδιαφέρον της για το Χριστοφοράκο ήταν τουλάχιστον συγκινητικό...

Ειλικρινά η αδελφή μου και η Αλέκα μας σκέφτηκαν τόσο πολύ.

Αλέκα ο Χριστοφοράκος σε χιλιοευχαριστεί για την αγάπη σου!

Κι ένα μεγάλο πολύ μεγάλο ευχαριστώ και στη Χαρά που παρόλο που ταλαιπωρείται με το Στεφανάκο είμασταν κι εμείς στις σκέψεις της.

Τα τηλεφωνήματά σας με στήριξαν πάρα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσω σημασια εχει οτι ο χριστοφορακος ειναι καλα..

περιμενω να γινουμε καλα, να παμε στον παιδοτοπο( της φροσως) που λεγαμε... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:-h:-h:-h:-h:-h παω για τσιγαρο, αποψε ο πετρος ειναι βραδυ θα τα πουμε πιο αργα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο μας...

καλυψω δεν εισαι καθολου φακ..μην ακουω παπαρ..

εγω να δεις καμια φορα πως της φωναζω για το φαγητο..ειναι και της δουλειας ...και γω το μετανοιωνω μη νομιζεις..

απλα βλεπςω οτι συνεχιζει και δε τρωει..και σημερα δεν ηθελε ουτε το αυγο..

δεξερω ..μου κακοφαινεται που δεν εχωζοριστει καθολου με τη μικρη..

μην εισαι χαζη..ξεκολα...απλα ειναι...πουτανος...δικα σου λογια.. :lol::lol::lol:

μαρακι πυωση ρινιτιδα καναμε και μεις..και εννοειται δτα κπΚΙΑ ΩΤΙΤΙΔΑ..οποτε ..προσοχη..

φροσω καλα κανεις και στολιζεις την αλεκα...

ειναι μανα σε αυτα..ασε που ειναι καιφιλη μου...

οποτε...κατι ξερω κατι ξερω..

και η χαρα φιλη μου ειναι..

και ολες σας..αι σιχτιρ!!!

και γω για το γιογιο δε βιαζομαι..την εχω παρει στεφανη και την βαζω μονο 1 φορα την ημερα να συνηθισει..δεν εχει κανει ποτε τσιτσα εκει..

καθομαστε 2 λεπτα κια κατεβαινουμε ..αυτο..δ

δεξ ερω αν ειναι μαλακια..

εκανα μακαρονια..αυριο θα της φτιαξω μπιφτεκια..ελπιζω να φαει..

εκανα κεικ..εφαγα το μισο..ασχετο..

η δουλεια καλα..

καλα νομιχω οτι δε θα τα μαθω ποτε..

εχει πολυ πραμα..

αυριο καθομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια καλο ρεπο, αυριο θα σε εχουμε ολη μερα... :D:D:D:D:D

εγω ευτυχως δεν εχω θεμα με το φαει...εχω με το περπατημα..θα περπατησει;

θα σκασω κανει βηματακια..σκαρφαλωνει στον καναπε, στο τραπεζι, κανει ακροβατικα, οτι μ...@@κια φανταστεις εξω περπαταει και μεσα ψιλοπραγματα... [smilie=cussing.gif][smilie=cussing.gif][smilie=cussing.gif][smilie=cussing.gif][smilie=cussing.gif]

σημερα τσακισα μια καρμποναρα ηπαλιο :@):@):@)3:-O3:-O3:-O3:-O και εχω τυψεις..απο αυριο αρχιζω διαιτα....για να δουμε θα τα καταφερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώωωωωωωωωωωωωωω!!!! Μπράβο τουλάχιστον θα σε ευχαριστήθουμε αύριο!!!! χι χι χι (λες και δεν έχουμε κι άλλες δουλειές 8-)8-):lol::lol::lol: )

Γι αυτό κι εγώ έκοψα να φτιάχνω γλυκά και λιχουδιές γιατί τα έτρωγα τα περισσότερα μόνη μου μέχρι να έρθουν κι οι υπόλοιποι να φάνε :lol::lol::lol:

Με αυτό τον τρόπο τουλάχιστον δεν πήρα αλλα κιλά :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα κοριτσια με ολα αυτα ξεχαστηκα.....

ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΡΚΕΡ ΜΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟΟΟΟΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

πηγα στον οαεδ ολα οκ!!! θα περνω 495,75 το μηνα μεχρι τον νοεμβρη..ολα καλα δοξα το θεο.....

αυτα παω για τσιγαρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σώκω φτιάξε αυτά τα πανεύκολα παξιμαδάκια και θα με θυμηθείς!!!! Είναι τέλεια και το σπίτι μοσχομυρίζει !!!!

Κορίτσια αν αποφασίσετε τελικά να με επισκεφθείτε (γιατί βλέπω οτι το ξεχάσατε :twisted: ) αυτά θα σας φτιάξω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πιο λογο ευχαριστεις τη μαρκερ;;;;για πες μας....γιατι καποιοι δε ξερουν.... :o:o:o:o:o

εγω ζζζζ κανω γλυκα..και ξερω..αηστε με...απο δευτερα..

αυριο μπορει να παμε μεσημερι εξω γι φαγητο με κατι φιλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μαρκερ με βοηθησε να μπω στο ταμειο ανεργιας....

οταν ημουν σε απογνωση, που στην δουλεια μου δεν μου εκαναν απολυση....

η μαρκερ μου εστειλε ενα μηνυμα, και μου ειπε οτι μπορει να με βοηθηση,

και ετσι εγινε.....

εγινε προσληψη στην εταιρεια του αντρα της, για ενα μηνα, οπου εγινε και η απολυση, κατεθεσα τα χαρτια στον οαεδ...και επεσα σε ταμειο ανεργιας.....

και τωρα δοξα το θεο ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

η φροσω διαβασα ολα καλα μπραβο αντε περαστικα να ειναι για ολους

βλεπω γλυκ23ατζοπαρεα ειμαστε

εγω τρωω σα βοδαρα 2 μερες τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...