Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ2009-ΝΟ19-ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΙ


Recommended Posts

Βαγκ καλημερα...

εγω θεωρω οτι τα 2.5 ειναι αργα..

και εγω στην αρχη ημουν εκπληκτη αλλα τωρα το συνηθισα...το καλυτερο ειναι οτι κλεινει και τα ποδαρακια του οταν τα κανει...

σε τετοια πραγματα βεβαια κρινεις απο το παιδι..η μαμα μου σε τετοια πραγματα ειναι της παλιας σχολης , επεμεινε και τελικα τα καταφερε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό Χρυσούλα!!!! Κι εγώ πίστευα οτι είναι νωρίς αλλά και νωρίς να μην είναι με το θηρίο που έχω αν το βάλω σε γιο γιο απο τώρα είναι ικανός να κάνει την ανάγκη του και μετά να τα σκορπίσει όλα χωρίς να μπορούμε να τον σταματήσουμε!!! Θηρίο κανονικό!!!! Οπότε κι εγώ καλοκαιράκι θα ξεκινήσω!!!! Η μάλλον τώρα που το ξανασκέφτομαι μπορώ κάποιες φορές μέσα στην ημέρα να τον ξεκινήσω για να συνηθίζει (τουλάχιστον τις ώρες που ξέρω οτι τα κάνει σίγουρα!!!!)

Βρε παιδιά ο μικρός μου έχει κενώσεις 4 με 5 φορές την ημέρα!!!!!!! Εσάς κάνουν τοσα πολλά κακά?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δημητράκι, μας έλειψες!

Μάρκερ μου όλα καλά!

να ήταν το τελευταίο σας!

άντε, περιμένουμε και τα νέα του Χριστοφοράκου.

Για το τσιγάρο που λέτε...

οι φίλοι του Πέτρου, το σέβονται από μόνοι τους και δεν καπνίζουν μέσα στο σπίτι.

αλλά για τις γόπες, έχεις δίκιο Μαράκι.

προχθές που τον πήγα στο πάρκο, ήθελε να πιάνει τις γόπες που έβλεπε κάτω.

μήπως έπρεπε να το απαγορεύσουν και σε δημόσια πάρκο;

λέω εγώ η αντικαπνίστρια... χαχαχα!

ξέχασα να σας πω...

το μμρ το είχαμε κάνει από την προηγούμενη φορά.

καλύτερα γιατί θα αγχωνόμουνα...

χθες κάναμε του πνευμονιόκοκκου και σήμερα έχει πυρετό.

πρώτη φορά που μου κάνει πυρετό...

όσον αφορά το γιο γιο... ξέρω αυτά που είπε και η Βαγκ.

πιστεύω οτι το κάθε μωρό έχει τους δικούς του ρυθμούς και ακολουθείς ανάλογα, όπως είπε η Χρυσούλα.

εγώ προσωπικά, δε βιάζομαι για κάτι τέτοιο.

και ο αδερφός μου τον βάζανε από πολύ μικρό (πριν χρονίσει) να κάνει τα κακά του... αλλά τελικά καθάρισε εντελώς στα 3 του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια και ο δικος μου ειναι πολυ ζωηρος αλλα το ξαναλεω συνηθιζει σιγα σιγα ετσι...

εμενα μονο μια φορα κανει κακα...μετα το μεσημεριανο...μερικες φορες κανει και μετα το φρουτο..

παιδιατρο πηγαμε και εμεις χθες αλλα για εμβολιο θα ξαναπαμε Πεμπτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκιο γκιο ακουω...εμεις εχουμε ενα στο οποιο βαζουμε τις κουκλες μας κ κανουν...τσσσσσσσσσ....εχει καταλαβει οτι εκει κανεις κακα κ τσισα αλλα δεν εχουμε κανει ακομα προσπαθεια...αν κ η πεθερα μου μου ειχε πει το καλοκαιρι οτι την ειχε βαλει 2 φορες κ εκανε τσισα....φαντασιοπληξιες!!!!

παντως την εχω μαθει οταν κανει κακα κ σφιγγεται επιδεικτικα-παιρνει ενα υφος!!!!!-οποτε καταλαβαινω ποτε τα κανει....κ καμια φορα της λεω κανε κακα κ αρχιζει κ σφιγγεται κ κανει στα αληθεια!!!!!οποτε μπορει να κανω καμια δοκιμη σε κανα μηνα.

για τα τσισα οπωσδηποτε αργοτερα που θα μπορει να καταλαβει ποτε κανει κ ποτε θελει να κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο δικος μου 3 φορες τα κανει την ημερα. η μικρη 1 και αν, σπανια, δεν κανει μια μερα, κανει 2 την επομενη.

σημερα επιδη ξυπνησαν αργα απο τον πρωτο υπνακο δεν τα εδωσα οπως παντα φρουτα+φρουτοκρεμα αλεσμενα, γιατι δε θα πεινουσαν για το μεσημεριανο. τους εδωσα κοματια μεγαλα να δωγκωνουν αχλαδι και μπανανα και σε μικρα κομματακια πορτοκαλι.

ο Σπυρος εφαγε, κανονικα θα ελεγα, για πρωτη φορα. εφαγε μιση μπανανα, 1 αχλαδι μικρο και 3/4 πορτοκαλι. η μικρη τα μισα. αλλα την πονανε και πολυ τα πισω δοντια που βγαζει. ειναι κανονικη ποσοτητα, εσεις που τα δινετε κομματια;;;

καλα το ποσο χαλια γινανε βεβαια..... ολα τα ρουχα τους αλλαξα.

ο Σπυρος εδειχνε πολυ χαρουμενος και περιφανος. τους ελεγα και ολο μπραβο κλπ...

τη ΜΑριαννα δεν τη βλεπω ακομα ετοιμη για μασουλημα...

οποτε συνεχιζουμε το αλλεσμα...

κανενα νεο απο Φροσω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα δεν θα ερθει το καλοκαιρι.....? τελος οι πανες !!!!!

θα το προσπαθησω οπως κ να εχει!

στην Μαρια 18μηνων αρχησαμε κ σε ενα μηνα τα βγαλαμε!

το καλοκαιρι ειναι η καλυτερη περιοδος ,με το βρακακι ολη μερα χωρις χαλια στην αυλη ολη μερα ,τι θα κανει θα το μαθει ,θα βλεπει κ την μεγαλη τι στο καλο!

ξερετε τι κανει η δικια μου?/οταν εχει νευρα πχ.θελει κατι κ δεν το δινει η μεγαλη...χτυπαει το κεφαλι της οπου βρει :o το πατομα< στο τραπεζι! φρικιαστικο ειναι κ μετα φυσικα κλαιει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες.Μπηκα μια στα γρηγορα τωρα που κοιμαται.Αυτες τις μερες δεν ξεκολλαει απο πανω μου.

Εμεις ειμαστε καλυτερα αρχισαν να φευγουν τα σπυρακια και επανηλθε και η ορεξη μας το πρωι εφαγε ολη την φρουτοκρεμα της.

Φροσακι περιμενουμε νεα σου ελπιζω να πηγαν ολα καλα.

Σωσω καλη αρχη στην δουλεια δεν σε φοβαμαι θα τα μαθεις ολα στο φτερο.

Χρυσουλα μας ελειψες πολυ αντε να μπαινεις συχνοτερα!Μπραβο ο Θανασακης και γιο γιο?Πολυ μπροστα απο την εποχη του! :lol:

Δημητρακι χαιρομαι που ειστε καλα.

Μαρκερ περαστικα στον Στελακο μας ελπιζω να μην ποναει μετα την εγχειριση.Μεγια το νεο σας πουλακι :)

Για οτι αλλο ξεχναω συγχωρεστε με ειμαι και αυπνη.

Συμπεθερα μου??????ολα καλα????Α τωρα που ειπα συμπεθερα χρωσταω και εντυπωσεις απο την συναντηση αλλα καλυτερα βραδακι με ηρεμια για να γραψω πολλα!!! :D

Σας φιλω για την ωρα.Παω να φτιαξω αυγολεμονο.Κοτοσουπα σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόφη χαίρομαι που είναι καλύτερα το μαναράκι σου!!!!

Κορίτσια να σας δείξω κι εναν καμβά που έφτιαξα για την αδερφή μου και τον γαμπρό μου!!! Είναι ο πιο ξεχωριστός που έφτιαξα για πρωτοχρονιάτικο δώρο γιατί ήθελα να είναι κάτι που θα τους ευχαριστήσει για το καινούριο σπιτικό τους!!!

Εδώ είναι η ανάρτηση στο μπλογκ μου που δείχνει τις φωτογραφίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

τι γινεται καλε εδω πως τις γεμιζεται ετσι τις σελίδες

εμεις ανορεξιες και σημερα

αντε να δουμε

Φροσακι μου καλη επιτυχια

ολα ελπιζω να πηγαν καλα

\ειμαι σιγουρη δλδ οτι πηγαν

σημερα βγηκαμε για καφε και μαζι ο Στελιος που δεν τον πηγαμε παιδικο μπας και ποναει ο μικρος μας

τι να ποναει δλδ

την γκρεμισε την καφετερια :lol:

οσο για τα τσισα κι εγω με το βγαλω χαλι

θα αρχισω γιο γιο δεν το συζηταω

ειναι και οικονομικο το θεμα ;)

ρε γμτ μου

εβαλα αντιβαιρους στο πισι και μου μλποκαρει τα ολες τις σελιδες ως λινκ

τα νευρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls

ο χριστοφορακος μια χαρα. 9 και κατι που μου στειλεη φροσω μηνυμα ειχε ηδη ξυπνησει και ηταν μια χαρα.

ειχε μονο λιγα νευρακια αλλα αργοτερα του περασανε.

τον καημενουλη οση ωρα τον εγχειριζανε του βγαζαν με σωληνακι υγρα_μυξες(κατι τετοιο τελοσπαντων) απο τα πνευμονακια.

η φροσω ειπε οτι αλλαξε η φωνουλα του και το κλαμα του χεχεχεχεχε δεν τον καταλαβε καποια στιγμη.

τωρα ομως πρεπει να μαθει και παλι να αναπνεει απο την μυτουλα.

αντε τελειωσανε τα χειρουργεια. μακρυα απο ολες μας

εμεις αυριο πρωι εχουμε ραντεβου στο παιδοδερματολογικο, αν και ειναι καλυτερα σημερα. απλα ειναι σαν μαστουρωμενος λογω φενιστιλ.

πηρα για ραντεβου στο νοσοκομειο και μου λενε παρασκευη. αχχχχ λεω παρασκευη γυρναω στην δουλεια και δεν μπορει καποιος να τον φερει.

εεε δεν πειραζει λεει αυριο στις 9 50. εεεεεεεεε γιατι δεν το λες απο την αρχη βρε χρυσο μουυυυυυυυυ???????

δημητρουλα χρονια πολλα σας.

σοφακη αντε και αυριο ακομη περισσοτερο φαγακι και υπνο το βραδυ.

τζουλια του δωσες καμια και σε πηγαν μεσα? που εισαι καλε?

χρυσουλα μου φιλια οπως και σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσω μπραβο πολυ το χαρηκα που ολα πηγαν καλα!!!!!

κοριτσια ο στεφανος ειναι καλυτερα αλλα η μυξα δε λεει να φυγη....με το περπατημα μεσα στο σπιτι λιγο περπαταει και περισσοτερο μπουσουλαει, δεν ξερω τι να κανω να περπατηση....

δημητρακη καλως ηρθες και χρονια πολλα.....

αλεκα θα σε παρω αυριο να μου πεις για το μικρο...

συμπεθερααααααααααααα

εγω κοριτσια με το τσιγαρο δεν θελω μεσα στο σπιτι τωρα με το παιδι, και εγω που καπνιζω βγαινω εξω, δεν μου φταιει η καρδουλα μου σε κατι, και οταν παμε εξω, πηγαινω σε σημειο που ειναι ανοιχτα να μην εχει τσιγαρο..αυτα...

ζζζζζζζζζ που εισαι καλε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαράααααααααα εδώ είμαι!!!! Γυρνώ δεξιά κι αριστερά σήμερα!!!! Νιώθω πολύ κουρασμένη και τα μάτια μου είναι κατακόκκινα!!!! Ονειρεύομαι ύπνο κάνα 3ήμερο :lol::lol::lol: Απλά μου βγαίνει η κούραση όλων των ημερών!!! Μαγειρέματα, κατασκευές, παιδιά, σπίτι με εξάντλησαν :roll::roll:

Χαίρομαι που ο Στεφανάκος πάει καλύτερα και μη στεναχωριέσαι θα περπατήσει! Την αρχή την έκανε!!!! Τώρα είναι θέμα χρόνου να καταλάβει το σωστό!!!! Απλά όταν μπουσουλάνε συνήθως τους αρέσει γιατί είναι πιο σταθερό απο το περπάτημα!!!

Ο δικός μου-δεν ξέρω πως- δεν μπουσούλησε καθόλου, κατευθείαν περπάτησε !!! Στην αρχή τον κραταγαμε απο τα χεράκια (αλήθεια είναι οτι δεν τον άφησα καθόλου να μπουσουλήσει αλλά μου βγήκε η μέση :? ) και στην αρχή του κράταγα και τα δυο χερια μετά μόνο το ένα και τώρα είναι ένας μήνας που περπατά χωρίς να τον κρατάμε!!! Βέβαια είναι επιρρεπής ακόμα σε πεσίματα και είναι και τρεχαλίτσας οπότε τον έχουμε περιορισμένο!!!

Σήμερα ούτε ο δικός μου καλοέφαγε!!! Την μισή φρουτόκρεμα (γύρω στα 200 γρ.) Μεσημεριανό 5 κουταλιές (γίγαντες πρώτη φορά και όχι αλεσμένοι-αυριο θα δοκιμάσω να τους αλέσω για να δω αν θα τους φάει) και απόγευμα την μισή του κρέμα γύρω στα 120 γρ. Γάλα κανονικά 240 πρωί και βράδυ!!! Βέβαια βγάζουμε δοντάκια δυο κάτω και όλο έχει ένα μπιμπερό ή μια πιπίλα και τα τρίβει!!!

Πάντως είναι μερικές φορές που θα ήθελα να πάω στη δουλειά βρε παιδιά!!!! Νομίζω οτι με εξαντλεί το σπίτι!!! Απο την άλλη τι καλύτερο να μεγαλώνεις τα παιδάκια σου όπως θέλεις και να τα ευχαριστιέσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλίτσες!

τέλος καλό όλα καλά με τα χειρουργεία!!!

ο δικός μου έκανε πυρετό από το εμβόλιο κι εγώ αισθάνομαι οτι θα αρρωστήσω...

θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μου ευχομαι να μην αρρωστησεις και να μην ειναι τιποτα, και να δωσεις ενα φιλακι στον ανθυμουλη....

ζζζζ εγω οταν ημουν στη δουλεια, αλλα... το στεφανο τον κρατουσε ο μπαμπας του, ενιωθα μια χαρα.....αλλα πολλες φορες το μεσα και οι δουλειες με κουραζουν...χαλαλι του ομως για το παιδακι μου, ας ειναι....

καλε η σωσω που ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελεια και με τα νεα της Φροσως!!!! φανταστειτε δηλ ποσο ταλαιπωριοταν το παιδι τοσο καιρο... να αλλαξει και το κλαμα του...

Εμενα ο αντρας ξαναπηγε υπηρεσια, ελπιζω οχι για πολυ γιατι το πρωι θα ξαναπαει επιδη η κοπελα που ειναι μαζι στο γραφειο εχει αδεια.... σιτ.

και εγω καθομαι με τη μαμα μου που παρακολουθει τη Σεχραζατ! καταντια!

το απογευμα περασα καλα παντως... πηγα αντρα και παιδια στην αδερφη του και εγω πηγα μονη μου στο cosmos! αλλαξα ενα πουλοβερ που φερανε δωρο τον αντρα μου απο ζαρα και πηρα μπλουζακια για μενα! πηρα 4 ψιλοκαλα. για βραδυ ή μεσα απο κοστουμι γιατι τα περισσοτερα που εχω η κοιλιτσα ειναι εξω και το να βγαλω τωρα την κοιλαρα μου σε κοινη θεα ειναι αποκρουστικο... αυτα ειναι πιο μακρια.

πηρα και δωρο για τη γυναικα του συναδελφου που ειμασταν μαζι περιπολικο και γιορταζει τα Φωτα και ειναι εγκυος 2 βιβλια απο το παμπλικ. φυσικα το κοιμησου παιδι μου και ενα αλλο ελληνα συγγραφεα που εγινε μπεστ σελερ, τα παιδια δε χρειαζονται ψυχολογο, γονεις χρειαζονται. το εχει διαβασει καμια σας;;;

Χαρα το εκανες το τσιγαρο;;;

ζζζζ κοιμηθηκες;;

τι αλλα;;;

σε λιγο παω και εγω πανω. τελειωσε το τουρκικο και θα ξεκινησει η αμαξοστοιχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εκανα το τσιγαρο βαγκ, και αυτη τη φορα επιδη εχει κρυο εξω μπηκα μεσα στο αμαξι γιατι δεν αντεχα αλλο...χαχαχαχαχαχαχα

και μενα μου εχει λειψει να παω για ψωνια....πηγαινα με την αδερφη μου, ημουν πολυ χαρουμενη, και μετα για καφεδακι...αχ!!!! ηταν υπεροχα...ομορφες στιγμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις εφτιαξα τυροπιτακια ,ζυμοσα κ ηταν πολυ,κουραστηκα να τυλιγω τυροπιτακια !!!!αφησα ζυμη δεν μπορω αλλο......

Η Αγγελικη κοιματε στην ωρα της κανονικα αλλα η Μαρια ακομα εδω!!!!!!!!

αντε να αρχισουνε τα σχολεια να μπουμε σε προγραμμα!

Ολα καλα με την Φροσω,μπραβο!!!!!!

πολυ κρυο εχει κ εδω!!! ασε 2μερες εχω να βγω...στο τελος θα παθω!ολοι μερα με τα παιδια καθομαι κατω κ παιζουμε ,θα αρχισω να μπουσουλαω κ εγω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ κρυο εχει κ εδω!!! ασε 2μερες εχω να βγω...στο τελος θα παθω!ολοι μερα με τα παιδια καθομαι κατω κ παιζουμε ,θα αρχισω να μπουσουλαω κ εγω :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και εγω μαζι σου :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται παιδια...αποοτι καταλαβα εργα θα μπαινω να σας διαβαζω...περιμενα περισσοτερες σελιδες...

καταρχην μπραβο φροσω που ολα πηγαν καλα...

περαστικα και ..τελος να εχουν ολα αυτα..

ισμηνη δεν σου την ειπα πολυ...χαχα...αυριο το πρωι θα ξανα λειπω..μπορεις να την βαλεις..

βαγκ κανονικα τη δευτερα δουλεια;;

βαρδιες;;

χαρα τι κανειτε;;καλυτερα,ε;;μπραβο..

η μαρκατ εχει να μπει καιρο..

φιλενα δα που εισαι ρε;;ανυσηχω..

νανα..ξεκινησαν οι διαδικασιες για το δευτερο;

μαρακι επανερχεστε και σεις,ε;;μανα και γιος..

χρουσουλα...καλη υπομονη..εγω δουλεια..

ειχει αρκετη..αλλα εχιε τοσο πολυ δουλεια που τα κοριτσια δε προλαβαινουν να εξηγησουν..

πολυ καλωδιο ρε παιδια..

αν πας δλδ με βρεγμενα δαχτυλα...την εκατσες.. :lol::lol:

:lol:

λεω να την πεσω παιδια..κομματια λιγο...

σαε φιλω..καλο σας βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα Χριστοφορακο! Γρηγορη αναρρωση ευχομαι!!!!!!!!!!

Οι περισσότεροι γονείς ανυπομονούμε να ξεφορτωθούμε τις πάνες. Οι ειδικοί ωστόσο επιμένουν: είναι λάθος να πιέσουμε ένα παιδί που δεν είναι έτοιμο να μπει στη διαδικασία της εκπαίδευσης για την τουαλέτα.

Tα πιο σαφή σημάδια ότι ένα παιδί είναι έτοιμο να ξεκινήσει την εκπαίδευση

- Είναι τουλάχιστον 2 ετών

- Δεν λερώνει τόσο συχνά την πάνα του ή την λερώνει σε προβλέψιμες ώρες

- Είναι σε θέση να καταλάβει και να ακολουθήσει οδηγίες

- Μπορεί να κατεβάσει μόνο του τα ρούχα και τα εσώρουχά του

- Μιμείται τη μαμά ή τον μπαμπά όταν πηγαίνουν στην τουαλέτα

- Λέει ή δείχνει με τον δικό του τρόπο ότι θέλει πιπί ή κακά.

Δεν ξεχνάμε!

-Αν το παιδί δεν είναι έτοιμο (τα αγόρια καθυστερούν συνήθως σε σχέση με τα κορίτσια) δεν πρέπει να το φορτώσουμε με άγχος γιατί αυτό θα κάνει πιο δύσκολη τη διαδικασία.

-Κάθε ένταση και κάθε τιμωρία θα επιβραδύνει την πρόοδο.

-Σύμφωνα με την Αμερικανική Παιδιατρική Εταιρεία τα παιδιά που εξωθήθηκαν να μάθουν να χρησιμοποιούν το δοχείο πριν κλείσουν τους δεκαοχτώ μήνες δεν ολοκλήρωσαν με πλήρη επιτυχία την εκπαίδευσή τους παρά μόνο μετά την ηλικία των τεσσάρων ετών. Αντίθετα όσα άρχισαν να εκπαιδεύονται στην ηλικία των 2 ετών περίπου ολοκλήρωσαν την αγωγή τουαλέτας πριν τα τρίτα τους γενέθλια.

- Δείτε τα αποτελέσματα πρόσφατης έρευνας για το θέμα.

Πότε ΔΕΝ είναι καλή στιμή να του βγάλουμε την πάνα;

- Περιμένοντας το αδερφάκι του. Πολλές μαμάδες σκέφτονται πρακτικά: ας αρχίσω να εκπαιδεύω το μεγαλύτερο παιδί για να μην έχω να αλλάζω δυο μωρά. Όμως ενδέχεται να είναι νωρίς και να φορτίσουμε την ατμόσφαιρα αρνητικά πριν τον ερχομό του μωρού.

Εκπαίδευση για την τουαλέτα

Η εκπαίδευση του παιδιού είναι μια διαδικασία η οποία πρέπει να εξελιχθεί στον ρυθμό που υποδεικνύει το ίδιο το παιδί. Διαβάστε ποιά είναι τα στάδια που περιλαμβάνει και τι μας συμβουλεύει να προσέξουμε η παιδοψυχολόγος.

Οπότε το καλοκαιρι λεω να ξεκινησουμε. Αλλα επειδη εξαρταται απο το παιδι ήδη ο δικος μου λεει κακα οταν ετοιμαζεται να τα κανει και οταν τελειωσει.Επισης εχει πολυ αστεια φατσα οταν ζοριζεται. Τα κανει παντα ορθιος. Μπορει να παρατησει τα παντα,παιχνιδια οτιδηποτε για να σηκωθει. Αφου ημασταν σε μια ταβερνα πριν απο κανα 2 βδομαδες και τον ειχαμε σε καρεκλακι, αρχισε να τα κανει αλλα δε βολευοτανε και σηκωνε το ενα κωλομερι! αχαχχαχαχαχαχα! ΠΟλυ γελιο.

Επισης τραβαει και καζανακι...! :lol::lol::lol::lol: Πλακα κανω.... χαχαχαα!

Αααα και διαβαζει και περιοδικο ! χαχαχαχαχαχαχαχχαχαα!

Ε νομιζω οτι ειναι ετοιμος.

Χρυσουλα τον φρονιμητη μου εβγαλα λογω στενωτητας χωρου... Και μου εκανε ραμματα γιατι αφησε κρατηρα πισω του.

Πηγαμε γιατρο σημερα. Πυωδη ρινιτιδα η διαγνωση. Αν μεχρι την παρασκευη δε περασει ξεκιναμε αντιβιωση. Ογκμεντιν. Ειναι πρησμενα κρεατακια και αμυγδαλες και ειναι συνεχεια με ανοιχτο στοματακι. Η δε μυξα τρεχει προς τα πισω και δε βγαινει. Βγαζω πολυ πραμα βεβαια αλλα δε ξεσπαει το ατιμο.

Φαι τιποτα. Ο γιατρος ομως με καθυσηχασε και μου ειπε να μην ανησυχώ.

Ααααα δε παιζω ειχα γραψει ενα σωρο ακι σβηστηκαν! φααααακ! Ειχα γραψει για σωσω και καλωδια και για βαγκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα.....

Ειχα γραψει αναμεσα στις ευχες για τον μικρουλη και για τις πανες και αλλα πραγματα. Δε παμε καλα! Τι εκανα?

Και απο κει που ευχομαι στη Φροσω για τον μικρο βρισκομαι να μιλαω για πανες.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Δε παω καλα!

Αντε καληνυχτα τσουπρες. Παω γιατι αμα συνεχισω ετσι.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια !!! Πάλι απο τον αξημέρωτο σηκωθήκαμε!!! Καλόμαθα την προηγούμενη εβδομάδα που ξυπνούσε κατά τις 8!!!! Μα τι στο καλό κατάλαβε πότε ήταν οι γιορτές και είπε να το ρίξει λίγο παραπάνω στον ύπνο? :blink:

Πάω να τον ταίσω τώρα το γαλατάκι μπας και ηρεμήσει γιατί γκρινιάζει συνέχεια!!!!!

Την τύχη μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα..

Σημερα ξεκινησε με κρυο αλλα τωρα έχει ήλιο..με δόντια βέβαια!

Βαριεμαι απίστευτα!

Βρε Χρυσουλα μπραβο για το γιογιο..

Ο δικος μου το έκοψε στα 2.5 καλοκαιρι στις διακοπες..

Μεσα σε μια εβδομαδα ειχαμε ξεμπερδεψει..

Για τη μικρή ούτε που μου περνάει απο το μυαλο ακομα..

Την βλέπω πολυ μωρο..δεν ξέρω..

Μην αγχώνεστε πάντως...όλα θα γινουν..

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

πολυ καλα τα νεα απο τη Φροσω!!!!

Μαρακι εχω ακουσει οτι ο φρονιμητης εχει πονο..περαστικα!!!

σωστα και οσα παραθετεις για το γιογιο...θα συμπληρωσω οτι εξαρταται και απο το παιδι αλλα και απο τον τροπο με τον οποιο το εισαγεις το παιδι σε αυτη τη διαδικασια..φυσικα το να το κανεις με αγχος δεν θα εχει το αναμενομενο αποτελεσμα οπως και τιποτα αλλο σχετικα με την εκπαιδευση και τις συνηθειες του παιδιου...αν το δει ως παιχνιδι ή ακομα καλυτερα κατι που το κανει το ιδιο να νιωσει καλυτερα και πιο ελευθερο τοτε σιγουρα η εκπαιδευση θα θεωρεται επιτυχημενη!!!

μη φανταστεις παντως οτι και εγω που εχει συνηθισει αρκετα προτιθεμαι να βγαλω νωρις την πανα...αλλα σιγουρα ειναι καλο να συνηθιζει και να αποκτα παραστασεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...